Ouran High School Host Club

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: סגנון לקוי, שגיאות כתיב, חוסר במידע אנציקלופדי בסיסי.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
Ouran High School Host Club
Host club logo.jpg
桜蘭高校ホスト部‏
(Ōran Kōkō Hosuto Kurabu)
ז'אנר קומדיה,פארודיה, דרמה, שוג'ו,רומנטי
יוצר ביסקו הטורי


מאנגה: Ouran High School Host Club
יוצר ביסקו הטורי
הוצאה
מאייר
התפרסם לראשונה במגזין Flag of Japan.svg LaLa
תקופת הפרסום המקורית ספטמבר 2002 – נובמבר 2010
מספר הכרכים שהתפרסמו יפן-83 ארצות הברית-83


אנימה: Ouran High School Host Club
אורך פרק 25 דק'
במאי טקויה יגרשי
תסריטאי
סטודיו Bones
רשת השידור {{{רשת שידור}}}
מדבבים בשפה העברית
תקופת שידור מקורית אפריל, 2006ספטמבר 2006
מספר עונות 1
מספר פרקים 26Ouran High School Host Club הוא שמה של סדרת אנימה יפנית אשר נוצרה על ידי ביסקו הטורי. הסדרה מספרת על מועדון האירוח ('הוסט קלאב')של בית הספר הפרטי "אקדמיית אוראן", על חבריו השונים, על הלקוחות שלו ועל ההווי בבית הספר אוראן. גיבורת הסדרה היא נערה ענייה בשם הארוהי שמצטרפת למועדון לאחר שהחברים חושבים בטעות שהיא בכלל בן. הסדרה החלה בתור מאנגה באותו השם שפורסמה לראשונה במגזין היפני LALA באוגוסט 2003. ביפן יצאו למאנגה כבר 10 כרכים והיא עדיין לא הסתיימה. בשנת 2006 הופקה סדרת האנימה שאורכה הוא 26 פרקים. את האנימה הפיק סטודיו Bones.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אקדמיית אוראן היא בית ספר פרטי לתלמידים עשירים.לבית הספר מתקבלת נערה ענייה בשם האורהי פוג'יוקה שהתקבלה על בסיס של מלגת לימודים, ובגלל מצבה הפיננסי לא קנתה את התלבושת הרשמית של בית הספר. באחד הימים מגיעה הארוהי בטעות לחדר בשם "חדר המוזיקה השלישי", מקום משכנו של מועדון האירוח('ההוסט קלאב'). ההוסט קלאב מורכב מחבורה של שישה נערים יפים, מטרתם היא לגרום אושר לבנות האקדמיה. הנערות אשר מתארחות במועדון בוחרות איזה מהמארחים הן מעדיפות וכשמתחשק להן הן באות לחדר המועדון לכוס תה ועוגה כדי לדבר או לבלות בנעימים עם המארח החביב עליהן.

הארוהי מפתחת שיחה עם חברי המועדון (אשר חושבים בטעות שהיא בן בגלל שיערה הקצר והעובדה שהיא איננה לובשת שמלה) ובלי כוונה היא שוברת כד יקר ששווה 8,000,000 ין. כיוון שאין לה כסף כדי לשלם על הכד היקר, חברי המועדון הופכים אותה ל'כלבלב' של המועדון. הם שולחים אותה לעשות בשבילם קניות, להביא דברים וכדומה. כאשר מתגלה שמאחורי התספורת המבולגנת והמשקפיים העבים נמצאים פנים יפות, מחליטה החבורה לצרף את הארוהי לצוות המארחים. גם כאשר כולם כבר מבינים שהארוהי היא בכלל בחורה, נופלת ההחלטה להסתיר את העובדה משאר בית הספר ובייחוד מהבנות, שחלק מהן מחבבות את הארוהי הביישן והרגיש ומבקשות להיות הלקוחות שלו.

בסדרה בדיחות רבות על חשבונן של סדרות שוג'ו (למשל שימוש מוגזם בוורדים ובעלי סאקורה עפים ברקע), וגם בני ההוסט קלאב הם למעשה הסטראוטיפים הקלסיים של השוג'ו. בדיחות אלה הופכות את הסדרה לסוג של סדרת פארודיה על סדרות שוג'ו.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בסדרה ישנן שבע דמויות ראשיות-הן חברי ההוסט קלאב. הדמות הראשית היא הארוהי,ושש הדמויות האחרות הם החברים הנוספים בהוסט קלאב, שהם כאמור הסטראוטיפים הקלאסיים בסדרות שוג'ו.

