לדלג לתוכן

אוסטין ת'יאורי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אוסטין ת'יאורי
Austin Theory
ת'יאורי, יולי 2018
ת'יאורי, יולי 2018
לידה 2 באוגוסט 1997 (בן 26)
מקדונו, ג'ורג'יה, ארצות הברית
שם במה אוסטין ת'יאורי
ת'יאורי
משקל 100 ק"ג
גובה 1.85 מטר
לאום אמריקאי
קריירה מקצוענית מאי 2016 – הווה (כ־8 שנים)
מאמנים AR פוקס
ליגות WWE
תרגילי סיום A-Town Down

אוסטין וייטאנגלית: Austin White; נולד ב-2 באוגוסט 1997) הידוע יותר בשם הבמה שלו, אוסטין ת'יאורי הוא מתאבק אמריקאי, המופיע בארגון ההיאבקות WWE, בתוכנית סמאקדאון.

לפני שהחל להתאבק בארגון ה-WWE, ת'יאורי התאבק עבור ארגוני ההיאבקות העצמאיים שהיו חלק מה-World Wrestling Network כמו Full Impact Pro‏ (FIP) ו-Evolve, כשתחתיהן הוא זכה באליפות ה-WWN, אליפות העולם במשקל כבד של FIP ואליפות Evolve.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2015, וייט ניצח באליפות פיתוח גוף לנוער של ג'ורג'יה מטעם הוועדה הלאומית לפיתוח גוף, בעודו בן 17.[1]

קריירת היאבקות מקצועית[עריכת קוד מקור | עריכה]

ארגונים עצמאיים (2016–2019)[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-5 במאי 2016, וייט ערך את קרב הבכורה שלו בקריירה תחת שם הבמה אוסטין ת'יאורי, כשניצח את AR פוקס וזכה באליפות במשקל כבד של WWA 4 באירוע של הארגון World Wrestling Alliance 4. את קרב הבכורה שלו בארגון Progress Wrestling ערך ב-1 באפריל 2017, כשהשתתף בקרב מרובע נגד קית' לי, ג'ייסון קינקייד ובלאסטר מקמאסיב, שבסופו לי ניצח. ב-12 באוגוסט, ת'יאורי נטל חלק בקרב מרובע נוסף, הפעם נגד מארק האסקינס, מארק אנדרוז וקית' לי, שבסופו האסקינס ניצח. באירוע ה"פרק 67", ת'יאורי הצטוות לשורות המתאבקת ג'יני וביחד הם ניצחו את וויל אוספריי וקיי לי ריי.

World Wrestling Network‏ (2016–2019)[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-12 באוגוסט 2016, ת'יאורי רשם את הקרב הראשון שלו בארגון ההיאבקות העצמאי Full Impact Pro‏ (FIP) במסגרת האירוע Heatstroke, שבו חבר לשורות AC מאק. ב-7 בינואר 2017, ת'יאורי הפסיד ל-AR פוקס. באירוע מספר 78 של הארגון Evolve, ת'יאורי רשם ניצחון בקרב הראשון שלו בארגון על דארבי אלין. אירוע לאחר מכן, הוא השתתף בקרב מרובע נגד כריס דיקינסון, אנטוני הנרי ופרד יהי, שבסופו דיקינסון ניצח. באירוע מספר 80, הוא נחל הפסד לאית'ן פייג'. באירוע מספר 84, הוא ניצח את ליאו ראש. לעומת זאת, באירוע מספר 89, הוא נוצח על ידי טרנט בארטה.

