רובלוקס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
RŌBLOX
Roblox logo
שם בעברית רובלוקס
תאריך הוצאה 2005
סוגה MMORPG
פיתוח Roblox Corporation
הפצה Roblox Corporation (בהפצה דיגיטלית)
מנוע משחק ImPlicitNgine
ROBLOX Rendering Engine
מצבי משחק משחק רשת/מרובה-משתתפים
פלטפורמות Microsoft Windows
10.6 Mac OS X ואילך
אנדרואיד

רובלוקס (נכתב Roblox בשפת המקור ומסוגנן כ-RŌBLOX) הוא משחק רשת מרובה-משתתפים המיועד לילדים ובני נוער בגילאים 8 עד 18. המשחק, המורכב מלְבֵנִים בצורות, גדלים וצבעים שונים, מאפשר לשחקנים לבנות את העולם הווירטואלי שלהם בעצמם, ולהתרועע בסביבה זו עם חברים אחרים ברשת. ניתן לתכנת וליצור תרחישים שונים במשחקים (המוכרים גם בשם "מקומות") באמצעות מהדורת ארגז החול. המשחק תואר כבעל מאפיינים חינוכיים:‏[1][2] באמצעותו לומדים השחקנים על תכנות וקידוד מחשבים, ניהול מלאי, פרופורציות, ועל עולם הפרסום והשיווק.

עיקר ההכנסות של החברה נובע מרכישת חברויות במועדונים וירטואלים שונים במשחק, המקנים הטבות וירטואליות לחבריהם. חברויות מועדון אלו נקראים "Builders Club" (בתרגום חופשי: "מועדון הבונים"), "Turbo Builders Club" ו-"Outrageous Builders Club" (המכונים על ידי המשתמשים בראשי התיבות: "BC", "‏TBC" ו-"OBC" בהתאמה).

היסטוריה והתפתחות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2004 נוצר המשחק על ידי מייסד התאגיד דייוויד באסזוקי והמייסד השותף אריק קאסל, בעמק הסיליקון, בארצות הברית של אמריקה. ובשנת 2005 הושק באופן רשמי בגרסת בטא בשם "Dynablocks", ושחקנים יכלו להרוויח כסף שנקרא "Roblox Points", באמצעות השלמת משחקים של שחקן יחיד שפותחו בידי משתמשים אחרים, ובעזרת הכסף לקנות פריטים וירטואליים. בשנת 2006, שונה השם ל-"RŌBLOX", האתר הושק רשמית ומשתמשים נוספים נרשמו. שם המשחק נוצר על ידי הלחם של המילים robots - רובוטס, רובוטים ו-blocks - בלוקס, קוביות.

היסטוריה מוקדמת (2006-2009)[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2006, לאחר זמן מה, הופסק סוג הכסף "Roblox Points" והוחלף ב-"TIX) "Tickets) ו-"R$) "ROBUX). וב-22 בדצמבר 2006, הוצגו לראשונה תגי השחקן (תגים המזכים שחקן בעל הישגים שונים) כאשר אחד מהם היה "Bloxxer". במשך שנת 2006, נוספו היכולות והאפשרויות באתר לחיפוש של אנשים, מקומות ופריטים, מקומות מרובי משתתפים, נתונים סטטיסטיים ורשימות מלאי של שחקנים. בנוסף, שילובים נוספו וכך גם היכולות של שליחת בקשות חברות והודעות לשחקנים אחרים. בסוף ינואר 2007, לחצן "דווח על התעללות" נוסף לשחקנים ברחבי האתר כדי לדווח על התנהגות בלתי הולמת. במרץ 2007, המשחק הפך לתואם COPPA עם הוספת שיחוח בטוח שדרכו משתמשים שנרשמו כשחקנים מתחת לגיל 13 יכולים לתקשר רק באמצעות בחירת מסרים מוגדרים מראש מהתפריט. ובאמצע שנת 2007, נוספה למשחק האפשרות להתאים אישית את השחקן האישי, כדי לאפשר הלבשת שחקנים בפריטים כגון שיער, כובעים ובגדים. באוגוסט 2007, תכונת "מועדון הבונים" נוספה יחד עם שיפורי שרת.

