לדלג לתוכן

אימה אמריקאית: הכישוף - דמויות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

להלן רשימת דמויות מתוך "הכישוף" - העונה השלישית של סדרת הטלוויזיה האמריקאית "אימה אמריקאית".

דמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • זואי בנסון (טאיסה פרמיגה) - בחורה ביישנית וצעירה שמגלה שהיא מכשפה בתחילת העונה, כאשר היא הורגת בטעות את החבר שלה, צ'ארלי כשהם מקיימים יחסי מין בפעם הראשונה. או אז היא נשלחת ל"אקדמיה של מיס רובישואו" על ידי אמה, שחוששת מהכוח ההרסני של זואי. לאחר מכן, זואי מלווה את מדיסון מונטגומרי למסיבת קולג', שם היא פוגשת ומתאהבת במבט ראשון עם קייל ספנסר, סטודנט בקולג' שנרצח על ידי מדיסון באותו הלילה. מדוכאת עם מותו של קייל, זואי מקימה אותו לתחייה. עם תמיכתו של קייל, זואי הופכת במהירות למכשפה אסרטיבית יותר ומתחרה חזקה על תפקיד העליונה הבאה. זואי לעיתים קרובות גם פועלת כמנהיגה, ומשפיעה על המכשפות האחרות לפעול כצוות מאוחד - אף על פי שהיא מעומתת עם מדיסון. בניגוד למכשפות האחרות, זואי גם בקיאה מאוד בהטלת לחשים. היא מדגימה את כוחה כשהיא שוברת את קללת הזומבים החזקה של מארי לאבו. התמימות והרצון החזק שלה מובילים אותה בעיקר לצרות, כמו בפעם כשהיא החייתה בטעות את רוצח הגרזן. לקראת סוף העונה, זואי מתה במהלך מבחן "שבעת הפלאים" שלה, אך בסופה מוחזרת לתחייה על ידי קורדליה ומתמנת לראשות מועצת המכשפות יחד עם קוויני.
 • קורדליה פוקס (שרה פולסון) - בתה ה"מאכזבת" והעקרה של העליונה הנוכחית, פיונה גוד, והמנהלת המעשית של "האקדמיה של מיס רובישואו" ששוכנת בניו אורלינס. קורדליה מגנה על תלמידותיה, ומעדיפה ליישב את הסכסוכים בדרכי שלום, בניגוד לאמונותיה של אמה. כאשר תוקף אנונימי שופך חומצה גופרתית על פניה, קורדליה מתעוורת. כתוצאה מכך, היא מפתחת כוח נוסף מ"שבעת פלאים", ראיית הנסתר, מה שמאפשר לה לקבל חזיונות מהעבר והעתיד. כוח חדש זה מוביל אותה לגלות את בגידתו של בעלה, האנק, וגם את הסודות האפלים האחרים של המכשפות האחרות באקדמיה. ככל שפיונה נחלשת, קורדליה מתחילה לפתח כוחות נוספים והופכת למנהיגה תקיפה יותר, תוך כדי שהיא יוצאת מהצל של אמא שלה. קורדליה מוכשרת ברקיחת שיקויים בשל הבקיאות והידע שלה בבוטניקה ובצמחים. יחסי הבת-אמא של קורדליה עם פיונה רעועה וקרועה, ולכן קורדליה רואה במירטל סנואו, שאותה היא מכנה "דודה מירטל", תחליף לאמא ומודל חיקוי. בסוף העונה, קורדליה הופכת לעליונה החדשה לאחר שעברה בהצלחה את מבחן "שבעת הפלאים" על פי הצעתה של מירטל, וכתוצאה מכך העיוורון שלה מתרפא.