באירוע מספר 97, שנערך ב-10 בדצמבר, הוא גבר על פרד יהי וזכה באליפות העולם במשקל כבד של FIP. באירוע Everything Burns של הארגון FIP, הוא הפסיד למרטין סטון. באירוע מספר 100 של Evolve, ת'יאורי כשל בניסיונו לזכות באליפות Evolve לאחר שהפסיד לזאק סברה ג'וניור. שלושה אירועים לאחר מכן ב-6 באפריל 2018, ת'יאורי ניצח את קית' לי וכתוצאה מכך זכה באליפות ה-WWN.[2] עם זאת, הוא הפסיד את התואר לג'ואי ג'נלה חודש לאחר מכן באירוע מספר 106. באירוע Accelerate של הארגון FIP, שנערך ב-30 בספטמבר, הוא איבד את תואר אליפות העולם במשקל כבד של FIP, כשהפסיד לאנטוני הנרי. באירוע מספר 117 של Evolve, שנערך ב-15 בדצמבר, ת'יאורי ניצח את פביאן אייכנר ורודריק סטרונג בקרב משולש כדי לזכות באליפות Evolve. באירוע Evolve 131, ת'יאורי זכה בפעם השנייה בקריירה שלו באליפות ה-WWN, כשניצח את JD דרייק בקרב יחידים "המנצח זוכה בהכל" על אליפות ה-WWN ועל אליפות Evolve. באירוע Evolve 139, שנערך ב-9 בנובמבר 2019, הוא הפסיד את התואר לג'וש בריגס.

מקסיקו (2018–2019)[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-16 ביוני 2018, ת'יאורי ערך את קרב הבכורה שלו בארגון המקסיקני The Crash Lucha Libre, כשהפסיד לריי הורוס. ב-2 במרץ 2019, ת'יאורי ניצח את ווילי מאק, ברברו קאברנאריו וסנסון כדי לזכות באליפות במשקל כבד של The Crash. ב-14 ביוני, ת'יאורי ערך את קרב הבכורה שלו בארגון מקסיקני אחר בשם CMLL, שבו הצטוות לשורות קריסטיקו וולואדור ג'וניור בניצחונם בקרב שלושה נגד שלושה על רוש ולה פסטה נגרה (ברברו קאברנאריו ונגרו קאסאס).

WWE[עריכת קוד מקור | עריכה]

התחלות ברוסטר הראשי (2019–2020)[עריכת קוד מקור | עריכה]

לפני שחתם באופן רשמי בארגון ה-WWE, ת'יאורי השתתף במבחן קבלה של הארגון בפברואר 2018. ב-8 באפריל במהלך היום הרביעי של שבוע רסלמניה, ת'יאורי הגן בהצלחה על אליפות ה-WWN נגד מרסל ברטל.

ב-15 באוגוסט 2019, דווח שת'יאורי חתם על חוזה בארגון ומיד לאחר מכן נשלח ל-WWE Performance Center.[3] הוא ערך את קרב הבכורה שלו בארגון ב-25 בדצמבר בפרק של התוכנית NXT, כשנענה בחיוב לאתגר הפתוח שרודריק סטרונג הציב על אליפות צפון אמריקה של NXT; לעומת זאת, בקרב זה הוא כשל בניסיונו לזכות בתואר. ב-8 בינואר 2020 בתוכנית NXT, הוא השיג את ניצחונו הראשון, כשניצח בקרב יחידים את חואקין ויילד. ב-25 במרץ, הוא נחל הפסד לטיילר בריז. ת'יאורי הופיע ב-30 במרץ בתוכנית Raw כשזלינה וגה גייסה אותו לשורותיה בעקבות פציעתו של אנדרדה ימים קודם לכן. בעקבות זאת, הוא הצטוות לשורות המיוצג האחר שלה, אנג'ל גרזה, וביחד עם סת' רולינס הם נחלו הפסד לקווין אואנס והסטריט פרופיטס (אנג'לו דוקינס ומונטז פורד) במסגרת קרב שלושה נגד שלושה. בלילה השני של האירוע רסלמניה 36, שהוקלט ב-25 וב-26 במרץ (ושודר ב-5 באפריל), ת'יאורי וגרזה לא הצליחו לנצח את הסטריט פרופיטס בקרב אשר היה על חגורות האליפות של Raw. לילה לאחר מכן בתוכנית Raw, ת'יאורי, ג'רזה וזלינה וגה הפסידו בקרב שלושה נגד שלושה לסטריט פרופיטס וביאנקה בלאייר. ב-13 באפריל, ת'יאורי גבר על אקירה טוזאווה. שבוע לאחר מכן, ת'יאורי כשל בהעפלתו לקרב הכסף בבנק במסגרת האירוע כסף בבנק לאחר שהפסיד לאליסטר בלאק. ב-27 באפריל, ת'יאורי, אנדרדה ואנג'ל גרזה נחלו הפסד לאליסטר בלאק, אפולו קרוז וריי מיסטריו במסגרת קרב שלושה נגד שלושה. ב-25 במאי, ת'יאורי ומרפי ניצחו בקרב זוגות את אליסטר בלאק והומברטו קאריו. ב-8 ביוני, ת'יאורי ומרפי הפסידו בקרב זוגות לאליסטר בלאק והומברטו קאריו.