תכונות בלעדיות ותכונות משחק (2010-2012)[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2010, צוות האתר החל ליצור צורות גוף שחברי מועדון יכולים לקנות באמצעות כסף וירטואלי. צורות גוף אלו זמינות בקטלוג בתור חבילות, אשר כוללות מספר פריטים שניתנים כולם לאחר קניית החבילה. חבילות אלו משתנות בגודל ובמחיר, ומדי פעם יוצאות למכירה.

בשנת 2011, למעלה מ-5.4 מיליון משחקים נוצרו על ידי משתמשים.

בכנס משחקי רובלוקס, יצאה מערכת שאיפשרה לחברי המועדון להחליף בין פריטי אספנות עם משתמשים אחרים שגם הם בעלי הטבות המועדון. לאורך הזמן, תכונות אחרות נוספו למערכת, כמו למשל הגדלת ערך הסחר, הוספת $R לסחר והחזקת או החלפת מספר עותקים של אותו פריט האספנות.

ב-13 בינואר 2012, הוכרז בבלוג ששבוע ה-"Hack Week" נערך. הפרסום שהכריז זאת תיאר את זה כשבוע שבו מפתחים עבדו על פרויקטים שבחרו, שלאחר מכן הוצגו לחברה, ואם וכאשר נחשבו למעניינים - נבחר לעשות בהם עבודה והשקעה נוספות. לאחר זמן, הפרויקטים שבוצעו תוארו על ידי פרסומים בבלוג במשך השנה. המפתחים כללו ברכיבי ממשק המשתמש את יישום האפשרות לסובב (שמאוחר יותר נוספה למנוע המשחק), החקירה של מערכת עבור עיצוב מיומנותי של פריטים, הרעיון של מערכת שתאפשר למפתחי משחקים לחבר בין כמה משחקים (אשר גם אפשרות זו נוספה למנוע בהמשך) והיצירה של אתר התואם לנייד כדי להחליף את אתר האינטרנט הרגיל בעבור אתר המותאם למחשבי לוח ולטלפונים סלולריים.

ב-5 ביוני 2012, הוכרז כי חומר מים חדש יצא בנוסף לאוסף הקיים של חומרי תאי שטח המכונים "מדרגיות גבוהה".

ב-11 בדצמבר 2012, נוצרה היכולת לשחק במשחקים במערכת ההפעלה iOS. מכשירי ה-iOS הנוכחיים המאפשרים הפעלת משחקי רובלוקס הם iPad 2 וחדשים יותר (כולל את גרסת המיני), iPhone 4 וחדשים יותר ו-iPod Touch דור 5. אפליקציית רובלוקס בנייד נותנת למשתמשים את האפשרות להלבשת הדמות, לקניית פריטים וירטואלים, לשיחוק במשחקים, לצפייה בפרופיל ולהגבה להודעות. קודם להוצאתה של אפליקציית רובלוקס בנייד, החברה יצרה עשרים מחשבי לוח של רובלוקס וירטואלים, כאשר שחקן הקנה אחד קיבל כפרס iPad 3 חדש.

ב-21 בדצמבר 2012, הוצגו חלקים במשקל נוצה. תכונה זו שיפרה את ביצועי המשחק בכבדות על ידי הפחתת השימוש במרחב קובץ עבור כל חלק במקום.

היסטוריה בת זמננו (2012-הווה)[עריכת קוד מקור | עריכה]

המייסד השותף של רובלוקס - אריק קאסל, נפטר בבוקרו של 11 בפברואר 2013, לאחר מאבק בן שלוש שנים במחלת הסרטן.

תכונת השיחוח הבטוח הוסרה והוחלפה במערכת המבוססת על רשימה "לבנה" למשתמשים מתחת לגיל 13 וברשימה "שחורה" עבור משתמשים אחרים. מערכת חדשה זו מאפשרת למשתמשים מתחת לגיל 13 ליצור תוכן באתר, אשר לא היו מסוגלים לעשות כן בעבר. המערכת חלה בכל רחבי האתר והמשחק.

באוגוסט 2013, המחיר המינימלי לפריטי לבוש (חולצות ומכנסיים) בקטלוג, עלה מ-1 TIX או 1 $R ל-300 TIX או 25 $R. העדכון גונה בביקורת שלילית מקהילת השחקנים, ובעקבות העימות הרב, הופחת המחיר המינימלי לפריטי לבוש ל-100 TIX או 10 $R.

