Howrse

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
howrse
HOWRSE.PNG
שם בעברית האורס
תאריך הוצאה 2011ישראל)
פיתוח Owlient

Howrse הוא משחק דפדפן רב משתתפים העוסק בסוסים וירטואליים שפותח בחברת Owlient. בתחילת דרכו היה למשחק שרת משחק צרפתי אחד בלבד, אך בהמשך הוא תורגם והורחב לשפות ולשרתים נוספים וכיום מחזיק 23 שרתים ב-20 שפות, ביניהם השרת הישראלי והבינלאומי. נכון ליולי 2013 קיימים בעולם למעלה מ-50 מיליון שחקנים רשומים, מתוכם למעלה מ-30,000 שחקנים בשרת הישראלי.‏[1]

השחקנים במשחק מנהלים חוות גידול של סוסים: באפשרותם לשחק איתם, להאכיל אותם, לשלוח אותם לתחרויות, להרביע, לאמן אותם ועוד. מטרת המשחק היא לגדל את הסוסים הטובים ביותר ולנהל את חוות הסוסים הטובה ביותר. בדומה למשחקי סימולציה אחרים, המשחק אינו "מסתיים" לעולם, ואין דרך לנצח בו. בישראל הוקמו כמה אתרי בלוגים וקהילות פייסבוק המאגדות את שחקני howrse בישראל ומאפשרות לשתף מידע וטיפים.

על המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

מטרת המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

מטרת המשחק היא לבנות חווה משגשגת עם הסוסים הטובים ביותר. במשחק סוסים מסוגים שונים: רגילים, סוסי פוני, חדי קרן, חדי קרן מכונפים , פגסוס, סוסים מיוחדים וסוסים שמימיים. ניתן לגדל גם חמורים וסוסי פרא. חוות הסוסים מקבלת שכר יומי שונה לכל סוס וזהו אחד ממקורות פרנסתה. השחקנים יכולים לעבוד בארבע עבודות שונות: סייס, מדריך רכיבה, מפרזל סוסים ויצרן אוכפים. חווה יכולה להכיל מזון לסוסים ואפילו פרסות, אוכפים ורתמות בחינם. בחוות הסוסים אפשר לגדל יבול בכרי אחו שונים המשמשים גם למרעה עבור הסוסים. מלבד החווה, שבה נמצאים רוב הסוסים, ישנו גם בית מחסה שאליו מגיעים סוסים שמתו או סוסים שבעליהם שלחו אותם לשם.

מהלך המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחילת דרכם שחקנים מגדלים את הסוסים בחוות של שחקנים אחרים, ובשלב מאוחר יותר יכולים לפתוח חוות סוסים משלהם. המשתמשים יכולים לסחור זה עם זה בסוסים ובפריטים שונים. במשחק יש גזעים שונים של סוסים, חמורים וסוסי פרא, לכל גזע ומין יש את החסרונות והיתרונות שלו.

מדדים להצלחה במשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

כל החוות בשרת מדורגות לפי ארבעה קריטריונים נפרדים: יוקרה, מספר הסוסים השוהים, החוות האמידות ביותר והחוות הפופולריות ביותר. הדירוג מאפשר לשחקנים להשוות את החווה שלהם לחוות של שחקנים אחרים.

בחווה ניתן לארגן תחרויות סוסים. קיימות מספר תחרויות, ביניהן מירוצי מהירות, קרוס קאנטרי, קפיצות ראווה ודרסאז' (מיומנות). אלו האירועים שהסוסים הטובים ביותר ב-Howrse מתחרים בהם. במשחק ישנו דף דירוג לתחרויות ובו אפשר לצפות בדירוגים של התחרויות היוקרתיות ביותר, בגודל הקופה ובחוות שמארגנות אותם.

כל שחקן שיש לו ותק של 2 ומעלה(כאשר שחקן לא סיים את "ההכשרה" שלו הוא אינו מדורג.) מדורג בשלושת הקריטריונים הבאים: פופולריות, ותק, ודירוג כללי. שחקנים מתקדמים גם מדורגים בכמות הגביעים בבעלותם. הדירוג מאפשר לשחקנים להשוות את עצמם לשחקנים אחרים. המדדים פועלים כך: מדד ותק מחשב מי השחקן שנכנס למשחק הכי הרבה פעמים (בימים שונים) אך ימים שבהם הוא לא נכנס לא נחשבים, מדד פופולאריות משווה מי השחקן שהכי הרבה שחקנים מבקרים אצלו בדף, דירוג כללי מחשב את הערך הגבוה בשני הדירוגים יחד.

עלות השתתפות במשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

כמו משחקי רשת רבים גם במשחק זה ההשתתפות אינה כרוכה בתשלום לספק המשחק, אולם תנאי המשחק מעניקים יתרונות רבים למי שרוכש "פסים" המהווים אמצעי תשלום פנימי במשחק. ה"פסים" מאפשרים רכישת פריטים המחזקים את מיומנויותיהם של הסוסים והשגת המיטב, רכישת סוסים נוספים, השגת "סוסים שמימיים", פתיחת חווה לפני המועד ואמצעים רבים המעניקים יתרונות אבסולוטים למי שמשתמש בכסף על פני מי שאיננו משתמש בכסף. אמצעי התשלום הוא כרטיס אשראי לרכישת "פסים" או השגת "יהלומים" (אמצעי תשלום פנימי נוסף במשחק) דרך ביצוע מנוי לשרותי תוכן נוספים הכרוכים בתשלום כספי. אולם ניתן להמיר את כסף המשחק, אקוס, בפסים לאחר מספר מסוים של ימי ותק(אחרי היום ה-50 ב-Howrse, אפשר לקבל פס תמורת 20% מיתרת האקוס , עבור כל 30 ימים במשחק).

הפורומים[עריכת קוד מקור | עריכה]

למשחק מספר פורומים:

  • בפורום אירועים מנהלי המשחק מספרים על חידושים ואירועים חדשים במשחק.
  • בפורום חוקי המשחק ניתן לקרוא את חוקי המשחק, לשאול שאלות לגביו.
  • בפורום מודעות דרושים של חוות הסוסים ניתן לפרסם חוות סוסים, עובדים שרוצים להעסיק וכו'.
  • בפורום רכיבה על סוסים ניתן לדון ברכיבה על סוסים באופן כללי, בתחומי עניין משותפים במשחק וכו'..

השוק השחור[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשוק השחור נמצאים כל מיני סוגים של פריטים ובונוסים עבור הסוסים. בהם: הסייח של גאיה מאפשר לך להוליד סוס בלי להרביע, שרביט הפוריות מאפשר לסוסה להמליט תאומים, קרן השפע בתוכה יש בונוסים, תפוח זהב שמשנה את הפרווה של הסוס, הדם של מדוזה נותנת לסוס כנפיים ועוד.

סוסים שמימיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בין הסוסים השמימיים ניתן למצוא את משפחת סוסי מערכת השמש, משפחת סוסי אבני חן, את סוסי הפרא, משפחת סוסי הרוחות, את הבאליוסים, הגרייפלים, הסוסים המיוחדים (פאלאבלות), קראסוס, אריון, ג'יפסי, משפחת סוסי המים והסוסים הנודדים. לכל סוס שמיימי יש "תכונות בונוס" משלו ומהם אפשר לקבל או לייצר משהו.

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]