סוכני S.H.I.E.L.D

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
סוכני S.H.I.E.L.D
Agents of SHIELD logo.jpg
לוגו הסדרה
סוגה מדע בדיוני, פנטזיה, אקשן, דרמה
יוצרים ג'וס וידון
ג'ד וידון
מאוריסה טנצ'רון
ארץ מקור ארצות הברית
מספר עונות 2
מספר פרקים 22
הפקה
אורך פרק כ-45 דקות
שידור
רשת שידור ABC
תקופת שידור
מקורית
27 בספטמבר 2013
קישורים חיצוניים
דף הסדרה ב-IMDb

סוכני S.H.I.E.L.Dאנגלית: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D) היא סדרת טלוויזיה לייב אקשן שעלתה לשידור בספטמבר 2013 ברשת ABC. הסדרה מבוססת על הסוכנות הבדיונית S.H.I.E.L.D שקיימת ביקום מארוול קומיקס. היא נוצרה על ידי ג'וס וידון, במאי הסרט "הנוקמים", והופקה על ידי חטיבת הטלוויזיה של מארוול כחלק מהיקום הקולנועי של מארוול.

זו סדרת הלייב אקשן הראשונית של מארוול, שהתחילה בשיחות עם רשת ABC ביולי 2012 כדי להפיק סדרה טלוויזיונית אשר תתבסס על היקום הקולנועי של מארוול, אותו החברה יצרה מאז צאת הסרט "איירון מן" בשנת 2008. באוגוסט 2012 הוכרז במאי "הנוקמים", ג'וס וידון, כיוצר הסדרה החדשה. צילומי הסדרה החלו בינואר 2013, כאשר היא הוזמנה על ידי רשת ABC האמריקנית לעונה ראשונה במאי 2013. הסדרה מגוללת את סיפורם של סוכנים מיוחדים בסוכנות S.H.I.E.L.D בראשותו של הסוכן פיל קולסון (קלארק גרג).

בינואר 2013 נשיא רשת ABC פול לי הודה כי הסדרה מתרחשת על פי קווי העלילה שמתרחשים לאחר אירועי "הנוקמים" ואיירון מן 3 ומתקשרת גם לאירועי תור: העולם האפל ובעיקר לקפטן אמריקה: חייל החורף, לאחר נפילתה של הסוכנות. צילום הפיילוט יצא לדרך ב-22 בינואר 2013 ובאפריל כבר נודע כי הסדרה תיקרא "סוכני S.H.I.E.L.D.". בספטמבר 2013 רשת ABC הזמינה עונה מלאה של 22 פרקים.


ב-8 במאי 2014 אושר כי הסדרה תומשך לעונה שנייה.

עלילת הסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה 1 (פרקים 1 - 22)[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסוכן פיליפ "פיל" קולסון חוזר לחיים לאחר שנהרג ע"י לוקי באירועי הנוקמים. הוא איננו זוכר את הניתוח שהציל את חייו אך הוא כן זוכר שהוא היה בחופשה באי טהיטי. לאחר שחזר לעבוד בסוכנות S.H.I.E.L.D, המנהל ניק פיורי נתן לקולסון אישור לעמוד בראש צוות סוכנים מובחר שיתמודדו עם מקרים של תופעות על-טבעיות ויחקרו אותן. בצוות של קולסון נמצאים הסוכנים מלינדה מאי, חברתו הטובה ואמנית לחימה כישרונית, גראנט וורד, איש מבצעים מומחה וכישרוני עם כלי נשק, ליאו פיץ, מהנדס וג'מה סימונס, ביו-כימאית אשר שניהם חברים קרובים ומדענים של S.H.I.E.L.D. המפקדה של הצוות היא מטוס הנקרא "האוטובוס". המקרה הראשון איתו הצוות מתמודד הוא הופעתו של פרויקט סודי המכונה "מרבה רגליים" שמשתמשת בחומרים הידועיים כגורמים למקרים על טבעיים כמו אקסטרמיס, קרינת גמא, סרום חייל העל ועוד. את כל החומרים מכניסים מדעני הפרויקט למכשיר הדומה למרבה רגליים ומחברים אותו לידיהם של המתנדבים לניסוי ובכך הופכים לאנשים עם כוח וזריזות גבוהים יותר. אחד המתנדבים הוא מייק פיטרסון, אשר חשף את הפרוייקט בכך שהציל את אחת המדעניות מפיצוץ מעבדה וקהל אנשים תיעד את האירוע במצלמות. את המקרה חוקרת גם האקרית בשם סקיי, חברה בארגון ההאקרים העולמי "הגאות העולה" אשר מתעב אירוגני מידור כמו S.H.I.E.L.D. הצוות תופס את סקיי וחקר אותה אך לבסוף נעזרים בה כדי למנוע ממייק פיטרסון להתפוץ בשל מכשיר "מרבה הרגליים", שהתגלה כלא יציב. סקיי בסוף נכנסת לצוות של קולסון ואותה מאמן הסוכן וורד ומתפתחים בין השניים רגשות.

