H2O (סדרת טלוויזיה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
H2O
H2O Just Add Water.png
לוגו הסדרה
סוגה פנטזיה
יוצרים ג'ונתן מ. שיף
ארץ מקור Flag of Australia.svg  אוסטרליה
מספר עונות 3
מספר פרקים 78
הפקה
אורך פרק 24 דקות
שידור
רשת שידור Network Ten (אוסטרליה)
ערוץ דיסני אוסטרליה (אוסטרליה)
תקופת שידור מקורית 7 ביולי 200616 באפריל 2010
קישורים חיצוניים
אתר רשמי

H2O היא סדרת טלוויזיה אוסטרלית. הסדרה עלתה לראשונה לשידור בערוץ 10 האוסטרלי בשנת 2006 ובהמשך בערוץ דיסני אוסטרליה. הסדרה משודרת כיום ביותר מ-120 מדינות.

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עלילת הסדרה מתמקדת בשלוש נערות: ריקי, אמה וקליאו. בתחילת הסדרה שלושתן מתוארות כנערות רגילות לחלוטין. המציאות שלהן משתנה כאשר מגע קסם של אי מסתורי משפיע עליהן וכתוצאה מכך הן הופכות לבתולות ים בכל פעם שהן באות במגע עם מים. הבנות מגלות בסמוך שכל אחת מהן קיבלה כוח על טבעי שקשור למים. הן מחליטות לשמור על כל העניין בסודיות מוחלטת. בכל פרק בסדרה נוצרת בעיה שמאיימת על הבנות ועל שמירת סודן, אך תמיד הבנות מוצאות דרך לפתור את הבעיה ומצליחות להמשיך ולשמור על סודיות היותן בתולות ים.

בעונה השנייה מגיעה נערה חדשה לבית הספר, שרלוט, והופכת לאויבת של הבנות לאחר שהיא מתעניינת בלואיס, שהיה החבר של קליאו. שרלוט מגלה שסבתה הייתה בתולת ים והיא עצמה הופכת לבתולת ים ומקבלת את הכוחות של קליאו, ריקי ואמה. היא גורמת לבנות בעיות רבות והן חוששות שהיא עלולה לחשוף את סודן. לבסוף לואיס מגלה שביום בו כל כוכבי הלכת מתיישרים בקו אחד הבנות יכולות לאבד את כוחן בבריכת הירח. שרלוט מנסה לגרום לבנות להיכנס לבריכה ולבסוף הבנות גוברות עליה בקרב ארוך והיא טובלת במים ומאבדת את כוחותיה. שרלוט מבטיחה לא לספר דבר על סודן של הבנות.

בעונה השלישית מתגלה כי אמה עוזבת. קליאו וריקי מכירות נערה חדשה בשם בלה שהיא גם בתולת ים. בנוסף הן מגלות כי הירח המלא לא משפיע עליהן אלא שולח מים לתקוף אותן ולהביא אותן לבריכת הירח כי אסון עומד לבוא על כדור הארץ, המים מראים להם שכוכב שביט נמשך לבריכת הירח כמו מגנט ועלול להרוס את כדור הארץ, בלה מגלה ששלושתן יכולות לעצור את אותו כוכב שביט על ידי מים לפי אגדה שמצאה, בה ילדה אחת הצליחה לעצור את אותו כוכב שהגיע לכדור הארץ לפני הרבה שנים. בלה, קליאו וריקי הופכות לחברות טובות מאוד.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אמה גילברט (קלייר הולט) - חברתן של קליאו וריקי, הפכה ביחד איתן לבתולת ים בליל הירח המלא באי מייקו. אמה גילתה שהכוח שלה הוא הקיפאון, כלומר שהיא יכולה להקפיא כל מקור של מים שנמצא בסביבתה. אמה נחשבת גם היא למציאותית, הרצינית והאחראית מבין שלוש הבנות.
 • קליאו סרטורי (פיבי טונקין) - נערה רגילה כמו כל נערה שיחד עם חברותיה אמה וריקי נקלעת לאי מייקו ונהפכת לבתולת ים. הכוח שקליאו גילתה על עצמה הוא שהיא יכולה לשלוט, להזיז ולעצב את המים. בסוף העונה הראשונה היא מתחילה לצאת עם ידידה הטוב, לואיס, שיודע על הסוד שלה ושל שתי הבנות האחרות על היותן בתולת ים ועוזר להן מתי שיש בעיה. בתחילת העונה השנייה הם נפרדו. קליאו היא האמצעית ה"נטרלית", כלומר, אף פעם לא לוקחת סיכון אבל לא שמרנית מדי (לא נוטה יותר מדי לאף צד).
 • ריקי צ'אדוויק (קריבה היין) - חברתן של אמה וקליאו וגם היא נהפכה יחד איתן לבתולת ים בליל הירח המלא באי מייקו. ריקי מגלה שהכוח שלה הוא הרתחה, כלומר שהיא יכולה להרתיח ולאדות כל מקור מים בסביבתה (ההיפך ממה שאמה יכולה לעשות- הקפאה) לקראת סוף העונה הראשונה היא התחילה מערכת יחסים רומנטית עם זאין, נער עשיר ומפונק שתמיד חייב להשיג את מה שהוא רוצה. ריקי נחשבת למרדנית ולילדותית יותר מבין שלוש הבנות.
 • לואיס מק'קרטני (אנגוס מקלארן) - ידיד טוב של קליאו, אמה וריקי. מתמחה במחשבים ובמדע ולכן לפעמים מנסה להקל על הבנות עם פטנטים שלרוב הוא ממציא בעצמו, אבל לא תמיד הם עובדים ולפעמים רק מחמירים את הבעיה של הבנות ואפילו מסבכת אותן בצרות...
 • איזבלה "בלה" הארטלי (אינדיאנה אוונס) - בתולת הים החדשה המחליפה את אמה בעונה השלישית. מאוד חברותית, מתחשבת ותמימה. היא נהפכה לבתולת ים במערות הים של אירלנד כשהייתה בת תשע, ויש לה את הכוח להפוך את המים לג'לטין, לחומר קשה כמו קריסטל ואפילו לצופף את מולקולות המים יותר מדי עד כדי פיצוץ של המים. בהמשך היא מפתחת קשר רומנטי עם וויל, דמות חדשה בסדרה.
 • וויל בנג'מין (לוק מיטשל) - חדש בסדרה . וויל הוא ספורטאי, אוהב מאוד לצלול . אחותו סופי בסדרה מדרבנת אותו ולוחצת עליו להתחרות . וויל הרפתקן ואוהב לאסוף קונכיות ואבנים מעניינים . בהמשך הסדרה הוא מגלה את הסוד של הבנות וגם מתפתח קשר רומנטי בינו לבין בלה.