The Way‏ (2020–2021)[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-26 באוגוסט בפרק של התוכנית NXT, ת'יאורי חזר להופיע כאשר הוא התעמת עם ברונסון ריד.[4] בספיישל NXT Super Tuesday, שנערך ב-1 בספטמבר, הוא הסיח את דעתו של ריד במהלך הקרב שלו נגד טימותי טאצ'ר; הסחת דעת זו עלתה לריד בהפסד. שבוע לאחר מכן בספיישל NXT Super Tuesday II, ת'יאורי הפסיד לאותו ריד. בשבועות שבאו לאחר מכן, הוא הפסיד בין היתר לקושידה, דמיאן פריסט (בקרב שאינו היה על אליפות צפון אמריקה של NXT), אדם קול, דקסטר לומיס, ג'וני גרגאנו וברונסון ריד. באירוע NXT TakeOver: WarGames, שנערך ב-6 בדצמבר, ת'יאורי חשף את עצמו כדמות מתחת למסכת רוח הרפאים ולחבר החדש במשפחת גרגאנו זאת לאחר שעזר לג'וני גרגאנו לזכות באליפות צפון אמריקה של NXT בפעם השלישית בקריירה. בפרק העוקב של התוכנית NXT שלושה ימים לאחר מכן, התגלה שהוא חלק מקבוצת הנבלים לצד גרגאנו, אשתו, קנדיס לאריי, ואינדי הארטוול; קבוצה שנקראה בשם The Way. ב-16 בדצמבר, ת'יאורי וגרגאנו ניצחו בקרב זוגות את ליאון ראף וקושידה. ב-20 בינואר 2021, ת'יאורי וגרגאנו הודחו מטורניר הזוגות לזכר דאסטי רודס כבר בסיבוב הראשון על ידי אותם ליאון ראף וקושידה. ב-3 בפברואר, ת'יאורי ניצח בקרב יחידים את ליאון ראף. ב-17 במרץ, ת'יאורי הפסיד לדקסטר לומיס. ב-27 באפריל, ת'יאורי נחל הפסד נוסף, הפעם לברונסון ריד. ב-11 במאי, ת'יאורי הפסיד לאלוף ה-NXT, קאריון קרוס. ב-8 ביוני, הוא הפסיד לאוני לורקאן. ב-20 ביולי, ת'יאורי נוצח על ידי קייל אוריילי כתוצאה מהכנעה.

