שירת האלף

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
שירת האלף
Elfen Lied 001.jpg
エルフェンリート‏
(שירת האלף)
ז'אנר אקשן, אימה, רומן, מדע בדיוני, סיינן


מאנגה
יוצר לין אוקמוטו
הוצאה Shueisha (יפן)
התפרסם לראשונה במגזין Weekly Young Jump
תקופת הפרסום המקורית יוני 2002נובמבר 2005
מספר הכרכים שהתפרסמו 12 (עד היום)


אנימה
אורך פרק 25 דקות
במאי מאמורו קאנבי
תסריטאי
סטודיו GENCO, VAP
רשת השידור AT-X (יפן)
Anime Network (ארצות הברית)
מדבבים בשפה העברית
תקופת שידור מקורית 25 ביולי 200417 באוקטובר 2004
מספר העונות 1
מספר הפרקים 13 (כולל פרק OVA)שירת האֵלְף (אנגלית:Elfen Lied, יפנית:エルフェンリート, Erufen Rīto) הוא שמה של סדרת אנימה יפנית אשר במקור נכתבה על ידי הסופר היפני לין אוקמוטו. במרכזה עומד זן דמוי אנוש של יצורים מסתוריים וקטלניים המכונים "דיקלוניוסים" המאופיינים בחזות אנושית מלבד מאפיינים הייחודיים רק להם - לכל הדיקלוניוסים יש זוג קרניים לבנות וקשיחות על ראשם, וכן שיערות ועיניים ורודות. בנוסף למאפיינים אלו לדיקלוניסים ממין נקבה יש גם מעין זרועות שקופות המכונות בסדרה 'וקטורים' היוצאות מגבן. לכל אחת מן הדיקלוניסים הנקביות בסדרה יש מספר זרועות שאותן היא יכולה למתוח עד לטווח מסוים. שירת האלף התחילה למעשה כסדרת מאנגה שבועית המצויה בתוך מגזין.

השם "אלפן לייד" (מבוטא כ"אלפן ליט") לקוח מגרמנית; אלפן- אלף, לייד- שיר.

הדמויות הראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • לוסי – לוסי היא נערה בסביבות הגילאים 16-19. בנוסף לשתי ידיים נורמליות, יש ללוסי ארבע ידיים בלתי נראות קטלניות המגיעות לטווח של שני מטרים (השלוחות הללו נקראות בסדרה "וקטורים"). היא יכולה להיות קטלנית בטווח זה, אך גם מחוץ לו, בכך שתזרוק חפצים קרובים לטווח גדול ורחוק. לוסי מסוגלת לעצור קליעים ותחמושת שמתקרבת אליה בכך שהיא חושבת על המטרה. היא שונאת בני אדם בגלל האופן שבו הוטרדה בילדותה על ידם. בנוסף לכך, היא חסרת אמפתיה ואת מרבית בני האדם היא מסוגלת להרוג בסדיסטיות בלי כל התחשבות. יחד עם זאת, היא לא פוגעת בקוטה.
  • ניו – ניו היא פיצול באישיותה של לוסי שנוצר ככל הנראה בעקבות נזק מוחי שנגרם על ידי קליע שנורה על ראשה מרובה צלפים. ניו מתנהגת בצורה ילדותית ואינפנטילית, חסרת כל ידע על העולם ויכולת דיבור משמעותית. ניו היא דמות נאהבת ותמימה בניגוד מוחלט לרוחה השנייה של לוסי, עובדה שהופכת את העלילה למורכבת הרבה יותר. ניו היא ביטויה החיובי של רוחה של לוסי. כאשר לוסי מקבלת חום, אהבה ונחמדות הרוח המייצגת תהיה ניו. אך כאשר היא מקבלת שנאה או כאב, רוחה של ניו תהפוך חזרה לרוחה האכזרית של לוסי.
  • קוטה – קוטה הוא דמות בטווח הגילאים 18-20, והוא מתפקד כאחד הדמויות הראשיות בסדרה. קוטה נכנס לסיפור כאשר משפחתה של יוקה מאפשרת לו לגור בפונדק נטוש בתנאי שהוא ילך לאוניברסיטה. לקוטה יש טראומת ילדות, עקב מותם של אביו ואחותו על ידי לוסי; הוא אינו זוכר דבר הקשור בדבר מלבד כמה זיכרונות "נעולים".
  • יוקה – יוקה היא בת דודתו של קוטה. היא גם בסביבות גיל 19, ומתכננת ללמוד באותה האוניברסיטה כמו קוטה. היא עוברת לגור איתו בפונדק אחרי שלא ראתה אותו שנים רבות. היא מאוהבת בקוטה מהילדות ועד היום, ולכן היא מקנאת בתשומת הלב של קוטה לניו.
  • מאיו – מאיו היא ילדה שברחה מהבית בגלל שאביה החורג נהג לאנוס אותה וכאשר סיפרה על כך לאימה, אימה סטרה לה ולא האמינה לה. לאחר מכן מאיו ברחה מהבית ומצאה כלבלב קטן אשר אותו אימצה.
  • ננה – ננה היא דיקלוניוס כמו לוסי היא נולדה עם קרניים. ננה היא בעלת אופי טוב שלמרות הכוחות שלה היא לא מוכנה להרוג אף-אחד.

ננה חיה רק בגלל שהיא משמשת כניסוי, הפרופסור שראה אותה התייחס אליה כמו אל ביתו והציל אותה ממוות. יש לה ידיים ורגליים מוחלפות בגלל שלוסי כרתה לה אותם כשהן נלחמו. היא גרה בבית עם קוטה ויוקה.