ניצה ולחם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ניצה (רועי כפרי) מימין ולחם (ניב מג'ר) משמאל

ניצה ולחם הם רועי כפרי וניב מג'ר, צמד קומיקאים, מוזיקאים, כותבים ועורכי תוכן וגרפיקה ישראלים, שהחלו את דרכם המשותפת באמצעות האינטרנט בשנת 2007.

היסטוריה אישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

רועי כפרי (נולד ב-12 בנובמבר 1985), יליד נהלל, כיום מתגורר בניו יורק. בספטמבר 2006 פרסם לראשונה ברשת סרטון, באתר Flix (אתר הסרטונים של "תפוז אנשים"), ואותו ערך, צילם והציג מול המצלמה. אחד מסדרות הסטונים שעשה הייתה "חתולונובלה" שזכתה לפרסום רב ברשתות החברתיות השונות. לאחר מכן החל לעבוד כעורך תוכן ב-Flix.

ניב מג'ר (נולד ב-1 בנובמבר 1984), יליד הרצליה, כיום מתגורר בתל אביב. בשנת 2007 התחיל גם הוא להעלות סרטונים לאתר Flix, יחד עם חבריו, תחת השם "חבורת ניתוח קיסרי". אחר כך החל לעבוד באתר Flix כעורך וגרפיקאי.

פעילות באינטרנט[עריכת קוד מקור | עריכה]

הצוות התפרסם באמצעות הסרטונים שהעלו באתר Flix שבו עבדו יחד, בעיקר בזכות הומור הנונסנס, הקטעים המוזיקליים והגרפיקה שהשתפרה מפרק לפרק. הם זכו להכרה בעיקר בזכות הסרטונים "שיח הקסמים", "האמת שנפגעתי" (בשיתוף עם אסי כהן) "הורג אותך", "צא רפא", "שיחות עם אלוהים" ו"חלום על לחם". לאחר שרכשו מוניטין והכרה אינטרנטית, החלו לצרף לסרטונים שחקני אורח ידועים, ובהם הסופר מאיר שלו, אנה ארונוב, מני פאר ושימי תבורי.

במקביל העלה כפרי ביוזמת אתר Flix את עמוד הסרטונים "חתולונובלה", שמציג סרטוני רשת של חתולים המדובבים בעיקר על ידיו. מג'ר השתתף במספר פרקים, וכן התארחו בסרטוני הערוץ אסי כהן ומשה פרסטר.

ב-2012 שיתף כפרי פעולה עם וניה הימן בקמפיין אינטרנטי לחברת פפסי. באותה שנה צילמו כפרי והימן יחד עם טל טירנגל, המוכר יותר מהצמד תירס סקסואל, את הקליפים ההומוריסטים "כן ניגשתי לעידו" ו"פתאום היא קמה", שזכו עד כה למעל למיליון צפיות לשניהם ביחד.

בסוף 2012 עזבו כפרי ומג'ר את עבודתם באתר Flix, אך לא הפסיקו את פעילותם האינטרנטית כצמד, וכיום הם מעלים סרטונים חדשים לאתר YouTube.

כיום, מעבר לפעילותם המשותפת, מתחיל מג'ר את דרכו כסטנדאפיסט וכפרי ממשיך לשתף פעולה עם טל טירנגל ביצירת פרויקט "שירי מרפסת", שירים קומיים שהשניים כותבים יחד. לקראת סוף 2013 עבר כפרי להתגורר בניו יורק, שם הוא עובד כעורך וידאו בחברת Intrelude, שהוקמה על ידי יוני בלוך.

הכרה טלוויזיונית[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2011, בעונה השנייה של התוכנית הקומית "קאמבק" המשודרת בערוץ HOT Comedy Central של חברת HOT, הופיעו כפרי ומג'ר כ"ניצה ולחם" בפינה בסוף התוכנית, בפורמט דומה לסרטונים שהעלו לרשת.

בשנת 2012 הועלו כל הפרקים של "חתולונובלה" על ידי חברת HOT לשירות HOT VOD. הייתה זו הפעם הראשונה שסדרה אינטרנטית של האתר Flix הוצגה בטלוויזיה.

בתחילת 2013, עם עלייתה של העונה החדשה של תוכנית הטלוויזיה "ארץ נהדרת", עלתה גם פינה בסוף התוכנית יחד עם וניה הימן, שמבוססת על פורמט צרפתי בשם "Bref" ונקראת בעברית "בקיצור". בפינה זו כפרי משחק ומשמש אחד מהכותבים של העיבוד מצרפתית לעברית, ומג'ר משמש עורך וידאו. פורמט הפינה שונה מהסרטונים האינטרנטיים של "ניצה ולחם", ובמרכז כל פרק ניצבת עלילת חייו הקומית של בחור צעיר המוצגת ב-2 דקות.

קמפיינים ופרסומות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-2010 נבחרו הצמד לקמפיין אינטרנטי לחברת אגד.

ב-2012 יצרו פרסומת לאפליקציית הסמרטפון "My check" יחד עם וניה הימן, בהשתתפות בר רפאלי. הפרסומת מופיעה כיום באתר YouTube וזכתה עד כה למעל ל-500,000 צפיות.

בסוף 2012 כתב כפרי יחד עם מעיין פרוינד ויפתח חוצב, והשתתף יחד עם מג'ר והמגיש מני פאר, בפרסומת אינטרנטית עבור משרד הבריאות לעידוד יחסי מין מוגנים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]