פיירי טייל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
פיירי טייל
230px-FairyTail-Volume 1 Cover.jpg
כרך המנגה הראשון בסדרה. הוצא לאור בהוצאת Kodansha ב- 15 בדצמבר 2006, יפן.
סוגה הרפתקאות, פעולה, קומדיה, דרמה, שונן, אצ'י
מאנגה
יוצר מָשִׁימָה הִירוֹ
מאייר מָשִׁימָה הִירוֹ
התפרסם לראשונה במגזין Weekly Shonen Jump
תקופת הפרסום המקורית 2006 - רץ
מספר הכרכים שהתפרסמו 44 כרכים ו-400 פרקים (נכון לספטמבר 2014)
אנימה
אורך פרק כ-24 דקות
במאי שינג'י אישיהארה
תסריטאי מאסאשי סוגו
סטודיו Satelight
רשת שידור TV Tokyo
תקופת שידור מקורית 12 באוקטובר 2009 - רץ
מספר הפרקים 201 (נכון לספטמבר 2014)

פיירי טייל (ביפנית: フェアリーテイル) היא סדרת מנגה הנכתבת ומאויירת על ידי המנגקה הירו מָשִׁימָה. הסדרה החלה לצאת לאור באופן סדיר בשבועון Weekly Shōnen Magazine, וב-2009 יצאה לאור גם סדרת אנימה מסטודיו Satelight. למנגה יצאו כ-37 כרכים ו-394 פרקים (נכון ליולי 2014) ולאנימה יצאו כ-192 פרקים. בנוסף, חמישה פרקי OVA יצאו לסדרה, והם Welcome to Fairy Hills!! ,Fairy Academy - Yankee-kun and Yankee-chan!, Memory Days וFairies' Training Ca

Important to the relief for the win!?"

בשנת 2012 יצא לאקרנים סרט המבוסס על הסדרה ושמו Fairy Tail the Movie: The Phoenix Priestess. סדרת האנימה הסתיימה ב-30 במרץ 2013, לאחר 175 פרקים; ב-5 אפריל 2014 חזרה הסדרה לשדר, מתחילתה של העונה הקודמת וממשיכה עם הקו העלילתי מנקודת ההפסק הקודמת שלה, פרק 176, זאת כדי שסדרת האנימה והמאנגה לא יהיו באותה נקודה של העלילה.

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העלילה מספרת על נאטסו דראגניל, מכשף בגילדת פיירי טייל שבעיר מגנוליה, וחבריו הטובים לוסי, גריי, ארזה והאפי, ושאר חברי הגילדה. במהלך הסדרה הם נלחמים בגילדות אפלות, בשדים ובמכשפים מרושעים, עוזרים לאנשים בעת צרה, מבצעים את משימות הגילדה ומגלים סודות על העבר אחד של השני.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