חברי ההוסט קלאב:מורי, האני, הארוהי, טאמאקי, קיויה, קאורו והיקארו

הארוהי פוג'יוקה- "הטירון הטבעי"[עריכת קוד מקור | עריכה]

הארוהי היא נערה פיקחית והגיונית שהחלה את שנת הלימודים הראשונה בבית ספר יוקרתי ויקר מאוד. בשונה מהחבורה המטורפת סביבה, הארוהי אינה תיאטרלית ומוזרה.היא קצת אדישה ומתנהגת בטבעיות ובלי מניפולציות. לפני 10 שנים אמה של הארוהי נפטרה וכעת היא גרה עם אביה בדירה קטנה. אבא שלה אוהב אותה מאוד אבל הארוהי נוהגת לדחות אותו ולצנן את ההתלהבות שלו. להארוהי חשוב מאוד להצליח בלימודים, דבר שלא תמיד מתאפשר עקב מחויובות למועדון. היא נוהגת לומר הרבה "לעזאזל עם העשירים!" משום שהיא באה מרקע כלכלי אחר משאר התלמידים בבית הספר.

טאמאקי סואו- "המלך"[עריכת קוד מקור | עריכה]

טאמאקי הוא נשיא המועדון ומייסדו. טאמאקי הבלונדיני הוא נסיך בית הספר וגם מארח פופולרי מאוד בגלל מראה היופי הקלאסי שלו והתנהגותו הג'נטלמנית,אבל כשאין באזור "לקוחות" הוא מתנהג כמו טיפש גמור. טאמאקי בא ממשפחה עשירה במיוחד, והוא נוטה להתנשא על אחרים ולסווגם כ"אנשים בינוניים". הוא דרמה קווין מוחלט וההתנהגות שלו מאופיינת בתאטרליות, נטייה להגזמה וניסיון מתמיד למשוך תשומת לב (בייחוד את זו של הארוהי).כשהוא נעלב או מרגיש מסכן הוא מתיישב בפינת החדר מצונף בעצמו ומחכה שמישהו יבוא לנחם אותו. למרות התנהגותו העליזה וההיפראקטיבית, לטאמאקי יש סיפור חיים די עצוב ומשפחה מתוסבכת ביותר. אמו מתגוררת בפריז ונאסר עליו ליצור עימה קשר. סבתו שונאת אותו כיוון שאימו היא המאהבת של בנה. לטאמאקי יש חיבה רבה להראוהי. במהלך הסדרה הוא מגדיר עצמו כ'אביה', מגן עליה ומנסה להרשים אותה ללא הצלחה, אך לקראת סוף הסדרה השניים מתקרבים והופכים לחברים טובים. הוא מעוניין ביותר מכך, אבל הארוהי אינה ממהרת להתקדם ואינה חושפת את רגשותיה.

קיויה אוטורי- "הקול"[עריכת קוד מקור | עריכה]

קיויה אחראי על כל ענייני הכספים של המועדון.ברוב הופעותיו בסדרה הוא מתעסק בטפסים וברשימות. כדי לממן את הבזבוזים הרבים של המועדון (תחפושות, עיצוב חדר המועדון והמון עוגות ומאכלים מתוקים) הוא נוהג לנצל את הפופולריות של חברי המועדון ולמכור תמונות שלהם וחפצים אישיים שלהם ללקוחות השונות. הוא חבר טוב של טאמאקי אבל בניגוד אליו הוא חכם ומסיק מסקנות במהירות (הוא הראשון שהבין שהארוהי היא לא נער). הוא גם הרבה יותר רגוע ואדיש ממנו. משפחתו של קיויה עשירה מאוד ויש בבעלותה נכסים רבים ורשת של בתי חולים. אביו הוא איש עסקים מצליח וקפדן. קיויה שואף להצליח בחברה של אביו ולגבור על שני אחיו הבכורים.

קאורו והיקארו היטאצ'ין- "הילד הרע"[עריכת קוד מקור | עריכה]

קאורו והיקארו הם תאומים זהים. הם נראים ומתנהגים אותו הדבר וגם מדברים בהתאמה מוחלטת. התאומים הם חברים לכיתה של הארוהי והיא היחידה שיודעת להבדיל ביניהם. בעבר היו התאומים מסתובבים רק אחד עם השני ולא נפתחו בפני איש. מצב זה השתנה אחרי שהצטרפו למועדון ובמיוחד אחרי שהכירו את הארוהי. התאומים אוהבים להציק, הם מתנהגים ברעשנות ובחוסר טאקט. למרות זאת הם פופולריים מאוד בקרב הבנות שנמשכות ל'אהבת האחים' העמוקה ביניהם, שאינה קיימת באמת. בין התחביבים שלהם: ניסיונות לגרום להארוהי ללבוש תלבושות מוזרות ובגדי-ים, פלירטוטים עם הארוהי כדי לעצבן את טאמאקי והמשחק הפופולרי "נחשו מי מאיתנו הוא היקארו".

