קופיקו (סדרת טלוויזיה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
קופיקו
Koficonoga.jpg
קופיקו בעונה הראשונה בשנת 1993
סוגה קומדיית מצבים לילדים
חברת הפקה נגה תקשורת (עונה 1)
קבוצת טלית תקשורת
סמיוקו (עונה 2)
יוצרים תמר בורנשטיין-לזר
כותבים חנן פלד
תמר בורנשטיין לזר (סדרת ספרים)
בימוי עדי בנימינוב
שחקנים

מעיין אלוני , יוסי מרשק , עידית נוידרפר , הילה לוזיה , בר מיניאלי , רודי סעדה , טלי אורן ,

דניאל ליטוין
מדבבים בעברית גני תמיר, מיכל מוכתר וליאור דטאוקר בתפקיד קופיקו
פסקול שמוליק נויפלד
ארץ מקור ישראל
שפות עברית
מספר עונות 4
מספר פרקים 91
הפקה
מפיקים בפועל רון אייזיק
עורכים עדי בנימינוב, סיני בר דוד
אורך פרק 15-20 דקות
שידור
רשת שידור בישראל ערוץ הילדים (עונה 1)
ערוץ 2 (עונה 1)
ערוץ ג'וניור (עונה 2-4)
yes VOD (עונה 2-4)
תקופת שידור מקורית עונה ראשונה:
אוגוסט 1993 - ספטמבר 1993
עונה שנייה:
2 באוגוסט 2009 - 3 בספטמבר 2009
קישורים חיצוניים
פרקי הסדרה המקורית באתר yes וואלה
פרקי הסדרה החדשה באתר yes וואלה
דף הסדרה ב-IMDb

קופיקו היא סדרת טלוויזיה ישראלית לילדים אשר מבוססת על סדרת ספרי הילדים הישראלית המצליחה "קופיקו" מאת הסופרת תמר בורנשטיין-לזר. העונה הראשונה של הסדרה שודרה בערוץ הילדים במהלך שנת 1993 ושודרה בשידורים חוזרים בערוץ 2 בין השנים 1994 - 1997. העונה השנייה שודרה בערוץ ג'וניור החל מ-2 באוגוסט 2009 עד ל-3 בספטמבר 2009. בעונה זאת נוספה דמות חדשה בשם דובי בנם של שושנה ואברום.

לאורך השנים יצאו לשוק בישראל כל פרקי העונה הראשונה בקלטות וידאו וב-DVD.

העונה השלישית של הסדרה שודרה בדצמבר 2011 והעונה הרביעית התחילה את שידוריה בפסח 2013, סדרה זו נמשכת עד היום בערוץ ג'וניור וב-yes vod. בקיץ 2014 יצא די וי די של קופיקו שנקרא קופיקו והחונטוזים בדרך להופעה שם קופיקו מסביר לאימו את החיים בארץ דרך שירים וריקודים.

עונה ראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הראשונה שודרה בערוץ הילדים ובערוץ 2.

העלילה עוסקת בקוף מדבר בשם קופיקו, החי בבית משפחת לזר בשכונת עין גנים בפתח תקווה, לאחר שניתן כמתנת יום הולדת לנוגה, הילדה הצעירה במשפחה. הקוף ניתן לנוגה על ידי דודה, אבי, שהביא את קופיקו מהאי "חונטוזה" שלא נמצא על המפה.קופיקו הוא קוף מזן מיוחד-"ימפאמפוז". בכל פרק מנסה קופיקו לעזור למשפחת לזר ולמכריו בכל מיני דרכים, אולם תמיד נכשל בכך ומסבך את העניינים עוד יותר. השכנים של משפחת לזר, בני הזוג שושנה ואברוּם, שונאים את קופיקו בגלל שהם נפגעים לעתים קרובות ממעלליו, והם מנסים כל הזמן להפטר ממנו. העונה יצאה בשנת 1993.העונה משודרת בשידורים חוזרים בערוץ ג'וניור.

העונה הראשונה כוללת 15 פרקים.

עונה שנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השנייה שודרה בערוץ ג'וניור. בעונה השנייה מצטרף לסדרה דובי, הבן של שושנה ואברום. בעונה הזאת קופיקו ממשיך בתעלוליו ומתחפש לדמויות שונות, ועושה תעלולים והצקות שונות כגון התחפשות למורה ולשוטרת, הצקה בחוג ג'ודו של אורנה, הצקה למורה נירה, הצקה לשושנה, אברום ודובי, הצקה למוכרת בחנות חיות, התחפשות לילדה בתחרות הביצ'יקופטר, התחפשות למנצח במקהלה, למגדת עתידות, הצקה לסנדלר, הפעלת הקרוסלה בלונה פארק במהירות מופרזת, התחפשות לליצן ביום הולדתו של דובי, ועוד מגוון תעלולים ושטויות, אבל גם הקוף טוב - הלב, הציל הרבה דברים, כגון: הוא הציל את התרנגול מגניבה, הוא הציל ברווז משחיטה, ועוד.

כמו כן, מהעונה השנייה ועד הרביעית השחקנים כולם השתנו.

העונה השנייה כוללת 25 פרקים.