הצוות ממשיך לחקור אירועים על טבעיים וכל מקרה מציב את הצוות בפני אתגרים חדשים ומאלצם לשתף פעולה באמצעים אנושיים תוך התמודדות מול איומים אלו. הצוות נתקל בפרויקטים שונים חוץ מפרויקט "מרבה הרגליים", מתמודד עם אויבים חדשים כמו איאן קווין, איש עסקים שונה במחלוקת, ריינה, אישה מסתורית ומעריצה אנשים בעלי כוחות ומגייסת אותם לפרוייקט "מרבה רגליים" ועוד. בהמשך מתגלה גם ראש פרוייקט "מרבה רגליים" אשר זהותו אינה ידועה גם לאנשי הפרוייקט וגם צוות אך ניתן לו הכינוי "רואה העתידות" וחברי הפרוייקט ובינהם ריינה, מאמינים שהוא בעל כוחות חיזיון והוא רואה הכל אך הוא לא היה מסוגל לראות כיצד קולסון חזר לחיים, וזה מאוד מסקרן אותו. לכן הוא מורה על חברי הפרוייקט לחטוף את קולסון לברר כיצד הוא חזר לחיים. קולסון מגלה כי כל החופשה בטהיטי היא למעשה זיכרון שהשתילה מכונה כדי להסוות את הניתוח מעורר המחלוקת שהחזיר את קולסון לחיים שבו היה שימוש באמצעיים לא כשרים. הצוות של קולסון מציל אותו וריינה נשלחת לכלא. "רואה העתידות" ממשיך לנסות לברר עוד על הניתוח ומורה על איאן קווין לירות בסקיי באחת המשימות של הצוות. קולסון יודע שעליו ללכת למקום שבו חזר לחיים כדי להציל את סקיי הגוססת אך יסתכן בכך שהוא יראה ל"רואה העתידות" בידיוק את מה שהוא רוצה. לאחר שפיץ וסימונס איתרו את המקום שנקרא "בית הארחה". אל הצוות מתלווים גם הסוכן ג'ון גארט, חבר ותיק של קולסון והמנטור של וורד והסוכן אנטואן "טריפ" טריפלט, המלמד שלו. ביחד הם מצליחים לקחת את רתרופה שיכולה לבנות מחדש אבירים שהזריקו לקולסון בניתוח שלו שיכולה לבנות מחדש אבירים, אך קולסון מגלה לתדהמתו שמקור התרופה הגיע מגופה של חייזר כחול. הצוות מצליח להציל את סקיי בעזרת התרופה אך קולסון חושש מתופעות לוואי שיכולות לקרות לו ולסקיי.