פיירי טייל[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • נאטסו דראגניל - הדמות הראשית של הסדרה, חבר בגילדת פיירי טייל. מכונה "סלמאנדר". הוא שולט בקסם קטילת דרקונים, כשהאלמנט שלו הוא אש. הוא בנו המאומץ של דרקון אש בשם איגניל, שנעלם באופן מסתורי בשנת X777. נוהג להתקוטט עם גריי ולעתים גם עם גאג'יל, וחברים נוספים בגילדה שלו. הוא ידוע בהתנהגותו הטיפשית והחביבה, והוא לוקה במחלת ים בעת נסיעה כלי תחבורה, כמו כל קוטלי הדרקונים. נאטסו היה אחיו הצעיר של המכשף האפל זרף, ושהוא מת בגיל צעיר. בגלל מותו זרף החל ללמוד את קסם המוות. לבסוף, זרף החזיר את נאטסו לחיים באמצעות כך שהכניס לתוכו את E.N.D, השד החזק ביותר שלו.
 • לוסי הארטפיליה - חברה בגילדת פיירי טייל. חלומה היה להצטרף לגילדת מכשפים נחשבת, והצטרפה לפיירי טייל לאחר שפגשה בנאטסו. היא מכשפת שמימית, ושולטת בכישוף זימון, בעזרתו היא מזמנת רוחות שמימיות בעזרת מפתחות. רוחות אלו הן למעשה קבוצות כוכבים עליהן מבוססות ונקראות בשמן, לכל רוח שמימית יכולות, אופי ואישיות הייחודיות לה.
 • האפי - חתול כחול בעל כישוף תעופה. חברו הטוב ביותר של נאטסו מאז ילדותו, והיה איתו מרגע בקיעתו מהביצה. במקור הוא מהיקום אדולס.
 • ארזה סקארלט - חברה בגילדת פיירי טייל, מכשפה ברמת אס, ונחשבת לאישה החזקה ביותר בגילדה. בזכות עובדה זו הרוויחה את כינויה "טיטניה" (מלכת הפיות). היא משתמשת בקסם התחמשות הקרוי קאנסו, המאפשר לה לאכסן חרבות במימד כיס, אך בזכות כוחה הרב, היא מסוגלת לשמור שם שריונות. בעקבות אופיה והתנהגותה הקשוחה היא נוהגת להפחיד את רוב חברי הגילדה. בילדותה, ארזה הייתה אסירה ב"מגדל גן העדן" אשר היה חלק ממערכת "אר", קסם בלתי חוקי אשר מיועד להחייאת המתים (נוצר במקור על ידי זרף כדי להחזיר לחיים את נאטסו). ארזה הייתה אחת מבין "הילדים להקרבה" אשר נשבו ונכפו לבנות ולהשלים את מגדל זה. בתחילת האנימה גילה של ארזה הוא 19.
 • גריי פולבאסטר - חבר בגילדת פיירי טייל. שולט בקסם מסוג יצירה, יצירת קרח, אשר בא לידי ביטוי ביצירת כלי נשק מקרח. בילדותו, גריי היה תלמידה של אול אשר אימצה אליה את גריי לאחר שכפרו נהרס ולימדה אותו את קסם יצירת הקרח, והיא זו שהקריבה את חייה על מנת להגן על שני תלמידיה מהשד דילאורה שהרג את הוריו והרס את כפרו. אחת מהבדיחות החוזרות בסדרה היא הרגלו להתפשט בלי לשים לב בכלל.
 • מאקארוב דרייאר - המאסטר השלישי והשישי של פיירי טייל. אביו של איוואן דרייאר וסבו של לאקסוס דרייאר. הוא ידוע בהתנהגותו האבהית והחביבה, ואוהב ומאמין בכל חברי פיירי טייל. הוא נמוך מאוד יחסית לשאר הדמויות אך עוצמתי ביותר, ונחשב לאחד מעשרת המכשפים הקדושים. הוא שולט בקסם אור וטיטאן, המאפשר לו לשנות את גודלו. אביו, יורי דרייאר, היה אחד מארבעת המייסדים של גילדת פיירי טייל.
 • וונדי מארבל - חברה בגילדת פיירי טייל. הצטרפה לפיירי טייל לאחר שהתגלה שהתגלה כי הגילדה הקודמת בה הייתה אינה קיימת כלל. עזרה להביס את גילדת אורסיון סייס יחד עם שאר חברי הצוותים של ברית הגילדות. הקסם שלה הוא קסם קטילת דרקוני השמיים, אשר בניגוד למרבית שאר סוגי קסמי קטילת הדרקונים המסוגלים לשמש גם לריפוי, היא אינה מסוגלת לרפא את עצמה. היא ביתה המאומצת של דרקונית השמיים, גראנדין, שבדומה לאיגניל, גם נעלמה בשנת X777. וונדי היא קוטלת הדרקונים היחידה ללא מחלת ים.
 • גאג'יל רדפוקס - חבר בגילדת פיירי טייל, לשעבר חבר בגילדת לורד הפנטום ועבר לאחר שזו התפרקה. ידוע בתור "פלדה שחורה", ומכשף ברמה אס. הוא קוטל דרקוני הברזל, וכמו שאר קוטלי הדרקונים מהדור הראשון והשלישי, גודל על ידי דרקון. הוא אומץ על ידי דרקון הברזל, מטאליקאנה, שגם נעלם בשנת X777. גאג'יל, כמו רוב קוטלי הדרקונים, סבול ממחלת ים קשה.
 • ג'וויה לוקסר - חברה בגילדת פיירי טייל, לשעבר חברה בגילדה לורד הפנטום, שם הייתה מכשפה ברמה אס ואחת מרביעיית האלמנטים. לפני הקרב שלה עם גריי, היה יורד גשם בכל מקום שהיא הייתה נמצאת בו, וכונתה "אשת הגשם" והייתה בודדה ועצובה. היא שולטת בקסם מים והגוף שלה עשוי ממים. בין האלמנטים הקומים באנימה ישנה האובססיה ההולכת וגוברת שלה כלפי גריי, בו היא מאוהבת, וכך שהיא מדברת על עצמה בגוף שלישי.
 • לאקסוס דרייאר - חבר בגילדת פיירי טייל, מכשף ברמה אס ונחשב כמכשף השני החזק ביותר בגילדה, יחד עם מיסטוגאן. הוא בנו של איוואן דרייאר ונכדו של מאקארוב דרייאר. הוא משתמש בקסם קטילת דרקוני הברק, ונחשב לקוטל דרקונים מהדור השני; קוטל דרקונים אשר אינו למד את קסם קטילת הדרקונים מדרקון. לאקסוס השיג את קסם קטילת הדרקונים בעקבות שאביו השתיל בו לאכרימת (ליבת כוח קסם) קסם קטילת דרקונים. בנוסף לכך, הוא משתמש בקסם ברקים רגיל. יש לו צוות אשר הוא העומד בראשו ונקרא "שבט אל הרעם". הוא גורש בידי סבו מאקארוב דרייר, אך הוחזר לגילדה בידי גילדארטס, שהפך למאסטר ה - 5 של הגילדה. כמו כל קוטלי הדרקונים, יש לו מחלת ים.
 • מירג'יין שטראוס - חברה בגילדת פיירי טייל, מכשפה ברמת אס ואחותם הגדולה של אלפמן וליסאנה. מירה משתמשת בקסם ההשתלטות - שינוי צורה - "נשמת השטן" אשר מאפשר לה להשתנות לשדה. מירה-ג'יין ואחיה היו יתומים ונאלצו לברוח מהכפר בו חיו מכיוון שכוחה נחשב לקללה עקב חוסר ידע בקסמים של שאר תושבי הכפר.
 • אלפמן שטראוס - חברה בגילדת פיירי טייל, אחיה הקטן של מירה-ג'יין ואחיה הגדול של ליסאנה. אלפמן היה בעברו ביישן מאוד וככל שהתבגר, הפך לבעל אישיות מאצ'ואיסטית כאשר הוא חוזר פעמים רבות על המילה "גבר". אלפמן שולט בקסם ההשתלטות - "נשמת היצור" שמאפשר לו להפוך למפלצות שונות.
 • ליסאנה שטראוס - חברה בגילדת פיירי טייל. אחותם הקטנה של מירה-ג'יין ואלפמן. במשך שנתיים ליסאנה נחשבה למתה לאחר שמתה כביכול במהלך משימה בתאונה כאשר בפועל עברה למימד המקביל "אדולס". ליסאנה שולטת גם היא בקסם ההשתלטות - "נשמת החיה" המאפשר לה להפוך לחיות שונות.
 • לוי מק'גארדן - חברה בגילדת פיירי טייל, חברתה הטובה ביותר של לוסי. מרבית מעברה של לוי לא ידוע מלבד העובדה שהיא נמצאת בגילדה מאז שהייתה בת אחת עשרה. לאורך הסדרה ישנם לא מעט גילויי חיבה של לוי כלפי גאג'יל רדפוקס. לוי היא מנהיגת קבוצת "הילוך צל" אשר בה חברים המכשפים ג'ט ודרוי. לוי שולטת בקסם הקרוי סקריפט מוצק, המאפשר לה לזמן דברים שונים, כגון אלמנטים, כאשר היא רושמת את שמם באוויר.
 • אלזאק קונאל - חבר בגילדת פיירי טייל, מאוהב בביקסא ובהמשך בעלה ואב לילדה בשם אסוקה, עולה מהמערב. הכשפים שלו הם רובים שונים והוא מיומן בהם מאוד.
 • ביקסא קונאל - חברה בגילדת פיירי טייל, מאוהבת באל ובהמשך אשתו ואמא לילדה בשם אסוקה. במקור עולה מהמערב, שהגיעה לפיור קטנה ועניה. הכשפים שלה הם בעזרת אקדח, רובה ובזוקה והיא צלפית ברמה הגבוהה ביותר.
 • רומיאו קומבולט - חבר בגילדת פיירי טייל, בנו של מכשף פיירי טייל בשם מאקו.
 • קאנה אלברונה - חברה בגילדת פיירי טייל, והשתיינית הגדולה ביותר בגילדה. היא שולטת בכשפי קלפים, ויודעת לחזות עתידות ולקרוא מזלות בעזרת קלפי טארוט. אימה נפטרה בגיל צעיר ממחלה, ובמהלך הסדרה מתגלה כי אביה הוא גילדארטס.
 • גילדארטס קלייב - חבר בגילדת פיירי טייל, המכשף החזק ביותר בגילדה ומכשף ברמת אס אס, אשר נותת לו גישה למשימות עשר ומאה השנים. גילדארטס הוא בעל אישיות נינוחה ולרוב יתעלם מאנשים המדברים אליו. כבדיחה חוזרת, גילדארטס משתמש בקסם ההריסה שלו מבלי לשים לב וכך הורס לעתים קירות, מבנים וחומות והולך דרכן במקום להשתמש בדלת. במשימת מאה השנים ממנה גילדארטס חוזר בסדרה, ניסה להביס את הדרקון אקנולוגיה, נכשל וכתוצאה מהקרב הוא איבד את ידו, רגלו השמאלית ולפי דבריו גם כמה מאיבריו הפנימים. לאחר שהמכשפים שנעלמו בזמן הבחינה לרמת האס חזרו, מאקארוב בחר בגילדארטס להיות המאסטר החמישי של הגילדה, אך עוד באותו יום הוא ויתר על התפקיד ויצא למסע נוסף, לאחר שמינה את מאקארוב למאסטר השישי והחזיר את לאקסוס. במהלך הבחינות לרמה אס מתגלה כי גילדארטס הוא למעשה אביה של קאנה אלברונה, בעקבות כך הוא מתנהג ברגשנות יתרה כאשר היא נמצאת בסביבתו.
 • מייביס ורמיליון - המייסדת והמאסטרית הראשונה של הגילדה פיירי טייל. מייביס היא נערה בעלת אישיות ילדותית מאוד ועם זאת היא פיקחית וחכמה ביותר. מייביס ידועה ביכולותיה האסטרטגיות וכך גם בקסמיה החזקים אשר בין היתר הצליחו להציל את האי טנרו מהשמדה. מייביס נפטרה וקברה נמצא על האי טנרו, אבל עם זאת רוחה יכולה להופיע ולדבר עם שאר חברי הגילדה.

