נקמה (סדרת טלוויזיה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף Revenge)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
נקמה
Revenge 2012.png
סוגה דרמה
מותחן פסיכולוגי
מסתורין
יוצרים מייק קלי
כותבים מרטין ניקולסון
שחקנים אמילי ואן קאמפ
מדלין סטו
גבריאל מאן
הנרי צ'רני
אשלי מדקו
ניק וצ'סלר
ג'וש באומן
קונור פאולו
כריסטה בי. אלן
פסקול iZLER (מוזיקה)
ארץ מקור Flag of the United States.svg ארצות הברית
שפות אנגלית
מספר עונות 4
מספר פרקים 66
הפקה
מפיק רנדי סאטר
סמנתה תומאס
מליסה לוי
ג'ו פזיו
טד בבקוק
מפיקים בפועל מייק קלי
מרטי סי. בואן
גורדון ויק גודפרי
פיליפ נויס
עורכים מרטין ניקולסון
צלמים כריס מלני
סינתיה פוסק
אורך פרק 43 דקות
שידור
רשת שידור ABC
רשת שידור בישראל HOT3
תקופת שידור
מקורית
21 בספטמבר 2011 – רץ
קישורים חיצוניים
האתר הרשמי
דף הסדרה ב-IMDb

נקמהאנגלית: Revenge) היא סדרת דרמה אמריקאית מצליחה המשודרת ברשות השידור האמריקאית ABC.

ב-9 במאי 2014 חודשה הסדרה לעונה רביעית.

רקע כללי[עריכת קוד מקור | עריכה]

אמילי תורן מגיעה להמפטונס לקיץ, ושוכרת בית ליד משפחת גרייסון ליהנות מקיץ בהיר. עם זאת, מתברר שאמילי כבר הייתה בהמפטונס קודם לכן כילדה קטנה. במציאות, אמילי היא אמנדה קלארק, שאביה הופלל בפשע שלא ביצע ונשלח למאסר עולם. היא הופרדה ממנו באופן קבוע ולא ראתה אותו שוב. עכשיו, היא חזרה להמפטונס, נחושה לנקום נגד מי שפגע בה ובאביה, כשבראש הרשימה נמצאת ויקטוריה גרייסון, אם משפחת גרייסון והאישה שאביה אהב, אשר בסופו של דבר, בגדה בו. כשהיא מתחילה את תוכניתה, אמילי מנסה לנווט את החברה העליונה להרוס את אלה אשר בגדו באביה. אבל ככל שהיא ממשיכה, כך רגשותיה יותר מתערבים והיא מטילה ספק במניעיה ובמהלכים שהיא עושה.

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה 1[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 1-22 (22 פרקים). החלה ב-21 בספטמבר 2011 והסתיימה ב-23 במאי 2012.

אמילי מתחילה במסע הנקמה נגד השותפים של אביה, שהרסו את חייו ואת חייה, ביחד עם חבר של אביה, נולן רוס. במהלך העונה אמילי מפילה את האנשים שבגדו באביה, ואילו מערערת את משפחת גרייסון- אותה משפחה שהרסה את משפחתה והייתה אחראית על הקנוניה והפללת אביה. אמילי גורמת לגירושיהם של ויקטוריה וקונרד (הורי המשפחה), מתארסת עם דניאל (בניהם) ויוצרת קשרים קרובים עם שרלוט (בתה של ויקטוריה, ואחותה של אמילי). לאחר התפתחויות רבות, בסוף העונה, דניאל ואמילי מבטלים את האירוסים, ויקטוריה מתכוונת להעיד נגד קונרד על האמת סביב הפרשייה אותה הפלילו את אביה של אמילי. אמילי יוצאת לקרב נגד האדם שרצח את אביה, וחסה על חייו. ונראה כי אמילי מצליחה במזימתה- אך ברגע האחרון, המטוס עליו נמצאת ויקטוריה ושאר העדים שמתכננים להעיד נגד קונרד מתפוצץ וכל הראיות מושמדות, מלבד ראייה אחת ששמר נולן- קלטת וידאו בה אמילי מגלה שאמה עדיין בחיים.

עונה 2[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 23-44 (22 פרקים). החלה ב-30 בספטמבר 2012 והסתיימה ב-12 במאי 2013.

בעונה השנייה, אמילי ממשיכה בנקמה שלה כלפי הגרייסונים ומגלה פרטים גדולים על עברה. אמילי מגלה כי אמה ניסתה להרוג אותה כשהייתה ילדה וכתוצאה מכך נלקחה לבית חולים פסיכיאטרי, משם היא נלקחת על ידי הגרייסונים ומתגוררת בבית מסתור. ויקטוריה, שברחה לפני פיצוץ המטוס, חוזרת להתגורר באחוזת גרייסון, וחוזרת לגרום צרות. חבר עבר של אמילי, איידן, עוזר לאמילי במסע הנקם שלה. ואילו אמנדה, חברתה הטובה של אמילי, נרצחת במהלך העונה על ידי נייט ראיין (עובד של קונרד) ומתה בידיה של אמילי. במהלך העונה הזאת מתואר מאבקם של הגרייסונים ואמילי ב"יוזמה"- חברת טרור גדולה שמתגלה בסופו של דבר כחברה של בעלי עסקים שגורמת לפיגועים על מנת לנצל אותם מבחינה עסקית. בסוף העונה, היוזמה גורמת להפסקת חשמל בכל מנהטן, ומפלילה בכך את נולן רוס- שנשלח לכלא. כמו כן, היוזמה גורמת לפיצוץ גדול במשרדי גרייסון, פיצוץ שהורג את אחיו של ג'ק (בעלה של אמנדה, וחבר ילדות של אמילי). וג'ק מחליט לנקום בקונרד על מוות אחיו ואשתו ומנסה להתנקש בו בליל הבחירות- אך מתחרט כאשר אמילי מגיעה ברגע האחרון ומגלה לו את האמת עליה- שהיא אמנדה קלארק.

