סוניק הירוס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Sonic Heroes
עטיפת המשחק למחשב אישי
שם בעברית סוניק הירוס
תאריך הוצאה 2003
מצבי משחק יחיד/זוגי

סוניק הירוס (Sonic Heroes או סוניק גיבורים, גיבורי סוניק) הוא משחק וידאו בסדרת המשחקים סוניק.

המשחק פותח על ידי Sonic Team בגרסאות למחשב האישי, לסוני פלייסטיישן 2, לאקס בוקס ולגיים קיוב. במשחק השחקן שולט על שלוש דמויות שמרכיבות קבוצה כשלכל חבר קבוצה יכולות מיוחדות משלו. לכל קבוצה דרך שונה ושלבים שונים.

המשחק קיבל ביקורות מעורבות. יתרונות המשחק הם, לפי המבקרים, סגנון משחק שמתקרב לשנים המוקדמות של המותג והסביבה הפעלתנית שבו. החסרונות של המשחק הם בעיות גרפיקה, בעיות בסביבת המשחק ודיבוב הדמויות[דרוש מקור]. המשחק מכר בצורה סבירה ונכנס לסדרת "הנמכרים ביותר" לאקס בוקס, לסוני פלייסטיישן 2 ולגיים קיוב[דרוש מקור].

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בגלל ריבוי הקבוצות, לכל קבוצה עלילה משלה כשבסופו של דבר המטרה של כל קבוצה היא להגיע ל"ד"ר אגמן" ולעצור אותו. הדרך והסיבות הן שמבדילות.

קבוצת סוניק[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחק נפתח כשרואים את סוניק מסתובב בעולם. טיילס ונאקלס מוסרים לו שאגמן מתכוון להמציא את נשק יום הדין תוך שלושה ימים ולשלוט בעולם. סוניק וחבריו נענים לאתגר ויוצאים לעצור את אגמן. בדרך הם נלחמים מול קבוצת ורד, כשאיימי מנסה לתפוס את סוניק אהובה, ונגד קבוצת האופל, כששאדו מאתגר את סוניק לקרב. בסוף הסיפור סוניק וחבריו הורסים את רוב הבסיס האווירי של אגמן אך לא פוגשים באגמן עצמו.

קבוצת אופל[עריכת קוד מקור | עריכה]

רוז' העטלפה מנסה לשדוד את אוצרו של דוקטור אגמן שנמצא בבסיס סודי. רוז', למרבה הפתעתה מוצאת את שאדו (שנחשב למת עקב המאורות שקרו בSonic Adventure 2), בקפסולת הקפאה. רוז' מחברת את הבסיס כולו לחשמל כדי לפתוח את הקפסולה ובאותו זמן מפעילה את E-123 אומגה, רובוט נטוש שנמצא בבסיס. אחרי שזיהה את שאדו בתור איום, אומגה תוקף אותו בדיוק כששאדו מתעורר. קרב החל בין השניים ורוז' עצרה אותם במהרה. לאחר בירור, היא גילתה ששאדו לקה באמנזיה וכתוצאה מכך הוא לא זוכר כלום. בעוד אומגה ננטש על ידי אגמן וכעת הוא ממורמר ורוצה לנקום באגמן ובכל הרובוטים שלו. רוז' הבינה שלשלושתם יש אותה מטרה והחליטה שהם צריכים לפעול יחד. בדרך הקבוצה פוגשת את קבוצת כאוטיקס, אחרי תגרה קלה, ובקבוצת סוניק כששאדו מאתגר את סוניק לקרב. בסוף הסיפור רוז' מגלה עוד שכפולים של שאדו וחוששת כי מי שהיה אתה כל הזמן הוא שכפול ושאדו אכן מת. אך אומגה מספר לה שלשכפול חייב להיות מקור, משמע ששאדו עדיין חי. הסיפור הוא בעצם הקדמה למשחק "שאדו הקיפוד" בו שאדו מנסה לגלות את עברו המסתורי.

קבוצת ורד[עריכת קוד מקור | עריכה]

איימי רוז מחפשת אחר סוניק, האהוב הנצחי שלה שמופיע בעיתון כנעדר. היא פוגשת בקרים הארנבת וביג החתול, שגם הם מחפשים אחרי חבריהם. קרים מחפשת את צ'וקולה צ'או, התאום של הצ'או שלה, צ'יז, וביג מחפש אחרי פרוגי, הצפרדע האהוב שלו. מכיוון ששלושתם מחפשים אחרי יקיריהם ושלושתם הופיע באותה כתבה בעיתון איימי מציעה ששלושתם יחפשו יחד. בדרך הם נלחמים בקבוצת סוניק, ונגד קבוצת כאוטיקס משום שהם רצו לקחת את צ'יז. בסוף הסיפור הם מוצאים את פרוגי ואת צ'וקולה צ'או בתוך זיוף של אגמן וגם את סוניק בסביבה אחרי שגם הוא הביס את אגמן.

