רובלוקס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
RŌBLOX
Roblox logo
שם בעברית רובלוקס
תאריך הוצאה 2005
סוגה MMORPG
פיתוח Roblox Corporation
הפצה Roblox Corporation (בהפצה דיגיטלית)
מנוע משחק ImPlicitNgine
ROBLOX Rendering Engine
מצבי משחק משחק רשת/מרובה-משתתפים
פלטפורמות Microsoft Windows
10.6 Mac OS X ואילך
אנדרואיד

רובלוקס (נכתב Roblox בשפת המקור ומסוגנן כ-RŌBLOX) הוא משחק רשת מרובה-משתתפים המיועד לילדים ובני נוער בגילאים 8 עד 18. המשחק, המורכב מלְבֵנִים בצורות, גדלים וצבעים שונים, מאפשר לשחקנים לבנות את העולם הווירטואלי שלהם בעצמם, ולהתרועע בסביבה זו עם חברים אחרים ברשת. ניתן לתסרט וליצור תרחישים שונים במשחקי רובלוקס באמצעות מהדורת ארגז החול. המשחק תואר כבעל מאפיינים חינוכיים:‏[1][2] באמצעותו לומדים השחקנים על תכנות וקידוד מחשבים, ניהול מלאי, פרופורציות, ועל עולם הפרסום והשיווק.

עיקר ההכנסות של החברה נובע מרכישת חברויות במועדונים וירטואלים שונים במשחק, המקנים הטבות וירטואליות לחבריהם. חברויות מועדון אלו נקראים "Builders Club" (בתרגום חופשי: "מועדון הבונים"), "Turbo Builders Club" ו-"Outrageous Builders Club" (המכונים על ידי המשתמשים בראשי התיבות: "BC", "‏TBC" ו-"OBC" בהתאמה).

היסטוריה והתפתחות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2004 נוצר המשחק על ידי מייסד התאגיד דייוויד באסזוקי והמייסד השותף אריק קאסל, בעמק הסיליקון, בארצות הברית של אמריקה. ובשנת 2005 הושק באופן רשמי בגרסת בטא בשם "Dynablocks". בשנת 2006, שונה השם ל-"RŌBLOX" והאתר הושק רשמית. שם המשחק נוצר על ידי הלחם של המילים robots - רובוטס, רובוטים ו-blocks - בלוקס, קוביות.

היסטוריה מוקדמת (2006-2009)[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחילת שנת 2006, במשחק היה סוג כסף אחד השימש לקניית פריטים וירטואליים בשם "Roblox Points" ("נקודות רובלוקס"), אשר מאוחר יותר הופסק והוחלף ב-"Tickets" ו-"Robux". בסוף ינואר 2007, לחצן "דווח על התעללות" נוסף לשחקנים ברחבי האתר כדי לדווח על התנהגות בלתי הולמת. במרץ 2007, המשחק הפך לתואם COPPA עם הוספת שיחוח בטוח שבו משתמשים שנרשמו כשחקנים מתחת לגיל 13 יכולים לתקשר רק באמצעות בחירת מסרים מוגדרים מראש מהתפריט. באמצע שנת 2007, נוספה למשחק האפשרות להתאים אישית את השחקן האישי, כדי לאפשר הלבשת שחקנים בפריטים כגון שיער, כובעים ובגדים. "תגי שחקן" הוצגו לראשונה ב-22 בדצמבר 2006, ואחד מהם היה "Bloxxer". שילובים נוספו וכך גם היכולות של שליחת בקשות חברות והודעות לשחקנים אחרים. בשנת 2006 נוספו האפשרויות: חיפוש של אנשים, מקומות ופריטים, מקומות מרובי משתתפים, נתונים סטטיסטיים ורשימות מלאי של שחקנים. באוגוסט 2007, תכונת "מועדון הבונים" נוספה יחד עם שיפורי שרת.

תכונות בלעדיות ותכונות משחק (2010-2012)[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2010, צוות האתר החלו ליצור צורות גוף אשר חברי מועדון הבונים יכלו לקנות באמצעות כסף וירטואלי. צורות גוף אלו היו זמינות בקטלוג בתור חבילות, אשר כללו מספר פריטים שהיו מושגים לאחר קניית החבילה. חבילות אלו משתנות בגודל ובמחיר, ומדי פעם יוצאים למכירה.

