סאקורה לוכדת הקלפים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
סאקורה לוכדת הקלפים
SakuraMovie.jpg
カードキャプターさくら‏
(סאקורה לוכדת הקלפים)
ז'אנר מאהו שוג'ו


מאנגה
יוצר CLAMP
הוצאה Kodansha (יפן)
התפרסם לראשונה במגזין Nakayoshi
תקופת הפרסום המקורית 19962000
מספר הכרכים שהתפרסמו 12


אנימה
אורך פרק {{{אורך הפרק}}}
במאי מאמורו קאנבה
תסריטאי
סטודיו Madhouse Studios
רשת השידור NHK (יפן)

ערוץ הילדים (ישראל)

מדבבים בשפה העברית דנה רישפי, עידו מוסרי, גלעד קלטר, לירון לב, אורלי תגר, יובל סגל, דניאל מגון, טליה ברקאי, נורית בנאי קורן, לירון זייד, צביקה שוורצברג, מאיה בר שלום.
תקופת שידור מקורית 7 באפריל 199821 במרץ 2000
מספר העונות 3
מספר הפרקים 70סרט: סאקורה לוכדת הקלפים הסרט
במאי מוריו אסאקה
סטודיו Madhouse Studios
הופעת בכורה 21 באוגוסט 1998 (יפן)
משך הקרנה 79 דק'סרט: הקלף הנסתר
במאי מוריו אסאקה
סטודיו Madhouse Studios
הופעת בכורה 15 ביולי 2000 (יפן)
משך הקרנה 79 דק'סאקורהיפנית: カードキャプターさくら , באנגלית: Cardcaptor Sakura) היא סדרת מאנגה יפנית אשר הוסבה לסדרת אנימה בת 70 פרקים שהופקה לטלוויזיה בין השנים 1996 ל-2000 ושני סרטים.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

סאקורה קינומוטו (ביפנית: פריחת הדובדבן) היא ילדה יפנית רגילה הלומדת בכיתה ד'. יום אחד נכנסה סאקורה לספריה של אביה, שם מצאה את ספר קלפי הקלאו. בתוך הספר היא מגלה ערימת קלפים, כאשר סאקורה מרימה את הקלף העליון בערימה, קלף הרוח, וקוראת את שמו, כל שאר הקלפים עפים ומתפזרים בכל האזור. יצור בשם קרברוס שנראה כמו דובון קטן עם כנפיים יוצא מכריכת הספר ומספר לה שעליה למצוא את כל הקלפים שעפו וללכוד אותם בטרם יפול אסון על העולם, כך סאקורה הפכה רשמית ל"לוכדת קלפי הקלאו".

בעונה הראשונה סאקורה מתחילה לאסוף את קלפי הקלאו, יחד עם חברתה הטובה טומויו ועם שאו-לנג ומיי-לינג לי. שאורן מסייע לסאקורה באמצעות כוחו ומתחרה איתה על תפקיד שליט הקלפים.

הדמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • סאקורה קינומוטו (דנה רישפי / סאקורה טאנגה): סאקורה היא ילדה קופצנית וחמודה. כשהייתה בת 3 אמה נפטרה, והיא גרה בבית עם אחיה הגדול (טויה) ואביה (פוג'יטאקה). בילדותם, אחיה נהג לספר לה סיפורים מפחידים על מפלצות ורוחות ובגלל זה סאקורה מפחדת מהם מאוד כיום. כמעט ברוב הסדרה היא מאוהבת ביוקיטו, חברו הטוב ביותר של אחיה, וחברתה הטובה ביותר היא טמויו. סאקורה טובה מאוד בספורט ושונאת מתמטיקה. ככל שהסדרה מתקדמת כך כוחותיה של סאקורה הולכים וגוברים.
 • שאורן לי (דניאל מגון / מוטוקו קומאי): שאו-לנג(Xiao-Lang) הוא בן למשפחתו של קלאו ריד, ובגלל זה גם לו יש כוחות קסם. הוא הגיע ליפן מהונג קונג כאשר שמע על כך שהקלפים השתחררו במטרה לאסוף אותם, בגלל זה בתחילה נהג להקניט את סאקורה על חוסר ידיעתה בקלפים ואף הפך ליריבה. בהמשך הסדרה הוא וסאקורה מתקרבים, והוא אף מתאהב בה. כאשר סאקורה מוכרזת רשמית כשליטת הקלפים שאורן עוזר לה לשנות אותם לקלפי הסאקורה. לשאורן יש לוח מצפן אשר עוזר לו למצוא את קלפי הקלאו, והוא בעל כוחות קסם חזקים וידע רב. שאו-לנג מתחיל להעריץ את יוקיטו בפעם הראשונה שפגש אותו.
