פרדי נגד ג'ייסון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
פרדי נגד ג'ייסון
Freddy Vs. Jason movie.jpg
שם במקור: Freddy vs. Jason
בימוי: רוני יו
הפקה: שון ס. קנינגהאם
תסריט: תסריט:
דמיאן שאנון
מארק סוויפט
דמויות:
וס קרייבן
ויקטור מילר
עריכה: מארק סטיבנס
שחקנים ראשיים: מוניקה קינה
קלי רולנד
ג'ייסון ריטר
כריס מרקט
לוכלין מונרו
רוברט אנגלונד
מוזיקה: גריים רבל
חברת הפצה: ניו ליין סינמה
מדינה: ארצות הברית
הקרנת בכורה: 15 באוגוסט 2003
משך הקרנה: 97 דקות
שפת הסרט: אנגלית
תקציב: $30,000,000
הכנסות: $114,908,830
סרט קודם בסדרה: ג'ייסון אקס
הסיוט החדש של ווס קרייבן
הסרט הבא בסדרה: יום שישי ה-13
סיוט ברחוב אלם
דף הסרט ב-IMDb

פרדי נגד ג'ייסוןאנגלית: Freddy vs. Jason) הוא סרט אימה משנת 2003 שבוים על ידי רוני יו. הסרט הוא קרוס-אובר בין סדרת הסרטים סיוט ברחוב אלם ויום שישי ה-13, השמיני והאחד עשר בסדרה שלהם, ששם את הדמויות הראשיות שלהם, פרדי קרוגר וג'ייסון וורהיס, נלחמים אחד נגד השני.

עלילת הסרט מתרחשת אחרי פרדי מת: הסיוט האחרון וג'ייסון הולך לגיהנום: יום שישי האחרון, אבל לפני ג'ייסון אקס.‏[1]

עלילת הסרט[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרדי קרוגר (רוברט אנגלונד) לכוד בגיהנום, וזועם כשההורים של ספריגנווד מוצאים דרך לגרום לילדיהם לשכוח ממנו, מה שהופך אותו לחסר אונים ואינו יכול לברוח. נחוש בדעתו לגרום להם לזכור אותו ולפחד ממנו, פרדי מאתר בגיהנום את ג'ייסון וורהיס (קן קירזינגר) ומסווה את עצמו לאמו של ג'ייסון, פמלה וורהיס (פאולה שו), ומשכנע אותו לקום שוב וללכת לספרינגווד להרוג את הצעירים; למרות שג'ייסון יהרוג, פרדי יהיה זה שיואשם, וכך יוכל להימלט. ג'ייסון מגיע לרחוב אלם, ומתגנב לתוך הבית שבו ננסי תומפסון וג'סי וולש התגוררו, אשר כיום בבעלותם של לורי קמפבל (מוניקה קינה) ואביה האלמן (טום באטלר). בזמן שלורי, ידידיה קיה (קלי רולנד), גיב (קת'רין איזבל), בלייק (דיוויד קופ) וטריי (ג'סי האטץ'), בבית, טריי נרצח באכזריות על ידי ג'ייסון באמצעות המצ'טה שלו. החבורה נלקחת לחקירה. אחרי ששמעה מספר שוטרים דנים בטעות על פרדי, לורי נרדמת וחולמת חלום על פרדי, מה שמאפשר לו לקבל כמה מכוחותיו בחזרה. פרדי אז מנסה לתקוף את בלייק. עם זאת, הוא לא מצליח לפגוע בו, לכן הוא מחליט לנוח עכשיו ו"לתת לג'ייסון ליהנות קצת". בלייק אז מתעורר לגלות שראשו של אביו נערף, והוא, רגע לאחר מכן, נהרג על ידי ג'ייסון.

ללורי יש חלומות חוזרים על פרדי ומספרת לקיה וגיב על זה. היא מתאחדת עם החבר שלה, ויל רולינס (ג'ייסון ריטר) וחברו מארק (ברנדן פלטשר), שהיו מטופלים בבית חולים לחולי נפש וברחו לאחר ששמעו על הרציחות ברחוב אלם. במסיבת רייב, גיב נרדמת, וחולמת על שהיא מותקפת על ידי פרדי אחרי שהוא לקח את הצורה של טריי המנוח כדי לפתות אותה למלכודת שלו. חוגג אחר מנסה לאנוס אותה, אבל ג'ייסון מופיע והורג את השניים, ומרגיז את פרדי, אשר מבין כי ג'ייסון לא יפסיק להרוג ושהציבור הופך להיות מפוחד יותר מג'ייסון מאשר ממנו. ג'ייסון הולך על השתוללות סביב הרייב, והורג כמה חוגגים אחרים. לאחר מכן, ויל, לורי, קיה, ושני חברים סטודנטים, פריבורג (קייל לבין) ולינדרמן (כריס מרקט), בורחים ונפגשים עם סטאבס (לוכלין מונרו). הקבוצה מגבשת תוכנית להביס את פרדי וג'ייסון; הם ייקחו את ג'ייסון בחזרה לאגם קריסטל, ולורי תמשוך את פרדי לעולם האמיתי כדי להילחם נגד ג'ייסון; בעולם האמיתי, פרדי יהיה פגיע, וג'ייסון, בבית אגם קריסטל, יהיה "יתרון מגרש ביתי" ויישאר בטריטוריה שלו וכך לא ישליטו טרור בספרינגווד. פרדי הורג את מארק ומשאיר הודעה מדממת על גבו שאומרת "פרדי חזר", ולאחר מכן משתלט על גופו של פריבורג כדי לעצור את הקבוצה מלקחת היפונסיל, סם שימנע מהם לישון ולחלום. ג'ייסון מחשמל את סטאבס ולאחר מכן מתעמת עם פרדי בגופו של פריבורג, שמזריק לג'ייסון שני בקבוקונים של סם הרגעה. ג'ייסון חוצה את פריבורג לשניים לפני שמתעלף.

