שרת משחק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

שרת משחק (באנגלית: Game Server, נקרא גם בקיצור: סרבר, אנגלית: Server) הוא מחשב שמתפקד כשרת של משחק מרובי משתתפים אחד או יותר ברשת האינטרנט. מערכת ההפעלה של שרתי משחק היא לרוב Linux, אך לפעמים משתמשים גם ב Windows Server. לרוב, שרתי משחק מאוחסנים על גבי מחשב ייעודי חזק אשר יכול להריץ כעשרות שרתי משחק (מכל הסוגים) באותו זמן.

סוגי שרתי משחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

שרתי משחק ייעודיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שרתי משחק ייעודיים (באנגלית: Dedicated server) הם שרתי משחק אשר מאוחסנים על גבי שרת ייעודי רב עוצמה. לשרתים אלו יש הגנות מרובות נגד מתקפות שונות כגון DDoS והגנות נוספות נגד באגים במנועי המשחק שעלולים ליצור עומס על המחשב ואפילו לגרום לו לקרוס. החיסרון היחיד בשרתי משחק ייעודיים הוא שהם עולים כסף, לעתים המון כסף, כדי לתחזק את אותם שרתים. מערכת ההפעלה של רוב שרתי המשחק הייעודים היא Linux אך לעתים משתמשים ב Windows Server.

שרתי משחק בשיטת עמית לעמית[עריכת קוד מקור | עריכה]

שרתי משחק ביתיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שרתי משחק ביתיים (באנגלית: Listen server, נקרא גם בקיצור: שרתים ביתיים) הם שרתי משחק אשר מאוחסנים על מחשב שיכול להריץ רק שרת משחק בודד (לרוב). המחשב הינו יחסית חלש לשרת היעודי, כמו כן רוחב הפס איטי יותר והמחשב מסוגל לעמוד בעומס קטן מאוד. חיסרון נוסף לשרתים אלו הוא, שמספיק ליצור עומס קטן (על ידי ניצול באג במנוע המשחק) יכול לגרום בקלות לקריסת המחשב. אף על פי החסרונות, אנשים רבים יוצרים שרתי משחק בייתים כדי לשחק עם חבריהם ואף להקצות את המחשב לתפקד כשרת ייעודי. יתרון בשרתים אלו הוא שהשרתים ניתנים ליצור בחינם בניגוד לשרתי משחק ייעודיים. מערכת ההפעלה של רוב השרתים הביתיים היא Windows ולעתים רחוקות מאוד היא Linux.

Crystal Clear app ktalkd.png ערך זה הוא קצרמר בנושא מחשבים. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.