מערכת התאורה שופרה עם הוספת האורות הדינמיים המיושמים בעיצוב המבוסס על ווקסלים. האורות הדינמיים נוספו מאוחר יותר לגרסת הנייד של המשחק. בתחילת חודש אוקטובר 2013, אנימציות הופיעו לראשונה במשחק, עם שיפוץ של אנימציות ברירת המחדל של הדמות. ובדצמבר 2013, תוסף האנימציה נעשה זמין לשימוש. משתמשים אף קיבלו את היכולת להכניס דמויי אדם בסיסיים דרך הממשק של הסטודיו.

ב-1 באוקטובר 2013, יצאה לאור תכונה בשם "המרת המפתח" (באנגלית: Developer's Exchange). התכונה מאפשרת למשתמשים להמיר את ה-$R שהרוויחו ממשחקים שיצרו לדולר אמריקני. הדרישות לשימוש בתוכנה הן סף מינימום של 100,000 $R, בעלות ההטבה OBC ומשתמש תקף ב-PayPal. יחס הסחר הנוכחי הוא 500 ל-1. ב-11 באוקטובר 2013, חבילות הגוף הפכו לזמינות לכל חברי רובלוקס, גם לאלו אשר לא השתייכו לשום מועדון חברות. ב-22 באוקטובר 2013, שחקנים קיבלו את היכולת לשנות את שם המשתמש שלהם עבור 1000 $R. התכונה גם מאפשרת לשמור את שם המשתמש המקורי ולשנות אליו בחזרה במקרה שכך ירצה המשתמש. ב-14 באוקטובר 2014, תג אחד הוסר וכל שאר התגים עוצבו מחדש.

ב-24 בינואר 2015, חברת רובלוקס סבלה לכאורה מהתקפת מניעת שירות שבוצעה בידי קבוצת פצחנים שמכנים את עצמם "EL1T3".

המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקנים יכולים להתאים אישית את הדמות הווירטואלית שלהם עם כובעים, צורות ראש, צורות גוף, בגדים, ופריטי כף יד המכונים ציוד. שחקנים ששידרגו את המשתמש שלהם באתר יכולים ליצור בגדים שהם יכולים ללבוש ואף לבחור אם למכור אותם ובאיזה מחיר, המאפשר חווית משחק מהנה יותר. משתמשים רגילים יכולים ליצור "חולצות טריקו" - שהן מדבקות המצורפות לחלק הקדמי של גוף של שחקן.

צורת גוף, דור שני של שחקן רובלוקס

אינטראקציה חברתית[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקנים יכולים להוסיף אנשים אחרים שהם פוגשים במשחק לרשימת החברים שלהם, משנת 2011 זה אפשרי להיות מבוצע גם בתוך המשחק עצמו. מרשימת החברים, שחקנים יכולים לבחור עד 20 חברים כחבריהם הטובים ביותר. שחקנים יכולים להגדיר את הסטטוס בפרופיל של עצמם בשביל חבריהם הטובים ביותר שיוכלו לראות את זה בעמוד עדכוני החדשות שלהם. לשחקנים יש גם את האפשרות להצטרף לקבוצות קהילה, לאחר ההצטרפות, השחקנים יכולים לפרסם את קבוצתם, להשתתף ביחסי קבוצות ולהגדיר את הקבוצה כקבוצה העיקרית שלהם. באתר ובמשחק, משתמשים שהם מתחת לגיל 13 יכולים להשתמש רק במילים ספציפיות שהן חלק מה"רשימה לבנה" המתוחזקת על ידי מנהלי רובלוקס. לעומת זאת, משתמשים שהם מעל לגיל 13 יכולים להשתמש בכל מילה חוץ מהמילים שהם חלק מן הרשימה ה"שחורה".

איך העולם נבנה[עריכת קוד מקור | עריכה]

התאמה אישית/בנייה של מקום ברובלוקס על ידי שימוש ב-"Roblox Studio 2013".