 • טומויו דאידוג'י (אורלי תגר / איואו ג'ונקו): טמויו היא חברתה הטובה ביותר של סאקורה, והבת של בת דודתה של אימה. היא מאוד עשירה, ואף יש לה 6 שומרות ראש. היא מאוד אוהבת צילום, ואוהבת בעיקר לצלם את סאקורה בשעת פעולה. היא שותפה לסוד של סאקורה ויודעת על המשימה שלה ועל קרו. טומויו מאוד מוכשרת בתפירה ומכינה לסאקורה כל מיני תלבושות לקרבות שלה בקלפי הקלאו, זו הסיבה שכמעט בכל קרב לובשת סאקורה בגד מוזר אחר. טמויו היא בן אדם חברותי וחכם, המגלה חיבה רבה לסאקורה, וכאשר היא מצליחה להבחין ברגשותיו של שאורן כלפי סאקורה היא מנסה לשכנע אותו לומר לה.
 • קרברוס (קרו) (יובל סגל / איה היסקאווה): קרברוס הוא בעצם חית קסם המזכירה אריה עם כנפיים אשר יצר קלראו ריד על מה מנת לשמור על הקלפים. צורתו המוסוות היא צורת דובון קטן וצהוב, ובגלל שהשם הסמכותי והמקורי שלו לא התאים לצורתו הקטנה, נתנה לו סאקורה את הכינוי 'קרו'. קרו למעשה נרדם בעת השמירה, ובגלל זה לא שם לב כאשר סאקורה שחררה אותם, וכעת הוא עוזר לה להשיב אותם. הוא מכור למשחקי וידאו ולדברים מתוקים. יש לו אופי מאוד ראוותן, והוא מסמל את השמש.
 • טויה קינומוטו (עידו מוסרי / טומוקזו סקי): אחיה הגדול של סאקורה. למרות שככל הנראה הוא תמיד צוחק עליה ומקניט אותה, הוא מאוד אוהב אותה ומגונן עלייה, מסיבה זו הוא גם לא אוהב את שאו-למג, שראה אותו לראשונה כאשר ניסה לקחת מסאקורה את קלפי הקלאו. גם לטויה יש כוחות קסם, והוא יכול להרגיש כוחות קסם, להרגיש דברים שאחרים לא מצליחים, ואף לראות רוחות (את אימו, למשל). בהמשך הסדרה, כאשר חסר ליוקיטו כוח והוא עמד להיעלם, נתן לו טויה את הכוחות שלו, ובכך גרם שלא יוכל לפגוש יותר את אימו.
 • יוקיטו טסוקישירו / יואה (לירון לב / מגומי אוגאת'ה): יוקיטו הוא החבר הטוב ביותר של טויה. סאקורה אוהבת אותו, ושאורן מעריץ אותו. יוקיטו נחמד מאוד ומתחשב בכולם, והוא אף זללן מאוד, אפילו שלא רואים את זה. בהמשך הסדרה מגלים שיוקיטו הוא בעצם לא בן אנוש, אלא דמות המסווה של יואה, השומר השני של קלפי הקלאו אשר מייצג את הירח. יואה הוא ההפך הגמור מקרו, הוא רציני מאוד ונראה קר לב. הדמות היחידה שהוא מפגין כלפייה רגשות הוא טויה, למרות שהוא גם שומר מאוד ומגן על סאקורה.
 • מיילין לי (טליה ברקאי / יוקאנה נוגאמי): דמות אשר מופיעה באנימה בלבד. מיילינג היא בת דודתו וארוסתו של שאורן. היא מאוהבת בו מאז ילדותם, כשהוא הציל את הציפור שברחה לה. היא התאמנה איתו כשהיו ילדים והיא מוכשרת מאוד באמנויות לחימה, ואף שאין לה כוחות קסם, היא מנסה בכל מחיר לעזור לשאורן בלכידת הקלפים. בתחילת הסדרה מיי-לינג נוהגת בצורה לא נחמדה לסאקורה, כנראה בגלל שקנאה בה, אשר בהמשך הסדרה הן מתחברות והופכות לחברות טובות. לאחר שסיפר שאורן למיי-לינג שהוא אוהב את סאקורה, והאירוסים שלהם מבוטלים, היא נעלבה מאוד בהתחלה, אך בהמשך הסדרה, כשהיא חוזרת להונג קונג בלי שאורן, היא מבקשת ממנו לספר לה את אשר על ליבו.
