אבי מאיר וענונו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אין תמונה חופשית

אבי מאיר וענונו (לעיתים אבי מאיר או אבי וענונו; נולד ב-29 ביולי 1964) הוא זמר, שחקן ומדבב ישראלי. נודע בעיקר בזכות תפקידו כגוקו המבוגר ב"דרגון בול Z" "וסופר".

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אבי מאיר וענונו למד בתיכון מקיף ו' שבבאר שבע, משם התגייס ללהקת הנח"לשירותרום 1985 לקח חלק בשיר "דרישת שלום" של ירדנה ארזי) ועם שחרורו המשיך לקריירה מוזיקלית (למד בבית הספר רימון) וללימודי משחק ושיחק בתיאטראות השונים בישראל. לאחר מכן הגיע גם לתחום הדיבוב ונהפך למדבב (ב"היה היה - החיים", "דן דין השופט" ו"טוויפסי") ולבמאי דיבוב (ב"טוויפסי"). שיחק בתפקיד משנה את השוטר רב פקד שי כץ ב"רמת אביב גימל".

ב-2002 נבחר לדבב את "סון גוקו" בסדרה ובסרטים של "דרגון בול זי" (בטעות נרשם שמו כ"אבי מאור" בקרדיטים), שהפך להיות תפקיד הדיבוב המוכר ביותר שלו. אחר כך דיבב, בפרקים הראשונים של הסדרה "סדריק", את רוברט דופונט, אביו של סדריק. השתתף ב"כוכב נולד 3" במסגרת מסלול ה-"40+".

במקביל לקריירת הדיבוב שנמשכה כשלוש שנים, היה מצוי אבי מאיר וענונו בתהליך חזרה בתשובה, בסיומה נהפך למלמד לקראת בר מצווה, לחזן ולפייטן בצפון תל אביב, בה פתח גם חנות למכירת כלים חד-פעמיים.

ב-2016 שב אבי מאיר וענונו לדבב את סון גוקו בעונה החדשה של הסדרה: "דרגון בול סופר", ששם גם דיבב את גוקו בלאק.

ב-2017 הופיע בעונה השנייה של דוקו-הריאליטי "מצווש" ששודרה בערוץ הילדים.

ב-2018 הופיע בפרסומת לשיווק מכירת ירקות ופירות בתחנות הדלק של Yellow כלקוח מרוצה.

פילמוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]