 • מירטל סנואו (פרנסס קונרוי) - ראש מועצת המכשפות האקסצנטרית. אף על פי שהיא משמשת כתחליף אם לבתה של פיונה, קורדליה, מירטל נוטרת טינה לפיונה, במיוחד מפני שהיא מאמינה (ובצדק) שזאת האחרונה רצחה את העליונה הקודמת, אנה-לי לייטון. מירטל היא בוגרת ומנהלת לשעבר של "האקדמיה של מיס רובישואו". מירטל מחזיקה במספר יכולות הכוללות בין היתר זיהוי שקרים, טלקינזיס, שהוא האהוב עליה מכולם וטלפורטציה, בה היא משתמשת לעיתים קרובות, נעלמת ומופיעה בכל רחבי האקדמיה. מירטל היא אנינת טעם שמעריצה מאכלי גורמה, אופנות, תכשיטים, רומנטיקה, והתרועעות עם מעצבי אופנה. מירטל נאמנה למועצת המכשפות בכללותו, אך זה לא מונע ממנה לעשות את כל הדרוש להשגת המטרות שלה. עד סוף העונה, מירטל מאמינה שזואי או מיסטי דיי הן המועמדות החזקות ביותר לתפקיד העליונה החדשה, אך לאחר שמיסטי דיי מתה, היא מבינה שקורדליה היא העליונה החדשה ומייעצת לה לעבור את המבחן. לאחר מכן, היא מועלת על המוקד על הפשעים שלה, לבקשתה. שם, מילתה האחרונה היא "בלנסיאגה".
 • קייל ספנסר (אוון פיטרס) - תלמיד קולג', ומנהיג אחוות הבנים. הוא מתאהב בזואי ממבט הראשון. בילדותו, קייל נהפך לקורבן של התעללות מינית מצד אימו, אלישיה ספנסר, ובבגרותו הוא עבד קשה כדי להרוויח מלגה ולברוח לקולג'. הוא נהרג בתחילת העונה, כאשר מדיסון מרסקת את האוטובוס בו הוא נסע באמצעות טלקינזיס. הוא קם לתחייה מאוחר יותר בחדר מתים באמצעות כישוף שהוטל על ידי זואי ומדיסון, כשראשו הכרות מחובר לחלקי גוף שונים מקורבנות אחרים של הטבח. הוא סובל מחסרונות חמורים לאחר שיבתו לתחייה - כגון חוסר יכולת לדבר והתקפי זעם רצחניים. קייל נכנס לתוך מערכת יחסים משולשת עם זואי ומדיסון, ולאחר שפיונה מגלה אותו, הוא הופך גם ל"כלב השמירה" של המכשפות. לאחר שפיונה "מתקנת" את המוח שלו, קייל בוחר בזואי ותומך בה. בסוף העונה, קייל הופך למשרת החדש של האקדמיה, ומשתלט על תפקידו של ספולדינג.
 • מיסטי דיי (לילי רייב) - מכשפה צעירה שחיה באופן עצמאי. למיסטי דיי יש את היכולת להעלות באוב מתים ולהקים אותם לתחייה, אך לאחר שהיא מתגלה, היא מועלה על המוקד. המוות שלה סוקר באופן תקשורתי, והיא נחשבה למתה, אבל היא קמה לתחייה באופן מסתורי בעצמה, ולאחר מכן, היא מבלה את זמנה לבדה בביצות. היא אישה בודדה, שמעריצה את סטיבי ניקס. מיסטי מתעבת את ההרג, והיא נואשת למצוא מקום שבו היא שייכת כבת משפחה. היא מסייעת לריפוי גופו של קייל אחרי שזואי ומדיסון החיו אותו עם כישוף, וגם מאוחר יותר מחיה את מירטל סנואו, לאחר שהועלתה על המוקד. יכולת ההחייאה שלה מוגבלת על כמות הזמן שבו הגוף מת, כפי שמוכח כשהיא נאבקת להחיות את מדיסון, שהייתה מתה במשך שבועות. מיסטי דיי גם מוכיחה יכולות שליטה בבעלי חיים, כשהיא משלחת את התנינים לתקוף את הציידים וגם מוציאה מגופה החרוך של מירטל בעלי חיים. לקראת סוף העונה, מיסטי דיי מתה וגופה נהפך לאפר בזמן כשהיא נבחנת במבחן ל"שבעת הפלאים".