 • אריאול היראגיזאווה (לירון זייד / נוזומו סאסאקי): גלגול נשמתו של קלאו ריד. בהתחלה אריאול מוצג כתלמיד שבא מאנגליה. מכיוון שאריאול הצטרף לכיתה אחרי שכל הקלפים נאספו, התכוון שאורן לחזור להונג קונג, אבל כאשר פגש את אריאול והרגיש משהו מוזר לגביו החליט להשאר. הוא נראה כמו ילד עדין מאוד, ואף מתנהג בצורה נחמדה, ואולי אפילו נחמדה מידי אל סאקורה. בגלל התנהגותו הג'נטלמנית לסאקורה שאו-לנג לא חיבב אותו, וטמויו נהגה לכנות אותו 'יריב' ליד שאו-לנג. ניתן לראות שהוא גורם להרבה צרות לסאקורה ולאחרים על ידי כוחות הקסם החזקים שלו, אך בסוף הסדרה נראה שהוא רק עזר לסאקורה להפוך את כל הקלפים לקלפי סאקורה. בעזרת כוחותיו החזקים הוא מצליח ליצור את ספינל ואת רובי מון.
 • קאהו מיזוקי (נורית בנאי קורן / אמי שיוהארה): קאהו מצטרפת באמצע הסדרה. היא המורה למתמטיקה של סאקורה. שאו-לנג מבחין במשהו מוזר בה, ותמיד בוחן אותה מקרוב ונזהר ממנה. סאקורה אוהבת אותה מאוד ורוצה להיות כמוה כשתהיה גדולה, אישה יפה ואדיבה. בעבר היא הייתה המורה של טויה, שניהם התאהבו, עד שהיא הייתה צריכה לעזוב והם נאלצו להפרד. היא מחזיקה פעמון מיוחד, אשר מתגלה בהמשך שהוא נוצר על ידי קלאו ריד, על מנת לתת לסאקורה 'הזדמנות אחרונה'. היא גרה במקדש עתיק אשר נמצאו בו כמה קלפאי קלאו, ועוזרת לסאקורה במבחן האחרון בלכידת קלף המבוך.
 • סופי/ ספינאל: סופי מזכירה מאוד את קרו במראה. בצורתה המוסוות היא נראה כמו בובת חתול, ובצורתה הגדולה היא מזכירה פנתר עם כנפיים. סופי שקטה ואוהבת לקרוא. בניגוד לקרו אם היא אוכלת ממתקים היא מתחילה להשתגע ורוצה לאכול עוד מהם בצורה אובססיבית ואף מפחידה, ובגלל זה אסור לה לאכול אותם. סופי מייצגת את השמש, לעומת נאקורה המייצגת את הירח. למרות מראיה הקריר והרציני, סופי הוא דווקא דמות חביבה.
 • נאקורה אקיזוקי / רובי מון (מאיה בר שלום / ריוקה יוזוקי): נאקורה היא הצורה האנושית של רובי מון, שומרת הקלפים החדשה אשר יצר אריאול. נאקורה נדבקת על טויה בכל פעם שהוא מנסה לומר ליוקיטו שהוא יודע את סודו ומפריעה לו, כדי שלא יוכל להמשיך בדבריו. נראה שנאקורו וסופי הם ההפכים מקרו ויואה, כאשר הדמות האנושית בזיווג הזה היא דווקא החברותית, והדמות דמוית החיה היא דווקא הרצינית, בניגוד ליואה וקרו.

קלפי הקלאו[עריכת קוד מקור | עריכה]

על פי הסדרה קלאו ריד היה קוסם מפורסם וחזק שנפטר לפני שנים רבות. בחייו יצר קלאו ריד את קלפי הקלאו - קלפי קסם מיוחדים המחולקים לסוגים ויסודות - ישנם קלפי עץ, גשם, חשמל, עננים ועוד, כל הקלפים מתחלקים לארבעת היסודות - אש, מים, אדמה ורוח. ישנם גם ארבעת קלפי יסודות, שהם החזקים מכולם. לכל קלף יש התמחות ברורה - קלף הפרח מפזר פרחים, קלף הזמן שולט בזמן, קלף הכוח מעניק כוח וכו'. קלאו ריד יצר גם את שומרי הקלפים - קרברוס שומר ספר הקלאו ושליט השמש ויואה שליט הירח. במטרה לשמור על הקלפים שלא יגרמו הרס, הם שמורים בספר הקלאו המכושף, שאותו מסוגל לפתוח רק אדם בעל כוחות קסם.