עונה שלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השלישית שודרה בערוץ ג'וניור. בעונה זו ממשיך קופיקו לבצע תעלולים והצקות לשושנה, כגון החלפת אברום לחמור, התחפשות לפסיכולוגית לטלוויזיות, ואפילו ניסיון לרוץ לממשלה, ניסיון שגרם לראש הממשלה הלחוץ לקבוע פגישת חירום עם קופיקו. כמו כן, כאשר ימימה המכשפה אומרת לשושנה למכור את הבית ולעבור דירה למטולה, האישה שרצתה לקנות את הדירה, הייתה הראשונה שגרמה לקופיקו לברוח בהיסטריה.

בכול סוף פרק בעונה זו, קופיקו שולח מכתב וידאו להורים שלו בחונטוזה, ומסביר להם על מה שהוא למד על בני האדם ועל מה שקרה לו היום.

העונה השלישית כוללת 25 פרקים.

עונה רביעית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הרביעית התחילה את שידוריה בחודש מרץ 2013. העונה שודרה בערוץ ג'וניור. בסוף העונה שושנה ואברום נכנסו לכלא (מה שכנראה מבשר על סופה של הסדרה).

העונה הרביעית כוללת 26 פרקים.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמות תיאור הדמות שחקן / דיבוב (קופיקו) עונה
קופיקו קוף מדבר שהגיע לבית משפחת לזר גני תמיר (עונה 1), מיכל מוכתר (עונה 2),

ליאור דטאוקר (עונות 3-4)

1-4
שלומק'ה לזר בעלה של תמר ואביהם של יורם, נגה וארנה דור צויגנבום (עונה 1), יוסי מרשק (עונות 2-4) 1-4
תמר לזר אשתו של שלומקה לזר, ואמם של יורם, תמר, ונוגה, כמו כן, באחד הפרקים נודע שהיא אחות שושנה (עונה 3 פרק 16 - חולת ירח) דורית פלד הרפז (עונה 1), עידית נוידרפר (עונות 2-4) 1-4
יורם לזר בנם בן ה-10 של תמר ושלומק'ה. אחיהן של נגה וארנה. ספורטאי מצטיין וחובב טבע ומחשבים. יותם שאו (עונה 1), מעיין אלוני (עונות 2-4) 1-4
ארנה לזר בתם של תמר ושלומק'ה. אחותם של יורם ונגה. הבת הבכורה דפנה אילן (עונה 1), הילה לוזיה (עונות 2-4) 1-4
נגה לזר בתם של תמר ושלומק'ה ואחותם של יורם וארנה. קיבלה את קופיקו כמתנת יום הולדת על ידי דודה אבי. תומכת בקופיקו ובתעלוליו. הצעירה ביותר מבין הילדים נדיה רוזנברג (עונה 1), בר מיניאלי (עונות 2-4) 1-4
אברום תפוחי בעלה של שושנה,הנגרר אחריה במאבק נגד קופיקו. שכן של משפחת לזר, לעתים הוא גם נאלץ לסבול את קופיקו שזורק עליו חפצים למיניהם כמו:(בננות, גרעינים ועציצים) דרך המרפסת. בעונה השנייה אברום מנסה להיות חביב לקופיקו, שלא כמו אשתו, שעדיין שונאת את קופיקו. העניק לקופיקו מיקרוסקופ כדי שימצא לו תעסוקה. בסוף העונה הרביעית נכנס ביחד עם שושנה לכלא בגלל נמר. ערן בן זאב (עונה 1), רודי סעדה (עונות 2-4) 1-4
שושנה תפוחי אשתו של אברום. השכנה של משפחת לזר, שמרנית וקפדנית מאוד. שונאת את קופיקו. בעונה השנייה מצטרף לסדרה הבן שלה ושל אברום, דובי. בסוף העונה הרביעית נכנסה ביחד עם אברום לכלא בגלל נמר. אסתי ברעד פורים (עונה 1), טלי אורן (עונות 2-4) 1-4
דובי תפוחי בנם היחיד והמפונק של שושנה ואברום. הצטרף בעונה השנייה לדמויות. דניאל ליטוין 2-4

שחקנים אורחים: מוטי קירשנבאום, אורן זגמן, זבולון מושיאשווילי, נוי פרי, ניר רון, רון שחר, נתן ברגר, דני שטג, סיגלית פוקס, עידן גיל, יניב חיים, טל גרושקה, עירית נתן בנדק, גליה ישי, איתי סלהוב, תומר שרון, אדם שומר, אודי קיסרי, בר רפאלי, אור חן, יובל בר-און, נטע כהן, איילת גבאי, מני סביר, ישראל צדוק, אורי כבירי, דווי כהן, דרור טפליצקי, עמיקם לוי, רפי רוטשטיין, קרן וייס, אודי גיל, ואדים קוטלרוב, יסמין קידר, דלית קהן, אילן לינדבנד, יהודית מוסקוביץ', שמעון קליין, חנה קליין.

חוקי הג'ונגל[עריכת קוד מקור | עריכה]

"קופיקו חוקי הג'ונגל" היא ספין אוף של העונה השנייה. התוכנית מבוססת על התנהגות שופט בבית המשפט. בכל פרק בספין אוף, קופיקו משתמש בפטישים מוזרים ומשונים. בפרק השני נוגה נותנת לקופיקו תחפושת שופט וכך בכל הפרקים העלילה מתחילה להסתבך. הסדרה יצאה עבור אתר וואלה!.

קופיקו חוקי הג'ונגל כולל 20 פרקים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסדרה המקורית:

הסדרה החדשה: