אוטופיה (משחק וידאו)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

אוטופיה (אנגלית: Utopia) הוא משחק וידאו אסטרטגי שפותח בשנת 1981 על ידי דון גלוו (Don Daglow). אוטופיה היה מהמשחקים הראשונים של סימולציות ניהול ובנייה ו- God game אשר עליהם התבסס הג'אנר של משחקי אסטרטגיה בזמן אמת.

ביולי 2010 המשחק שווק מחדש בחדר המשחקים של מיקרוסופט (Microsoft's Game Room) עבור קונסולות Xbox 360 ולGames for Windows Live.

מהלך המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

אוטופיה הוא משחק לשני שחקנים, שבו כל אחד מהם שולט באחד משני האיים של המשחק. אין בו אפשרות לשחקן של אינטליגנציה מלאכותית, אבל שחקן יחיד יכול לשחק כדי להשיג ניקוד גבוהה תוך התעלמות מהאי השני. בתחילת המשחק השחקנים יכולים להחליט מה האורך של כל תור (60 שניות הן ברירת המחדל), ולמשך כמה תורות יהיה המשחק (15 תורות כבררת מחדל). המנצח הוא השחקן עם מרבית הנקודות בתום המשחק[1].

כל שחקן שולט באי שלו ומשתמש בלחצנים כדי להזיז את הסמן על גבי המסך. שני השחקנים משתמשים במטילי זהב כדי לבנות בנינים שונים (בתים, בתי ספר, מפעלים, בתי חולים ומבצרים) על האיים שלהם, לבנות סירות מסוגים שונים או לממן פעילות של מורדים באי של היריב. ככל שהאוכלוסייה של כל אי גדלה, השליט אחראי לשיכון אנשיו, האכלתם ושמירה על מצב הרוח שלהם כדי להימנע ממרידות אשר מורידות מהניקוד של השחקן ועלולות להרוס מבנים. ההכנסה נוצרת כאשר עננים רנדומליים עוברים מעל השדות של השחקן, כאשר סירות דיג תופסות דגים ובסוף של כל תור בהתאם לתוצרת של השחקן.

רוב התורות כוללים בנייה של בניינים ותמרון של סירות הדייג. השחקן יכול גם לנסות להטביע את הסירות של היריב. האלוגריתם של המשחק יוצר את הפעילות של מזג האוויר, הדגים וספינות הפירטים.

קליטת המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

GameSpy כללה את אוטופיה בהיכל התהילה שלה בשנת 2004[2]Gamespot כללו את אוטופיה בסדרה Unsung Heroes[3]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ "UTOPIA Cartridge Instructions". Intellivision Productions, Inc. אורכב מ-המקור ב-2013-11-09. נבדק ב-2014-10-30.
  2. ^ GameSpy Hall of Fame Article on Utopia
  3. ^ Baker, T. Byrl, Unsung Heroes: Ground Breaking Games – Utopia, GameSpot, ארכיון מ-2010-07-07, נבדק ב-2014-10-30