אוטונומו טכנולוגיות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אוטונומו טכנולוגיות בע"מ
Otonomo-logo.png
נתונים כלליים
סוג חברה ציבורית
מייסדים בן וולקוב, אבנר כהן
תאריך הקמה 2015
משרד ראשי הרצליה
מוצרים עיקריים מידע על כלי רכב
מנכ"ל בן וולקוב
עובדים 70 (אוגוסט 2021)
 
otonomo.io

אוטונומו טכנולוגיות בע"מ היא חברה ציבורית ישראלית העוסקת באיסוף נתונים ממיליוני כלי רכב המתקשרים עם שרתיה. מידע על פי נתונים אלה משמש יצרני רכב, ציי רכב ונותני שירותים לענף הרכב.

החברה הוקמה בשנת 2015 על ידי בן וולקוב, שמשמש כמנכ"ל החברה, ואבנר כהן, שהיה נשיא החברה והפסיק להיות פעיל בה. מרכז הפיתוח של החברה שוכן בהרצליה. היא מעסיקה כ-70 עובדים בישראל ובארצות הברית.

נכון לפברואר 2021 החברה אוספת מדי יום יותר מארבעה מיליארד נתונים, מיותר מ-40 מיליון כלי רכב המתקשרים עם שרתיה. הנתונים נאספים מחיישני המכונית, וכוללים מיקום, מהירות, תאוצה, קילומטרז', לחץ אוויר בצמיגים ועוד. נתונים אלה משודרים בזמן אמת אל שרתי החברה, ונשמרים במאגר הנתונים שלה. מידע המופק מנתונים אלה משמש צרכנים שונים, ובהם יצרני רכב, ציי רכב ונותני שירותים לענף הרכב. לחברה שיתופי פעולה עם יצרני רכב, בהם פז'ו-סיטרואן, פיאט-קרייזלר, BMW, מיצובישי, מרצדס וניסאן-רנו. החברה מתגמלת את הנהגים בסיוע במציאת חניה, בתלושי דלק ועוד.[1] החברה מספקת את שירותיה במודל SaaS, והיא פועלת על שרתי מחשוב ענן של AWS.

באוקטובר 2016 גייסה החברה 12 מיליון דולר, בהמשך לשלושה מיליון דולר שגויסו בדצמבר 2015.[2] באפריל 2017 גייסה החברה עוד 25 מיליון דולר.[3] בפברואר 2018 גייסה החברה עוד שלושה מיליון דולר.[4] באוגוסט 2021 החלה החברה להיסחר בבורסת נאסד"ק, לאחר שהתמזגה עם חברת ספאק אמריקאית.[5] במועד זה החברה עדיין לא הייתה רווחית.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]