פגסוס כחול[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • בוב - מאסטר ומייסד גילדת הפגסוס הכחול ומכשף לשעבר בגילדת פיירי טייל. בוב הוא טרנסקסואל בעל אישיות חברותית, בעיקר ליד גברים צעירים אך גם בעל צד רציני. צד זה התגלה כאשר בוב נזף במכשפה קארן מהגילדה שלו לאחר שגילה שהיא מתעללת ברוחות שלה. בוב שולט בקסם המאפשר לו לעבור דרך עצמים מוצקים.
 • איצ'יה ונדלי קוטובוקי - אחד המכשפים החזקים ביותר בגילדת הפגסוס הכחול. הוא בעל מראה מבוגר למרות גילו הצעיר יחסית. איצ'יה הוא מנהיג צוות ה"טרימנס" (The Trimens) המזוהים בעיקר בהרגלם המגונה לפלרטט עם נשים שהם פוגשים. הקסם בו שולט איצ'יה הוא קסם בשמים, בו הוא מטיל קסמים בעזרת בקבוקי בושם. איצ'יה וקבוצתו היו בין אלו שסייעו להביס את גילדת אורסיון סייס.
 • היביקי לייטס - מכשף בצוות הטרימנס. היביקי שולט בקסם הארכיון וביכולתו לשלוט בנתונים שונים ובים היתר גם להשתיל מידע במוחם של אנשים אחרים, בדומה למחשב.
 • איב טים - מכשף בצוות הטרימנס. בעברו איב התאמן להפוך לאחד האבירים בצבא מועצת הקסם, אך לאחר שלא התקבל החליט להצטרף לגילדת הפגסוס הכחול. הקסם בו שולט איב הוא קסם שלג.
 • רן אקאטסוקי - מכשף בצוות הטרימנס. רן סייע להביס את הגילדה האפלה אורסיון סייס. במהלך שבע השנים בהן נעלמו חלק ממכשפי גילדת פיירי טייל רן פיתח יחסים רומנטיים עם המכשפה שרי בלנדי מגילדת למיה סקייל, ולבסוף השניים התארסו. הקסם בו שולט רן הוא קסם של אלמנט האוויר.
 • קארן ליליקה - חברה בגילדת פגסוס כחול עד מותה. קארן הייתה מכשפת שמימית, ונהגה להתעלל ולנצל את רוחותיה בטענה שהן רק כלים. לאו, שהיה אחד מרוחותיה, יחד עם רוח בשם אריאס, פנה בדרישה אליה שתשחררם מהחוזה, אחרת לא יחזור לעולם הרוחות והיא תיחלש ולא תוכל להילחם. קארן המשיכה לסרב, ועקב כוחה הדל לא הצליחה לזמן שתי רוחות בו זמנית ונהרגה על ידי אנג'ל.