מיצקוני האנינזוקה (האני)- "ילד קטן וחמוד" (לולי שוטה)[עריכת קוד מקור | עריכה]

למרות שהאני לומד בכיתה י"ב, הוא נראה ומתנהג כמו ילד קטן. האני מייצג את סגנון ה'ילד הקטן והחמוד', כלומר ילד קטן עד גיל 6. דמותו דומה מאוד לדמותו של מומיג'י מהסדרה פרוטס באסקט, וקולן של שתי הדמויות זהה - הן מדובבות על ידי אותה אישה. הוא בן למשפחה מכובדת וידועה, משפחת האנינזוקה. כיאה למסורת המשפחתית, האני התמים למראה הוא אלוף אמנויות לחימה. האני תמיד נמצא בסביבתו של מורי, חברו הטוב ביותר,וסוחב איתו בובה של ארנבון. הוא אוהב מאוד לאכול עוגות וממתקים. הבנות מחבבות אותו בגלל האופטימיות התמידית שלו, כיוון שהוא חמוד מאוד ובגלל מערכת היחסים ההדוקה בינו לבין מורי.

טאקאשי מורינזוקה (מורי)- "החזק והשתקן"[עריכת קוד מקור | עריכה]

מורי הוא בן דודו של האני וחבר טוב שלו. האני חשוב לו מאוד והוא מוכן לעשות למענו הכל. כמו האני, גם הוא לומד בכיתה י"ב. מורי שתקן מאוד, ממעט בדיבור ובחיוכים וכשיש צורך בעזרה מבחור גברי וחזק סביר להניח שהוא יבצע את המשימה בסופו של דבר: הוא גבוה ושרירי, וגם אלוף יפן בקנדו. משפחת מורינזוקה שירתה את משפחת האנינזוקה במשך דורות רבים. לפני שני דורות אוחדו המשפחות בקשרי נישואים, אבל מורי עדיין מתנהג כלפי האני בנאמנות וסבלנות רבה. הוא מגן עליו ועוזר לו בכל מה שיבקש.

דמויות משניות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בין הדמויות המשניות ישנן כאלה שנראות הרבה וכאלה שנראות רק פרקים בודדים

אינוקוג'י הימה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מופיעה רק בפרק הראשון של האנימה, היא מקנאת בהארוהי וזה גורם לה לזרוק את התיק של הארוהי לבריכה של בית הספר, הארוהי לא מספרת על כך לטמאקי על אף שהוא שואל אותה אבל טאמקי מבין את זה ולאחר מכן מסלק אותה מן המועדון.

קאנקו קאסוגאזאקי[עריכת קוד מקור | עריכה]

גם היא מופיעה רק פרק אחד באנימה, כשהיא בוחרת את הארוהי כמועדף עליה, לאחר מכן הארוהי מבינה שקאנקו מאוהבת במשהו וטאמקי מתכנן להם מזימה להחזיר אותם להיות זוג, מה שגורם לרצף של תקלות שבסופם מתוודא הבחור ששמו סוזושימה טורו(שגם הוא מופיע רק באותו הפרק) על אהבתו כלפיה ועל אף שהם מאורסים הוא מציע לה שוב נישואים.

בגלל כמה טעויות בזמן הנשף, קאנקו גם מנשקת את הארוהי(הנשיקה הראשונה שלה)

רנגה אושיקוג'י[עריכת קוד מקור | עריכה]

רנגה מופיעה בהרבה פרקים במהלך הסדרה היא מכריזה על עצמה כמנהלת הנשית של המועדון וכל כניסה שלה בדרך כלל מלווה ברעש חזק של מנוע ובמה ענקית שיוצאת כשהיא עליה, האהבה של רנגה היא ללבוש תחפושות פעולה (כוסט פליי).

מועדונים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ההוסט קלאב[עריכת קוד מקור | עריכה]

המועדון הוקם על ידי טאמאקי. הוא חשב על הרעיון כאשר היה בכיתה ט' והקים אותו בשנתו הראשונה בתיכון של אוראן. מועדון האירוח של אקדמיית אוראן כולל שבעה חברים ומטרתו הוא להנעים את זמנן של הנערות בבית הספר אשר מוצאות זמן כדי להגיע לביקור. כל נערה אשר מגיעה למועדון נחשבת ללקוחה. היא יכולה לבחור מי תרצה שיהיה המארח שלה. במועדון היא יכולה לדבר עם המארח, לשתף אותו בבעיות אישיות ולהתייעץ איתו, או לשבת ולפטפט על כוס תה ועוגה.