שחקנים בונים משחקים בשימוש של לבני בניין או בלוקים שמשתנים בגודל, בצורה ובצבע על ידי שימוש התוכנה "Roblox Studio" ("אולפן רובלוקס") המייעודת להתאמה אישית של מקומות. שחקנים יכולים להשתמש בשפת התכנות Lua כדי לשנות באופן דינמי את סביבת המשחק. כמו כן, תוספים יכולים להיות מפותחים עם Lua לשימוש באולפן. בפברואר 2013, Roblox Studio הוחלף עם התוכנה היורשת שלו - "Roblox Studio 2013" ("אולפן רובלוקס 2013"). הגרסה השנייה של האולפן כוללת פריסה מאורגנת יותר, ניתוח קוד סטטי ועיצוב חדש. בהתחלה, שחקנים נתקלו בבעיות טלטול המסך, חוסר היכולת לבחור חלקים וקריסות במהלך השבועות הראשונים מאז השחרור.

כלכלה וכסף[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחק כולל שני סוגי כספים וירטואלים: כרטיסים (Tickets) ורובאקס (ROBUX), אפשר להמיר את שניהם מאחד לשני בעזרת "המרת מטבע" (Currency Exchange). כרטיסים יכולים להיות מוורחים דרך מגוון רחב של פעילויות; למשל כאשר שחקנים אחרים מבקרים בתוך מקום/משחק של השחקן, בתור בונוס יומי להתחברות לשחקן או ממכירות בגדים שנוצרו על ידי השחקן. אפשר כמו כן למכור פריטים בתוך המשחק בכל מחיר ובכל סוג כסף, יש גם את האפשרות לקונה לבחור עם איזה סוג כסף הוא ישלם על הפריט. רובאקס יכולים להיות מוורחים יומית על ידי משתמשים משודרגים בכמות מסוימת בהתאם לסוג השדרוג. בנוסף לכך, רובאקס יכולים להיות מוורחים על ידי מכירת סחורות וירטואליות או על ידי רכישתם ישירות תמורת כסף אמיתי.

המשחק בנייד[עריכת קוד מקור | עריכה]

ניתן לשחק ברובלוקס ב-iPod Touch ,iPhone 4 ,iPad 2 דור חמישי או כל יורש לאחד מההתקנים הללו. זה יכול להיעשות עם יישום רובלוקס אשר ניתן להשיג בחנות היישומים במכשיר. היישום מאפשר רכישת פריטים מהקטלוג שהם זמינים אך ורק לרכישה דרך היישום במכשיר על ידי שימוש במערכת המטבע של iTunes. היישום יכול להיות מנוצל לצפייה במלאי, החברים, הקבוצות או ההודעות של המשתמש. אפשר גם דרכו לרכוש שדרוגים למשתמש (חברות מועדון או רובאקס) דרך מערכת המטבע הניתנת על ידי iTunes. במהלך תקופת האלפא, רק מקומות שנבחרו על ידי התאגיד יכלו להיות משוחקים דרך היישום. היישום כרגע יציב ונותן אפשרות לכל מקום להיות משוחק. עם זאת, מקומות רבים אינם מותאמים לשיחוק על ידי מכשירים ניידים, מאחר שהמשחקים יכולים להיות איטיים מדי או בלתי אפשריים לשיחוק בגלל בקרות המשחק שאינן זמינות למכשירים הניידים.

מסורת החגים[עריכת קוד מקור | עריכה]

במשך חגים כמו חג הפסחא, ליל כל הקדושים או חג המולד, צוות האתר בדרך כלל מתאים את האתר בדומה לעונה. למשל, בליל כל הקדושים, ערכת נושא האתר תהיה בצבעים: שחור, כתום וסגול, עם דלעת המסמלת את ה-"o" מתוך "Roblox". בחג הפסחא, רובלוקס מגדיר רמה שבה שחקנים יכולים לחפש בעולם ביצים כדי לאסוף ולהרוויח אותם בתור כובעים לדמות. בליל כל הקדושים וחג המולד, רובלוקס יוצר "מתנות" שהשחקנים יכולים להשיג או לקנות. לאחר שהם יותר לא זמינים להשגה, המתנות יפתחו אחרי תקופה קצובה ויתנו לשחקן פריט ספציפי ייחודי.

מספר מתנות מה-"Giftsplosion 2013", מסורת שמתקיימת כמעט בכל שנה בחודש דצמבר בתור חלק מחג המולד.