למיה סקייל[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אובה באבאסאמה - מאסטרית גילדת למיה סקייל. בעלת אישיות חזקה ונמרצת אשר זלזלה בעצמה ובחברי הגילדה שלה לאחר שהפסידו במשחקי הקסם. אובה משתמשת בקסם סיבוב הגורם לכל דבר להתחיל להסתובב, וכך היא מענישה את עצמה ואת חברי הגילדה.
 • ג'ורה ניקס - המכשף החזק ביותר בגילדת למיה סקייל והמכשף החמישי מבין עשרת המכשפים הקדושים (מכיוון שארבעת החזקים ביותר הם לא אנושיים, הוא נחשב למכשף האנושי החזק בעולם). ג'ורה סייע בהבסת הגילדה האפלה אורסיון סייס. הקסם בו שולט ג'ורה הוא קסם של אלמנט האדמה.
 • לאון וסטיה - יריבו של גריי פולבאסטר. בילדותו,היה לאון תלמידה של אול אשר מעליה הוא שאף להתעלות ובמותה האשים את גריי. לאחר שאול הקריבה את חייה על מנת לעצור את השד דליאורה, מטרתו להתעלות על מורתו אבדה ועל מנת לפצות על כך החל בניסיון להחיות את דילאורה וכך להביס את זה שמורתו נכשלה בהבסתו. לאחר מכן לאון החליט להצטרף לגילדת למיה סקייל ואף סייע להביס את גילדת אורסיון סייס. לאון שולט בקסם יצירת קרח, אשר בא לידי ביטוי ביצירת חיות עשויות קרח.

סייברטות'[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ג'ימה - המאסטר הקודם של גילדת סייברטות'. ג'ימה הוא בעל אישיות עקשנית ומאמין שגילדת סייברטות' צריכה להיות ולהישאר הגילדה החזקה ביותר בפיור בכל מחיר אשר ידרש. נראה כי לג'ימה אין כל סימפתיה וחמלה לחלשים ואינו מהסס להשפילם ולגרשם. לאחר רצף אירועים אשר נבע מהפסדם של סטינג ורוג במשחקי הכשף, נהרג לכאורה על ידי סטינג אשר לאחר מכן תופס את מיקומו כמאסטר הגילדה, אך למעשה הצטרף עם בתו מינרווה לגילדת טרטרוס. ג'ימה שולט בקסם מאפשר לו לגרום לכל דבר להתפוצץ.
 • סטינג אוקליף - מאסטר הגילדה הנוכחי. בילדותו סטינג אומץ על ידי הדרקון וייסלוגיה שלימד אותו את קסם קוטל הדרקונים הלבן. לאחר מכן וייסלוגיה ביקש מסטינג שיהרוג אותו על מנת להוביל לדבריו להתחזקותו של סטינג. בשלב מסוים בחייו הושתלה בגופו לאקרימת קוטלי דרקונים מה שהפך אותו לקוטל דרקונים מהדור השלישי. סטינג השתתף במשחקי הקסם ונלחם נגד נאטסו וגאג'יל יחד עם רוג אך הפסיד. כמו כל קוטלי הדרקונים, הוא סובל ממחלת ים.
 • רוג צ'ני - מכשף בגילדת סייברטות'. בדומה לסטינג רוג אומץ בילדותו על ידי דרקון בשם סקיאדרום שלימד אותו קסם קטילת דרקוני הצל. לאחר שסקיאדרום חלה לדבריו, ביקש מרוג שיהרוג אותו. בנוסף הושתלה גם בגופו לאקרימה ובעקבותה הפך לקוטל דרקונים מהדור השלישי. רוג השתתף במשחקי הקסם ונלחם נגד נאטסו וגאג'יל יחד עם סטינג אך הפסיד. במהלך משחקי הקסם, רוג מהעתיד חזר לתקופת משחקי הקסם כדי להשתמש בשער האקליפס (מכשיר מסע בזמן של זרף) כדי להחזיר דרקונים מהעבר על מנת להרוג את אקנולוגיה ולהשתלט על העולם. כמו כל קוטלי הדרקונים, יש לו מחלת ים.

