אהוד שפירא

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אין תמונה חופשית

אהוד שפירא (נולד בשנת 1944) הוא כלכלן ומנהל ישראלי, יושב-ראש פסגות בית השקעות ולשעבר ממלא-מקום מנכ"ל בנק לאומי ויו"ר קבוצת הביטוח הפניקס.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

נולד בישראל, בנם של יעקב ובלה שפירא. בעל דוקטורט לכלכלה ומימון מאוניברסיטת ניו יורק.

בתחילת שנות ה-70 החל את עבודתו בבנק לאומי. בין השנים 1975–1980 התגורר בארצות הברית, שם עבד בתפקידים בכירים בבנק לאומי. בשנת 1980 שב לישראל וכיהן כסגן ראש החטיבה העסקית בבנק לאומי. בשנת 1984 שב לארצות הברית במסגרת תפקידו בבנק לאומי ושהה בה עד שנת 1989. לאחר ששב לישראל שימש בתפקידים בכירים בבנק לאומי. היה ראש החטיבה העסקית, משנה בכיר למנכ"ל ואחראי על החטיבה המסחרית, מערך הנדל"ן והחטיבה הבינלאומית. בין השנים 1995–2006 שימש כממלא-מקום המנכ"ל גליה מאור.

בשנת 2006 עזב את בנק לאומי ומונה כיו"ר "הפניקס". במקביל שימש כדירקטור בחברות מהדרין ונשואה-אקסלנס. בשנת 2010 פרש מ"הפניקס". באותה שנה נבחר כדירקטור בבנק לאומי והתמודד על תפקיד יו"ר הבנק, אך לא נבחר. בסוף 2010 נבחר ליו"ר הדירקטוריון של חברת ביראד - חברה למחקר ופיתוח, חבר בחבר הנאמנים של אוניברסיטת בר-אילן, חבר בוועד המנהל ויו"ר ועדת ההשקעות של האוניברסיטה. באוקטובר 2011 החליף את זהבית כהן בתפקיד יושב-ראש פסגות בית השקעות. במקביל הקים עם קבוצת שותפים את קרן ההשקעות גאיה, וכדי למנוע ניגוד עניינים הוא אינו מנהל את הקרן.

שפירא חבר בחבר הנאמנים של מוזיאון תל אביב לאמנות ובוועד המנהל של מכון ירושלים לחקר ישראל. בשנת 2012 מונה לראש אגודת הידידים בישראל של בית לוחמי הגטאות.

משפחתו[עריכת קוד מקור | עריכה]

שפירא מתגורר בתל אביב. נשוי לשופטת בדימוס תחיה שפירא (בתו של הרב שלמה גורן) ואב לשלוש בנות. בתו הבכורה עינת ישפה היא פסיכולוגית חינוכית, העומדת בראש השירות הפסיכולוגי החינוכי של עיריית בני-ברק ומתגוררת בפתח תקווה. בתו השנייה היא עו"ד אפרת שפירא-רוזנברג המתגוררת במזכרת בתיה.