בשנת 2011, למעלה מ-5.4 מיליון משחקים נוצרו על ידי משתמשים.

בכנס המשחקים של רובלוקס, השתחררה מערכת שאיפשרה לחברי הטבת מועדון הבונים להחליף בין פריטי אספנות עם משתמשים אחרים בעלי הטבת מועדון הבונים גם כן. לאורך הזמן, תכונות אחרות נוספו למערכת למשל הגדלת ערך הסחר, הוספת רובאקס לסחר, ולהחזיק או להחליף מספר עותקים של אותו פריט האספנות.

ב-13 בינואר 2012, הוכרז בבלוג ששבוע ה-"Hack Week" כבר נערך. הפרסום שהכריז על זאת תיאר את זה כשבוע שבו מפתחים עבדו על פרויקטים שבחרו שלאחר מכן היו צריכים להציג לחברה וכי, אם נחשבו כמעניינים, עבודה נוספת יכלה להתבצע בהם. פרויקטים שבוצעו על ידי המפתחים לאחר זמן תוארו על ידי פרסומי בלוג במשך השנה. הם כללו את יישום האפשרות לרכיבי ממשק המשתמש - לסובב, שמאוחר יותר נוספה אפשרות זו למנוע המשחק, החקירה של המערכת עבור עיצוב מיומנותי של פריטים, הרעיון של מערכת שתיתן אפשרות למפתחי משחק לחבר בין כמה משחקים, אשר גם לאחר זמן נוסף למנוע והיצירה של אתר האינטרנט לנייד כדי להחליף את אתר האינטרנט הרגיל עבור מחשבי לוח וטלפונים סלולריים.

ב-5 ביוני 2012, נודע והוכרז כי חומר מים חדש שוחרר להוספה לאוסף הקיים של חומרי תאי השטח "מדרגיות גבוהה".

ב-11 בדצמבר 2012, שוחררה היכולת לשחק במשחקים במערכת ההפעלה של אייפון (iOS). מכשירי ה-iOS הנוכחיים התואמים עם הרצת משחקי רובלוקס הם: iPad 2 וחדשים יותר (כולל את גרסת המיני), iPhone 4 וחדשים יותר ו-iPod דור 5. אפליקציית רובלוקס בנייד נותנת למשתמשים את האפשרות של הלבשת הדמות, לקנות פריטים וירטואלים, לשחק במשחקים, לצפות בפרופיל של עצמם ולהגיב להודעות. קודם לשחרורו של אפליקציית רובלוקס בנייד, החברה יצרה עשרים מחשבי לוח של רובלוקס וירטואלים. שחקנים שקנו אחד קיבלו iPad 3 חדש.

ב-21 בדצמבר 2012, חלקים במשקל נוצה הוכנסו. תכונה זו שיפרה את ביצועי המשחק בכבדות על ידי הפחתת השימוש במרחב קובץ עבור כל חלק במקום.

היסטוריה בת זמננו (2012-הווה)[עריכת קוד מקור | עריכה]