פנטום לורד[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ג'וס פורלה - המאסטר של הגילדה פנטום לורד. לפני שפתח במלחמת הגילדות עם גילדת פיירי טייל, ג'וס היה אחד מעשרת המכשפים הקדושים. במהלך מלחמת הגילדות ניסה ג'וס לחטוף את לוסי בתמורה לכופר מאביה אך נכשל. הקסם בו שולט ג'וס הוא קסם של אלמנט האפלה.
 • אריה- מכשף לשעבר בגילדת פנטום לורד. אריה היה חלק מקבוצת ארבעת האלמנטים אשר כללה גם את גאג'יל רדפוקס וג'וויה לוקסר. אריה נלחם יחד עם קבוצתו במלחמת הגילדות נגד גילדת פיירי טייל אך הובס על ידי ארזה. הקסם בו שולט אריה הוא קסם של אלמנט האוויר.
 • טוטומארו- מכשף לשעבר בגילדת פנטום לורד וחבר בקבוצת ארבעת האלמנטים. טוטומארו נלחם במלחמת הגילדות נגד גילדת פיירי טייל אך הובס על ידי נאטסו. הקסם בו שולט טוטומארו הוא קסם אש הקשת בו הוא יכול ליצור סוגי להבות שונים. לאחר פירוקה של הגילדה, הפך טוטומארו למורה של קסמי אש.
 • סול- מכשף לשעבר בגילדת פנטום לורד וחבר בקבוצת ארבעת האלמנטים. סול נלחם במלחמת הגילדות נגד גילדת פיירי טייל אך הובס על ידי אלפמן שטראוס. הקסם בו שולט סול הוא קסם אדמה וקסם חול.

מקלט החתול[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • רובול - המאסטר של הגילדה המזויפת מקלט החתול. רובול הוא החבר האחרון בשבט הנירוויט שיצרו את הקסם נירוונה. כאשר המקביל של ג'לאל מאדולאס הביא את וונדי לרובול על מנת שיטפל בה, רובול השתמש בקסם האשליה שלו על מנת ליצור את גילדת מקלט החתול.

אורסיון סייס/ אורסיון סייס המחודשת[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • בריין - המאסטר גילדת אורסיון סייס. בריין הקים את גילדת אורסיון סייס על מנת להשיג את הנשק נירוונה. בריין הוא בעל אישיות שנייה וחזקה בשם זירו הכלוא בתוכו ויכול להשתחרר רק כאשר שאר חברי הגילדה מובאסים. הקסם בו שולטים בריין וזירו הוא קסם של אלמנט האפלה.
 • קלודו - מטה הקסם המדבר של בריין. בריין הוא בעל יכולת דיבור כמו בני אדם ונחשב אחד המכשפים בגילדה. כאשר הגילדה הוקמה מחדש, קלודו לבש תחפושת של דב והחל לקרוא לעצמו ג'קפוט. הקסם בו שולט קלודו הוא קסם ברק.
 • מידנייט - בנו המאומץ של בריין, אשר שמו האמיתי הוא מקבת'. בדומה לשאר המכשפים בגילדה מידנייט היה אסיר במגדל גן העדן עד שנלקח על ידי בריין. כשאשר הגילדה הוקמה מחדש, מידנייט הפך להיות המאסטר החדש ונתן לעצמו את הכינוי בריין 2. הקסם בו שולט מידנייט הוא קסם של אלמנט האפלה וסוג קסם נוסף המאפשר לו להדוף קסמים הנשלחים אליו.
 • קוברה - קוטל דרקוני הרעל מהדור השני, אשר שמו האמיתי הוא אריק. קוברה ניחן בחוש שמיעה חזק ובעל מחש מחמד בשם קוביליוס המספק לו רעל למאכל. לאחר התפרקותה של הגילדה קוברה נאסר על ידי מועצת הקסם, אך שוחרר זמנית על מנת לנלחם בדרקונים שהופיע בזמן במשחקי הקסם. כמו לשאר קוטלי הדרקונים, הוא לוקה במחלת ים.
 • אנג' ל- המכשפה היחידה בגילדת אורסיון סייס, שמה האמתי הוא סורנו. אנג'ל היא אחותה הגדולה של יוקינו מגילדת סייברטוף שהופרדה ממנה כאשר נחטפה למגדל גן העדן. אנג'ל היא קוסמת רוחות שמיימיות, ובין הרוחות שהיו ברשותה בעבר נמצאים סקורפיו, אריס וג'מיני שנמצאים בידי לוסי, אך במהלך שבע השנים שעברו, היא למדה קסם זימון מלאכים, אשר מחירו של כל זימון הוא חלק מהחיים שלה.
 • רייסר - שמו האמיתי הוא סוייר. לרייסר יש רצון להיות האדם הכי מהיר בעולם, זאת בעקבות טראומות שחווה במגדל גן העדן. הקסם בוא שולט רייסר מאפשר לו להאט את הזמן באזור מסוים וכך להאיץ את מהירותו.
 • הוטאי - שמו האמית הוא ריצ'רד. הוטאי הצטרף אל גילדת אורסיון סייס במטרה למצוא את אחיו הקטן וואלי, שממנו הוא הופרד כאשר נלקח על ידי בריין. הקסם בוא שולט הוטאי הוא קסם של אלמנט האדמה.