הצוות ממשיך לנסות ולגלות מיהו אותו "רואה העתידות". לאחר שהצוות פוגש אדם נכה שכל החקירה מצביעה עליו כ"רואה העתידות", הסוכן וורד הורג אותו מתוך רגשות זעם על כך שאיים לחטוף את סקיי כי יש בה "משהו שאנחנו רוצים". קולסון מגלה ש"רואה העתידות" לא באמת רואה את העתיד אלא סוכן S.H.I.E.L.D בעל דרגה בכירה. סוכנות S.H.I.E.L.D מותקפת בהפתעה מוחלטת ע"י ארגון הידרה (ראו את הערך קפטן אמריקה: חייל החורף) שנחשב כמובס לאחר מלחמת העולם השנייה אך למעשה היה בתוך S.H.I.E.L.D מאז היווסדה. מספר הסוכנים שהם למעשה שייכים להידרה מפתעיה מאוד את הצוות כמו כן גם הבשורה שפיורי (כביכול) מת, שמאי דיווחה מהיום הראשון שהצוות קיים לפיורי בחשאי על המצב של קולסון מפני שפיורי חשש שהמצב של קולסון ידרדר בגלל התרופה שניתנה לו ושמאי למעשה הקימה את הצוות. הצוות גם חושב שאחת מהסוכנות הבחירות, ויקטוריה האנד, היא למעשה "רואה העתידות" וששיכת להידרה. על "האוטובוס" משטלתים מרחוק מאחת המפקדות הראשיות של S.H.I.E.L.D ומטיסים את המטוס אל המפקדה. גם גארט מצטרף אל הצוות והם מתכננים איך לתפוס את האנד בתוך המפקדה, אך גארט פולט בטעות הערה שמסגירה כי הוא למעשה "רואה העתידות". לאחר מעבק בינו לבין קולסון בתוך המפקדה, מצליח קולסון לגבור עליו וגארט הולך לכלא השמור ביותר של S.H.I.E.L.D, "המקרר". וורד מעוניין להתלוות עם הסוכנת האנד ל"מקרר" ולסובב את המנעול של תא הכלא של גארט בעצמו. במהלך הטיסה לשם, וורד הורג את האנד וחושף כי גם הוא שייך להידרה.

ממשלת ארצות הברית מחריזה על S.H.I.E.L.D כארגון טרור בשל ההשתלטות המהירה של הידרה וקולונל גלן טלבוט מחיל האוויר של ארצות הברית מנהל מרדף אחר הצוות של קולסון. הצוות שאליו מצרף הסוכן טריפלט מגיעים לאחד הבסיסיים הסודיים של פיורי שנמצא בהשגחה של הסוכן אריק קוניג. גארט מגייס אליו כמה סוכני הידרה, את מדעני פרוייקט מרבה רגליים, את ריינה, איאן קווין, וורד ומייק פיטרסון שגארט שתל לו נשקים ומתכות בגופו ונהיה לאדם חזק המכונה דת'לוק. גארט חושף את כוונותיו האמיתיות: הוא למעשה רוצה את התרופה שהחזירה את קולסון לחיים כי הוא בעצמו גוסס מפצע ישן שקיבל אך מכיוון שלא נותרה עוד כמות מהתרופה, הוא שולח את וורד ודת'לוק שיגרמו לסקיי לפתוח את הכונן הקשיח שמכיל את כל המידע על כל החפצים והוחמרים שהצוות אסף במהלך משימותיו ובינהם גם התרופה. וורד מגיע לבסיס הסודי של פיורי והורג בחשאי את אריק קוניג אך סקיי מגלה את הגופה המוחבאת שלו וכותבת מסר לשאר הצוות הנמצאים במשימה שוורוד שייל להידרה. וורד לא מודע שסקיי יודעת על נאמנותו האמיתית והוא והוא לוקח את "האוטובוס" כדי ללכת למקום שרק שם הכונן יכול להפתח אך סקיי משקרת לגבי המיקום ולבסוף דת'לוק מופיע ומצליח לשכנע את סקיי לפתוח את הכונן. קולסון מצליח להסתנן אל "האוטובוס" ומציל את סקיי. הצוות מגבש תוכנית איך לעקוב ולראות כל מה שגארט עושה אך במהלך התוכנית, פיץ סימונס נחטפים ע"י פרוייקט מרבה רגליים וגארט מורה על וורד להרוג אותם ו-וורד זורק אותם כשהם נמצאים בתוך תא רפואי אל תחתית האוקיינוס.

ריינה מצליחה לשכפל את התרופה ומזריקה אותה לגארט שעמד למות. גארט ניהיה חזק יותר אך וורד מודאג ממצבו לאחר שהתחיל לדבר "שטויות" לדברו והתחיל לכתוב סימנים מוזרים על הקיר. פיץ וסימונס מצליחים לצאת מהתא ופיורי מגיע עם מסוק ומציל אותם. הוא אומר לסימונס שפיץ איבד הרבה חמצן במהלך השחייה וגם מבקש ממנה להגיד לו אם היא יודעצ איפה קולסון. הצוות מגיע למתקן מעבדה ששם נמצאים חברי פרוייקט מרבה רגליים. קולסון מוצא את גארט ולשם מגיעים פיורי ודת'לוק. מאי נעבקת מול וורד וסקיי מחשפת את בן של מייק פיטרסון שנמצא במתקן כדי שיעזור לה שאביו יהיה נגד גארט. לאחר שיחה שמקיימים קולסון, גארט ופיורי, מצליחה סקיי למצוא את בנו של מייק והוא שולח לאביו הודעה שגורמת לו לתקוף את גארט. גארט מצילח בקושי לשרוד אך קולסון מצילח לחסל אותו סופית עם מכשיר קטלני. וורד נכנס למעצר של הצוות כדי שישמש כמקור מידע לגבי הידרה.

