אגודת הסטודנטים אריאל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אגודת הסטודנטים החדשה אוניברסיטת אריאל
אגודה.png
הקמה 2012
סוג עמותה, מלכ"ר
אוניברסיטה אוניברסיטת אריאל
חברים כ-14500
יו"ר דניאל סלומון
www.sua.co.il

אגודת הסטודנטים באוניברסיטת אריאל היא עמותה רשומה ומלכ"ר המאגדת את הסטודנטים הלומדים באוניברסיטת אריאל. האגודה פועלת לקדם את רווחת הסטודנטים בתחום החברתי, התרבותי והאקדמי, והיא הגוף הרשמי המייצג את ציבור הסטודנטים באוניברסיטת אריאל בפני הנהלת האוניברסיטה ובפני מוסדות חיצוניים. האגודה היא חברה מלאה בהתאחדות הסטודנטים הארצית.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2012 מותגה האגודה מחדש. בשנת 2014 רשמה האגודה הישג כאשר קיבלה לראשונה אישור על ניהול תקין מרשם העמותות. נכון לסוף שנת 2019 חברים באגודה 15500 חברים (מתוך 17 אלף הסטודנטים באוניברסיטה). האגודה מעסיקה 45 עובדים בשכר.

מטרות ופעילות האגודה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אגודת הסטודנטים באוניברסיטת אריאל שמה לה למטרה להוות בית לסטודנט ולפעול למען ציבור הסטודנטים, לשמור על תדמיתם, מעמדם האקדמאי, ועצמאותם של הסטודנטים, באוניברסיטה ומחוצה לה. האגודה פעולת למתן מענה לזכויות וצרכים בתחומים שונים הנמצאים במעטפת לימודיו האקדמיים ויוצרת סביבת רווחה תרבות והוואי בקמפוס.

אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת אריאל היא עמותה רשומה הפועלת כ"מוסד ללא כוונת רווח" (מלכ"ר), על פי חוק העמותות. האגודה מאגדת את כלל הסטודנטיות והסטודנטים הלומדים באוניברסיטת אריאל. פקידה של אגודת הסטודנטים הוא להוות בית לסטודנט, אוזן קשבת ולפעול למתן מענה לזכויות וצרכים בתחומי הרווחה, האקדמיה ויצירת סביבה צעירה של תרבות והוואי בקמפוס. האגודה פועלת לשמירת תדמיתן ותדמיתם של הסטודנטיות והסטודנטים, מעמדם, ועצמאותם בקמפוס ומחוצה לו.