דמויות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • איגניל - מלך דרקוני האש. גידל את נאטסו ולימד אותו את קסם קטילת דרקוני האש. בשנת X777 נעלם לכאורה, אך כמו כל הדרקונים, נכנס לגופו של נאטסו על מנת לעקב את תהליך ההפיכה של קוטלי הדרקונים לדרקונים.
 • אקנולוגיה - מלך הדרקונים. נקרא גם הדרקון השחור של האפוקליפסיה. 400 שנה לפני עלילת הסדרה, הוא היה קוטל דרקונים רב עוצמה. מסיבה מסוימת, זרף האיץ את תהליך הפיכתו לדרקון, והפך אותו לדרקון החזק ביותר, וככה הוא הפך למלך הדרקונים. אקנולוגיה יכול תמיד לחזור לצורתו האנושית, או להפוך לדרקון גדול ושחור. בסוף ארק טרטרוס הוא הרג את איגניל, שיצא מנאטסו על מנת להילחם באקנולוגיה, אבל כשהוא הרג את איגניל, הוא איבד גם את אחת מידיו.
 • זרף דראגניל - המכשף החזק ביותר בהיסטוריה, ואחיו הגדול של נאטסו. הוא נחשב לאנטגוניסט הראשי בסדרה. הוא יצר שדים רבים, והרג אין ספור אנשים. הסיבה לכך היא שלאחר שנאטסו מת, כשזרף היה קטן, הוא התחיל לחקור על המוות והחיים על מנת להחזיר אותו לחיים. בין הפרויקטים שלו להחזרתו של נאטסו נמנים מערכת R להחזרת המתים ושער האקליפס למסע בזמן. כמו כן הוא חקר גם על קסם המוות (Ankhseram Black Magic). כשהכריחו אותו להפנים שאחיו לא יחזור לחיים, הוא קולל בקסם המוות, הפך לבן אלמוות וגרם לכך שכל מה שנמצא סביבו ימות. בשלב זה, הוא החליט שהוא רוצה למות, ולכן יצר את השדים שלו שיהרגו אותו, אבל רק E.N.D נחשב לחזק מספיק כדי להרוג אותו.

גילדות[עריכת קוד מקור | עריכה]

גילדות הן ארגונים קטנים הנמצאות בממלכת פיור. חברי הגילדות הם מכשפים אשר משתמשים בכוחותיהם לביצוע משימות שונות אותן הם מקבלים בגילדה. בראש הגילדה עומד המאסטר אשר מחליט על פעולותיה של הגילדה ועל קבלת חברים חדשים או סילוק חברים. כל הגילדות נמצאות תחת ההשגחה של מועצת הקסם ולעתים נקראות על ידה להלחם נגד גילדות אפלות אשר מבצעות פשעים. ישנו סוג נוסף של גילדות שנקרא גילדות עצמאיות אשר לא אושרו על ידי מועצת הקסם אך לא נחשבות לארגון פשע.

רשימת גילדות[עריכת קוד מקור | עריכה]

גילדות חוקיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • פיירי טייל (Fairy Tail) - הגילדה החזקה ביותר בפיור. חברי פיירי טייל ידועים בטבע ההרסני שלהם ולכן היא לא אהודה במיוחד אצל מועצת הקסם. גילדת פיירי טייל הוקמה על ידי מייביס ורמיליון שהפכה להיות המאסטרית הראשונה. במהלך קיומה פיירי טייל נלחמה נגד שתיים מהגילדות האפלות החזקות ביותר שהם האורסין סייס וגרימור הארט. במהלך שבע השנים בהם נעלמו חלק מהמכשפים בזמן הבחינות לרמת האס-קלאס גילדת פיירי טייל איבדה את מעמדה, אך לאחר שניצחה במשחקי הקסם היא חזרה להיות הגילדה החזקה ביותר. בגילדת פיירי טייל נמצאים כמה מהכשפים החזקים בעולם בניהם מאקארוב דרייאר מעשרת המכשפים הקדושים, ארזה סקרלט, מירה-ג'יין שטראוס וגילדרטס קלייב. המבנה של גילדת פיירי טייל נמצא בעיר מגנוליה.
 • פגסוס כחול (Blue Pegasus) - אחת מהגילדות החזקות בפיור. גילדת פגסוס כחול ידוע בכך שחבריה הם נשים יפות וגברים נשיים. יחד עם גילדת למיה סקייל פגסוס כחול עזרה לפיירי טייל להביס את הגילדה האפלה אורסיון סייס. המאסטר של פגסוס כחול הוא בוב, מכשף לשעבר בפיירי טייל וחבר של מאקארוב. בגילדת פגסוס כחול נמצא המכשף איצ'יה אשר בעל עבר משותף עם ארזה.
 • למיה סקייל (Lamia Scale) - אחת מהגילדות החזקות בפיור. לא ידוע הרבה על גילדה זאת מלבד העובדה שהיא סייעה לפיירי טייל להביס את הגילדה האפלה אורסיון סייס. המאסטרית של למיה סקייל היא אובה באבאסמה אשר נוהגת לצעוק על חברי הגילדה ולאחר שהם פישלו במשימות. בגידת למיה סקייל נמצאים המכשפים ג'ורה ניקס מעשרת המכשפים הקדושים וליון וסטיה שהיה התלמיד השני של אול יחד עם גריי.
 • קואטרו קרברוס (Quatro Cerberus) - אחת הגילדות החוקיות בממלכת פיור. חברי הגילדה ידועים באישיותם המוזרה ובלבושם הכולל קולרים. מאסטר גילדת קואטרו קרברוס הוא גולדמיין אשר היה בעברו חבר בגילדת פיירי טייל.
 • סייברטות' (Sabertooth) - הגילדה החזקה ביותר לשעבר בפיור. במהלך שבע השנים בהם נעלמו חלק מהמכשפים של פיירי טייל, סייברטות' הפכה להיות הגילדה החזקה ביותר בממלכת פיור. לאחר משחקי הקסם סייברטות' איבדה את מעמדה כגילדה החזקה ביותר לטובת גילדת פיירי טייל. בגילדת סייברטות' נמצאים שני המכשפים סטינג אוקליף ורוג צ'ייני, אשר הנם קוטלי דרקונים מהדור השלישי, כאשר סטינג הוא קוטל הדרקונים הלבן ורוג הוא קוטל דרקוני הצל. המאסטר של סייברטות' הוא ג'ימה אך לאחר משחקי הקסם הוא עזב את הגילדה וסטינג הפך להיות המסטאר החדש.
 • רייבן טייל (Raven Tail)- גילדה שהוקמה על ידי בנו של מאקארוב, איוואן דרייאר. רייבן טייל היא גילדה אפלה לשעבר, אך במהלך שבע השנים בהם נעדרו חלק מחברי פיירי טייל מועצת הקסם אישרה לה להיות גילדה חוקית. גילדת רייבן טייל השתתפה במשחקי הקסם אך נפסלה לאחר שרימתה במהלך קרב ופורקה.

