The Voice ישראל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש


The Voice ישראל
Voice israel.png
הסמל הרשמי של התוכנית בישראל
סוגה תוכנית כשרונות
יוצרים ג'ון דה מול
מנחים מיכאל אלוני
משתתפים שלומי שבת
אביב גפן
שרית חדד
רמי קלינשטיין (עונה ראשונה)
יובל בנאי ושלומי ברכה (עונה שנייה)
מוש בן ארי (עונה שלישית)
זוכים

(לפי עונות - המנטור בסוגריים)

 1. קטלין רייטר (שרית חדד)
 2. לינה מח'ול (שלומי שבת)
 3. אלקנה מרציאנו (שרית חדד)
ארץ מקור הולנד
שפות עברית, אנגלית
מספר עונות 3
שידור
רשת שידור רשת, ערוץ 2
תקופת שידור מקורית

עונה ראשונה: 7 בינואר 2012 - 31 במרץ 2012
עונה שנייה: 12 בדצמבר 2012 - 23 במרץ 2013
עונה שלישית: 8 ביוני 2014 - 15 בנובמבר  

2014
קישורים חיצוניים
דף הסדרה ב-IMDb

The Voice ישראל היא תוכנית מציאות ישראלית העוסקת בגילוי כשרונות מוזיקליים. התוכנית, המבוססת על הגרסה ההולנדית של הסדרה, "The Voice of Holland", שודרה לראשונה בערוץ 2 בזכיינית רשת ב-7 בינואר 2012. מנחה הגרסה הישראלית הוא מיכאל אלוני, והמנטורים הם אביב גפן, שרית חדד, רמי קלינשטיין ושלומי שבת. בעונה השנייה עזב את התוכנית קליינשטיין, ובמקומו הצטרפו חברי להקת משינה, יובל בנאי ושלומי ברכה כמנטור אחד. העונה השנייה החלה את שידוריה ב-12 בדצמבר. בעונה השלישית חברי להקת משינה לא משתתפים, ומחליפם הוא מוש בן ארי. התוכנית זכתה לביקורות חיוביות רבות על ההשפעה המיוחדת שנותנים הכיסאות המסתובבים. הביקורות עסקו בכבוד שנותנת התוכנית לקול ולאיכויות השירה; בניגוד לתוכניות אחרות, נבחנים המתמודדים על ידי המנטורים אך ורק על פי הקול שלהם ולא על פי המראה או סיפור הרקע שלהם‏‏‏.‏[1] תוכנית הפתיחה של The Voice ישראל זכתה לרייטינג של 38.9% כשהשיא היה באודישן של רז שמואלי (43.4%). פרק האודישנים השני זכה גם הוא ל־39.4% כשהשיא היה 47.1%.‏[2]
תוכנית הפתיחה של העונה השנייה זכתה לרייטינג של 35.4% ופרק האודישנים השני זכה לרייטינג של 37.8%.‏[3]

בשנת 2012, התוכנית זכתה בפרס תוכנית הריאליטי של השנה בטקס פרסי הטלוויזיה.

סקירה כללית[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתוכנית מחפשים ה"מנטורים" את הקול הבא של ישראל. מנחה הסדרה הוא מיכאל אלוני. כתבות הרשת הן: בעונה הראשונה- סיוון קליין, בשנייה- ירדן הראל ובשלישית- מור סילבר. הפרס לזוכה הוא חוזה הקלטה בינלאומי בהליקון (פרס בשווי מאות אלפי שקלים). אביב גפן, שרית חדד, רמי קלינשטיין ושלומי שבת היו המנטורים של המתמודדים בעונה הראשונה. בעונה השנייה החליפו יובל בנאי ושלומי ברכה, חברי להקת משינה, את מקומו של קלינשטיין ותיפקדו שניהם יחד על תקן מנטור אחד. בעונה השלישית, מוש בן ארי החליף את יובל בנאי ושלומי ברכה. בעונה הראשונה המנהל האומנותי של התוכנית היה יהודה עדר, ומהעונה השנייה פיטר רוט החליף אותו.

התוכנית כוללת חמישה שלבים:

בעונה הראשונה

 1. שלב "המבחן העיוור" - בשלב זה יוצרים המנטורים את הנבחרת שלהם, והוא שלב האודישנים. המנטורים יושבים כשגבם אל המתמודדים והם לא יכולים לראות אותם. אם המנטור רוצה לצרף את "הקול" לנבחרת שלו, הוא לוחץ על כפתור שמסובב אותו אל המתמודד (בו זמנית נדלקת הכתובת "I WANT YOU" מתחת לכסאו). כל לחיצה על הכפתור היא התחייבות; לא ניתן לבטל את הבקשה לצירוף המתמודד לנבחרת. כאשר רק מנטור אחד הסתובב, עובר המתמודד אוטומטית לנבחרת שלו. כאשר יותר ממנטור אחד הסתובב, עובר הכוח אל המתמודדים, שבוחרים את המנטור שלהם לפי רצונם מתוך המנטורים שהסתובבו. כל נבחרת של מנטור מונה ארבעה עשר מתמודדים שאותם הוא רוצה לאמן.
 2. שלב "הדו-קרב" - בשלב זה מתחרים המתמודדים ראש בראש אחד נגד השני. כל זוג מתמודדים מנבחרת של מנטור מבצעים שיר אחד זהה, במופע פירוטכני על הבמה (שמעוצבת לכבוד שלב זה בצורת זירה). לבסוף, המנטור בוחר מי מהמתמודדים ממשיך לשלב הבא.
 3. שלב "ההופעות החיות" - המתמודדים שעלו לשלב זה, שרים על הבמה מול קהל בשידור חי, כשהצופים בבית הם אלה שקובעים את המועמדים להדחה והמנטורים מחליטים מי יעלה לשלב הבא.
 4. שלב "חצי הגמר" - המתמודדים שעלו לשלב מתקדם זה, שרים גם הפעם מול קהל בשידור חי בטלוויזיה, אלא שהפעם גם הצופים בבית וגם המנטורים יחד מחליטים וקובעים מי יעלה לשלב הגמר ומי לא.
 5. שלב "הגמר" - אל שלב הגמר מגיעים ארבעה מתמודדים - אחד מכל מנטור, המתחרים ביניהם על הזכייה בתוכנית.