המייסד שותף של רובלוקס, אריק קאסל, נפטר בבוקרו של 11 בפברואר 2013, לאחר מאבק בן שלוש שנים במחלת הסרטן. תכונת השיחוח הבטוח הוסרה והוחלפה במערכת המבוססת על רשימה "לבנה" למשתמשים מתחת לגיל 13 וברשימה "שחורה" עבור משתמשים אחרים. מערכת חדשה זו מאפשרת למשתמשים מתחת לגיל 13 ליצור תוכן באתר, אשר לא היו מסוגלים לעשות כן בעבר. זה חל על כל החלקים של האתר והשיחוח במשחק. מערכת התאורה השתפרה עם התוספת של אורות דינמיים מיושמים באופן מבוסס. אורות דינמיים נוספו מאוחר יותר לגרסה הניידת של רובלוקס. לאחרונה, אנימציות עשו את הופעתן הבכורה ברובלוקס, עם שיפוץ של אנימציות הדמות כברירת המחדל. בחודש דצמבר 2013, תוסף האנימציה נעשה זמין לשימוש. משתמשים קיבלו אף יכולת להכניס דמויי אדם בסיסיות דרך הממשק של הסטודיו. בסביבות החודש אוגוסט 2013, מחיר המינימום לפריטי בגדים (חולצות ומכנסיים) בקטלוג עלה מכרטיס וירטואלי אחד או רובאק (רובאקס יחיד) ל-300 כרטיסים ו-25 רובאקס, אבל זה נפגש על ידי ביקורת שלילית מהקהילה, והופחת ל-100 כרטיסים ו-10 רובאקס. ב-11 באוקטובר 2013, חבילות הגוף הפכו לזמינות לכל חברי רובלוקס, גם לאלו אשר לא השתייכו לשום מועדון חברות. ב-1 באוקטובר 2013, יצאה לאור תכונה בשם "המרת המפתח" ("Developer Exchange"). התכונה מאפשרת למשתמשים להמיר את הרובאקס שהרוויחו במשחק לדולר אמריקני (USD). הדרישות לשימוש בתכנה הן סף מינימום של 100,000 רובאקס, בעל ההטבה - "מועדון בונים שערורייתי" (Outrageous Builders Club) ומשתמש תקף ב-PayPal. יחס המסחר הנוכחי הוא 500 ל-1. בסביבות אוקטובר 2013, שחקנים קיבלו את היכולת לשנות את שם המשתמש שלהם עבור 1000 רובאקס. התכונה מאפשרת גם לשמור את השם המקורי ואפשרות לשנות אליו בחזרה במקרה ואם כך ירצה המשתמש.

המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקנים יכולים להתאים אישית את הדמות הווירטואלית שלהם עם כובעים, צורות ראש, צורות גוף, בגדים, ופריטי כף יד המכונים ציוד. שחקנים ששידרגו את המשתמש שלהם באתר יכולים ליצור בגדים שהם יכולים ללבוש ואף לבחור אם למכור אותם ובאיזה מחיר, המאפשר חווית משחק מהנה יותר. משתמשים רגילים יכולים ליצור "חולצות טריקו" - שהן מדבקות המצורפות לחלק הקדמי של גוף של שחקן.

צורת גוף, דור שני של שחקן רובלוקס

אינטראקציה חברתית[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקנים יכולים להוסיף אנשים אחרים שהם פוגשים במשחק לרשימת החברים שלהם, משנת 2011 זה אפשרי להיות מבוצע גם בתוך המשחק עצמו. מרשימת החברים, שחקנים יכולים לבחור עד 20 חברים כחבריהם הטובים ביותר. שחקנים יכולים להגדיר את הסטטוס בפרופיל של עצמם בשביל חבריהם הטובים ביותר שיוכלו לראות את זה בעמוד עדכוני החדשות שלהם. לשחקנים יש גם את האפשרות להצטרף לקבוצות קהילה, לאחר ההצטרפות, השחקנים יכולים לפרסם את קבוצתם, להשתתף ביחסי קבוצות ולהגדיר את הקבוצה כקבוצה העיקרית שלהם. באתר ובמשחק, משתמשים שהם מתחת לגיל 13 יכולים להשתמש רק במילים ספציפיות שהן חלק מה"רשימה לבנה" המתוחזקת על ידי מנהלי רובלוקס. לעומת זאת, משתמשים שהם מעל לגיל 13 יכולים להשתמש בכל מילה חוץ מהמילים שהם חלק מן הרשימה ה"שחורה".

בניית העולם[עריכת קוד מקור | עריכה]

התאמה אישית/בנייה של מקום ברובלוקס על ידי שימוש ב-"Roblox Studio 2013".

שחקנים בונים משחקים בשימוש של לבני בניין או בלוקים שמשתנים בגודל, בצורה ובצבע על ידי שימוש התוכנה "Roblox Studio" ("אולפן רובלוקס") המייעודת להתאמה אישית של מקומות. שחקנים יכולים להשתמש בשפת התכנות Lua כדי לשנות באופן דינמי את סביבת המשחק. כמו כן, תוספים יכולים להיות מפותחים עם Lua לשימוש באולפן. בפברואר 2013, Roblox Studio הוחלף עם התוכנה היורשת שלו - "Roblox Studio 2013" ("אולפן רובלוקס 2013"). הגרסה השנייה של האולפן כוללת פריסה מאורגנת יותר, ניתוח קוד סטטי ועיצוב חדש. בהתחלה, שחקנים נתקלו בבעיות טלטול המסך, חוסר היכולת לבחור חלקים וקריסות במהלך השבועות הראשונים מאז השחרור.