גילדות אפלות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אורסיון סייס (Oración Seis) - אחת משלושת הגילדות האפלות של ברית בלם. גילדה זו ניסתה להחיות את הנשק האפל "נירוונה" על מנת להחריב את מועצת הקסם. אורסיון סייס הובסה על ידי הגילדות פיירי טייל, פגסוס כחול ולמיה סקייל. הגילדה הוקמה על ידי בריין ולקח ואימן שישה ילדים ממגדל גן העדן על מנת שהיו מכשפים באורסיון סייס. אחד המכשפים הוא אריק המכונה "קוברה" אשר מחזיק בקסם קטילת דרקונים מסוג רעל של הדור השני. בנוסף, לגילדת אורסיון סייס יש מספר גילדות אפלות המשרתות אותה והן אייסנואלד (Eisenwald), מומיה עירומה (Naked Mummy), חד-קרן אפל (Dark Unicorn), הרופיה (Harpuia), רוח שודד קברים (Ghoul Spirit), וברדס אדום (Red Hood).
 • גרימור הארט (Grimoire Heart) - אחת משלושת הגילדות האפלות של ברית בלם. מטרתה של גילדה זו הייתה למצוא את המכשף האפל זרף ולהשתמש בקסם שלו על מנת ליצור עולם שבו חיים רק מכשפים (בעולם של פיירי טייל רק 10% מהתושבים הם בעלי כוחות קסם). גילדה זו הובסה על ידי פיירי טייל כאשר היא תקפה בזמן הבחינות לדרגת האס קלאס. מאסטר הגילדה הוא "האדס" או בשמו האמיתי פרצ'ט גאיבולג אשר היה אחד ממקימי גילדת פיירי טייל וגם המאסטר השני שלה. בין המכשפים בגרימור הארט יש את אולטיר הבת של המורה של גריי וליון אול.
 • טרטרוס (Tartarus) - הגילדה האפלה החזקה ביותר מבין שלושת הגילדות של ברית בלם. מטרותיה של גילדה זו אינן ידועות מלבד שיש לה כוונה להרוס את מועצת הקסם. רוב המכשפים בגילדה זו הם אינן בני אדם אלה שדים שיצר המכשף האפל זרף. המאסטר של גילדת טרטרוס הוא שד שנקרא א.נ.ד (E.N.D.) אשר ידוע בתור השד החזק ביותר שיצר זרף. בין המכשפים של גילדת טרטרוס הם מינרווה בתו של מאסטר גילדת סייברטוף הקודם וסילבר פולבאסטר אביו של גריי מגילדת פיירי טייל. בנוסף לגילדת טרטרוס יש גילדה המשרתת אותה בשם עין סוקובוס (Succubus Eye).

גילדות עצמאיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מכשפת פשע (Crime Sorcière) - גילדת עצמאית שהוקמה על ידי ג'לאל פרננדס. מטרתה של גילדה זו היא להשמיד את כל הגילדות האפלות ואת זרף. הגילדה הוקמה לאחר העלמותם של חלק ממכשפי פיירי טייל בזמן בחינות האס קלאס, ובמהלך 7 השנים היא הצליחה להרוס הרבה גילדות אפלות. בתחילה, שלושת המכשפים של גילדת מכשפת הפשע היו ג'לאל, אולטיר ומלודי, אך לאחר ארק טרטרוס, הצטרפו אליהם חברי גילדת אורסיון סייס, ואולטיר נעלמה.

גילדות לשעבר[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • פנטום לורד (Phantom Lord) - גילדה זו הייתה הגילדה החזקה ביותר בפיור עד שגילדת פיירי טייל צברה כוח, וכך שנייהם הפכו לשוות בכוחן ולאויבות אחת של השנייה. מאסטר גילדת פנטום לורד ג'וס פורלה פתח במלחמת גילדות בעקבות קנאה בגילדת פיירי טייל. בקרב זה הפסידה גילדת פנטום לורד ולכן היא פורקה על ידי מועצת הקסם. בין המכשפים בגילדת פנטום לורד היו ג'וויה לוקסר וגאג'יל רדפוקס.
 • מקלט החתול (cat shelter) - הגילדה ממנה הגיעה וונדי מארבל. לבסוף מתברר כי הגילדה לא אמיתית וכל חבריה, מלבד וונדי וצ'רלי, היו רוחות.
 • לטאה אדומה (Red Lizard)- גילדה שהייתה קיימת בפיור בשנת X679. בגילדה זו הייתה חברה מייביס ורמיליון המייסדת של גילדת פיירי טייל והמאסטרית הראשונה שלה. הגילדה נהרסה לאחר קרב גילדות נגד גילדה בשם גולגולת כחולה (Blue Skull).

