אברהם אטיק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אין תמונה חופשית

הרב אברהם דוד אטיק (ט"ז באייר תש"ד, 9 במאי 1944 - ליל י' בשבט תשע"ה, 29 בינואר 2015) היה ראש ישיבה חרדי-ירושלמי.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

נולד בעיר העתיקה לשלמה צבי, חסיד קרלין, ולחיה לאה לבית וינגרטן. היה מחברי השיעור הראשון בישיבת בריסק, והיה לתלמידו של הרב יוסף דב סולובייצ'יק. נישא ללאה בתו של פישל גרובער. לאחר נישואיו החל לכהן כראש הישיבה הירושלמית "לפלגות ראובן", לצד דוד אשתו הרב חיים אורי פריינד. בהמשך היה ר"מ בישיבת טשיבין ובהמשך ראש ישיבת סאטמר במונסי.

באמצע שנות ה-80 חזר לישראל וכיהן כר"מ בישיבה הירושלמית "אבן יהושע" של הרב משה ברלין. בשנת תש"ן פרש עם חלק מהצוות ופתח את "ישיבת באר שלמה" ברחוב ירמיהו ובהמשך בבניין ישיבת בית התלמוד בשכונת סנהדריה המורחבת בירושלים. באמצע שנות ה-2000 נסגרה הישיבה והוא החל לכהן כראש כולל במאה שערים. התגורר בבתי נייטין.

היה פעיל במערכות נגד חפירת קברים, ונאם והשתתף בהפגנות רבות. נהג לנסוע פעמים רבות לשבתות במירון ולומר שם את כל ספר תהילים.

בשנת תשע"ה חלה. במהלך מחלתו הוסיפו לשמו את השם "חיים". נפטר בליל י' בשבט תשע"ה, 29 בינואר 2015.

הרב אטיק השתייך לקהילת קהל חסידי ירושלים. אחיו הוא הרב מנדל אטיק. גיסו (חתן חמיו) הוא הרב חיים רבינוביץ האדמו"ר ממשכנות הרועים. היו לו ארבעה בנים ושתי בנות. אחד מבניו הוא חתנו של הרב מנדל סבוביץ', רב קהל חרדים בית יחזקאל וראש ישיבת אור ישראל איסר. בתו אלטע ריבה היא אשתו של רבי פנחס בידרמן, האדמו"ר מניקלשבורג.

ספריו[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת תשע"ו הוציאו תלמידיו סדרת ספרים משיעוריו:

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]