 • מדיסון מונטגומרי (אמה רוברטס) - מכשפה וכוכבת הוליוודית צעירה בעלת כוח טלקינזיס. מדיסון הייתה בתוך ומחוץ לגמילה במשך שנים. בתחילת העונה, מדיסון מסוממת ונאנסת על ידי אחוות הבנים של קייל, והיא נוקמת בהם על ידי ריסוק האוטובוס שלהם, ולאחר מכן היא הופכת מתיידדת עם זואי לאחר שזו האחרונה הורגת את הניצול היחיד מהאירוע. מדיסון מכורה לתשומת לב, ומתנהגת בצורה פרובוקטיבית כדי שאחרים כבר לא יוכלו להתעלם ממנה. מדיסון מתוארת כדומה לפיונה בתור נערה. פיונה מאמינה שהיא העליונה הבאה לאחר שמדיסון מתחילה להפגין יכולות חדשים, ולכן היא משספת את גרונה, ומשאירה אותה למות על הרצפה. לאחר שיבתה לתחייה, היא איננה מסוגלת לחוש כאב או רגש ומתחילה מערכת יחסים משולשת עם קייל וזואי, בעיקר מפני שרגשותיה כלפי קייל הם הדבר היחיד שהיא יכולה להרגיש. לקראת סוף העונה, מדיסון הופכת לתחרותית ומוכנה לעשות כל דבר כדי להיות העליונה החדשה ולשלוט בקייל, שבסוף בוחר בזואי על פניה. רצונה של מדיסון לשלוט בקייל ובכוח העליונה מוביל אותה למותה השני והאחרון.
 • פיונה גוד (ג'סיקה לאנג) - העליונה של הדור שלה. פיונה חיה חיים זוהרים של יוקרה ופאר בלוס אנג'לס. בתחילת העונה, פיונה חוזרת ל"אקדמיה של מיס רובישואו" לאחר הרצח של מיסטי דיי, מתוך כוונה ללמד את המכשפות הצעירות להילחם, וליישב את ההדורים עם בתה המנוכרת, קורדליה. פיונה משתוקקת לחיי נצח ומחפשת כל דרך כדי להשיג אותו. ככל שהעליונה החדשה מתעלה, פיונה נהיית חולה מאוד ומפתחת סרטן סופני, והיא מנסה בכל מחיר להחזיר את נעוריה. בהתחלה, היא מנסה להשיג חיי נצח מכוהנת הוודו האלמותית מארי לאבו. לאחר מכן, היא מאמינה שהדרך היחידה להישאר בחיים היא להרוג את העליונה החדשה. היא רוצחת כמה מהתלמידות, אך עדיין ממשיכה להיחלש. פיונה קושרת קשר עם רוצח הגרזן ומביימת את מותה על ידי השתלת מצג שווא בתוכו, שחושף כי הוא רצח אותה. פיונה חוזרת לאקדמיה על מנת להרוג את העליונה החדשה, אך לאחר שהבינה שבתה היא העליונה החדשה, פיונה מתנערת מהאנוכיות ומכוונותיה הרצחניות ומחליטה למות מהסרטן שלה. בגיהנום הפרטי שלה, פיונה חיה בחווה מבודדת עם רוצח הגרזן לנצח הנצחים.
