סוניק X

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
סוניק X
200full-sonic-x-2003.jpg
ソニックX‏
(סוניק X)
ז'אנר פעולה, הרפתקאות, מדע בדיוני, רומנטיקה, קומדיה, פנטזיה, מכה, דרמה
אנימה
אורך פרק 22 דק'
במאי האג'ימה קאמגאקי
תסריטאי
סטודיו TMS Entertainment
רשת השידור TV Tokyo (יפן)
ערוץ ג'טיקס (ישראל) , (אירופה)
מדבבים בשפה העברית עידו מוסרי
יפה גבאי
ליטל וידבסקי
דנה רישפי
ירון מנשה
צביקה שוורצברג
איל כהן
תקופת שידור מקורית 6 באפריל 20036 במאי 2007
מספר העונות 3 (העונה האחרונה לא שודרה ביפן, אך פרקיה הופקו)
מספר הפרקים 78

סוניק Xיפנית: ソニックX) היא סדרת אנימה בת 78 פרקים המבוססת במקור על סדרת משחקי וידאו בעלת אותו השם ומציגה את סוניק במראהו החדש יותר - הסדרה מבוססת על שני משחקי Sonic Adventure שיצאו בשנת 1998 ועל המשחק Sonic Battle שיצא בשנת 2003, אף על פי שעלילת הסדרה מפתחת גם עלילה משלה בעונה 3. הסדרה הופקה על ידי חברת ההפקות היפנית TMS Entertainment בשיתוף פעולה עם חברת Sonic Team ושודרה במקור ביפן בערוץ TV Tokyo בין השנים 2003 עד 2006, ודובבה לאנגלית על - ידי 4kids Entertainment, באותן השנים. בין שתי הגרסאות ניתן לראות שינויים משמעותיים, כגון שינוי מוזיקה, צנזורי סצנות ומחיקת סצנות. בין הגרסה היפנית והאנגלית, הסדרה סוניק X הגיע לצרפת, ומשום שלא יצא לה דיבוב מצונזר לפני כן, שודרה בצרפת הגרסה היפנית שדובבה לצרפתית. בגרסה הצרפתית אין שינויים משמעותיים, חוץ ממחיקת המילים בשירי הסיום ושינויי אנימציה בפרק האחרון. בגרסה היפנית, יש כרטיסי מידע המסבירים דברים על הדמות בכרטיס, כגון שם, מין, גובה, משקל ותחביבים (אין אותם בגרסה הצרפתית ובשאר העולם). עם זאת, נראה כי סוניק היפני מדבר אנגלית מדי פעם.

בישראל הדיבוב האנגלי של הסדרה, שדובב לעברית, שודר לראשונה במהלך העשור הראשון של המאה ה-21 בדיבוב לעברית בערוץ ג'טיקס בין השנים 2004- 2006. הסדרה סוניק X תגיע בקרוב לערוץ ג'וניור.

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונות 1-2[עריכת קוד מקור | עריכה]

העלילה מתחילה כאשר בעת נסיון להציל את קרים מידי דוקטור אגמן - סוניק וחבריו משוגרים מפלנטת מוביוס לכדור הארץ ביחד עם אגמן ומוצאים עצמם במרכז העיר סטיישן סקוור (Station Square) פרט לאגמן אשר משוגר לאי. בכדור הארץ סוניק פוגש בחור צעיר בשם כריס תורנדייק אשר מארח את סוניק וחבריו בביתו. כעת על סוניק וחבריו למנוע מדוקטור אגמן ועוזריו מלהשתלט על כדור הארץ ועל יהלומי הכאוס.

