אהרון דיטשר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אין תמונה חופשית
אין תמונה חופשית

אהרון (האווי) דיטשר (Howard Deitcher‏; נולד ב-27 בפברואר 1955 במונטריאול) הוא מרצה בכיר בגמלאות בבית ספר לחינוך באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר סגל במכון מנדל למנהיגות. ניהל את מרכז מלטון לחינוך יהודי ואת "תוכנית רביבים" באוניברסיטה העברית.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

דיטשר נולד בקנדה. הוא למד בישיבה יוניברסיטי והיה תלמידה של נחמה ליבוביץ.

דיטשר ניהל את המרכז לחינוך יהודי באוניברסיטה העברית על שם מלטון בשנים 2002-2008. כמו כן עמד בראש תוכנית עמיתי ירושלים במכון מנדל למנהיגות בשנים 1996-2001.

דיטשר חוקר ומרצה בתחומים: תפיסתו של הילד את הסיפור המקראי, שאלות תאולוגיות והוראת המקרא, טקסי מעבר כחוויה חינוכית ודגמים של מנהיגות חינוכית בימינו. הוא פרסם רבות בנושאים אלו ומנהל מספר פרויקטים חינוכיים בקהילות שונות בצפון אמריקה, אירופה ואוסטרליה. הוא ערך שלושה ספרים ומעביר השתלמויות מורים בקהילות שונות בעולם.

עד יציאתו לגמלאות בשנת 2022 שימש כמנהל החינוכי של תוכנית רביבים להכשרת מורים מצטיינים ללימודי היהדות באוניברסיטה העברית בירושלים.

דיטשר נשוי לחני, פסיכולוגית קלינית ולהם שלושה ילדים.

לקריאה נוספת[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • אהרון דיטשר ואדם טננבאום, סוגיות חינוכיות וטקסטים יהודיים קלאסיים (עיונים בחינוך היהודי כרך ה), הוצאת ספרים ע"ש י"ל מאגנס, 1991
  • אהרון דיטשר ומרלה ל' פרנקל, הבנת המקרא בימינו: סוגיות בהוראתו (עיונים בחינוך היהודי כרך ט), הוצאת מאגנס, 2004
* Alex Pomson and Howard Deitcher, editors, Jewish Day Schools, Jewish Communities: A Reconsideration, The Littman Library of Jewish Civilization, Oxford, England, 2009

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]