העלילה עם מר. מקמהן והזכיות באליפות ארצות הברית (2021–היום)[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-11 וב-18 באוקטובר בפרק של התוכנית Raw, ת'יאורי גבר על ג'ף הארדי. ב-25 באוקטובר בפרק של התוכנית Raw, ת'יאורי גבר על דומיניק מיסטריו. ב-22 בנובמבר בפרק של התוכנית Raw, ההזדמנות להתמודד על אליפות ה-WWE ניתנה לת'יאורי; לעומת זאת, הוא לא צלח במשימתו, כשהפסיד לאלוף, ביג אי. ב-20 בדצמבר בפרק של התוכנית Raw, ת'יאורי הפסיד לפין באלור; כאות מחאה על ההפסד, ת'יאורי תקף את באלור במהלך ריאיון מאחורי הקלעים. בנוסף, הוא הצליח לנצח את אותו באלור ב-17 בינואר 2022. שבוע לאחר מכן, הוא הפסיד ל-AJ סטיילס. בפרק של התוכנית שהתקיים ב-31 בינואר, ת'יאורי ניצח את קווין אואנס וכתוצאה מכך העפיל לקרב תא ההדחות על אליפות ה-WWE באירוע תא ההדחות. לעומת זאת, שבוע לאחר מכן הוא הפסיד לאותו אואנס. ב-18 באפריל בפרק של התוכנית Raw, ת'יאורי גבר על פין באלור וכתוצאה מכך זכה באליפות ארצות הברית. באירוע גיהנום בכלוב, שנערך ב-5 ביוני, ת'יאורי הגן בהצלחה על תוארו נגד מוסטפא עלי. באירוע כסף בבנק, שנערך ב-2 ביולי, ת'יאורי הפסיד את אליפות ארצות הברית לבובי לאשלי. לעומת זאת, מאוחר יותר בקרב המרכזי של האירוע, הוא ניצח בקרב הכסף בבנק של הגברים, כשהובטח לו חוזה על אליפות עולם לבחירתו בכל זמן ומקום שירצה במהלך השנה הקרובה. ב-15 באוגוסט, ת'יאורי ניצח את דולף זיגלר. במופע המקדים לאירוע Clash at the Castle, שנערך ב-3 בספטמבר, ת'יאורי ואקדמיית אלפא (צ'אד גייבל ואוטיס) הפסידו למאדקאפ מוס והסטריט פרופיטס (אנג'לו דוקינס ומונטז פורד). ב-5 וב-19 בספטמבר, ת'יאורי נחל הפסדים בקרבות יחידים לקווין אואנס, בהתאמה. ב-10 באוקטובר, הפסיד לג'וני גרגאנו. ב-31 באוקטובר, הוא כשל בניסיונו לזכות באליפות ארצות הברית לאחר שהפסיד לסת' "פריקין" רולינס. ב-7 בנובמבר ת'יאורי פדה את מזוודת הכסף בבנק שלו על אלוף ארצות הברית, רולינס, אך הפסיד בקרב על התואר. באירוע סדרת ההישרדות 2022 ת'יאורי ניצח בקרב משולש על אליפות ארצות הברית את בובי לאשלי וסת' "פריקין" רולינס וזכה באליפות.

אליפויות והישגים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • הישגים בארגון ההיאבקות Black Gate Wrestling
  • אליפות במשקל כבד של Black Gate Wrestling (פעם אחת)
 • הישגים בארגון ההיאבקות The Crash Lucha Libre
  • אליפות במשקל כבד של The Crash (פעם אחת)
 • הישגים בארגון ההיאבקות Evolve
  • אליפות Evolve (פעם אחת)
 • הישגים בארגון ההיאבקות Full Impact Pro - FIP
  • אליפות העולם במשקל כבד של FIP (פעם אחת)
 • הישגים בארגון ההיאבקות Fire Star Pro Wrestling - FSPW
  • אליפות במשקל כבד של FSPW (פעמיים)
 • הישגים בארגון ההיאבקות Mucha Lucha Atlanta - MLA
  • האליפות הגלובלית של MLA (פעם אחת)
 • הישגים בארגון ההיאבקות National Championship Wrestling - NCW
  • אליפות במשקל כבד של NCW (פעם אחת)
 • הישגים בווועדה הלאומית לפיתוח גוף
  • זוכה בתחרות פיתוח גוף לנוער של ג'ורג'יה (פעם אחת)
 • הישגים בארגון ההיאבקות Peachstate Wrestling Alliance - PWA
  • אליפות המורשת של PWA (פעם אחת)
 • הישגים במגזין ההיאבקות Pro Wrestling Illustrated - PWI
  • PWI דירג אותו במקום ה-80 מתוך 500 המתאבקים הטובים ביותר לשנת 2019
 • הישגים בארגון ההיאבקות World Wrestling Alliance 4
  • אליפות במשקל כבד של World Wrestling Alliance 4 (פעם אחת)
 • הישגים בארגון ההיאבקות World Wrestling Network - WWN
  • אליפות ה-WWN (פעמיים)
 • הישגים בארגון ההיאבקות Xtreme Wrestling Alliance - XWA
  • אליפות במשקל כבד של XWA (פעם אחת)

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא אוסטין ת'יאורי בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]