עונה 3[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה 3 היא בעלת סיפור עצמאי שלא מתקשר למשחקי סוניק הקיפוד. בעונה זו, סוניק נלחם ברובוט חייזר מסתורי בשם "האלון האפל" (Dark Oak). כאשר בידיו כל יהלומי הכאוס, סוניק לא מצליח להביס את האלון האפל ולכן, מפזר את יהלומי הכאוס ברחבי הייקום וחוזר למוביוס. באותו ערב, חבריו של סוניק מגלים את קוזמו, חייזרית בעלת מראה של צמח שבאה לחפש את סוניק הקיפוד, האחד שיכול לשלוט ביהלומי הכאוס, כדי שיוכל להביס את המטרקס, רובוטים חיזריים בהנהגת האלון האפל, המתכננים להוציא מכל כוכב בייקום, את ביצת הכוכב, שבלעדיה הכוכב לא יוכל להתקיים. כשמתגלה שסוניק פיזר את יהלומי הכאוס ברחבי הייקום, סוניק וחבריו יוצאים למצוא את יהלומי הכאוס ברחבי הייקום על הטייפון הכחול בעזרתו של כריס, שמצליח להגיע למוביוס. סוניק וחבריו גם מצילים את הכוכבים בהם נחתו, כגון הובידון, בו מגלים ששאדו הקיפוד השחור חזר לחיים, מרמולים ועוד... ביפן הפרקים של עונה זו מעולם לא שודרו בטלוויזיה, אך הופקו על ידי הסטודיו של סוניק X. הפרקים ביפנית נמצאים על דיסק VCD, הכולל בו את הפרקים ביפנית וכתוביות בסינית.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • סוניק הקיפוד (עידו מוסרי) - הדמות הראשית בסדרה. קיפוד כחול דמוי אנוש אשר מסוגל לרוץ במהירות עצומה. מפחד ממים (ואי יכולתו להסתדר במים הוצגה בסדרה כמה פעמים). מסוגל להשתמש בכוח של יהלומי הכאוס כדי להציל את הייקום מצב שבו הוא הופך לצהוב (בכל הגרסאות מצב זה נקרא מצב סופר סוניק אך שם זה לא נאמר בדיבוב העברי).
 • מיילס "טיילס" פראוור (יפה גבאי) - שועל צהוב. מכונאי מיומן אשר מסוגל לעוף במשך זמן מוגבל באמצעות שני זנבותיו בהם הוא משתמש כמדחף, אף על פי שהוא עושה זאת רק לעתים נדירות. טיילס הוא חברו הטוב ביותר של סוניק.
 • נאקלס הקיפודןקיפודן אדום השומר על יהלום העל (Master Emerald). ומחפש אוצרת מומחה. לעתים דוקטור אגמן מצליח לעבוד עליו כדי שיוכל להשיג את יהלומי הכאוס ולפנות כנגד סוניק (כאין זאב בודד).
 • איימי רוז (ליטל וידבסקי ודנה רישפי באחד מתפקידיה האחרונים לפני היעדרותה) - קיפודה ורודה אשר מאוהבת בסוניק ומנסה לזכות בליבו. משתמשת לעתים תכופות בפטיש שלה.
 • קרים הארנבת - ארנבת בצבע קרם. קרים היא חלק מהחבורה, ויש לה צ'או מחמד בשם "צ'יז". תמימה מאוד.
 • שאדו הקיפוד (ירון מנשה) - קיפוד שחור. שנוצר על ידי הסבא של דוקטור אגמן פרופסור ג'ראלד רובוטניק לפני 50 שנה לפני עלילת הסדרה, כפרויקט "צורת החיים האולטימטיבית", כדי לרפא את מריה רובוטניק, בת דודתו של ד"ר אגמן. כשמתגלה פרויקט זה על ידי יחידות האומה הממשלתיות, הם מנסים לעצור פרויקט זה מחשש להרס הכוכב, ולכן מחייבים אותו להישאר בקפסולה שלו. כשמריה הלכה לשחרר את שאדו מהקפסולה, היא נהרגה על ידי סוכן של יחידות האומה הממשלתיות, רגע אחרי ששיחררה את שאדו, אשר מחפש נקמה על מותה. 50 שנה לאחר מכן, ד"ר אגמן משחרר את שאדו מהקפסולה, ושאדו עוזר לו להשתלט על כדור הארץ, במטרה לנקום את מותה של מריה. כריס עזר לו להיזכר במשאלה האמיתית של מריה, שהיא שיהיה שלום בעולם, ולאחר מכן, מקריב את עצמו ועוזר לסוניק להביס את Biolizard, אב הטיפוס של פרויקט "צורת החיים האולטימטיבית". שאדו חזק יותר מסוניק בשליטה על יהלומי הכאוס. בעונה 3, ד"ר אגמן החזיר אותו לחיים אך שאדו לא זכר מי הוא, מלבד מספר תמונות של מריה. ממשיך לעזור לסוניק בהרפתקאותיו. בפרק 68, מגלים שאדו ורוז' את הכוכב Cascade, המותקף על ידי המטרקס, ושם פוגשים את מולי והמחתרת, הנלחמים במטרקס. לאחר מכן, המחתרת בוגדת במולי ועוברת לצד של המטרקס במטרה להישאר בחיים, ואחר כך, המטרקס בוגדים במחתרת. שאדו אומר למולי לברוח מהכוכב, ושהוא יסדר את העניינים, ומולי מקשיבה לו ועוזבת את כוכבה (בגרסה היפנית המקורית ובגרסה הצרפתית, מולי לא מקשיבה לשאדו, משיבה מלחמה ונהרגת על ידי לייזרים של ספינות המטרקס, ולאחר מכן, שאדו בונה לה מצבה, מהמחשבה שהזכירה לו את מריה וכנראה החזירה לו חלק מזכרונותיו). כמו לסוניק יש לו מספר יכולות כמו ליצור בקרת כאוס עם יהלום כאוס אחד או לשנות צורה למצב סופר שלשאדו מצב זה נקרא סופר שאדו ורואים אותו רק פעמיים בסדרה (פעם ראשונה על מנת לעצור את מושבת החלל ארק ופעם שניה כנגד האלון האפל).
 • רוז' העטלפה - עטלפה שרוצה להשיג יהלומי כאוס וכן יהלומים בכלל. לעתים מתחילה עם נאקלס, עובדת עם הממשלה ושותפתה של תופז הבלשית.
 • תופז הבלשית - עובדת עם רוז' בממשלה, חברתה של רוז' אך מקנאת בה בגלל שהנשיא מחבב את רוז' יותר, מחבבת את מר טנקה.
 • הנשיא - משגיח על העיירה, בתקיפותיו של אגמן שולח את טופז ורוז' לתקיפה לא מהווה דמות כה חשובה בסדרה אך חלק בלתי נפרד ממנה.
 • דוקטור אגמן (צביקה שוורצברג) - הנבל הראשי של הסדרה. מדען מטורף אשר מטרתו היא להשתלט על כדור הארץ. בעונה 3 מצטרף למטרקס, אך לקראת סוף הסדרה מתגלה שהוא גונב מהם טכנולוגיה, ונכלא זמן קצר אחרי כן. מצליח להשתחרר פרק לאחר מכן, ועוזר לסוניק להביס את המטרקס.