דמויות משנה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • זאין בנט (בורגיס אברנת'י) - נער עשיר ומפונק שתמיד חייב להשיג את מה שהוא רוצה, בין אם זה משהו שצריך לשלם כסף בשבילו ובין אם זה משהו לא ברור. לקראת סוף העונה הראשונה מתפתחת מערכת יחסים רומטית בינו ובין ריקי ובמהלך העונה ראשונה הוא מגלה שהיא בתולת ים. הם נפרדים אך חוזרים לבסוף. בעונה השלישית הם נפרדים סופית.
 • "סופי בנג'מין" (טרין מרלר) - סופי היא אחותו הגדולה של וויל. דמותה בסדרה מהווה השפעה מאוד רעה על וויל. סופי מופיעה לראשונה בפרק שוויל קובע עם בלה שתבוא אליו להתכונן למבחן ,כשבלה מגיעה לביתו של וויל היא שומעת את וויל מדבר עם מישהי , והיא חושבת שסופי חברתו. במהלך הסדרה סופי מגלה אהבה לדמות זאין , ולאחר שהוא נפרד מריקי , היא מחפשת דרכים עקיפות להשיגו , מה שלא כל כך הולך לה.
 • שרלוט וואטספורד (בריטני ביירנס) - תלמידה חדשה בבית הספר של הבנות. לאחר שלואיס וקליאו נפרדים היא מגלה עניין בלואיס ובמהלך העונה השנייה הם יוצאים יחד. בסדרה רואים שהיא מקנאת בקשר החזק והמאוד משמעותי בין לואיס לקליאו ולכן כל פעם שהיא רואם אותם יחד היא מתחילה לחקור את לואיס. במהלך הסדרה שרלוט גם מגלה שסבתה, גרייסי, הייתה בצעירותה בתולת ים. שרלוט בהתחלה לא מאמינה אבל לאט לאט היא מוצאת יותר ויותר הוכחות והסברים שמראים לה שהסיפור הוא נכון ושסבתה באמת הייתה בתולת ים. אחרי שהיא מגלה את כל האמת על סבתה היא הולכת לאי מייקו בליל ירח מלא והופכת לבתולת ים בעצמה. ובפרק האחרון לעונה היא משתנה חזרה לבת אנוש.
 • אש (קרייג הורנר) - מלמד רכיבה על סוסים. אמה מתאהבת בו ובמהלך העונה השנייה גם הוא מתחיל להתאהב בה.
 • לואיז צ'טהאם (כריסטין אמור) - בצעירותה גם היא הייתה בתולת ים ובמהלך העונה הראשונה היא הנחתה והדריכה את הבנות כדי לעזור להן לשלוט בכוחות שלהן וכיצד להיזהר מליל הירח המלא. היא גם איבדה את ביתה באחד הפרקים של העונה הראשונה עקב תקרית לא נעימה עם זאין.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • "H2O", האתר הרשמי (הקישור אינו פעיל, 19 ביולי 2014)
 • "H2O", במסד הנתונים הקולנועיים IMDb (באנגלית)