כלכלה וכסף[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחק כולל שני סוגי כספים וירטואלים: כרטיסים (Tickets) ורובאקס (ROBUX), אפשר להמיר את שניהם מאחד לשני בעזרת "המרת מטבע" (Currency Exchange). כרטיסים יכולים להיות מוורחים דרך מגוון רחב של פעילויות; למשל כאשר שחקנים אחרים מבקרים בתוך מקום/משחק של השחקן, בתור בונוס יומי להתחברות לשחקן או ממכירות בגדים שנוצרו על ידי השחקן. אפשר כמו כן למכור פריטים בתוך המשחק בכל מחיר ובכל סוג כסף, יש גם את האפשרות לקונה לבחור עם איזה סוג כסף הוא ישלם על הפריט. רובאקס יכולים להיות מוורחים יומית על ידי משתמשים משודרגים בכמות מסוימת בהתאם לסוג השדרוג. בנוסף לכך, רובאקס יכולים להיות מוורחים על ידי מכירת סחורות וירטואליות או על ידי רכישתם ישירות תמורת כסף אמיתי.

המשחק בנייד[עריכת קוד מקור | עריכה]

ניתן לשחק ברובלוקס ב-iPod Touch ,iPhone 4 ,iPad 2 דור חמישי או כל יורש לאחד מההתקנים הללו. זה יכול להיעשות עם יישום רובלוקס אשר ניתן להשיג בחנות היישומים במכשיר. היישום מאפשר רכישת פריטים מהקטלוג שהם זמינים אך ורק לרכישה דרך היישום במכשיר על ידי שימוש במערכת המטבע של iTunes. היישום יכול להיות מנוצל לצפייה במלאי, החברים, הקבוצות או ההודעות של המשתמש. אפשר גם דרכו לרכוש שדרוגים למשתמש (חברות מועדון או רובאקס) דרך מערכת המטבע הניתנת על ידי iTunes. במהלך תקופת האלפא, רק מקומות שנבחרו על ידי התאגיד יכלו להיות משוחקים דרך היישום. היישום כרגע יציב ונותן אפשרות לכל מקום להיות משוחק. עם זאת, מקומות רבים אינם מותאמים לשיחוק על ידי מכשירים ניידים, מאחר שהמשחקים יכולים להיות איטיים מדי או בלתי אפשריים לשיחוק בגלל בקרות המשחק שאינן זמינות למכשירים הניידים.

מסורות החגים[עריכת קוד מקור | עריכה]

במשך חגים כמו חג הפסחא, ליל כל הקדושים או חג המולד, צוות האתר בדרך כלל מתאים את האתר בדומה לעונה. למשל, בליל כל הקדושים, ערכת נושא האתר תהיה בצבעים: שחור, כתום וסגול, עם דלעת המסמלת את ה-"o" מתוך "Roblox". בחג הפסחא, רובלוקס מגדיר רמה שבה שחקנים יכולים לחפש בעולם ביצים כדי לאסוף ולהרוויח אותם בתור כובעים לדמות. בליל כל הקדושים וחג המולד, רובלוקס יוצר "מתנות" שהשחקנים יכולים להשיג או לקנות. לאחר שהם יותר לא זמינים להשגה, המתנות יפתחו אחרי תקופה קצובה ויתנו לשחקן פריט ספציפי ייחודי.

מספר מתנות מה-"Giftsplosion 2013", מסורת שמתקיימת כמעט בכל שנה בחודש דצמבר בתור חלק מחג המולד.