 • מאדם דלפין לאלורי (אנ') (קתי בייטס) - אשת חברה בניו אורלינס בשנת 1830, הידועה לשמצה בהרג ועינוי העבדים שלה. כאשר דלפין התעללה בבסטיאן, אחת מהעבדים שלה, מארי לאבו גרמה לה לשתות שיקוי של חיי נצח וקברה אותה בחיים. דלפין התגלתה מחדש על ידי נאן והציתה מחדש את המלחמה בין שבט הוודו למכשפות כאשר פיונה מוציאה את דלפין מקברה ומשתמשת בה כקלף מיקוח נגד מארי לאבו. דלפין היא בת אלמוות בגלל השיקוי של מארי לאבו ולכן אינה יכולה למות. דלפין היא דמות מורכבת ודואלית. היא באמת אוהבת את המשפחה שלה, אבל היא גם מוכנה לענות אותם כדי למנוע מהם אי-ציות בעתיד. באקדמיה, דלפין נדרשת להיות השפחה של קוויני, והשתיים יוצרות קשר ידידות הססנית. הבגידה של קוויני בה, מנפצת את האמון שלה והרצון לנסות לכפר על הגזענות שלה, והיא חוזרת לתחביביה הרצחניים. בסוף העונה, דלפין מתה בעקבות אי היכולת של מארי לאבו לשלם על החוב שלה. בגיהנום האישי שלה, היא נעולה בכלוב בעליית הגג שלה, מחוץ להישג ידן של בנותיה, ונאלץ לצפות באויבתה, מארי לאבו, מענה אותן לפניה, מבלי שתוכל לעזור להן. דמותה מבוססת על אשת החברה הידועה לשמצה, דלפין לאלורי.
 • ספולדינג (דהיס או'הר) - המשרת של האקדמיה. ספולדינג הוא אילם מ-1971, כשהוא חתך את הלשון שלו כדי למנוע ממועצת המכשפות מלגלות את האמת על הרצח של אנה-לי. הוא היה מאוהב בפיונה במשך שנים רבות. ספולדינג מחבב מסיבות תה ויש לו אוסף בובות נרחב שהוא משחק בהם בעודו מתלבש בכתונת לילה. לאחר הירצחה של מדיסון על ידי פיונה, הוא מוסיף את הגוף שלה לאוסף שלו. מאוחר יותר הוא נחקר על ידי זואי, נאן וקוויני על הרצח של מדיסון, בטענה שהוא היה אחראי, אם כי זואי מסתפקת בכך. מאוחר יותר, זואי מדקלמת לחש, ומחזירה את הלשון הכרותה של ספולדינג לפיו. הוא מודה שפיונה הייתה אחראית לרציחתה של מדיסון, מפני שלשונו כושפה לומר את האמת, וזואי דוקרת את ספולדינג בחזה והורגת אותו. לאחר מותו, הוא נשאר באקדמיה כרוח רפאים, ויחד עם מאדם דלפין לאלורי, הוא אחראי למותה של מארי לאבו. לאחר מכן הוא פועל כחונכו של קייל שמשמש כמשרתה החדש של האקדמיה.

דמויות משניות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מארי לאבו (אנג'לה באסט) - מכשפת וודו אפלה, ויריבתה של פיונה ומאדם דלפין לאלורי. מארי לאבו היא חסרת סלחנות למי שרוצה לפגוע באנשיה. מארי היא בת שלוש מאות, ובהווה נמצאת בבעלותה סלון יופי. מארי לאבו טוענת שהמכשפות של סיילם וצאצאיהן קיבלו את יכולותיהן במתנה משפחת הוודו, טיטובה. היא חתמה בעבר על הפסקת אש עם העליונה, אנה-לי לייטון בשנת 1970, שנשברת מאוחר יותר על ידי הריגת המאהב שלה, בסטיאן. היא שולחת את בסטיאן לתקוף את האקדמיה ולאחר מותו, גם את צבא הזומבים שלה. אך מתגלה שהיא שברה את הפסקת אש לפני שנים רבות, על ידי שכירת צייד המכשפות, האנק. מארי היא מלכת וודו חזקה, המיומנת בביצוע טקסי פריון, יצירת שיקוי חיי נצח ושליטה מוחית. מארי היא גם היחידה לשרוד את הטבח של האנק ולאחר מכן, היא מבקשת מקלט בקרב המכשפות. מאוחר יותר היא מגלה שאריכות הימים שלה היא תוצאה ממכירת נשמתה לפאפא לגבה, ישות רוחנית המשמש כשומר הסף של בין עולמות. בתמורה לחיי נצח, היא חייבת להציע לו קורבן שנתי; נשמה של ילד חף מפשע. לאחר יצירת ברית רופפת עם פיונה גוד, והשתיים מנחיתות התקפה הרסנית על ארגון צייד המכשפות, ופוטרות את עצמן מהאיום הזה לתמיד. מאוחר יותר, היא מותקפת ומבותרת על ידי דלפין לאלורי, וחלקי הגוף שלה מתפזרים ברחבי ניו אורלינס. מכיוון שהיא אינה מסוגלת למלא את חובה לפאפא לגבה, היא מתה.
