סרט פורנוגרפי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

סרט פורנוגרפי הוא סרט קולנוע המציג תיאורים של פעילויות מיניות. צפייה בסרט גורמת בדרך כלל לתגובות פיזיות בגופו של הצופה, כגון עוררות מינית ואף אורגזמה.

כינויי סלנג מיושנים לסרטים פורנוגרפיים הם "סרטים למבוגרים בלבד" וכן "סרטים כחולים".

סרטים פורנוגרפיים הופיעו לראשונה זמן קצר לאחר המצאתו של הקולנוע, בסוף המאה ה-19. לאורך ההיסטוריה הקולנועית, מצלמת הקולנוע שימשה מאז ומתמיד לצילום סרטים פורנוגרפיים, אולם לאורך שנים רבות סרטים אלו לא היו זמינים לקהל הרחב, והיו מופצים בצורה מחתרתית, או מוקרנים רק במועדונים פרטיים. רק במהלך שנות ה-70 החלו הסרטים הפורנוגרפיים לזכות בלגיטימיות (אם כי מסויגת)[דרוש מקור]. בשנות ה-80, הפצת סרטים פורנוגרפיים על גבי קלטות וידאו לצפייה ביתית הגיעה לממדים שלא נודעו כמותם. עלייתו של האינטרנט בסוף שנות ה-90 הביאה לשינוי באופן הפצתם של סרטים פורנוגרפיים.

תעשיית הסרטים הפורנוגרפיים היא עסק משגשג, רווחי ומשתלם מאוד מבחינה כלכלית: על פי מאמר רויטרס משנת 2004, זהו "ענף המגלגל מיליארדי דולרים המפיץ כ-11,000 כותרים חדשים ב-DVD בכל שנה‏[1]".

סרטים פורנוגרפיים "קשים"[עריכת קוד מקור | עריכה]

באופן כללי, סרט "פורנו קשה" (באנגלית: hardcore) מתייחס לסרט פורנוגרפי אשר מציג בצורה מפורשת חדירה ו/או מעשי פטיש קיצוניים. בסרטים אלו השחקנים מקיימים יחסי מין מלאים, הכוללים חדירה, ולא רק מעמידים פנים כעושים זאת. כמו כן, במקרים רבים סרטים אלו יראו את אקט השפיכה הגברית.

סרטים פורנוגרפיים "רכים"[עריכת קוד מקור | עריכה]

באופן כללי, סרט "פורנו רך" (באנגלית: softcore) מתייחס לסרט פורנוגרפי אשר לא מציג בצורה מפורשת חדירה או מעשי פטיש קיצוניים. סרטים אלו מכונים לעתים גם "סרטים ארוטיים". בסרטים אלו, במקרים רבים, השחקנים אינם מקיימים יחסי מין מלאים, הכוללים חדירה, אלא רק מעמידים פנים כעושים זאת.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]


Film reel.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא קולנוע. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.