אבי אוסטרובסקי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אין תמונה חופשית

אָבִי אוֹסְטְרוֹבְסְקִי (נולד ב-1939 בגבעתיים) הוא מנצח ישראלי.

חייו[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראשית חייו[עריכת קוד מקור | עריכה]

אבי אוסטרובסקי נולד בגבעתיים. בנעוריו היה חבר בתנועת "השומר הצעיר", התעתד לחיות בקיבוץ ולמד מכונאות בתיכון שבח בתל אביב. במהלך לימודיו התקרב למוזיקה והקים מקהלה, שאת חבריה הדריך ללא ידיעת תווים או תאוריית המוזיקה. בגיל 17 התוודע אל המנצח גארי ברתיני, ובעידודו למד שנתיים במדרשה למורי מוזיקה במכללת לווינסקי בתל אביב. כשהתגייס לצבא ביקש ברתיני שיציבו אותו כמחליפו בהקמת מקהלת הנח"ל. לאחר השחרור עבד בחברת סולל בונה כדי לממן את לימודי המוזיקה ולמד ניצוח אצל גארי ברתיני. זכייה במלגה של קרן התרבות אמריקה-ישראל אפשרה לו לצאת ללימודים באקדמיה של וינה, שם למד אצל המנצח הנודע הנס סווארובסקי במשך שנתיים, עד סיום לימודיו ב-1968.

קריירה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מראשית הקריירה שלו מחלק אוסטרובסקי את זמנו בין אירופה לישראל. הצ'מבליסט פרנק פלג הציע לו את תפקיד המנהל המוזיקלי של התזמורת הסימפונית חיפה. ב-1970 הקים את תזמורת נתניה - הקאמרית הקיבוצית וב-1973 את הסינפונייטה הישראלית באר שבע, שאותה ניהל במשך חמש שנים. בהמשך ניצח על תזמורת רדיו נורווגיה באוסלו ועל תזמורת אנטוורפן הבלגית.

אוסטרובסקי ניצח על תזמורות מן הידועות בארץ ובעולם, בהן התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הסימפונית ירושלים, התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, התזמורת הפילהרמונית של לונדון והתזמורת הפילהרמונית המלכותית של סטוקהולם. כמו כן הוא ניצח גם על הפקות אופרה בבתי אופרה שונים בעולם.

הקלטות נבחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]