 • קוויני (גבורי סידיבי) - מכשפה עירונית ושחורה שגדלה במערכת אומנה בדטרויט, שם היא עבדה במסעדת מזון מהיר. היא צאצאית של טיטובה, שפחת הוודו הראשונה. היא תלמידה באקדמיה והוא משמשת כבובת וודו אנושית בזכות היכולת שלה להעביר כאב ופגיעות הנגרמים עליה למישהו אחר ללא נזק ממשי לעצמה. במהלך העונה, היא מותקפת על ידי בסטיאן, ומאוחר יותר מתה מפצעיה הפנימיים. אך עם זאת, פיונה מחיה אותה. לאחר שפיונה כופה על מאדם לאלורי להיות השפחה האישית שלה, הן יוצרים ידידות הססנית לאור הנטיות הגזעניות של דלפין. רק מאוחר יותר הידידות בין השתיים נשברת כאשר קוויני עוברת לצידה של מארי לאבו. לאחר שעזבה את האקדמיה, היא נורית על ידי האנק במהלך הטבח, אך היא שורדת ומצליחה להרוג את האנק על ידי ירייה בעצמה. מתגלה כי קוויני שרדה את פצעיה, ומפגינה חסינות מלאה. לאחר מכן, יכולותיה משגשגות. בסוף העונה, קוויני, יחד עם זואי, מתמנה לראשות מועצת המכשפות על ידי העליונה החדשה, קורדליה.
 • נאן (ג'יימי ברואר) - מכשפה צעירה ותלמידה באקדמיה. לפעמים היא נתפסת על ידי חברותיה כפחות מתוחכמת מבחינה חברתית וחשיבה מהירה מהן - אם כי למעשה, היא למעשה לעיתים קרובות קולטת דברים יותר מהר מהתלמידות האחרות. היא מסייעת בחקירה של זואי עם ספולדינג, שכן היא היחידה למעשה שיכולה לשמוע אותו מאז שכרת את לשונו. נאן מחזיקה ביכולות טלפתיות, והיא יכולה לקרוא את מחשבותיהם של אחרים וגם לראות פרטים שונים של חייהם. נאן נדלקת על שכנה החדש, לוק רמזי, אבל סיכוייה לאושר מתנפצים באופן שגרתי על ידי ההפרעות של מדיסון ואמו הלא יציבה של לוק, ג'ואן - אם כי לוק בעצמו מוקסם ממנה, ובאופן ברור מעדיף אותה על פני מדיסון. כאשר לוק נורה במתקפה של האנק, נאן משתמשת ביכולות הטלפתיות שלה כדי לאפשר ללוק ולאמו לתקשר, אבל במקביל חושפת את העבר הרצחני של ג'ואן. כאשר נאן מגלה שלוק מת על ידי ג'ואן, היא מאלצת את ג'ואן לשתות כמות קטלנית של אקונומיקה ומשאירה אותה מתה על רצפת המטבח שלה. מאוחר יותר באותו הערב, נאן הוא מוטבעת על ידי מארי ופיונה באמבטיה כמנחה לפאפא לגבה, שמקבל את קורבן בחוסר רצון.
