Assassin's Creed Rogue

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Assassin's Creed Rogue
Assassin's Creed Rogue.jpg
עטיפת המשחק
שם בעברית אמונת המתנקש: נוכלות
תאריך הוצאה

11 בנובמבר 2014 בצפון אמריקה

13 בנובמבר 2014 באירופה
סוגה משחק הרפתקאות ואקשן מגוף שלישי, עולם פתוח
פיתוח יוביסופט
סדרה Assassin's Creed
פלטפורמות פלייסטיישן 3, Xbox 360
המשחק הקודם בסדרה Assassin's Creed IV: Black Flag
המשחק הבא בסדרה Assassin's Creed V

Assassin's Creed Rogue הוא משחק וידאו מאת חברת יוביסופט, מסדרת Assassin's Creed, שיופץ ב-11 בנובמבר 2014 ל-פלייסטיישן 3 ול-Xbox 360. יחד עמו ייצא גם המשחק נוסף מהסדרה - Assassin's Creed Unity.

משחקיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הדמות הראשית במשחק, היא טמפלר בשם שיי פטריק קורמאק, שהיה בעבר מתנקש אך החליט להפוך לטמפלר. זו לא הפעם הראשונה שאנו משחקים כטמפלר כמו שיי, היה גם את היית'ם קנווי שיעמוד לצידו של שיי במהלך המשחק. המשחק מתרחש בעת מלחמת שבע השנים בין השנים 1752-1761, ביבשת צפון אמריקה - בניו-יורק, באלבמה, בקוויבק ובמקומות נוספים. כמו קודמו ניתן יהיה לשחק גם בים (האוקיינוס האטלנטי) ויהיה ניתן לכבוש מבצרים של מתנקשים ומקומות שהם שולטים בהם. לשיי תהיה ספינה בשם "מוריגן" שבה יהיה ציוד חדש דוגמת כדי שמן שניתן לשרוף בהם ספינות, ומכונות ירייה. לשיי יהיה אף רובה שניתן לירות בו סמי הרדמה. היית'ם קנווי, מ-Assassin's Creed III יופיע במשחק, כמו גם אדואלה מ-Assassin's Creed IV: Black Flag. במשחק אין מצב מולטיפלייר ורוב המשימות נערכות בעת ששיי היה מתנקש. בזכות ראיית הנץ של שיי, ניתן לראות מתנקשים שיכולים לארוב לשחקן בכל המשחק ואם הם יפגעו בו רמת הפגיעה משמעותית ויכולה להרוג את שיי. ניתן יהיה לשוט באוקיינוס האטלנטי, בעיקר בחלקו הצפוני, שבו יש קרחונים שניתן להשמידם בשביל להמשיך לחקור או בשביל הגנה מהאויב. הספינה של שיי קטנה יותר משל אדוארד קנווי מ-Assassin's Creed IV: Black Flag, כדי לאפשר לספינה יכולת לעבור בנהרות צרים. כששטים באוקיינוס על שיי להגן על ספינתו מפני בזיזה של מתנקשים, להפך מהמשחק הקודם בסדרה. משחק זה יהיה האחרון שיערך ביבשת אמריקה בנוסף לכך התגלה בדמו גם שריון טמפלרים אגדי שניתן להשיג אותו מ-5 מפתחות במהלך המשחק. ונוספו עוד חיות לציד שמצויות בקרחונים כמו דובי קוטב ועוד סוגים חדשים של לויתנים. בנוסף לכך כאשר השחקן יגיע לזמן שבו שיי יהיה טמפלר , כל נשקיו יוחלפו בנשקים אחרים. שמו של שיי למעשה בשפה קדומה היא התרגום לעורב וספינתו של שיי "המוריגן" נקראת על שמה של אלת המלחמה האירית שגם לפעמים משנה את צורתה לעורב אז יש קשר בין השניים. במהלך המשחק ניתן לראות הבדלים משמעותיים ממתי ששיי היה מתנקש ואז כששיי נהפך לטמפלר. כשטריילר המשחק יצא ניתן לראות את אדוולה ששינה צד כאשר עונד שרשרת של טמפלרים , ואכילס ככל הנראה חוזר כאשר ניתן לראות בסרטון את שיי נאבק במישהו עם בגדיו של אכילס מהמשחקים הקודמים מה שרמז עליו שיחזור במשחק וגם יהיה ניתן להשתמש במכשירים שניתן לעבור איתם ממקום למקום.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העלילה מתרחשת בין Assassin's Creed IV :Black Flag ו-Assassin's Creed III עם דמות חדשה בשם שיי , שיי נולד בניו-יורק להורים איריים , לאחר שהוריו נפטרו שיי ניסה למצות את חייו ואז מצא את אחוות המתנקשים שגידלו אותו , כמובן ששיי היה מתנקש מוצלח ביותר אך התחיל לשאול את עצמו שאלות אם המסדר המתנקשים הם לא מה שהם נראים וחש בתחושות שאם יתחיל לצוד אותם אז יגאל את עצמו במשך כל חייו. הסיבה ששיי נהפך לטמפלר והתחיל לצוד אותם בגלל שהמנתקשים יתכננו משהו נוראי ובלית הברירה שיי עבר לצד האויב: הטמפלרים. כעת על שיי להרוג את המתנקשים לפני שהדבר הנורא יקרה , בנוסף לכך כאשר היית'אם ושיי נפגשו לראשונה , שיי ראה בהיית'אם מודל לחיקוי מישהו שיכול ללמוד הרבה דברים והיית'אם רואה בשיי אותו הדבר מה שיהפוך אותם לבעלי ברית משמעותיים. סוף המשחק מתקשר למשחק שייצא במקביל - Assassin's Creed Unity.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]