קבוצת כאוטיקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

סוכנות הבלשים כאוטיקס, המורכבת מאספיו, זיקית הנינג'ה המרגל ובעל המשמעת, וקטור, הקרוקידל, המוח והמנהיג של הסוכנות וצ'רמי הדבורה הילדותי שמשמש לתשקיף על, כרגע מחוסרים עבודה. הם לא קיבלו עבודה זמן רב והם זקוקים לתעלומה שתביא להם כסף. מודיע מסתורי שולח להם מכשיר קשר דרכו הוא מעביר להם משימה. המשימה שלהם היא לתפוס את דוקטור אגמן. אספיו חושד קצת אך סכום הכסף הרב שמוצע אינו משאיר ספק להחלטתם של וקטור וצ'רמי, והקבוצה יוצאת למשימה (אספיו השתכנע כשוקטור הזכיר לו את השבועה שלהם:"אנחנו אף פעם לא מפנים את הגב לעבודה בתשלום"). בדרך הם נלחמים בקבוצת אופל, מכיוון שרוז' חשבה שהם רוצים את האוצר של אגמן, אחרי תגרה קלה, ובקבוצת ורד כי הם לא הסכימו לתת להם את צ'יז וגם מפני שקרים האשימה אותם בהיעדרות של אחיו של צ'יז. בסוף הסיפור הם מגלים שהלקוח הוא בעצם דוקטור אגמן בעצמו שננעל והשתמש בשירותיהם כדי לצאת לחופשי ולשלוט בעולם, וברגע שהקבוצה הבינה שאגמן הציע להם הרבה כסף למרות העובדה שאין לו אגמן בצרות...

הסיפור האחרון[עריכת קוד מקור | עריכה]

אחרי שמסיימים את הסיפורים של כל אחת מארבע הקבוצות ומשיגים את שבעת יהלומי הכאוס נפתח הסיפור האחרון. מסתבר שלא אגמן הוא זה שתכנן את המזימה, אלא סוניק המתכתי (Metal Sonic), שצבר כוח רב ומנסה להשתלט על העולם. אף אחד לא ידע מה לעשות עד שגילו ששבעת יהלומי הכאוס נמצאים בידי כולם, בעזרתם סוניק יוכל להפוך לסופר-סוניק. עד שזה יקרה, הם סיכמו ששאר הקבוצות יעצרו את סוניק המתכתי ככל שיוכלו. אחרי ששאר הקבוצות ניסו לעצור אותו, סוניק המתכתי הצמיח כנפיים והתנתק מהבסיס, שעד עתה היה קשור אליו. סוניק הפך לסופר-סוניק והשרה על טיילס ונאקלס מכוחותיו, וכך הם התחזקו עד מאוד, ויצאו לעצור לחלוטין את סוניק המתכתי. אחרי שעצרו אותו והוא חזר לצורתו החלשה והמקורית ולאחר מכן כבה, כל הגיבורים מתפזרים ויוצאים לחפש הרפתקאות חדשות.

סגנון משחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך המשחק השחקן מתפעל שלוש דמויות שונות. השחקן שולט בדמות אחת והשתיים האחרות עוקבות ועוזרות לדמות הנשלטת. לכל דמות יש יכולות מיוחדות בתחום מסוים: מהירות, תעופה וכוח. בכל קבוצה כל דמות היא בעלת אחת משלוש התכונות האלו. לדוגמה בקבוצת סוניק, סוניק הוא דמות מהירה, טיילס הוא דמות בעלת יכולת תעופה ולנאקלס יש כוח רב. במהלך המשחק השחקן מחליף דמויות לפי הצורך, כך שאם לדוגמה יש קטע שמצריך תעופה, השחקן מחליף לדמות בעלת יכולת התעופה ומשתמש בה. לכל דמות יש דרך שונה להילחם. במהלך השלב הדמויות יכולות לעלות רמה ובכך לחזק את יכולותיהן, אם כי אחרי כל שלב או פסילה הדמויות חוזרות לרמת ההתחלה. בסוף כל שלב המשחק מדרג את השחקן בציון מ-A עד ל-E, כש-A הינו הציון הגבוה ביותר, ואילו E הוא הנמוך ביותר. בעת הדירוג המשחק מתחשב בניקוד שהשחקן צבר, בזמן שלקח לשחקן לעבור את השלב ובמספר הטבעות שנאספו. בכל שלב מפוזרים מפתחות, שאם השחקן מחזיק בהם כשהוא מסיים את השלב הוא מגיע לשלב בונוס, שבחצי מהם מתחבא יהלום כאוס.

מבנה המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

בכל המשחק ישנם שבעה עולמות, שמורכבים משלושה שלבים שונים, לכל קבוצה המטרה היא שונה. לפעמים כעוברים שלב יהיה עוד שלב שהוא שלב הבונוס, שלבי הבונוס מסתווגים על פי סוג השלב שלהם:

 1. לשלב הראשון יש שלב בונוס בסיסי בו הקבוצה נמצאת בצינור ארוך והוא צריך להגיע לסוף הבונוס בזמן. כל "בלון" שהשחקן אוסף נותן מעט יותר זמן.
 2. בשלב השני הקבוצה רודפת אחרי יהלום כאוס בצינור שדומה לצינור בשלב הראשון. היהלום מתקדם לעבר סוף השלב, והקבוצה צריכה להשיג אותו לפני שהוא מגיע לסוף. אם היא מצליחה, היא מקבלת אותו.
 3. השלב השלישי הוא בוס, כשבוס יכול להיות קרב מול ד"ר אגמן ברובוט ענקי כלשהו, קרב מול קבוצה אחרת או קרב מול הרבה רובוטים קטנים של אגמן. בשלבים האלה, אין שלב בונוס.