 • דיקו ובוקו (ביקו בדיבוב העברי) - שני רובוטיו של דוקטור אגמן, עובדים אצלו בחינם ובלי חופשות אך ורק בגלל שהוא יצר אותם (שכן טיפשי ליצור רובוטים משרתים בעלי רגשות בעקבות יכולתם להתמרד). דיקו הוא רובוט גבוה רזה וצהוב וביקו נמוך שמן ואפור. לרוב חושבים על אותו הדבר בסוף פרק 48 מתפטרים מלעבוד את אגמן ועברו לעבוד אצל משפחת ת'ורנדייק שכן שם הם קיבלו שכר וחופשות אך בסוף פרק 49 חזרו לדוקטור אגמן כאשר כריס התעמת מולו (האשים אותו אל עצירת הזמן). כד"ר אגמן נכלא אצל המטרקס, דיקו וביקו עזרו לו להשתחרר באמצעות היכולת שלהם להשתלב.
 • בוקון (בגרסה היפנית ידוע גם כמסנג'ר רובו) - רובוט שחור שעובד אצל דוקטור אגמן, לרוב מעביר לסוניק וחבריו הודעות מתפוצצות מדוקטור אגמן. בעל קול צווחני.
 • מר סטיוארט - מורו של כריס וחבריו דני, פרנסיס, ואלן בחשאי לרגל אחרי כריס על מנת למצוא את סוניק (בעונה הראשונה), בעונה השנייה מתפטר מתפקיד המורה ועובר לתפקיד עוזר כתב של הכתבת סקרלט גרסיה ובהמשך העונה השניה למרגל שמרגל אחר דק' אגמן.
 • הכתבת סקרלט גרסיה - כתבת המסקרת חדשות בעיקר אודות קרבותיהם של סוניק וחבורתו וכן גם של הממשלה כנגד אגמן בתחילת העונה השנייה עובדת עם מר סטיוארט אשר מצטרף לצוות החדשות על מנת לבדוק עם סקרלט רבות אחר פרויקט שאדו שסודותיו חבויים במושבת החלל ארק שאיימה להרוס את כדור הארץ לפי תוכניותיו של סבא של דק' אגמן פרופסור ג'ראלד רובוטניק.
 • כריסטופר "כריס" ת'ורנדייק (איל כהן) - בנו בן ה-12 וחצי של מנכ"ל תאגיד בשם נלסון תורנדייק ושל שחקנית בשם לינדזי תורנדייק. הוריו לא מבלים זמן רב עמו בשל סגנון החיים העמוס שלהם ומשום כך הוא מבלה את רוב זמנו עם סביו צ'אק תורנדייק ועם המשרתים של המשפחה מר טנקה ואלה. כריס הוא האדם הראשון אותו סוניק פוגש לאחר שכריס מציל אותו מטביעה בבריכה של ביתו. סוניק מתגורר באחוזה של כריס במשך רוב הסדרה, יחד עם חבריו. כריס מצטרף בקביעות להרפתקאותיו של סוניק במשך הסדרה, בעונה 3 תיקן את מכונת בקרת הכאוס, שצ'אק וטיילס בנו בעונה 2 על מנת להחזיר את תושבי מוביוס לפלנטת מוביוס, 6 שנים לאחר עזיבתו של סוניק משוגר למוביוס כאשר סוניק טיילס נאקלס איימי קרים צ'יז וקוזמו עדים לזה אך מופיע רק בגיל 12 ולא 18 שכן 6 שנים בכדור הארץ הם 6 חודשים במוביוס ולכן הוא בן 12 ולא 18, עוזר לטיילס לנווט את הטייפון הכחול שכן הוא למד מכניקה מצ'אק וקרטה מטנקה.
 • מר טנקה - המשרת הראשי אצל משפחת ת'ורנדייק מבצע יותר מהרצוי ואף נהנה מכך, תפקידו בבית הוא רק לשמור על הכל כשורה אך במשימות הצלה מתברר שיודע לנווט חללית ואומנות לחימה אשר לימד את כריס קרטה לאחר עזיבתו של סוניק בחזרה למוביוס, מחבב את תופז.
 • אלה - הטבחית והמשרתת המשנית אצל משפחת ת'ורנדייק, במהלך הסדרה מתחברת אם איימי ואף מלמדת אותה לבשל.
 • נלסון ת'ורנדייק - מנכ"ל תעשייות ת'ורנדייק בע"ם ואביו של כריס, לא מופיע הרבה בסדרה ואף חלק די נשכח ממנו.
 • השחקנית לינדזי ת'ורנדייק - שחקנית קולנוע מפורסמת ואימו של כריס, כמו נלסון לא מופיעה הרבה בסדרה וגם חלק נשכח ממנה.
 • פרופסור צ'אק ת'ורנדייק - מדען מפורסם מכונאי מיומן כמו טיילס וסבו של כריס, שלא כמו אביו ואימו של כריס צ'אק נחשב כדמות ראשית בסדרה.
 • אלן - חברתו של כריס, בעלת קשיי הליכה ולכן נעה על כיסא גלגלים, מחבבת זוחלים וחרקים, באחד הפרקים היא וסוניק הגיעו לאי אשר אלן רצתה להגיע לשם ממזמן עם הוריה אך לא הצליחה מעולם.
 • פרנסיס - חברתו הנוספת של כריס, לבושה בבגד סרבל כתום עם בגדים לבנים מתחת.
 • דני - חברו של כריס, באחד הפרקים נעלץ להילחם נגד כריס בטורניר אומנויות לחימה בעוד שהוא מוכן לקרב כריס הודה שלא רוצה להיפגע ודני הסכים שלא לפגוע בו אך תוכניתו של כריס הייתה בעצם להשאיר את דני פגיע ולתפוס אותו לא מוכן ובאותו רגע תקף ודני הפסיד.
 • סם ספיד - דודו של כריס, מכונה גם ככוכב הכביש המהיר. מספר פעמים בסדרה מזמין את סוניק למרוצים אל מנת להוכיח שאין יותר מהיר מסם אך למרות זאת תמיד מפסיד.
 • קוזמו (מיה אלון) - חייזרית דמויית צמח מכוכב שהושמד על ידי המטרקס, שבאה לכוכב של סוניק על מנת לעזור לו להציל את הייקום מהמטרקס. במהלך העונה השלישית היא וטיילס מתאהבים. לעיתים משתמשת בשמלת הצמח שלה בתור מצנח. בפרק 73 שאדו מנסה לחסל אותה כי בתוך הראש שלה מושתל שבב ריגול של המטרקס. אם שבב זה יוסר, קוזמו תאבד את הראייה והשמיעה שלה. לכן, סוניק וחבריו עוזרים לה להביס את המטרקס אחת ולתמיד. בפרק לפני האחרון, היא מתפתחת ומשתלבת עם האלון האפל, (שבאותו הפרק היה המטרקס היחיד שנשאר), וכך מחלישה אותו, כדי שסוניק ושאדו יוכלו להביס אותו. הם נכנסו לתותח הכוח הקולי (המנוע הקולי ביפן), אך זה כרוך במותה של קוזמו. כשטיילס לא מסוגל לירות בקוזמו, ד"ר אגמן והיא מנסים לשכנע אותו ומצליחים. מותה יגרום לזרעיה להתפזר בייקום וליצור את הזן שלה מחדש (בגרסאות היפנית והצרפתית זה לא קורה, וסוניק ושאדו עושים "שחזור כאוס" על מנת לשחזר את קוזמו לצורתה המקורית, אך גורמים לה להפוך לזרע). אחד הזרעים מגיע לסוניק, והוא מביא אותו לטיילס, שנוטע אותו וכנראה מוליד את קוזמו מחדש.
 • המטרקס (המטלקס ביפן) - רובוטים חזקים מאוד אשר מטרתם להשמיד את הכוכבים בייקום ע"י גנבת ביצת הכוכב, מקור הכוח של הכוכבים (המטרה האמיתית שלהם היא לעשות "חוק וסדר" ביקום בגרסה היפנית המקורית). המטרקס משתמשים בספינת הצלקת (Scarship) כדי לטייל בין כוכבים ולהשמיד צבאות חוצניים. לצבא המטרקס חמישה מנהיגים, שלקראת סוף הסדרה מתגלה שהם הזכרים האחרונים מהזן של קוזמו:

