צלי רשף

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
צלי רשף
Tzali Reshef.JPG
תאריך לידה 23 ביוני 1953 (בן 61)
חבר הכנסת
כנסות 15
סיעה העבודה-מימד

בצלאל (צלי) רשף (נולד ב-23 ביוני 1953) הוא משפטן ישראלי, חבר הכנסת לשעבר מטעם מפלגת העבודה, ממנהיגיה ומייסדיה הבולטים של תנועת "שלום עכשיו". בבחירות לכנסת ה-18 התמודד ברשימת התנועה החדשה מרצ.

רשף, עורך דין במקצועו, גדל והתחנך בירושלים, סיים את לימודיו בגימנסיה העברית רחביה. הוא בעל תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במשפטים, עוסק במשפט מסחרי ובנושאים ציבוריים כגון זכויות האזרח וחופש הדיבור. רשף מזוהה עם המאבק הציבורי לקידום תהליך השלום, ונמנה עם מייסדי תנועת שלום עכשיו. היה חבר באגודה לזכויות האזרח בישראל.

רשף התמודד ב-1996 ו-1999 במחוז ירושלים בבחירות המקדימות של מפלגת העבודה. בשנת 2002 החליף את חבר הכנסת רענן כהן, והושבע כחבר הכנסת מטעם העבודה. בבחירות המקדימות של שנת 2002 שובץ במקום לא ריאלי ובחר לפרוש מהחיים הפוליטיים. כעו"ד, רשף מייצג את שלום עכשיו בעתירות ותביעות שלה וכנגדה בבתי המשפט. לקראת הבחירות לכנסת ה-18 ניסה רשף לחזור לחיים הפוליטיים לאחר ששובץ במקום התשיעי ברשימת "התנועה החדשה מרצ" לכנסת ה-18, אך לא נבחר לכנסת בשנית, לאחר שהרשימה זכתה בשלושה מנדטים.

רשף משמש משנת 2004 כמנכ"ל (ובעבר יו"ר) חברת ההשקעות בנדל"ן "ארלדן"‏[1]. הוא הגיש בעבר את התוכנית "על ימין ועל שמאל" עם גאולה כהן ברשת ב'.

משפחה[עריכת קוד מקור | עריכה]

צלי רשף, בנם של עורכי הדין הירושלמים אשר וחווה רשף, קרוי על שם דודו, בצלאל פרחודניק, שנפל בקרב על חיפה במלחמת העצמאות כאשר ניסה למנוע פגיעה בחבריו מפיצוץ רימון. משפחתו מחזיקה בנכסי נדל"ן רבים, באמצעות חברת ארלדן, בין השאר, בירושלים המזרחית - בניגוד לדעותיו המוצהרות של רשף.

עוד בשליטתה: כתר הוצאה לאור, אנציקלופדיה לנוער וטלסיס. רשף הוא אחיו של מגיש החדשות רפי רשף ואביה של מגישת החדשות לשעבר תמי רשף. רשף הוא גיסה של נורית גלרון.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]