בנוסף אפשר לשים לב שבשלב הראשון והשני הרקע שונה: השלב הראשון הוא בחוץ בעוד שהשני כמעט כל הזמן מתחת לגג. ושלב הבוס מבוסס על השני. על כל שלב שהוא לא בוס יש שלב מאתגר. השלב המאתגר הוא שלב שבנוסף להשלמת השלב הרגיל מצריך תנאי שמקשה על ביצוע השלב. התנאי הנוסף קבוע אצל כל קבוצה, כלומר השלב המאתגר של קבוצת סוניק תמיד יהיה השלמת השלב תחת מגבלת זמן מסוימת, על קבוצת אופל לחסל מאה אויבים, על קבוצת ורד לאסוף מאתיים טבעות וקבוצת כאוטיקס צריכה להשלים גרסה מאתגרת יותר של השלב הרגיל.

לפי הסיפור לשלב הראשון ולשלב הבוס יש קשר גדול יותר בגלל שהשלב השני הוא רק ההמשך לסיפור עצמו. אפשר לסדר את השלבים כך:

 1. שלב סיפור (שלב ראשון): כי בתחילתו יש סרטון שמסביר על המצב וכדי לגמור אותו צריך להגיע למטבע הגדול.
 2. שלב אימון (שלב בונוס): בשלב זה אתם מתאמנים על להשיג את יהלום הכאוס בשלב הבונוס השני וניתן לקבל גם בונוס חיים. כמו בשלב הבונוס השני גם כאן צריך להשיג את המפתח בשביל להיכנס.
 3. שלב המשך (שלב שני): בשלב זה אתם ממשיכים את הסיפור והמטרה בא היא כמו השלב הראשון, להגיע למטבע הגדול.
 4. שלב כאוס (שלב בונוס): בסופו של השלב השני עם השחקן אוסף את המפתח יש בונוס שבו אפשר להשיג יהלום כאוס
 5. שלב בוס (שלב שלישי): נקרא כך מפני שיש בו בוס, הבוסים בשלבים יכולים להיות קבוצות אחרות שאפשר לשחק איתן במשחק, בשלב המטרה היא להפיל את כל הקבוצה היריבה מהמקום שבו הקבוצות נמצאות (לדוגמה: בעולם השני הקבוצות על הגג של בניין מסוים). כשמנצחים את הבוס עוברים לעולם הבא.

משחק לשני שחקנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

במשחק לשני שחקנים אפשר להתחרות בסוגים שונים של תחרויות. ככל שמשלימים יותר שלבים ושלבים מאתגרים השחקן מקבל עוד סוגי תחרויות. משחק לשני שחקנים לא משפיע על המשחק לשחקן יחיד, זה אומר שלא יפתחו שלבים ומשימות חדשים לשחקן יחיד. אפשר להתחרות בקרב אחד מתוך שלושה או במצב הטוב משלושה. מצבי המשחק הם:

 • מרוץ רגיל - קטע מסוים מהשלב מוגדר כמסלול מרוץ. הקבוצה הראשונה שמגיעה לסוף הקטע מנצחת.
 • קרב - קרב בין שתי קבוצות, בעל אותו מתכונת של הקרבות מול הקבוצות במצב יחיד. הקבוצה שלפחות אחד מחבריה שורד מנצחת.
 • שלב בונוס - במתכונת דומה לזו לשלב בונוס עם יהלום כאוס. הקבוצה שמגיעה ליהלום הכאוס קודם מנצחת.
 • מרוץ טבעות - שתי הקבוצות נמצאות בזירה מרובת טבעות. תחת מגבלת זמן כל קבוצה צריכה לאסוף כמה שיותר טבעות. הקבוצה עם יותר טבעות בתום מגבלת הזמן מנצחת.
 • מרוץ מכונות - הקבוצות מתפעלות מכונה שמתופעלת גם בקטעים מסוימים במשחק יחיד. המרוץ הוא מרוץ סיבובי. הקבוצה שמסיימת שלושה סיבובים קודם או הקבוצה שלפחות חבר אחד מהקבוצה שורד מנצחת.
 • מרוץ מהיר - מרוץ שבו כל קבוצה ממוקמת בקצה אחר של מסלול המרוץ. הקבוצה הראשונה שמגיעה לאמצע המסלול מנצחת.
 • מרוץ מלא - שלב שלם מוגדר כקטע מרוץ. הקבוצה שמשלימה את השלב קודם מנצחת.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ביקורות ודירוג המשחק