בעונה השנייה

 1. שלב "המבחן העיוור" - זהה לעונה הראשונה.
 2. שלב "הדו-קרב" - זהה לעונה הראשונה. בעונה זו נוסף לכל מנטור יועץ העוזר לו להחליט עם מי להמשיך לשלב הבא. היועץ של שלומי שבת היה מוש בן ארי, היועץ של שרית חדד היה קובי אוז, היועץ של אביב גפן היה עופר מאירי, והיועצת של משינה הייתה אפרת גוש.
 3. שלב "ההופעות" - המתמודדים שעלו לשלב זה, שרים על הבמה מול קהל, והמנטור קובע מי ממשיך לשלב הבא. לשאר המנטורים יש אפשרות ללחוץ על כפתור ה-"My Voice" במהלך הביצוע של המתמודד, במידה והמתמודד קיבל שלושה קולות - הוא עובר אוטומטית לשלב הבא.
 4. שלב "ההופעות החיות" - מתחיל מרבע הגמר, המתמודדים שרים על הבמה מול קהל בשידור חי, כשרק הצופים בבית קובעים מי ממשיך בתחרות.
 5. שלב "הגמר" - זהה לעונה הראשונה.

בעונה השלישית

 1. שלב ״המבחן העיוור״ -זהה לעונות הקודמות.
 2. שלב ״הדו-קרב״ - זהה לעונות קודמות. בעונה זו ניתנה אפשרות לכל מנטור להציל שני מתמודדים שהודחו מנבחרות אחרות, בעזרת כפתור הנקרא "save".
 3. שלב "הסופר-באטל" - אל השלב מגיעים 36 מתמודדים, 9 לכל מנטור. כל מנטור בוחר בתורו שלישיית מתמודדים. מתוכם הוא מעלה את אחד המתמודדים אוטומטית לשלב הבא, ואת השניים הנותרים שולח לדו-קרב (המתמודד בוחר את השיר, בדומה לשלב האודישן) שבסיומו עולה אחד מהמתמודדים לשלב הבא על פי הכרעת המנטור.
 4. שלב "ההופעות" - זהה לעונה השנייה.
 5. שלב "ההופעות החיות" - זהה לעונה השנייה.
 6. שלב "הגמר" - זהה לעונות הקודמות. אולם ארבעת המתמודדים שיגיעו לגמר לא בהכרח יהיו מארבעת קבוצות המנטורים, אלא מי שיקבל את מספר הקולות הרב ביותר יגיע לשלב זה.

נבחרת ואירועים[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה ראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

התרחשויות בולטות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשלב חצי הגמר של העונה הראשונה פרשה במפתיע מי שהייתה בעיני רבים אחת מהפייבוריטים לזכייה - יובל דיין, שהייתה בנבחרתו של שלומי שבת. דיין, שהייתה רק בת 17, תלמידת כיתה י"א מאשדוד, ביקשה לומר מספר מילים במהלך השידור החי של חצי הגמר. בדבריה אמרה כי היא מבקשת לפרוש מהתחרות. בעקבות זאת עלה המתמודד צחי הלוי לשלב הגמר, אך הפסיד לקטלין רייטר.‏[4]

עונה שנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה שלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

התרחשויות בולטות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הזמר גילי ארגוב, בנו של זוהר ארגוב, התמודד באודישנים של התוכנית ואף נבחר לנבחרת של אביב גפן, אולם השתתפותו בתוכנית בוטלה בעקבות מה שההפקה הגדירה כ - "התהגות בלתי הולמת מצידו".‏[5]

ביולי 2014 בתקופת מבצע צוק איתן, הוקפא שידור התוכנית בעקבות שידורי מהדורות חדשות מורחבות ששודרו בשעות אלה,‏[6] התוכנית חזרה לאחר הקפאה של יותר מחודש באוגוסט 2014.‏[7]

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מידע וכתבות:

ביקורות:

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ אריאנה מלמד"The Voice": הקול דבש, באתר ynet‏, 8 בינואר 2012‬
 2. ^ ‫ערן סויסה, ‏38.9% רייטינג ל"The Voice", באתר ישראל היום, 9 בינואר 2012‬
 3. ^ דוד ורטהיים, רייטינג יומי: The Voice עם 37.8% צפייה, באתר וואלה!, 20 בדצמבר 2012
 4. ^ מערכת וואלה, דרמה ב-"The Voice": המתמודדת ביקשה לפרוש בחצי הגמר, באתר וואלה!, 24 במרץ 2012
 5. ^ 5.0 5.1 ערן סויסה, ‏"דה וויס" נפרדת מגילי ארגוב, באתר ישראל היום, 17 ביוני 2014
 6. ^ רן בוקר, הקול או כלום: המשבר של The Voice, באתר ynet‏, 16 ביולי 2014
 7. ^ האתר הרשמי של רשת.
הקודם:
2009, 2010, 2011 - האח הגדול
פרס האקדמיה לטלוויזיה - תוכנית מציאות
2012 - The Voice ישראל
הבא:
2013 - אקס פקטור ישראל