קסם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קסם הוא צורת הלחימה העיקרית של מכשפים בעולם של פיירי טייל. קסם נוצר בחיבור של הרוח של המכשף יחד עם האנרגיה הרוחנית של הטבע. רק עשירית מכלל האנשים בעולם מסוגלים להשתמש בקסם. שימוש בקסם מצריך מהמשתמש כמות גדולה של ריכוז ויכולת מנטלית. קסם בעולם של פיירי טייל יכול לשמש לצורכי התקפה, הגנה, סיוע או ריפוי. על מנת ללמוד להשתמש בקסם יש צורך לאמן גם את השכל וגם את הנפש. כאשר מכשף משתמש בקסם הוא צריך להשתמש ב"כוח קסם" הנמצא בתוך הגוף שלו. כמות כוח הקסם היא מוגבלת וכאשר מכשף משתמש בכמות רבה ממנו הוא צריך לנוח ושאוב כוח חדש מהאטמוספירה שמסביבו. ישנם ארבעה סוגים של קסמים והם:

 • קסם הטלה: קסם הנוצר מהאנרגיה של המכשף ולא ממקור חיצוני כמו נשק. דוגמאות לקסם זה: קסם הקרח של גריי, קסם שינוי הצורה של מירה-ג'יין וקסם הטיטאן של מאקרוב.
 • קסם החזקה: קסם הדורש מהמכשף מקור חיצוני על מנת להשתמש בו. דוגמאות לקסם זה: קסם הרוחות שמימיות של לוסי וקסם האקדחים של אלזק וביסקה.

ישנם שני תת-סוגים של קסמים הנכללים בשני הסוגים הראשונים והם:

 • קסם עתיק: קסם אשר מקורו מתקופות עתיקות. דוגמאות לקסם זה: קסם הנירוונה, קסם יצירת הזיכרון והאומנויות השחורות (קסם המוות והחיים של זרף).
 • קסם אבוד: קסם אשר נעלם מהעולם בעקבות הכח העצום ותופעות הלוואי שלו. למרות זאת, עדיין קיימים משתמשים לסוג קסם זה, אך הם נחשבים לנדירים מאוד. דוגמאות לקסם זה: קסם קטילת האלים, קסם קטילת דרקונים, קסם קטילת שדים, קסם הזמן של אולטיר וקסם החושים של מלודי.

כמו כן, הכל סוגי הקסמים הללו, ישנו תת סוג מיוחד אשר נקרא "כישוף חבוי".

דוגמאות לכישופים החבויים הם: קסם קטילת דרקוני להבת הברק (שילוב בין קסם קטילת דרקוני אש וברק שמבוצע בידי נאטסו), קסם קטילת דרקוני ברזל הצל (שילוב בין קסם סקילת דרקוני צל וברזל, שמבוצע בידי גאג'יל), קסם קטילת דרקוני הצל הקדוש (שילוב בין קסם קטילת דרקוני הצל והדרקונים הלבנים, שמבוצע בידי רוג מהעתיד) ונמסיס (תת סוג של כישוף החיים, מאפשר ליצור שדים קטנים מחומרים שנמצאים בסביבה).

ארקים, OVAs וספין אופים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ארקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שם הארק פרקים במאנגה פרקים באנימה
ארק מקאו 1-3 1-2
ארק השחר 4-9 3-4
ארק לולביי 10-23 5-10
ארק האי גלונה 24-46 11-20
ארק פנטום לורד 47-69 21-29
ארק לוקי 70-74 30-32
ארק מגדל גן העדן 75-102 33-41
ארק פסטיבל הלחימה 103-130 41-48
ארק אורסיון סייס 131-164 49-68
ארק דפני לא מופיע במאנגה 69-75
ארק אדולס 165-199 76-95
ארק האי טנרו 200-253 96-122
ארק X791 254-257 123-124
ארק מפתח שמי הכוכבים לא מופיע במאנגה 125-150
ארק משחקי הקסם הגדולים 258-340 151-203
ארק ליקוי הרוחות השמימיות לא מופיע במאנגה 204-226
ארק כפר השמש 341-355 227- רץ
ארק טרטרוס 356-417 טרם מופיע באנימה.
ארק אווטאר 418- רץ טרם מופיע באנימה.

OVAs[עריכת קוד מקור | עריכה]

# שם באנגלית תאריך פרסום
1 הWelcome to Fairy Hills!! 15באפריל 2011
2 Fairy Academy - Yankee-kun and Yankee-chan! ה17 ביוני 2011
3 Memory Days ה17 בפברואר 2012
4 Fairies' Training Camp ה16 בנובמבר 2012
5 The Exciting Ryuzetsu Land ה17 ביוני 2013
6 Fairy Tail x Rave ה16 באוגוסט 2013

ספין אופים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שם מספר פרקים עד כה עלילה בקצרה הערות שוליים
Fairy Tail Zero 10 המנגה מספרת את סיפור הקמתה של גילדת פיירי טייל על ידי מייביס ושלושת ציידי האוצרות פרצ'ט, ווארוד ויורי. הספין אוף היחיד שנכתב על ידי הירו מאשימה בעצמו.
Tale of Fairy Tail: Ice Trail 10 המנגה מספרת את סיפורו של גריי פולבאסטר לאחר שאיבד את מורתו אול, בדרכו להצטרף לגילדת פיירי טייל. הספין אוף נכתב על ידי אומן המנגה יוסוקה שיראטו.
Fairy Tail: Blue Mistral 8 המנגה מספרת על מסעה של וונדי מארבל בעמק הדרקונים. הספין אוף נכתב על ידי אומן המנגה רוי מיסוטורארו.
Fairy Girls 3 המנגה מספרת על הרפתקאתיהן של בנות גילדת פיירי טייל. הספין אוף נכתב על ידי אומן המנגה בוקו.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]