מתינות ובקרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

כפי שמנהלי רובלוקס עובדים כדי לשמור על סביבה בטוחה לילדים, המון היבטים של האתר בהשגחה. כמה מטרות מותנות הן הפורום וצ'אט המשחק. אם שחקן מפר את תנאי השימוש באתר או במשחק, פעולת בקרה או מתינות יכולה להתקיים על המשתמש, היכולה להעיף את המשתמש או לסיים אותו לצמיתות או למנוע את שימושו באתר לתקופה שנקבעה. כאשר חשבונו של שחקן מבוטל, משתמשים אחרים אינם מסוגלים לראות את הפרופיל של המשתמש (הפרופיל יוחלף בהודעה 'The item you requested does not exist'.), אך עדיין מסוגלים לשחק במשחקים שנוצרו על ידי השחקן. מאז תחילת שנת 2014, ניתן לראות כל פרופיל של משתמש שהועף זמנית אחרי הוצאת העדכון לפועל. שמות משתמשים בלתי הולמים יוחלפו ב-"Content Deleted" עם כמה מספרים אחרי וימחקו. בדומה לכך, תוכן בלתי הולם יוחלף ב-"[ Content Deleted ]" ולעתים פשוט ימחק.

שדרוגים[עריכת קוד מקור | עריכה]

רובלוקס הוא חופשי וחינמי לשימוש ושיחוק, אף על פי כך משתמשים יכולים לרכוש חברויות מועדון/שדרוגים כדי לשפר את חוויתם במשחק. אחד מהשדרוגים הוא "Builders Club", מעניק לשחקנים מתקנים רבים, הכוללים קבלה יומית של כסף וירטואלי העומד על 15 רובאקס ליום. כרטיסים זמינים למכירה בארצות הברית, קנדה, אירלנד, אוסטרליה, ניו זילנד ובריטניה. בנוסף לכרטיסי המשחק הרגילים, שוחררו כרטיסי "Double Peg" ("יתד כפולה"), אשר הם גדולים יותר מהכרטיסים המקוריים ולהם יש "יתדות" ייחודיות הממוקמות בחלק העליון. סבן אילבן (7-Eleven) לא מוכרים יותר כרטיסי משחק של רובלוקס וכרטיסי "Double Peg" אינם חוקיים עקב תביעה של לגו.

כספי סיוע ותרומות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2010, פורסמו שני כובעים בקטלוג הווירטואלי ששחקנים יכולים לרכוש כדי לממן את הקלת רעידת האדמה של האיטי. הם נקראו "Blue Hat for Haiti" ו-"Red Hat for Haiti". על כל שחקן שקנה את הכובע הכחול, נתרמו מהתאגיד 10 סנט כקרן הסיוע לצלב האדום כדי לעזור להאיטי להתאושש. לכל שחקן שקנה את הכובע האדום, נתרמו מהתאגיד 65 סנט לצלב האדום. בשנת 2011, כמו כן פורסמו שני כובעים ששחקנים יכלו לרכוש כדי לגייס כסף ליפן לאחר רעידת האדמה והצונמי בטוהוקו. הכובעים "Rising Sun Cap" ו-"Japanese Baseball Cap" הוכנסו לקטלוג כדי לתת אפשרות לשחקנים לקנותם. עבור כל "Rising Sun Cap" שקנו השחקנים, נתרם מהתאגיד דולר אחד לצלב האדום. עבור כל "Japanese Baseball Cap" שקנו השחקנים, נתרמו מהתאגיד 10 סנט לצלב האדום.

בשנת 2013, פורסם כובע לאחר מותו של המייסד שותף - אריק קאסל. בכל פעם שהכובע נקנה, נתרם מהתאגיד כסף לחקר הסרטן, מהעובדה שמחלת הסרטן הייתה הסיבה למותו של אריק.

שוב בשנת 2013, פורסמו שני כובעים לאחר טייפון האיאן. עבור כל כובע שקנו השחקנים, נתרמו מהתאגיד 10 סנט או 65 סנט בהתאם לכובע.

אירועים וכנסים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מדי שנה, צוות רובלוקס נוסע למרכז ומנחה כנס שבו שחקנים יכולים לבוא אליו ולהכיר את המנהלים של רובלוקס ולראות מצגות.