מתינות ובקרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

כפי שמנהלי רובלוקס עובדים כדי לשמור על סביבה בטוחה לילדים, המון היבטים של האתר בהשגחה. כמה מטרות מותנות הן הפורום וצ'אט המשחק. אם שחקן מפר את תנאי השימוש באתר או במשחק, פעולת בקרה או מתינות יכולה להתקיים על המשתמש, היכולה להעיף את המשתמש או לסיים אותו לצמיתות או למנוע את שימושו באתר לתקופה שנקבעה. כאשר חשבונו של שחקן מבוטל, משתמשים אחרים אינם מסוגלים לראות את הפרופיל של המשתמש (הפרופיל יוחלף בהודעה 'The item you requested does not exist'.), אך עדיין מסוגלים לשחק במשחקים שנוצרו על ידי השחקן. מאז תחילת שנת 2014, ניתן לראות כל פרופיל של משתמש שהועף זמנית אחרי הוצאת העדכון לפועל. שמות משתמשים בלתי הולמים יוחלפו ב-"Content Deleted" עם כמה מספרים אחרי וימחקו. בדומה לכך, תוכן בלתי הולם יוחלף ב-"[ Content Deleted ]" ולעתים פשוט ימחק.

שדרוגים[עריכת קוד מקור | עריכה]

רובלוקס הוא חופשי וחינמי לשימוש ושיחוק, אף על פי כך משתמשים יכולים לרכוש חברויות מועדון/שדרוגים כדי לשפר את חוויתם במשחק. אחד מהשדרוגים הוא "Builders Club", מעניק לשחקנים מתקנים רבים, הכוללים קבלה יומית של כסף וירטואלי העומד על 15 רובאקס ליום. כרטיסים זמינים למכירה בארצות הברית, קנדה, אירלנד, אוסטרליה, ניו זילנד ובריטניה. בנוסף לכרטיסי המשחק הרגילים, שוחררו כרטיסי "Double Peg" ("יתד כפולה"), אשר הם גדולים יותר מהכרטיסים המקוריים ולהם יש "יתדות" ייחודיות הממוקמות בחלק העליון. סבן אילבן (7-Eleven) לא מוכרים יותר כרטיסי משחק של רובלוקס וכרטיסי "Double Peg" אינם חוקיים עקב תביעה של לגו.

כספי סיוע ותרומות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2010, פורסמו שני כובעים בקטלוג הווירטואלי ששחקנים יכולים לרכוש כדי לממן את הקלת רעידת האדמה של האיטי. הם נקראו "Blue Hat for Haiti" ו-"Red Hat for Haiti". על כל שחקן שקנה את הכובע הכחול, נתרמו מהתאגיד 10 סנט כקרן הסיוע לצלב האדום כדי לעזור להאיטי להתאושש. לכל שחקן שקנה את הכובע האדום, נתרמו מהתאגיד 65 סנט לצלב האדום. בשנת 2011, כמו כן פורסמו שני כובעים ששחקנים יכלו לרכוש כדי לגייס כסף ליפן לאחר רעידת האדמה והצונמי בטוהוקו. הכובעים "Rising Sun Cap" ו-"Japanese Baseball Cap" הוכנסו לקטלוג כדי לתת אפשרות לשחקנים לקנותם. עבור כל "Rising Sun Cap" שקנו השחקנים, נתרם מהתאגיד דולר אחד לצלב האדום. עבור כל "Japanese Baseball Cap" שקנו השחקנים, נתרמו מהתאגיד 10 סנט לצלב האדום.

בשנת 2013, פורסם כובע לאחר מותו של המייסד שותף - אריק קאסל. בכל פעם שהכובע נקנה, נתרם מהתאגיד כסף לחקר הסרטן, מהעובדה שמחלת הסרטן הייתה הסיבה למותו של אריק.

שוב בשנת 2013, פורסמו שני כובעים לאחר טייפון האיאן. עבור כל כובע שקנו השחקנים, נתרמו מהתאגיד 10 סנט או 65 סנט בהתאם לכובע.

אירועים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מדי שנה, צוות רובלוקס נוסע למרכז ומנחה כנס שבו שחקנים יכולים לבוא אליו ולהכיר את המנהלים של רובלוקס ולראות מצגות.