 1. הרוח - זה הקלף היחיד שסאקורה לא הייתה צריכה ללכוד, הוא נשאר בתוך ספר קלפי הקלאו כשהיא פתחה אותו. רוח הוא קלף עדין אבל חזק, וזה אחד הקלפים שסאקורה השתמשה בהם הכי הרבה. הוא שונה לקלף סאקורה בפרק 53.
 2. התעופה - תעופה הוא קלף המצמיח כנפיים מהשרביט של סאקורה או מהגב שלה. הוא פראי וסאקורה השתמשה ברוח כחבלים כדי ללכוד אותו. הוא נלכד בפרק 1 ושונה לקלף סאקורה בפרק 51.
 3. הצל - הצל הוא קלף המסוגל לגנוב צללים של אנשים וחפצים ולהשתמש בהם כרצונו. סאקורה לכדה אותו על ידי הדלקת התאורה בבית הספר. הוא נלכד בפרק 2 ושונה לקלף סאקורה בפרק 59.
 4. המים - המים הוא קלף יסוד שיכול ליצור מים ולשלוט בהם. סאקורה התקשתה במיוחד ללכוד אותו בגלל אופיו הפראי והכוח העצום שלו. לבסוף היא הקפיאה אותו וכך לכדה אותו. הוא נלכד בפרק 3 ושונה לקלף סאקורה בפרק 63.
 5. הגשם - הגשם הוא קלף שובב שיכול להוריד גשם היכן שהוא רוצה. סאקורה לכדה בעזרת קלף המים. הוא נלכד בפרק 4 ושונה בפרק 69.
 6. העץ - העץ הוא קלף עדין וסאקורה השתמשה בו המון פעמים. הוא יכול להצמיח ענפים וגפנים. כשהוא בא במגע עם קלף שקשור במים הוא משתגע. נלכד בפרק 4 ושונה בפרק 67.
 7. הקפיצה - הוא קלף קשה לתפיסה שמסוגל לקפוץ למרחקים גדולים. שימושי מאוד בידי סאקורה. נלכד בפרק 5 ושונה בפרק 51.
 8. האשליה - הוא קלף שכל אדם רואה אותו כדבר שהוא רוצה לראות. סאקורה ראתה אותו בדמות אימה. הוא נלכד בפרק 6 ושונה בפרק 66.
 9. השקט - השקט הוא קלף שמתחבר לחפצים ומרחיק מהם כל מי שעושה רעש. הוא נלכד בפרק 7 ושונה בפרק 69.
 10. הרעם - הרעם הוא קלף פראי בצורת כלב גדול העשוי מחשמל. הוא יכול לשלוח ברקים על מי שתוקף אותו ולשלוט בחשמל. הוא נלכד בפרק 8 על ידי סאקורה ושונה בפרק 67.
 11. החרב - החרב הוא קלף בצורת סיכה שמסוגל להשתלט על האדם העונד את הסיכה והופך אותה לחרב. הוא השתלט על ריקה, חברתה של סאקורה וסאקורה השתמשה בקלף האשליה כדי לעצור אותה וללכוד את הקלף. בידי סאקורה הקלף הפך את השרביט שלה לחרב והיא השתמשה בו פעמים רבות. נלכד בפרק 9 ושונה בפרק 50.
 12. הפרח - הפרח הוא קלף שמח שאוהב אירועים ויכול ליצור כל סוג של פרח. נלכד בפרק 10 ושונה בפרק 54.
 13. המגן - המגן הוא קלף חזק שמתחבר לחפצים או אנשים ויוצר מגן סביבם. נלכד בפרק 11 ושונה בפרק 58.
 14. הזמן - הזמן הוא קלף המסוגל להחזיר את הזמן אחורה ולעצור את הזמן, אבל אנשים בעלי כוחות קסם לא יושפעו מעצירת הזמן. נלכד בפרק 12 על ידי שאורן ושונה על ידי סאקורה בפרק 64.
 15. הכוח - הכוח הוא קלף שובב שיכול להרים חפצים כבדים בלי מאמץ ולתת לשליט כוח פיזי עצום. נלכד בפרק 13 ושונה בפרק 52.