 • ג'ואן רמזי (פטי לופון) - נוצרית פונדמנטליסטית, שמתגוררת בסמוך לאקדמיה עם בנה, לוק. מדיסון ונאן מבקרות אותה בבית, בניסיון לפתות את לוק, אך ג'ואן מאלצת אותן לעזוב לאחר שמדיסון משתמש בטלקינזיס לשלח עליה סכין עף עליה ומעלה את וילונות הבית באש. מאוחר יותר באותו הלילה, ג'ואן מתעמתת עם פיונה. היא נורית מספר פעמים רב על ידי האנק, אבל היא מוקמת לתחייה על ידי מיסטי דיי. מאוחר יותר מתגלה שהיא רצחה את בעלה אחרי שהוא בגד בה. ג'ואן נהרגת על ידי נאן, שמשתמשת בטלפתיה כל מנת לכפות עליה כמות קטלנית של אקונומיקה.
 • לוק רמזי (אלכסנדר דריימון) - בנה של ג'ואן, שמתגורר בסמוך לאקדמיה. לוק נמשך לנאן, על רקע הקונפליקטים שלו לדת. הוא מגיע לאקדמיה במטרה לתת לנאן עוגיות בתמורה לעוגה, אבל ננעל שם בהתקפת הזומבים של מארי לאבו. הוא חושב שזה מעשה קונדס, ולכן הוא יוצא כדי לאלץ אותם לעזוב, אבל אחד הזומבים מצליח לדקור אותו בגב עם מכוש ונאן מגיעה לעזור לו. הוא נורה בראשו על ידי האנק, אבל מצליח לשרוד ומאושפז בבית החולים בתרדמת. במהלך התרדמת, הוא מסוגל לדבר עם נאן באמצעות טלפתיה. מאוחר יותר, ג'ואן חונקת אותו עם כרית לאחר שהוא מגלה שהיא רצחה את אביו.
 • האנק פוקס/הנרי ראנרד (ג'וש המילטון) - בעלה התומך של קורדליה. פיונה מאמינה שהוא לוזר ושהוא אינו מתאים לבתה-אשתו, קורדליה. במציאות, הוא צייד מכשפות שנשכר על ידי מארי לאבו, שהרג תשע מכשפות ב-3 שנים האחרונות, כולל קיילי. מארי מאיימת להרוג אותו מפני שהוא לא הצליח לטבוח באקדמיה. הוא עובד תחת חברת צייד מכשפת ציד ידועה בבעלותו של אביו. הוא נהרג כאשר קוויני יורה בעצמה, כאשר הוא מקיים טבח המוני בסלון היופי של מארי לאבו.
 • רוצח הגרזן (דני יוסטון) - רוצח סדרתי, שקיבל את הכינוי בשל בחירת הנשק שלו. בשנת 1919, הוא נכנס ל"אקדמיה של מיס רובישואו" ונהרג על ידי המכשפות שרצו להפסיק את שלטון הטרור שלו. רוח שלו התגלתה על ידי זואי בימינו, כאשר היא משתמשת בלוח סיאנס כדי לאתר את מדיסון. רוחו שוחררה מהאקדמיה ידי זואי, והוא מאתר את פיונה בבר. פיונה קושרת איתו קשר ומשתילה במוחו מצג שווא המזויף שלו שהוא הרג אותה. רוצח הגרזן נהרג מאוחר יותר על ידי זואי, קוויני, מדיסון ומיסטי דיי שדוקרות אותו למוות באותו אופן בו הוא מת בשנת 1919. הוא מופיע בגיהנום של פיונה לנצח נצחים.