האלון האפל (Dark Oak) - היוצר והמנהיג הראשי של המטרקס,שרוצה להשתלט על ביצי הכוכבים של הכוכבים כדי לקבל כוח. בעברו, היה ידוע כלוקאס, העוזר של ארת'יה, מנהיגת הכוכב של קוזמו ואמה. באותו הזמן, הכוכב היה במלחמה עם צבאות חוצניים (שנראה כי ספינותיהם המרחפות הן מהכוכב Cascade), והזכרים בכוכב יכלו להפוך למפלצות דמויות דינוזאורים. הם השתמשו ביכולת זו להגן על הכוכב, אך זה כרך בחייהם, כי השינוי אורך רק מספר שניות ולאחר מכן, הזכר מת. מועצת הכוכב החליטה לברוח לכוכב אחר, אך לוקאס חשב להשיב מלחמה ולמצוא דרך להשאיר אותם בחיים. הוא מצא את ביצת הכוכב, שכשיינצל את כוחה, יגרום לשינוי של הזכרים להיות נצחי. השימוש בביצת הכוכב יוביל למותם של הצמחים וקריסת הכוכב. כשארת'יה גלתה זאת, היא וכל הנקבות מהכוכב ברחו והשאירו את הזכרים מאחור, וכן, הזכרים הפכו לדמויי-רובוטים, בשם המטרקס, ומאז, הם משתמשים בביצי הכוכב של הכוכבים בהם פוגשים כדי לצבור כוח ולהשמיד את הכוכבים. צבעיו הם סגול כהה וירוק בהיר.

