אדם שוב

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אדם שוב

אדם שוּב (נולד ב-23 במרץ 1976) הוא איש עסקים ישראלי בתחום האינטרנט והנדל"ן, ובעבר עיתונאי ואיש רדיו וטלוויזיה.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שוב נולד בקריית מטרסדורף בירושלים כנחום שוב, בן למשפחה חרדית של 9 בנים ובנות.  

סבו מצד אמו הרב שמעון מנחם ברגמן היה סגן ראש עיריית ירושלים (טדי קולק) מטעם אגודת ישראל. סבו מצד אביו היה מנהל מוסדות ״עץ חיים״ בירושלים וראש חברה קדישא פרושים. למד בישיבת אור ישראל בפתח תקווה[דרוש מקור][דרושה הבהרה] וקול תורה[דרושה הבהרה] בירושלים. 

בגיל 15 עבר תהליך יציאה בשאלה, שבמהלכו שינה את שמו לאדם שוב, עזב את משפחתו ונקלט בביתו של ארנן יקותיאלי בעת שכיהן כסגן ראש עיריית ירושלים. שוב שמר על קשר חשאי עם יקותיאלי בזמן שלמד בישיבות חרדיות, ובסופו של דבר הפך לבן בית אצלו.  

הוריו של שוב עתרו לבית המשפט לנוער בתביעה להוציאו מביתו של יקותיאלי. בשלב הראשון התביעה צלחה ושוב, שהיה קטין, הועבר על ידי עובדים סוציאליים למשפחות אומנות שמהן נמלט. לאחר שהתגורר כמה ימים ברחובות ובגנים ציבוריים החליט בית המשפט להחזירו לביתו של יקותיאלי[דרוש מקור], ושוב החל את לימודיו בבית הספר החילוני "גבעת גונן - ברוח ערכי תנועת העבודה" בשכונת קטמון. בהמשך התגורר כילד חוץ בקיבוץ רמת רחל הסמוך לירושלים עד סמוך לגיוסו לשירות צבאי ככתב בגלי צה"ל.

במהלך לימודיו בתיכון נרקמו קשרים בין שוב לבין העיתונאי ישראל סגל, שהיה באותה עת עורך ומגיש של מהדורת "יומן" בערוץ הראשון ואף הוא יוצא בשאלה. לימים כינה שוב את סגל: "אבי ומורי". משפחתו של סגל הפכה למעין משפחה אומנת שנייה של שוב. מאוחר יותר עבדו השניים יחד בחדשות ערוץ 2.

את הקריירה העיתונאית החל בשירותו הצבאי, ככתב גלי צה"ל, שם שימש כתב לענייני בריאות ופלילים, כתב בכנסת ועורך ומגיש של יומני אקטואליה. בטלוויזיה הגיש את התוכנית התיעודית "חוזר ושב" שעסקה באחורי הקלעים של הקהילה החרדית ושודרה אצל זכיינית ערוץ 2 "טלעד". בערוץ 8 הגיש את הסדרה "פרות קדושות" שעסקה בשחיטת הפרות הקדושות בחברה הישראלית (אותה ערך מיקי רוזנטל), ובערוץ 2 את סדרת התוכניות "פרשיות השבוע".

בהמשך עבד שוב ככתב בחדשות ערוץ 2, כעורך בחדשות 10 וכעורך ראשי ומגיש בחדשות המקומיות בערוץ 3 של הוט. לאחר מכן שימש במשך כשנה כעורך ומנהל הרשת החברתית המקוונת TheMarker Café ובהמשך עזב אותה לעסקים פרטיים.

ב-2007 פתח את חברת Refresh המתמחה במוצרי ושירותי אינטרנט. החברה הקימה מערכות בלוגים ומיזמי תוכן ואינטרנט עבור ארגונים וחברות במשק הישראלי, ובהם בנק לאומי, השב"כ, רכבת ישראל, זירות התרבות והחינוך של מפעל הפיס במדיה החברתית והבלוג של בית ההשקעות מגדל שוקי הון. החברה הובילה קמפיינים גם עבור אישים פוליטיים ובהם ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי.[1]

ב-2016 מכר שוב את "ריפרש" לחברת גרייט דיגיטל תמורת סכום של כעשרה מיליון ש"ח.[2]

שוב פרש מעיסוקו הקבוע בעיתונות אך המשיך לכתוב בטור קבוע ב"גלובס"[3], וכן כותב מעת לעת בנושאי שיווק דיגיטלי בעיתון "כלכליסט"[4] ומגיש פינות על פרסום ושיווק באינטרנט במסגרת התוכנית "הקמפיין" בערוץ 2 ו"צינור לילה"[5] בערוץ 10.

שימש כמרצה בבית הספר לתקשורת של המרכז הבינתחומי הרצליה בו לימד סטודנטים לתואר ראשון כתיבה ועריכה עיתונאית ובמכללה האקדמית נתניה בה לימד בבית הספר לתקשורת קורס שיווק ברשתות חברתיות.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]