 • פאפא לגבה (לאנס רדיק) - שומר הסף של העולמות. מארי לאבו חושפת אותו בתור מקור חיי הנצח שלה לפיונה. הוא מזומן על ידי פיונה, שמציעה את נשמתה בתמורה לנעורי נצח, מוכנה לעשות הכל בשביל זה, אך פאפא לגבה טוען שאין לה נשמה לתת. לאחר מכן, מארי ופיונה מחליטים להיפטר מנאן ומציעות אותה כקורבן לפאפא לגבה, שמקבל זאת בחוסר רצון. לאחר שקוויני חוזרת מגיהנום האישי שלה, היא משכנעת את פאפא לגבה לקחת את חיי הנצח של מארי לאבו וכתוצאה מכך, גם את חיי הנצח של דלפין לאלורי.
 • ססילי פמברוק (רובין בארטלט) - המזכירה של מועצת המכשפות. היא נתפסת כמאוד מאופקת ומיושנת, וקוונטין מזכיר שאין לה כריזמה. היא וקוונטין מסכימים על שריפתה של מירטל על המוקד לכאורה על עיוורונה של קורדליה. לאחר שקמה לתחייה, מירטל רוצחת אותה כנקמה, ומשתמשת באחת מעיניה כדי להחזיר לקורדליה את הראייה שלה בחזרה.
 • קוונטין (לסלי ג'ורדן) - חבר במועצת המכשפות, שפיונה עזרה להפוך לסופר הנמכר ביותר. הוא מאוד ראוותני וחצוף, ומתואר כהיפוכה הגמור של ססילי פמברוק. קוונטין נרצח על ידי מירטל, יחד עם ססילי, כנקמה. אחת מעיניו לאחר מכן ניתנה לקורדליה על ידי מירטל כדי להחזיר את הראייה שלה בחזרה.
 • שנטל (דנה גוריאר) - מעצבת אופנה צעירה בסלון היופי של מארי לאבו. שנטל מסייעת למארי בטקסיה הוודו השונים שלה. היא מנסה לעצור את מארי מהצתה מחודשת של הסכסוך בין מכשפות הוודו ולמכשפות סיילם, אבל בסוף מסכימה לעזור לה. מארי מזכירה כי היא די צעירה, ושהיא אפילו לא נולדה בזמן המלחמה. היא נורתה על ידי האנק בטבח, ככל הנראה למוות.

דמויות אורחות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אלישיה ספנסר (מייר וינינגהם) - אמו של קייל. אלישיה התעללה בו באופן מיני ונעשתה תלויה בו בעבודות הבית. לאחר מותו של קייל היא נעשית בעלת נטיות אובדניות, עד שהיא מגלה שקייל "עדיין" חי. לאחר שהיא מנסה לאנוס את קייל פעם נוספת, הוא הורג אותה.
 • אנה-לי לייטון (כריסטין אברסול) - המכשפה העליונה של הדור הקודם. היא מתוארת כעליונה מוסמכת, חזקה והוגנת. כעליונה, היא הייתה חיונית בהפסקת האש עם מארי לאבו, שסיים מלחמה ארוכת שנים בין מכשפות הוודו למכשפות הסיילם. אנה-לי הרגישה שפיונה תהיה עליונה אנוכית והרסנית, ונשבעה שלא לאפשר לפיונה להיהפך לעליונה. היא נהרגה על ידי פיונה בשנת 1971.
 • ארצ'יבלד "ארצ'י" ברנר (גריי דיימון) - אחד מחברי האחווה של קייל והאנסים של מדיסון. הוא נפצע קשות כאשר מדיסון מרסקת את האוטובוס שלהם. זואי מגיעה לבית החולים כדי לראות אם קייל עדיין בחיים, אבל כאשר היא רואה שברנר הוא זה ששרד ולא קייל, זואי אונסת אותו, והורגת אותו עם הכוח ההרסני שלה.
 • בסטיאן/המיניאטור (אמיר בארקה) - אחד העבדים של מאדם לאלורי. הוא עונה בשנת 1834, בחשד שניסה לפתות את פאולין לאלורי. הוא היה גם המאהב של מארי לאבו. הוא שרד עד היום באמצעות הקסם שלה ונשלח על ידיה לתקוף את האקדמיה, והוא פוצע את קוויני. הוא נעצר על ידי פיונה, ששולחת את ראשו למארי לאבו בתיבה.