האורן האדום (Red Pine) - אחד ממנהיגי המטרקס שתמכו באלון האפל. כשסוניק וחבריו חיפשו את יהלומי הכאוס על הבסיס של המטרקס, האורן האדום הגיע עם ארמדת המטרקס שלו, והציג את עצמו בפני סוניק. האורן האדום הופתע מהיכולת של סוניק ושאדו להשתמש ביהלומי הכאוס וגרמו ליצירת שדה כוח חזק, האורן האדום ניסה לברוח משדה הכוח, אך לא היה מספיק כוח לספינתו לברוח, והוא הושמד על ידי שדה הכוח. בניגוד לשאר מנהיגי המטרקס, האורן האדום הוא דמות משנית. צבעיו הם ארגמן וכתום.

הנרקיס השחור (Black Narcissus) - הנרקיס השחור הוא מנהיג מטרקס שהופיע לאחר מותו של האורן האדום, ורוצה לנקום את מותו. כאשר האלון האפל הורה לו להשמיד את סוניק וחבריו על ידי ספינות המטרקס, הנרקיס השחור החליט קודם כל לבחון את יכולותיו של סוניק. הוא שלח מכתב לטייפון הכחול, בו פיתה את כריס וקוזמו לבוא לבסיס שלו, ושם הכה את כריס וגרם לו לעילפון (בגרסאות היפנית והצרפתית, הוא דקר את כריס). הוא שבה את כריס וקוזמו, והשתמש בהם כפיתיון להביא את סוניק. כשסוניק גילה זאת, הוא התעצבן והשתמש באנרגיה השלילית של יהלומי הכאוס כדי להפוך לסוניק האפל, שהשמיד את המטרקס האב-טיפוס החזקים, המטרקס הזהוב והכסוף, שנבנו כדי לבחון את יכולותיו של סוניק. סוניק וחבריו ברחו, וד"ר אגמן החליט לעזור למטרקס. לאחר מכן הוא הצטרף לעלה הדפנה החיוור, הזלקובה הצהוב וד"ר אגמן כדי לתקוף את סוניק וחבריו. לקראת סוף הסדרה, הנרקיס השחור הצטרף, לעלה הדפנה החיוור ולאלון האפל והפך יחד איתם ל"נובה הסופית" (Final Nova), והושמד גם בצורה הזאת. צבעיו של הנרקיס השחור הם אפור כהה וסגול.

