רדיו קול ברמה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף קול ברמה)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
רדיו קול ברמה
KolBaramalogo.jpg
פרטי התחנה
סוג: רדיו ארצי (למעט צפון)
שפה: עברית
מדינה: ישראל
אזור קליטה: מחוז המרכז, מחוז הדרום, מחוז ירושלים
נקלט בתדר: 92.1FM\105.7FM\104.3FM
אתר האינטרנט
רדיו קול ברמה בבני ברק

רדיו קול ברמה היא תחנת רדיו ישראלית בפריסה ארצית (למעט אזור הצפון) בעלת אופי חרדי ספרדי. התחנה משדרת 24 שעות ביממה, לאורך כל השבוע, למעט שבתות וחגים, והיא מזוהה עם מפלגת ש"ס[1][2].

התחנה הוקמה בשנת 2009, לאחר יותר מ-15 שנה שבהן שידרו תחנות חרדיות ללא רישיון. חלק משדרניה צמחו ב"ערוצי הקודש" הפיראטיים‏[3][4].

על פי סקר TGI ביולי 2011, לתחנה מאזינים 177,000 איש בממוצע מדי יום. נכון לשנת 2010 היא נחשבת לתחנה המואזנת ביותר במגזר הדתי והחרדי בישראל והתחנה האזורית החמישית בגודלה‏[1]. על פי הסקר שפורסם ביולי 2013 אחוזי ההאזנה של התחנה היו 5.6% והיא התחנה המואזנת מספר שתיים מבין תחנות הרדיו האזוריות בישראל‏[5].

התחנה משדרת על פי זיכיון של הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו. התחנה היא בבעלותם של אנשי העסקים גבריאל אדרי וצבי עמר‏[1]. המנכ"ל הוא אריאל דרעי.

תוכניות ושדרנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

לתחנה מערכת חדשות ומשודרות בה מבזקי‎ ‎חדשות מדי שעה. משדרי החדשות והאקטואליה כוללים את התוכניות "שמונה עד עשר" עם מרדכי לביא, "אחת בצהריים" עם רונן כץ - הכתב הפוליטי של התחנה, המהדורה המרכזית עם משה גלסנר, "יומן חצות", ואחת לשבוע "פילפוליטיקה" בהגשת יעקב ריבלין ואבי בלום.

בין התוכניות הבולטות: "חידודון" בהגשת עמי מיימון, שיחות עם מאזינים בהגשת דודי שוומנפלד, "שיר של יום" בהגשת אלי שפירא, "לקראת שבת" עם משה מונה רוזנבלום, "הליכות עולם" - שו"ת עם הרב אהרון בוטבול, "אזמר בשבחין" עם משה חבושה, "מלווה מלכה" בהגשת עמירם בן לולו ו"חד וחלק" עם שלמה בניזרי.

בעבר שודר במוצאי שבת שיעורו השבועי של הרב עובדיה יוסף בשידור ישיר מבית הכנסת בשכונת הר נוף, וכיום משודר שיעורו של בנו, הראשון לציון הרב יצחק יוסף.

בתחנה משודרות גם תוכניות עונתיות, כגון "שירה חדשה" - תחרות שבה נבחר זמר ו"חתן ההלכה העולמי" עם הרב אופיר מלכה.

בתקופת אשפוזו של הרב עובדיה יוסף ברדיו פתחו בקמפיין נרחב לתפילות לרפואתו, ואף אורגנה מטעם הרדיו עצרת תפילה בכותל המערבי. במשך השבעה לאחר פטירתו לא הושמעו שירים או פרסומות והובאו סיפורים על הרב ממאזינים. פתיח החדשות שונה למנגינה של "נפלה עטרת ראשנו" שמשודרת בתשעה באב.

דעת הרבנים הספרדים על התחנה[עריכת קוד מקור | עריכה]

באוקטובר 2013 תקף נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס, הרב שלום כהן, את התחנה וקרא לסגור אותה‏[6]. הוא תקף שוב את התחנה כעבור שנה, במהלך עצרת מרכזית במלאת שנה לפטירת הרב עובדיה יוסף, ששודרה בשידור חי בתחנה. הראשון לציון הרב יצחק יוסף אישר את דבריו‏[7].בעקבות כך בוטל השידור הקבוע במוצ"ש של דרשתו השבועית של הרב יצחק יוסף.

בתגובה גיבו רבנים ספרדים אחרים את התחנה, בהם: הרב שלמה משה עמאר[8], הרב מאיר מזוז[9] והרב בניהו שמואלי[10].

אי השמעת נשים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בדצמבר 2010 הוגשה לרשות השנייה, לשר התקשורת ולמבקר המדינה תלונה נגד התחנה בטענה שמתקיימת בה אפליית נשים משום שנשים אינן עולות בה לשידור. התחנה טענה בתגובה כי היא עושה זאת בהמלצת ועדת פיקוח הלכתית שקמה על פי תנאי הזיכיון‏[11]. מועצת הרשות השנייה פתחה במגעים עם התחנה. לבסוף החליטה הוועדה הרוחנית של הרדיו כי מסרים חשובים מטעם נשים במעמד ציבורי גבוה יושמעו בתחנה, וכן הוחלט על הוספת רצועת שידור שבה ישדרו נשים עבור נשים‏[1].

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]