מחלקות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • מחלקת קשרי חוץ - מתמקדת בכל נושאי הפעילויות החוץ אוניברסיטאיות אשר מתקיימות מחוץ למסגרת הלימודית ותורמות לסטודנטים. כגון : פרויקט תגלית, I Do, הסברה ישראלית ודיפלומטיה, משלחת לפולין, פרויקט מודל האו"ם, פרויקטי הסברה.
  • מחלקת מעורבות חברתית - מתמקדת בפעילות למען הקהילה בשיתוף הסטודנטים. המחלקה מקנה לסטודנטים מגוון פעילויות: חלוקת אוכל ועידוד לחיילים, איסוף אוכל לנזקקים, ביקור בבתי חולים, ימי מודעות : יום האישה, יום האיידס וכו'. פרויקט מתחברים בקמפוס, פעילויות וטקסים לימי הזיכרון.
  • מחלקת דת - נציגות הסטודנטים הדתיים, תפקיד המחלקה לתת מענה לכל בעיה דתית בקמפוס, להוות בית לציבור הדתיים בקמפוס בהפקת אירועים בחגים ובמועדי ישראל, שבת מעונות, טיולים, הרצאות, ועוד. בנוסף המחלקה אחראית על מתן ייצוג למגזר הערבי.
  • מחלקת רווחה - האגודה דואגת למעטפת השירותים החברתית בקמפוס ובעיר אריאל, על מנת לאפשר לסטודנטים תנאים אופטימליים להצלחה בלימודים. תחומי העיסוק של המחלקה הם בין היתר - עיסוק בנושאי יוקר המחיה, תחבורה יעילה לקמפוס וממנו, ליווי תהליך המכרזים, תמיכה בתנאי מעונות הסטודנטים פיקוח ובקרה על מחיר שירותי האוניברסיטה לסטודנטים, פיקוח על איכות השירות הניתן בקפטריות ובחנויות הפועלות בשטח הקמפוס, פרסום מלגות והקמת מסגרות עבודה לסטודנטים, תמיכה בחיילי המילואים, מעונות, תמיכה וליווי סטודנטים בעלי מוגבלות ויצירת פתרונות ומסגרות חדשים לרווחת הסטודנטים. המחלקה דואגת בעיקרה לרובד הבסיסי של התנאים הפיזיים והשירותים הניתנים לסטודנט ולסטודנטית כך שיאפשר סביבת למידה נוחה.
  • מחלקת ספורט - המחלקה מעניקה מענה לסטודנטים המעוניינים בספורט ותחרויות לאורך השנה. הוקמו שתי ליגות כדורגל וכדורסל שפעלו לאורך כל השנה. התקיימו שיעורי סלסה וזומבה לנשים.
  • מחלקת תרבות - מתמקדת במגוון פעילויות בקמפוס: הופעות צהריים, הפנינג, הרצאות, ערבי סטנדאפ, קריוקי, הקרנות סרטים, משחקים, הפקת מסיבות גדולות (פתיחת שנה, פורים) ויום הסטודנט.
  • מחלקת אקדמי - דואגת לפן האקדמי. הנושאים באחריות המחלקה: אוזן קשבת לקשיים המתעוררים מול המחלקות ולהעניק ייעוץ וייצוג הסטודנטים מול הגורמים באוניברסיטה על מנת לשמור על אינטרס הסטודנטים. יצירה והפצה של תכנים לימודיים ממוקדים לבחינות הסטודנטים בדמות חוברות אקדמיות המותאמות לכל קורס בנפרד ומכילות פתרונות למבחנים, הסברים ואף חומר תאורטי ממוקד שמסכם את כל הקורס. קיום ותפעול מרתונים מרוכזים במשך כל הסמסטר ובמיוחד בתקופת הבחינות שנותנים סגירה של כל החומר שהעובר בקורס במספר שעות המועבר על ידי המתרגלים.
  • מחלקת תקשורת - תפקיד המחלקה הוא לייצג את אגודת הסטודנטים מול דוברות האוניברסיטה, עיריית אריאל והתקשורת הישראלית. בנוסף, המחלקה אחראית לתפעול ערוצי הניו מדיה של האגודה ומתן מענה רשמי לסטודנטים ולסטודנטיות.

גופים נבחרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

חברי אגודת הסטודנטים באוניברסיטה בוחרים באופן דמוקרטי, מדי שנה, 21 נציגים מחוגים שונים לכהונה כנציגיהם בוועידת אגודת הסטודנטים. המועצה, המתפקדת כמעין "פרלמנט", מתכנסת פעם בחודש ומאשרת את התקציב, שינוי התקנון ושינויים אסטרטגיים בפעילות האגודה. בראש הוועידה עומד יו"ר המועצה ומזכיר המועצה, האחראים על תפקודה וכינוסה (בדומה ליו"ר הכנסת וסגניו).

יו"ר האגודה נבחר גם הוא על ידי בחירות דמוקרטיות (ובמקביל עובר הצבעת אמון במועצה). הוא אחראי על ניהול האגודה והוצאה לפועל של החלטות הוועידה. הוועד המנהל של אגודת הסטודנטים מורכב משלושה חברי ועידה (נציגי הסטודנטים מהפקולטות השונות). תפקיד הוועד המנהל, שהוא מעין "רשות מבצעת", הוא לאשר ולפקח בפועל על ענייני תקציבים ועל משכורות.

חברי מועצת האגודה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מלבד יו"ר אגודת הסטודנטים אשר מכהן כחבר במועצה ישנם 21 חברי מועצה מהמחלקות השונות. 6 ממדעי החברה, 6 מהפקולטה להנדסה, 2 מהפקולטה לבריאות, 2 מהפקולטה להנדסאים, 2 מהפקולטה לאדריכלות. 2 מהמכינה, 1 מהפקולטה למדעי הטבע עוד 1 מתואר שני ושלישי.

תקציבים[עריכת קוד מקור | עריכה]

תקציב אגודת הסטודנטים לשנת 2019 הוא מחזור של 5 מיליון ש"ח.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]