עלה הדפנה החיוור (Pale Bay Leaf) - מנהיג מטרקס שצבעיו הם ירוק חיוור וכחול כהה. כששאדו ורוג' פגשו את המחתרת (מולי, לאון ועוד...), עלה הדפנה החיוור הכריח את המחתרת להצטרף אליו כדי שיחיו, ולאחר מכן, בגד בהם. הוא זה שהבריח את מולי מהכוכב Cascade (בגרסאות היפנית והצרפתית, הרג את מולי), ואחר כך, הצי שלו הושמד על ידי שאדו. הוא בהמשך ניסה לחסל את סוניק וחבריו, וכלא את אגמן על שגנב טכנולוגיה ומידע סודי מהמטרקס (אגמן הצליח להשתחרר לבסוף). עלה הדפנה החיוור, כמו הנרקיס השחור והאלון האפל, השתלב איתם והפך לנובה הסופית. גם הוא הושמד אחרי כן, מה שהשאיר את האלון האפל לבדו בנובה הסופית.

הזלקובה הצהוב (Yellow Zelkova) - אחד ממנהיגי המטרקס, וצבעיו הם צהוב חרדל וירוק כהה. לאחר מותו של האורן האדום, הזלקובה הצהוב אמר שבדרך כלל האורן האדום זהיר עם התוכניות שלו, ואז הורה לצבאו לעזוב בפקודתו. במלחמה הראשונה שלו עם סוניק ונאקלס, הזלקובה הצהוב הפסיד ,פיתח יריבות עימם ונשבע לנקום. בפעם השניה שנפגש עם סוניק וחבריו, הוא הגיע עם מגן מיוחד שחוסם את כל ההתקפות של סוניק וחבריו. סוניק וחבריו, במיוחד נאקלס הצליחו להשמיד את המגן באמצעות המחשבה המהירה של סוניק. כשהצליחו להתקיף את הזלקובה הצהוב, שריון הרובוט שלו הושמד, והתגלתה צורתו האמיתית: הוא ושאר מנהיגי המטרקס הם הזכרים האחרונים מהכוכב של קוזמו. הזלקובה הצהוב נלחם עם נאקלס ומצא את מותו בנפילה לבור לבה (בגרסאות היפנית והצרפתית, נאקלס ניסה להציל את הזלקובה הצהוב, אך נכשל).

מוצרים נלווים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • סדרת הקומיקס: בספטמבר 2005, חברת ארצ'י קומיקס (המו"ל של סוניק באמריקה הצפונית) הוציאה לשווקים סדרת קומיקס אשר עלילתה מבוססת על עלילת "סוניק X".
 • קלפי המשחק: קלפי המשחק של סוניק X הם קלפי איסוף המבוססים על הסדרה. משחק הקלפים יצא לראשונה לשווקים באוגוסט 2005. המשחק מיועד לשני שחקנים בלבד.
 • משחק וידאו: משחק וידאו לגיל הרך העוסק במתמטיקה שוחרר לקונסולת ה - Leapster של Leapfrog ותומך בכל גרסאותיה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • "סוניק X", במסד הנתונים הקולנועיים IMDb (באנגלית)