אוסיף השקעות ופיתוח

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Incomplete-document-purple.svg יש להשלים ערך זה: בערך זה חסר תוכן מהותי. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
הנכם מוזמנים להשלים את החלקים החסרים ולהסיר הודעה זו. שקלו ליצור כותרות לפרקים הדורשים השלמה, ולהעביר את התבנית אליהם.
אוסיף השקעות ופיתוח בע"מ
סוג חברה פרטית
שנת הקמה 1962

אוסיף השקעות ופיתוח בע"מ המוכרת בשם המקוצר אוסיף היא חברה פרטית העוסקת בייזום ובנייה ובהשקעות בפרויקטי נדל"ן מניב, ותשתיות.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אוסיף השקעות נוסדה בשנת 1962 בשם השקעות ופיתוח של פז בע"מ ועיסוקה העיקרי היה בהשקעות, פיתוח ונאמנויות. בשנת 1963 הונפקה החברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב והפכה לחברה ציבורית. בפברואר 1985 שונה שם החברה ל"פז השקעות ופיתוח" ובדצמבר 1991 בעליה החליפו את שמה לשמה הנוכחי. בין ינואר 1991 לדצמבר 1993 עיקר פעילותה של החברה היה מתן הלוואות ללקוחות למימון רכישה של נכסי נדל"ן שונים, מימון עסקאות, ובחיפוש אחר השקעות בתחומי הבניין, התעשייה והמסחר. ביולי 1991 החברה החלה לעסוק בתחום הנדל"ן באופן ישיר. אוסיף אינה חברת קבלן רשומה ואינה מבצעת עבודות קבלנות. עקב כך עבודות הבניה בפרויקטים שאותם היא יוזמת הינן מתבצעות על ידי חברות קבלן שונות. בעבר כשקבוצת אביב שלטה בחברה, עבודות הבנייה בוצעו על ידה.

תחומי פעילות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • משנת 1993 מתרכזת פעילות החברה בתחום היזום, ההשקעות, הקמה וניהול של פרויקטים בתחום הנדל"ן בארץ ובחו"ל.

בעלי עניין[עריכת קוד מקור | עריכה]

באוקטובר 2008 רכשה ישרס את מניותיו של ארקדי גאידמק ב"אוסיף", על פי הערכת שווי של 210 מיליון ש"ח. אוסיף עברה בשליטת ישרס מהפסדים בשנים 2008–2009 לרווח של 7 מיליון שקלים ב-2010. בשנת 2011 ביקשה ישרס לרכוש את אחזקות הציבור באוסיף על פי שווי של 193 מיליון שקל, אך ההצעה נדחתה על ידי משקיעי מיעוט שטענו שהחברה שווה הרבה יותר[1]. לאחר מספר חודשים הוצעה לבעלי המניות הצעה משופרת[2] שאושרה, ואוסיף עברה לשליטתה המלאה של ישרס.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

P Economy.png ערך זה הוא קצרמר בנושא כלכלה ובנושא ישראל. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.