 16. הערפל - הערפל הוא קלף בצורת ערפל ירוק המעכל כל חומר שהוא נוגע בו, סאקורה השתמשה בקלף הצל כדי לעצור אותו. נלכד בפרק 14 ושונה בפרק 61.
 17. הסערה - הסערה הוא קלף פראי שמסוגל ליצור סערות חזקות. נלכד על ידי לי בפרק 15 ושונה על ידי סאקורה בפרק 69.
 18. הריחוף - הריחוף הוא קלף בצורת כדור פורח המסוגל לגרום לחפצים ולאנשים לרחף. נלכד בפרק 15 ושונה בפרק 57.
 19. המחיקה - המחיקה הוא קלף המסוגל להעלים אנשים וחפצים. נלכד בפרק 17 ושונה בפרק 52.
 20. הזוהר - הזוהר הוא קלף עדין שמסוגל ליצור אורות זעירים דמויי גחליליות. נלכד בפרק 18 ושונה בפרק 67.
 21. התנועה - התנועה הוא קלף המסוגל להעביר חפצים קטנים ממקום למקום במהירות. נלכד בפרק 19 ושונה ביומן הווידאו של טומויו 2.
 22. הקרב - הקרב הוא קלף בצורת ילדה השולט בכל אמנויות הלחימה הקיימות. הוא נלכד בפרק 20 ושונה בפרק 69.
 23. הלולאה - הלולאה הוא קלף המסוגל לסגור אזור מסוים ולהפוך אותו למעגל אינסופי. כדי ללכוד אותו סאקורה ושאורן היו צריכים לחתוך את הלולאה בנקודה שבה האזור נסגר. הוא נלכד בפרק 21 ושונה בפרק 53.
 24. השינה - השינה הוא קלף המסוגל להרדים אנשים וחיות אך לא אנשים בעלי כוחות קסם ואנשים רגילים שקרובים אליהם. נלכד בפרק 22 ושונה בפרק 56.
 25. השיר - השיר הוא קלף עדין המסוגל להעתיק קולות שירה יפים שהוא שומע. נלכד בפרק 23 ושונה בפרק 49.
 26. הקטן - הקטן הוא קלף שובב המסוגל להקטין כל יצור חי לגודל מזערי. נלכד בפרק 24 ושונה בפרק 55.
 27. המראה - המראה הוא קלף המסוגל להיראות כמו כפיל של כל מי שהוא רוצה. כדי ללכוד אותו צריך לגלות איזה קלף הוא. נלכד בפרק 25 ושונה בפרק 61.
 28. המבוך - המבוך הוא קלף היוצר מבוך ענקי סביב מי שהוא רוצה. המבוכים שיוצר קלף המבוך בלתי ניתנים ליציאה בגלל גודלו האין סופי ודברים נוספים כמו מדרגות הפוכות ומעברים לא אפשריים. נלכד בפרק 26 בזכות גברת מיזוקי ושונה בפרק 66.
 29. החזרה - החזרה הוא קלף המאפשר לשליט לחזור לכל נקודה בעבר אך לא לשנות את העבר. נלכד בפרק 27 ושונה בפרק 68.
 30. הירייה - הירייה הוא קלף המסוגל לירות על כל אדם כשמישהו אומר את השם שלו. נלכד בפרק 28 ושונה בפרק 69.
 31. המתוק - המתוק הוא קלף שובב המסוגל להמתיק דברים יתר על המידה ולהפוך חפצים לממתקים. נלכד בפרק 29 ושונה בפרק 53.
 32. המירוץ - המירוץ הוא קלף המסוגל לרוץ מהר ולאפשר לשליט לרוץ מהר מאוד. נלכד בפרק 30 ושונה בפרק 53.
 33. הגדול - הגדול הוא קלף המסוגל להגדיל אנשים וחפצים לממדים עצומים. נלכד בפרק 31 ושונה בפרק 55.
 34. היצירה - היצירה הוא קלף בצורת ספר המסוגל להגשים כל מה שכתובים בו. נלכד בפרק 31 ושונה ביומן הווידאו של טומויו 2.
 35. החילוף - החילוף הוא קלף המסוגל להחליף בין שתי נשמות של אנשים והגוף שלהם. נלכד בפרק 32 ושונה בפרק 53.
 36. הקיפאון - הקיפאון הוא קלף המסוגל להוריד את הטמפרטורות מתחת לאפס ולהקפיא כל דבר. כשהוא בצורת הדג שלו, הוא מסוגל לשחות בקרח כמו במים. נלכד בפרק 33 ושונה בפרק 60.