ברגע שהוא בתוך עולם החלומות של פרדי, ג'ייסון מבין שהוא הונה ורב עם פרדי. בהתחלה פרדי חושב שג'ייסון אינו פוחד משום דבר, אשר בשילוב בלתי מנוצח שלו בעולם האמיתי הופך אותו בלתי אפשרי להריגה גם בעולם החלומות. אבל אז פרדי בטעות מגלה את הפחד של ג'ייסון ממים, ואז מנצל את זה להפוך את ג'ייסון בחזרה לילד, ואז מביא אותו אל הסיוט של הילדות שלו, ומתחיל להטביע אותו.

אבל לפני שפרדי יכול להרוג את ג'ייסון, לורי נכנסת לעולם החלומות וקוטעת את הקרב, שגורם לג'ייסון להתעורר ולתקוף את הקבוצה, אשר כעת באגם קריסטל. פרדי, זועם, מנסה להרוג את לורי, לאחר שמגלה לה שהוא היה האחד שהרג את אמא שלה, אבל היא מתעוררת וגוררת אותו אל בקתה בוערת במציאות. ג'ייסון מפנה את תשומת לבו אל פרדי, שמשותק במקצת מפני הפחד שלו מאש. לורי, ויל, קיה ולינדרמן מנסים לברוח, אבל לינדרמן נפצע ומת זמן קצר לאחר מכן. קיה מנסה להציל את לורי וויל מפרדי, אבל נהרגת על ידי ג'ייסון. פרדי וג'ייסון ממשיכים במאבק שלהם ולורי מחליטה להישאר עד שפרדי ימות. בעוד פרדי מראה שאין לו התאמה לכוח הפיזי של ג'ייסון, הוא עדיין פוצע קשות את ג'ייסון בגלל מהירותו הנעלה. במהלך הקרב שלהם, לורי וויל שורפים את מכלי הדלק על הרציף כדי לפוצץ גם את פרדי וגם את ג'ייסון. כאשר האש מתחילה להתפשט, ג'ייסון קורע את זרועו של פרדי עם הטפרים ופרדי דוקר את ג'ייסון בלב עם המצ'טה. מכלי הדלק מתפוצצים ותוצאת הפיצוץ שולחת את פרדי וג'ייסון לתוך לאגם, אך פרדי חוזר ומנסה להרוג את לורי עם המצ'טה של ג'ייסון. לפתע ג'ייסון בסופו של דבר מביס את פרדי למרות שנראה שמת בתהליך, ודוקר אותו עם הכפפה של פרדי לפני שנופל לתוך המים. לורי מרימה את המצ'טה של ג'ייסון, בזמן שפרדי כורע על הרציף בחוסר ישע. היא אז משתמשת במצ'טה כדי לערוף את ראשו של פרדי. לורי וויל עוזבים, אבל למחרת בבוקר, ג'ייסון עולה מן המים, נושא את ראשו של פרדי, אשר מגחך וקורץ לקהל לפני שצוחק בטירוף, עוזב את הזוכה מעורפל.

צוות שחקנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שם השחקן/ית שם הדמות הערות גורל הדמות
רוברט אנגלונד פרדי קרוגר
קן קירזינגר ג'ייסון וורהיס
מוניקה קינה לורי קמפבל
ג'ייסון ריטר ויל רולינס
קלי רולנד קיה ווטרסון נתחתה בחזה על ידי ג'ייסון
קת'רין איזבל גיב שופדה בבטן עם מוט ברזל על ידי ג'ייסון
כריס מרקט צ'ארלי לינדרמן שופד על וו תלייה על ידי ג'ייסון
ברנדן פלטשר מארק דיוויס גבו נשרף ופניו נחתכו על ידי פרדי
טום באטלר ד"ר קמפבל
לוכלין מונרו הסגן סקוט סטאבס התחשמל על ידי ג'ייסון
קייל לבין ביל פריבורג נחתך לחצי על ידי פרדי
זאק ווארד בובי דיוויס
פאולה שו פמלה וורהיס
גארי צ'אלק שריף ויליאמס
ג'סי האטץ' טריי נדקר בגב על ידי ג'ייסון
דיוויד קופ בלייק ראשו נערף על ידי ג'ייסון
אודסה מונרו הת'ר שופדה בבטן על ידי ג'ייסון

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ IGN Interview with Todd Farmer and film promotion interview with Ken Kirzinger

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]