המועדון שוכן בחדר בשם 'חדר המוזיקה השלישי'. מדובר באולם גדול ומפואר אשר מלא ברהיטים ובקישוטים יקרים. חברי המועדון נוהגים לעצב את החדר בקונספטים שונים מפעם לפעם על מנת ליצור גיוון ולא להימאס על הלקוחות. מלבד המטרה העיקרית, האירוח, המועדון נחלץ מפעם לפעם לעזרתם של תלמידי בית הספר הזקוקים לעזרתו בפטירת בעיות שונות המקשות על חיי היום-יום שלהם.

הזוקה קלאב[עריכת קוד מקור | עריכה]

זוקה קלאב

מועדון ה'זוקה' הוא מועדון הפעיל בבית הספר 'סנט לובלייה', אקדמיה יוקרתית לבנות בלבד. המועדון מעלה הצגות ומופעים מרשימים בפני בנות בית הספר הכוללים שירה, משחק וריקודים. שמו הרשמי של המועדון הוא 'חברת השושן הלבן'. שם זה הוא כפל משמעות מפני ששושנה ביפנית נקראת יורי וזהו גם כינוי ללסביות. המועדון כולל שלוש חברות: אמקוסה בניו (בניברה), מיהרה צ'יזורו וטצ'וובקי הינקו. במופעים משתתפות בנות רבות נוספות. הופעות המועדון כוללות אלמנטים קלאסיים- בלט, אופרה, איפור רב ותלבושות מיושנות ומפוארות.

בנות מועדון זוקה פופולריות מאוד בלובלייה, ותלמידות רבות מעריצות אותן באובססיה ובייחוד את יושבת הראש, בניברה. המועדון מסוכסך עם ההוסט קלאב עקב הגישות השונות שלהם לגבי חיזור ויחס לנשים. בנוסף, בנות הזוקה מבינות במהרה שהארוהי היא נערה ושואפות לצרף אותה למועדון שלהן. הן מכנות אותה "אוטומה" שפירושו בתולה טהורה.

מועדון הכישוף השחור[עריכת קוד מקור | עריכה]

החבר היחיד במועדון זה המוצג בסדרה הוא תלמיד בעל שיער בלונדיני עטוי ברדס בשם אומיהיטו נקוזוואה. המועדון מתעסק בסוגים שונים של אביזרים וחפצים אשר מתקשרים לכישוף שחור. לדוגמה, נקוזוואה מסתובב תמיד עם בובת-כפפה בצורת חתול בשם בלזנף. ישנה גם בובת עץ בצורת בלזנף, והאגדה אומרת שתוטל קללה על מי ששמו נכתב על גב בובה כזו. היחיד שמאמין באגדה זאת הוא טאמאקי, אשר מפחד פחד מוות מנקוזוואה ומהמועדון בכלל. נקוזוואה מפחד מאור והוא נוהג להסתובב בחושך. פרט זה מקשה עליו להיות עם אחותו הקטנה, המפחדת מהחושך. באחד הפרקים חברי ההוסט קלאב מנסים לעזור לנקוזוואה להתיידד עם אחותו הקטנה.

מועדון העיתון[עריכת קוד מקור | עריכה]

במועדון חברים שלושה תלמידים, כאשר הדומיננטי מביניהם הוא היושב ראש, אקירה קומטוזואה. שני החברים האחרים, טומוצ'יקה סקיו וצ'יקגו אקיו, אינם מפעילים יוזמה וממלאים את בקשותיו של היושב ראש. מטרת צוות העיתון היא להיות פופולריים יותר מאשר ההוסט קלאב, אבל העיתון שלהם מכיל רק תוכן רכילותי זול ולעתים אפילו מומצא, ואף אחד לא מתעניין בו. קומטוזואה אינו מהסס להשתמש בתחבולות כדי שהעיתון שלו לא ייסגר, במטרה להגשים את החלום הפרטי שלו: להיות עיתונאי מקצועי.

מועדון הקראטה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בסדרה לא מופיע מידע על המועדון הזה מלבד העובדה שהאני היה הקפטן שלו לפני שהצטרף להוסט קלאב ואחיו הקטן, יסוצ'יקה, הוא הקפטן שלו כיום.

דיבוב[עריכת קוד מקור | עריכה]

בנוסף לדיבוב,סאקמוטו היא גם זמרת.

הוא המדבב היחיד שמדבב גם בסדרת האנימה וגם בDrama CD,שם דיבב את קאורו.

  • קיויה אוטורי: מאסיה מטצ'וקזה (Masaya Matsukaze) (גם Blues.exe בגרסה היפנית של מגה מן)

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]