אימון כושר אישי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אימון אישי

אימון כושר אישי הוא אימון כושר שבו אדם אחד מתאמן בהשגחתו האישית של מאמן. אימון זה נערך בחדר כושר או בכל מקום שהמאמן והמתאמן בוחרים ויכול להיות בית, דירה, חוף הים, גינה או פארק.

הציוד באמצעותו ניתן להשתמש בהדרכה של אימון כושר אישי מגוון מאוד ויכול להיות ציוד ייעודי כדוגמת המכונות והמכשירים בחדר הכושר, משקולות יד, גומיות התנגדות, רצועות TRX, משקל גוף, מתקני כושר ציבוריים כגון אלו הפזורים בגינות הכושר הרבות ברחבי הארץ.

על אף כי אין דרך אחת נכונה או טובה, ניתן לומר בהכללה כי אימון כושר אישי הוא אחת הדרכים המושכלות להתאמן בצורה נכונה, מבוקרת ומותאמת למטרות המתאמנים באשר הן. אימון כושר אישי יכול להיות מותאם לאוכלוסיות מיוחדות, כגון קשישים, נשים בהריון, אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, מתאמנים עם מחלות רקע, ילדים, מתבגרים וכל מי שמחפש למטב את אימון הכושר שלו או שלה.

מכיוון שבאימון כושר אישי העבודה היא פרטנית וצמודה ניתן להניח כי אימון אישי נחשב כיעיל יותר מאימון קבוצתי וזאת כאמור היות שהמאמן צמוד למתאמן ונותן לו משוב מיידי על ביצועיו, הטכניקה ומנגד מקבל הערכה וחוזר חלילה - טכניקה המוכרת כמשוב הכפול. אימון כושר אישי מאפשר התקדמות אינדיבידואלית של המתאמן, בהתאם ליכולתו.

יכולות להיות סיבות רבות מדוע בוחר מתאמן או מתאמנת לשכור את שירותיו של מאמן או מאמנת כושר לליווי באימון כושר אישי כך שלעיתים ישנה מטרה קרובה ומידיית ולעיתים ליווי ארוך ומתמשך.

מטבע הדברים, אימון כושר אישי יקר במידה ניכרת באופן יחסי מאימון כושר קבוצתי ולכן נהוג להניח כי קהל הצורך אימון כושר אישי הוא אמיד במיוחד מה שלעיתים אינו מדויק. במקרים מסוימים הטבת אימן כושר אישי ניתנת דרך קופת החולים במסגרת חבילת אימונים מסובסדת.

מאמן כושר אישי הוא איש מקצוע אשר סיים קורס מדריכים באחד מן המוסדות המוכרים והוא בעל תעודת הדרכה. בנוסף נדרשת תעודת עזרה ראשונה כולל הכשרה בסיסית בהחייאה. מדי שנתיים המאמן חייב לבצע קורס ריענון בעזרה ראשונה על מנת לחדש את התעודה. למרות שנהוג לכנותו מאמן, ההגדרה המדויקת על פי חוק הספורט היא מדריך כושר או מדריך ספורט. כיום ישנם כ-65 מוסדות בישראל המכשירים מדריכי כושר מדי שנה.

P sport.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא ספורט. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.