אינגריד אלכסנדרה, נסיכת נורבגיה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הנסיכה אינגריד אלכסנדרה לצד אביה, 2007

הנסיכה אינגריד אלכסנדרה מנורבגיה (Princess Ingrid Alexandra of Norway; נולדה ב-21 בינואר 2004 באוסלו, נורבגיה) היא בתם של יורש העצר הנורבגי הוקון ואשתו הנסיכה מטה מאריט, והיא מיועדת להיות מלכת נורבגיה לאחר שלטון אביה.

אינגריד נולדה בבית החולים של אוניברסיטת אוסלו. היא הוטבלה לנצרות בארמון המלכותי ב-17 באפריל על ידי הבישוף של אוסלו, סנדקיה היו יורשי העצר של דנמרק, ספרד ושבדיה, סבה המלך האראלד החמישי, דודתה הנסיכה מרתה לואיז וסבתה מצד אימה מאריט טג'נסן.

ב-2005 נולד אחיה הנסיך סברה בנוסף לכך יש לה אח למחצה מנישואיה הראשונים של אמה, מאחר שב-1990 בוטל חוק העדפת הבן הבכור בסדר הירושה הנורבגי נמצאת אינגריד במקום השני בסדר הירושה לאחר אביה. כצאצאית של אדוארד השביעי היא נכללת גם בסדר הירושה לכתר הבריטי אך שם אחיה נמצא לפניה בתור.

ב-2010 החלה אינגריד את לימודיה בבית הספר, הוריה בחרו לשלוח אותה לבית ספר ציבורי, שלא כמו קודמיה במשפחת המלוכה הנורבגית, מכיוון שהוריה רצו שתהיה לה ילדות רגילה ככל האפשר. באותה שנה שימשה גם כשושבינה בחתונה של הסנדקית שלה ויקטוריה נסיכת שבדיה ואף הוזכרה בפרק בסדרה "משפחת סימפסון". ב-2011 הופיעה אינגריד במהלך קליפ שהוצג באירוויזיון ביחד עם אמה ואחיה למחצה רוקדים לצלילי מוזיקה.