שיחה:אפרודיטה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

סגול[עריכת קוד מקור | עריכה]

מה עם ניקוד? צריך להגות אפרודיטֶה, נכון? לפי ויקינגלית אמור להיות אפילו דגש בפּ"א. UncleMatt‏ 14:33, 25 באפריל 2007 (IDT)

ההגיה באנגלית ובעברית שונה קצת לדעתי. אבל אני לא בטוחה צריך לבדוק את זה. גליהאבן

למרבה ההפתעה ביוון העתיקה לא דיברו אנגלית, אלא כמה מפתיע יוונית כך שלא משנה מה היא ההגייה האנגלית. התנועה הסופית היא אכן סוג של סגול, אך זה לא תנועת סגול רגילה כמו במילה "ספר" אלא זאת תנועה קצרה יותר. הבלשנים של ויקי יכלו להסביר טוב יותר. פ' אינה דגושה. יחד עם זאת, בעברית מקובלת תנועת A ולא תנועת סגול. גילגמש שיחה 22:00, 17 במרץ 2009 (IST)

הרחבה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מישהו יוכל להרחיב את הערך הזה ? אני חושבת שהןא קצר מדי

אלת הסקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום רב, שיניתי היום בערך "אפרודיטה" את הטעות הנפוצה בכך שרשום שהיא הייתה אלת האהבה והיופי - לכך שהיא הייתה אלת הסקס. הסתמכתי על דבריו של ד"ר יואב רינון מהאוניברסיטה העברית בקישור הבא: http://www.youtube.com/hebrewuniversity#p/search/22/IX4PBup4DHAהחל מ: 1:00:50.. מספר דקות לאחר ששיניתי זאת, מחקו את השינוי שלי והחזירו אותו לטעות הקודמת (הנפוצה..) יכול להיות שנבהלו שרשמתי שהיא הייתה אלת ה"סקס" וחשבו שעשיתי זאת בבדיחות הדעת, אך לא..! מציע שתבדקו עצמכם טוב יותר ותשנו במידת הצורך.. תודה.

מן המפורסמות הוא שאפרודיטה היא אלת האהבה. יתכן שהמושג "אהבה" כולל בהקשר זה גם את הסקס, אך אני לא חושב שכדאי לשנות את ההגדרה. גילגמש שיחה 05:54, 29 ביולי 2011 (IDT)