קולסון, מאי ופיורי מדברים על הניתוח שהחזיר את קולסון לחיים ופיורי מצדיק את הניתוח בגלל החשיבות העצומה שיש לקולסון. פיורי נותן לקולסון את הרשות להקים מחדש את הסוכונות ולהיות המנהל שלה. הצוות מגיע לעוד בסיס סודי של פיורי שנמצא תחת השגחתו של אחיו התאום של אריק קוניג, בילי. ריינה פוגשת את אביה של סקיי ואומרת לו שהיא מצאיה את ביתו. קולסון מתחיל לפתח את תופעת הלוואי של התרופה ורושם על הקיר את הסימנים המוזרים.

עונה 2 (פרקים 23 - )[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקנים ראשיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקני הסדרה בכנס פאלי-פסט 2014. מימין לשמאל: אליזבת' הנסטרידג', איאן דה קייסטקר, קלואי בנט, ברט דאלטון, מינג-נה וון וקלארק גרג.
  • קלארק גרג - פיל קולסון, סוכן S.H.I.E.L.D שמפקח על רבות ממשימות השטח של מחלקתו. בפרק "התחלת הסוף", ניק פיורי מקדם אותו לדרגת מנהל הסוכנות כדי לבנות אותה מחדש, וזאת בעקבות התפרקותה לנוכח אירועי "קפטן אמריקה: חייל החורף".
  • מינג-נה וון - מלינדה מיי, טייסת מיומנת ומומחית לוחמה שידועה בכינוי "חיל הפרשים".
  • ברט דאלטון - גרנט וורד, מומחה למבצעים מיוחדים. מתגלה כסוכן הידרה ונודע שגויס בידי הסוכן גארט כשהיה נער מתבגר. נעצר ונכלא, אך מאז נמלט מכלאו.
  • קלואי בנט - סקיי, אזרחית אשר גויסה לסוכנות ומשמשת כהאקרית מחשבים. חברת קבוצה של האקטיביסטים בשם "הגאות העולה".
  • איאן דה קייסטקר - ליאו פיץ, סוכן המתמחה בהנדסה, ובמיוחד טכנולוגיית כלי נשק. אינו יכול לתפקד כיאות לאחר שעבר תאונה שבמהלכה סבל מאובדן חמצן.
  • אליזבת' הנסטרידג' - ג'מה סימונס, סוכנת לשעבר של S.H.I.E.L.D שהתמחתה במדעים. מתנדבת לשמש כחפרפרת במעבדות הידרה.
  • ניק בלוד - לאנס האנטר, איש קומנדו לשעבר ומתנקש אשר מצטרף לקבוצה בעונתה השנייה של הסדרה.
  • בי ג'יי בריט - אנטואן טריפלט, סוכן S.H.I.E.L.D שעבד עבור ג'ון גארט ומתמחה בכלי לוחמה. מצטרף לקבוצה לאחר חשיפתו של גארט כסוכן הידרה.

בנוסף, בסדרה מופיעים בתפקידי אורח מספר שחקנים מהיקום הקולנועי של מארוול, ביניהם סמואל ל. ג'קסון כניק פיורי, קובי סמולדרס כמריה היל, ג'יימי אלכסנדר כסיף, מקסימיליאנו הרננדז כסוכן ג'ספר סיטוול, היילי אטוול כפגי קרטר, וכן קנת' צ'וי וניל מקדונו כג'ים מוריטה ודאם דאם דוגאן, חיילי הקומנדו המייללים. בין היתר, מופיעים בסדרה גם לוסי לולס כסוכנת איזבל "איזי" הארטלי, איאן הארט כד"ר פרנקלין הול, אדריאן פאליקי כבובי מורס/מוקינגבירד, בריאן פטריק וייד כקארל "קראשר" קריל וביל פקסטון כסוכן ג'ון גארט/מגיד העתידות.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מארוול קומיקס
כותבים ומאיירים: בריאן מייקל בנדיססטן ליטוד מקפרלןג'ק קירביכריס קלרמונטאלכס רוס