 37. האש - האש הוא קלף יסוד עדין באופיו, המסוגל ליצור אש, לשלוט בה ולשרוף כל דבר. סאקורה השתמשה בקלפי המים והרוח ביחד כדי ללכוד אותו. הוא נלכד בפרק 35 ושונה בפרק 48.
 38. החץ- החץ הוא קלף בצורת ילדה המסוגל לשגר מטח של חיצים. הוא נלכד בתחילת הסרט הראשון ושונה כנראה בפרק 61.
 39. הדרך- הדרך הוא קלף הנותן לשליט יכולת לעבור דרך כל חומר מוצק, אבל אם כוחות הקסם של השליט לא מספיק חזקים והחומר עבה מדי, השליט ייתקע שם לנצח. נלכד בין הפרקים 35-36 ושונה כנראה בפרק 61.
 40. הבועה- הבועה הוא קלף שנוצר על ידי קלאו ריד כדי לרחוץ את קרברוס תוך יצירת בועות סבון. נלכד בין הפרקים 35-36 ושונה בפרק 58.
 41. הגל- הגל הוא גרסה חלשה יותר של קלף המים המסוגל ליצור גלים חזקים ממים בסביבתו אבל לא ליצור מים חדשים. נלכד בין הפרקים 35-36 ושונה בפרק 53.
 42. המאזניים- המאזניים הוא קלף המסוגל לגלות אם מישהו משקר או לא. נלכד בין הפרקים 35-36 ושונה בפרק 53.
 43. השלג- השלג הוא קלף המסוגל להוריד שלג בכמויות עצומות ולתקוף בצורת סופת שלגים. נלכד בפרק 36 ושונה בפרק 68.
 44. הקול- הקול הוא קלף מסוגל לגנוב קולות יפים שהוא שומע ולהחביא אותם במקומות שאיש לא ימצא אותם. נלכד בפרק 37 ושונה בפרק 53.
 45. המנעול- המנעול הוא קלף המסוגל לנעול כל דלת, והדרך היחידה לפתוח אותו היא עם המפתח של סאקורה. הוא מסוגל גם לשחרר מן סופות ירוקות על מי שמנסה לפתוח אותו. נלכד בפרק 38 ושונה בפרק 53.
 46. הענן- הענן הוא קלף שובב, שדומה במראהו לקלפי הגשם והסערה. הוא מסוגל ליצור עננים סגולים שמכסים שטח רחב. נלכד בפרק 39 ושונה בפרק 69.
 47. החלום- החלום הוא קלף המסוגל לגרום לאנשים לחלום חלומות נבואה, כלומר חלומות שיתגשמו זמן קצר אחרי שחלמו אותם. נלכד בפרק 40 ושונה בפרק 62.
 48. החול- החול הוא קלף המסוגל ליצור חול טובעני המטביע כל מי שהוא תופס. נלכד בפרק 41 ושונה בפרק 53.
 49. החושך- החושך הוא קלף המסוגל ליצור חושך מוחלט. הוא עוצר את הזמן לאנשים רגילים, ואנשים בעלי כוחות קסם יכולים רק ללכת במקום ולא להתקדם. נלכד בפרק 42 ושונה בפרק 69.
 50. האור- האור הוא קלף המסוגל להאיר את החשכה שיוצר קלף החושך. הוא היה כל הזמן בליבה של סאקורה ולא ניסה להיאבק בה. נלכד בפרק 42 ושונה בפרק 69.
 51. התאומים- התאומים הוא קלף בצורת שני ליצנים המסוגל להכפיל דברים. כדי ללכוד אותו צריך ששני אנשים יביסו את שני הליצנים בקרב מגע והם חייבים להיות מתואמים. לי ומיילין התאמנו יחד ולכן היו מתואמים והצליחו ללכוד את הקלף. נלכד בפרק 43 ושונה כנראה בפרק 61.
 52. האדמה- האדמה הוא קלף היסוד החזק ביותר מבין ארבעת היסודות. צורת התקיפה שלו היא נחש העשוי מאדמה והוא מסוגל לבקע את האדמה ולהוציא סלעים ענקיים מתוכה. זה הקלף האחרון שסאקורה הייתה צריכה ללכוד והיא לכדה אותו בעזרת קלף העץ. נלכד בפרק 45 ושונה כנראה בפרק 61.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]