 • ד"ר מוריסון (ג'יימס דומונט) - הרופא של קורדליה. הוא אומר לקורדליה שתרופות הפוריות שלה לא עובדים, ומגלה לה שהיא עקרה לחלוטין.
 • דייוויד צ'ונג (איאן אנתוני דייל) - ביוכימאי שפיתח סרום נעורים בנשך שנים. אחרי שהוא מסרב לתת לפיונה אספקה בלתי מוגבלת של הסרום, היא מוצצת את החיים מתוכו והורגת אותו.
 • הריסון ראנרד (מייקל כריסטופר) - אביו של האנק, וראש ארגון ציד מכשפות שנוצר לפני מאות שנים. הוא אוהב את בנו, אבל מתייחס אליו בנחיתות. הריסון נושא צלקות מהציד הראשון של האנק; כאשר הילד נרתע בציד המכשפה, הריסון נאלץ להתערב ולהשלים את המצוד, וזרועו נשרפה בתהליך. הריסון הוא איש חמדן, שמוכן לכרות ברית עם המכשפות על מנת להציל את העסק הרווחי שלו ולהשתמש בבנו ככלי משחק לקבלת מידע. הוא נהרג על ידי פיונה, שמשספת את גרונו.
 • הלן (לינדסיי קימבל) - הייתה תלמידה באקדמיה, מבוגרת בכמה שנים מפיונה. היא נהגה להציק רבות למכשפות הצעירות, ובמיוחד לפיונה. רוצח הגרזן מוטט עליה ארון ספרים אחרי שהיא אילצה את פיונה לשפוך חלב על עצמה.
 • צ'ייני (פיליפ פורנה) - אחד משומרי הראש ונאמניה של מארי לאבו.
 • גומי (דרקל מורנו) - אחד משומרי הראש ונאמניה של מארי לאבו.
 • קיילי (אלכסנדרה ברקנרידג') - מכשפה שהאנק פוקס מפתה והורג. היא דחתה בעבר את הצעתה של קורדליה להישאר באקדמיה, בבחירה להדחיק את היכולות שלה בזמן שהיא נואשת לחיות חיים נורמליים ולהשיג משפחה.
 • פאולין לאלורי (אשליין רוס) - בתה הצעירה של דלפין, ששכבה עם בסטיאן. נעשה בה ובשאר משפחתה לינץ' על ידי מארי לאבו.
 • מרי ז'אן לאלורי (רידן גריר) - בתה האמצעית של דלפין. נמצאת בגיהנום האישי של דלפין, שם היא נכלאת במרתף ומתחננת לעזרה ממנה.
 • בורקיטה לאלורי (ג'ניפר לין וורן) - בתה הבכורה והמועדפת של דלפין. מנהיגת קשר האחיות על אימן, ולכן קיבלה עונש חמור יותר מהשתיים האחרות.
 • לואיס לאלורי (סקוט ג'פרסון) - בעלה של דלפין. בו ובבנותיו נעשה לינץ' על ידי מארי לאבו.
 • סטיבי ניקס - "מכשפה לבנה". ידידה טובה של פיונה ואלילתה של מיסטי דיי.
 • מילי (גרייס גאמר) - אחת המכשפות שלמדו באקדמיה בשנת 1919. מנהיגת רציחתו של רוצח הגרזן בפעם הראשונה.
 • נורה בנסון (ארבלה פיילד) - אימה של זואי. ככל הנראה הדחיקה את יכולותיה.
 • ויניפרד (מולי קונרו) - מכשפה שלמדה באקדמיה בשנת 1919. השתתפה ברציחתו של רוצח הגרזן.
 • צ'ארלס "צ'רלי" טיילור (קורט קראוזה) - בן זוגה הראשון של זואי. מת לאחר קיום יחסי מין עימה כתוצאה ממפרצת במוח.