כנס רובלוקס 2011[עריכת קוד מקור | עריכה]

הכנס של 2011 נערך במרכז התגליות בסן פרנסיסקו, קליפורניה ב-1 באוגוסט 2011. באותו הזמן, הכנס נקרא בשם "Roblox Rally" ("כנס רובלוקס"). העובדים קיבלו בחינם פוסטר, חולצת טריקו, בקבוק מים, ושרוך צוואר משלהם. כל שחקן שהשתתף גם קיבל ארוחה בחינם על פי בחירתו.

כנס המשחקים של רובלוקס 2012[עריכת קוד מקור | עריכה]

כנס המשחקים של 2012 נערך במרכז הכנסים בסנטה קלרה, קליפורניה ב-14 ביולי 2012. שוב השתנה שם הכנס, הפעם לשם "Roblox Game Conference" ("כנס המשחקים של רובלוקס"). המשתתפים קיבלו פוסטר, ושרוך צוואר משלהם. אנשים שרכשו כרטיסים לפני תאריך מסוים, קיבלו פריטים נוספים כמו חולצה, בקבוק מים, ציוד וירטואלי או כובע מצחייה וירטואלי לדמות, או שילוב של אלה.

Bloxcon 2013[עריכת קוד מקור | עריכה]

בפעם הראשונה בתולדותיו של התאגיד, כנס הרובלוקס התקיים מחוץ למדינת הבית שלו. נערכו שלושה כנסים שונים, כל אחד מהם נערך והונחה בתאריך נפרד.

  • הכנס הראשון התקיים ב-13 ביולי 2013, במוזיאון המדע והתעשייה, בשיקגו, אילינוי.
  • ה-Bloxcon השני התקיים ב-27 ביולי 2013, במוזיאון חיל האוויר המלכותי בלונדון, אנגליה, רק שבועיים לאחר הראשון.
  • ה-Bloxcon השלישי התקיים ב-10 באוגוסט 2013, במוזיאון הים האוויר והחלל אינטרפיד בניו יורק סיטי, ניו יורק.
  • ה-Bloxcon האחרון הוכרז ביוני. ונקרא "Virtual Bloxcon" ("בלוקסקון וירטואלי") והתקיים ב-21 בספטמבר 2013.

פסטיבל הסרטים של רובלוקס 2013[עריכת קוד מקור | עריכה]

פסטיבל הסרטים של רובלוקס התקיים ב-2013, החל בסוף אפריל ונגמר בחצות הלילה של 3 ביוני 2013, שהוכרז לפני כן בבלוג האתר. שחקנים הורשו לבחור ממגוון רחב של קטגוריות (חלקם החלים על אירועי Bloxcon) וליצור סרטונים קצרים באורכי זמן שונים. לדוגמה, משתמש יכול להכניס סרטון המראה את העיר לונדון. הסרטון המנצח שנבחר מכל קטגוריה הקשור לאירועי Bloxcon הוצג באירוע עצמו. הפרס הוא מענק תחת השם "BLOXY", לעג לטקס פרסי האוסקר.

Bloxcasts חודשיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-23 בנובמבר 2013, הוכרז בבלוג האתר שמ-7 בדצמבר 2013, שידור חי בשם "Bloxcast" הנמשך כשעה וחצי ישודר כל חודש. כל שידור ישודר ישירות ויכלול בתוכו שידור של עובד צוות משחק במשחקים, מפגשי שאלות ותשובות והכרזות בנוגע למשחק ולעדכונים.

סיבוב 2014[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-8 במרץ 2014, הוכרז כי התאגיד משתף פעולה עם ארגון "Maker Faire" כדי לקיים את הכנסים שלהם שם. החל מאפריל, דוכני רובלוקס יהיו מאוישים על ידי שחקנים ב-Maker Faire בעיר המצוינת שלהם. זקוקים מינימום של שמונה אנשים כדי להפעיל דוכן, ואם עשרים וחמישה אנשים מתחייבים לאייש דוכן, חבר צוות של רובלוקס ישתתף באירוע. הסיבוב רץ עד סוף שנת 2014.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ [1] מאמר בבלוג החברה. 7 בנובמבר 2013.
  2. ^ [2] מאמר של Kids Like מ-9 בדצמבר 2013. אוחזר ב-24 בינואר 2009.