עונה 3[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 45-66 (22 פרקים). החלה ב-29 בספטמבר 2013 ומסתיימת ב-11 במאי 2014.

העונה השלישית נפתחת בהצצה לעתיד שמראה כי החתונה של אמילי ודניאל עלולה להוביל למותה של אמילי. הקיץ נפתח בהמפטונס ואמילי מחדשת את מסע הנקמה שלה. היא ודניאל קובעים תאריך לחתונה [8.8 (אין סוף כפול)], ובאותו הזמן בנה האובד של ויקטוריה, פטריק, חוזר ומחדש את קשרו איתה. במהלך העונה, אמילי מדיחה את קונרד מהממשלה, כמעט גורמת לקונרד להתוודות על מעשיו ועל הפללת אביה ומתכננת את נקמתה הסופית שתפיל את הגרייסונים אחת ולתמיד. אמילי מתכננת לביים את מותה בליל חתונתה עם דניאל, ולהפליל את ויקטוריה במותה- ובכך להשיג את נקמתה. במשך הפרקים, היא דואגת לכך שויקטוריה תפגין את שנאתה כלפי אמילי בפומבי, לשאריות של אבק שריפה על הצמיד של ויקטוריה ולעוד דברים רבים שיפלילו את ויקטוריה במותה. אך בסופו של דבר, בליל חתונתה של אמילי, על היאכטה של הגרייסונים, הכל משתבש. ויקטוריה מגלה את האמת החלקית על אמילי, ועל כך שהתבייתה על המשפחה שלהם שנים רבות- ומתעמת איתה, בעימות אמילי מתוודה ונפרדת מויקטוריה. דניאל, ששומע את העימות מבלי שאמילי תדע, נסער כל כך ושיכור- ויורה באמילי פעמיים בבטן. אמילי נופלת מהיאכטה ונאבדת בים. חבולת פציעות קשות, אמילי מובלת לבית החולים, שם היא חולה בשכחון קצר, שעובר במהרה. בני בריתה של אמילי מגנים עליה. ואילו הגרייסונים ממהרים להפליל את לידיה במעשי דניאל. אמילי מתאוששת וחוזרת לאחוזת הגרייסונים, ואף רוצה להפסיק עם נקמתה אחת ולתמיד- אך כאשר היא מגלה שהיא לא תוכל ללדת יותר ילדים, היא לא מוותרת וממשיכה עם הנקמה. לא חולף זמן רב, ושרה (חברתו לשעבר של דניאל, איתה כעת דניאל בוגד באמילי), נהפת למטרתה החדשה של אמילי. אמילי נוקטת בכל האמצעים על מנת להוציא את שרה מהמשוואה ולקבל את אמונו של דניאל בחזרה- אך חוסר היציבות שלה עלול לסכן אותה, בעקבות הנפילה והזעזוע בראש, אמילי חובה התקפי שכחה ולא תמיד מודעת למעשיה, עד שהיא מסכנת את עצמה ואת חבריה. לבסוף, היא מצליחה להיפטר משרה, ושנאתו של דניאל כלפיה אף גוברת. אך, באחד מהתקפי השכחה של אמילי, היא הולכת אל קונרד ומבקשת ממנו שיעזור לה בגירושים עם דניאל- בשביל זה, קונרד מזעיק את אשתו הראשונה- סטיבי, עורכת דין מצליחה. אמילי מתחרטת על כך במהירות, כמובן, אך עדיין היא גורמת לסכנות רבות לחבריה ולסודה. באותו הזמן, סטיבי מעוררת בעיות באחוזת הגרייסונים ומתוודה לפני ג'ק וידוי מפתיע ביותר- שהיא אימו. ג'ק וסטיבי מחזקים את הקשר בניהם ומתקרבים. כמו כן, דניאל שוכר באותו הזמן בלש פרטי כדי שיעקוב אחרי אמילי. לאחר כמה התקפי שכחה מסוכנים (בהם אמילי הורסת את סימן האינסוף על המרפסת שלה, זועמת על נולן ומנסה לרצוח את קונרד), איידן בא לעזרה וגורם לה להפסיק עם התקפי השכחה- הם מתנשקים בסופו של דבר. דניאל נחוש להתגרש מאמילי ובסופו של דבר אף מצליח בעזרת עזרה של מקור לא ידוע (אמילי), כשכל אמריקה יודעת שאמילי שיקרה לגבי הריונה, אמילי מנצלת את ההזדמנות ומתגרשת מדניאל. באותו הזמן, הביקור של פסקל למרשל (אביה של מרגו) גורם לגלים רבים בהמפטונז- ולאחר סכסוף בינו לבין בתו. מרגו מחליטה לחדש כוחות עם דניאל נגד הוריהם. כמו כן, גם אמילי מגלה דברים שלא ידעה על פסקל, כמו שהוא היה שותף בהפללה של אביה.

בפרק האחרון של עונה 3 - קונראד גרייסון נעצר ודיוויד קלארק זוכה מכל האשמות, דיוויד קלארק לא מת והוא רוצח את קונראד גרייסון. ויקטוריה גרייסון הורגת את איידן כשהוא מגיע למישל בנקס בשביל להגיד לה שתתוודה. שארלוט מבינה שג'ק הוא זה שחטף אותה והיא מסגירה אותו למשטרה, הוא נלקח לחקירה. אמילי מכניסה את ויקטוריה לבית משוגעים בעזרתה של מישל בנקס.

עונה 4[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 67-88 (22 פרקים). עתידה להתחיל בסוף 2014.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]