כנס רובלוקס 2011[עריכת קוד מקור | עריכה]

הכנס של 2011 נערך במרכז התגליות בסן פרנסיסקו, קליפורניה ב-1 באוגוסט 2011. באותו הזמן, הכנס נקרא בשם "Roblox Rally" ("כנס רובלוקס"). העובדים קיבלו בחינם פוסטר, חולצת טריקו, בקבוק מים, ושרוך צוואר משלהם. כל שחקן שהשתתף גם קיבל ארוחה בחינם על פי בחירתו.

כנס המשחקים של רובלוקס 2012[עריכת קוד מקור | עריכה]

כנס המשחקים של 2012 נערך במרכז הכנסים בסנטה קלרה, קליפורניה ב-14 ביולי 2012. שוב השתנה שם הכנס, הפעם לשם "Roblox Game Conference" ("כנס המשחקים של רובלוקס"). המשתתפים קיבלו פוסטר, ושרוך צוואר משלהם. אנשים שרכשו כרטיסים לפני תאריך מסוים, קיבלו פריטים נוספים כמו חולצה, בקבוק מים, ציוד וירטואלי או כובע מצחייה וירטואלי לדמות, או שילוב של אלה.

Bloxcon 2013[עריכת קוד מקור | עריכה]

בפעם הראשונה בתולדותיו של התאגיד, כנס הרובלוקס התקיים מחוץ למדינת הבית שלו. נערכו שלושה כנסים שונים, כל אחד מהם נערך והונחה בתאריך נפרד.

  • הכנס הראשון התקיים ב-13 ביולי 2013, במוזיאון המדע והתעשייה, בשיקגו, אילינוי.
  • ה-Bloxcon השני התקיים ב-27 ביולי 2013, במוזיאון חיל האוויר המלכותי בלונדון, אנגליה, רק שבועיים לאחר הראשון.
  • ה-Bloxcon השלישי התקיים ב-10 באוגוסט 2013, במוזיאון הים האוויר והחלל אינטרפיד בניו יורק סיטי, ניו יורק.
  • ה-Bloxcon האחרון הוכרז ביוני. ונקרא "Virtual Bloxcon" ("בלוקסקון וירטואלי") והתקיים ב-21 בספטמבר 2013.

פסטיבל הסרטים של רובלוקס 2013[עריכת קוד מקור | עריכה]

פסטיבל הסרטים של רובלוקס התקיים ב-2013, החל בסוף אפריל ונגמר בחצות הלילה של 3 ביוני 2013, שהוכרז לפני כן בבלוג האתר. שחקנים הורשו לבחור ממגוון רחב של קטגוריות (חלקם החלים על אירועי Bloxcon) וליצור סרטונים קצרים באורכי זמן שונים. לדוגמה, משתמש יכול להכניס סרטון המראה את העיר לונדון. הסרטון המנצח שנבחר מכל קטגוריה הקשור לאירועי Bloxcon הוצג באירוע עצמו. הפרס הוא מענק תחת השם "BLOXY", לעג לטקס פרסי האוסקר.

Bloxcasts חודשיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-23 בנובמבר 2013, הוכרז בבלוג האתר שמ-7 בדצמבר 2013, שידור חי בשם "Bloxcast" הנמשך כשעה וחצי ישודר כל חודש. כל שידור ישודר ישירות ויכלול בתוכו שידור של עובד צוות משחק במשחקים, מפגשי שאלות ותשובות והכרזות בנוגע למשחק ולעדכונים.

סיבוב 2014[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-8 במרץ 2014, הוכרז כי התאגיד משתף פעולה עם ארגון "Maker Faire" כדי לקיים את הכנסים שלהם שם. החל מאפריל, דוכני רובלוקס יהיו מאוישים על ידי שחקנים ב-Maker Faire בעיר המצוינת שלהם. זקוקים מינימום של שמונה אנשים כדי להפעיל דוכן, ואם עשרים וחמישה אנשים מתחייבים לאייש דוכן, חבר צוות של רובלוקס ישתתף באירוע. הסיבוב רץ עד סוף שנת 2014.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ [1] מאמר בבלוג החברה. 7 בנובמבר 2013.
  2. ^ [2] מאמר של Kids Like מ-9 בדצמבר 2013. אוחזר ב-24 בינואר 2009.