איקרים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף איקריאם)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: סגנון לא תקין.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
Ikariam
IkariamLogo.png
סמל המשחק
שם בעברית איקרים
תאריך הוצאה פברואר 2008
סוגה משחק רשת
משחק אסטרטגיה
משחק דפדפן
פיתוח Gameforge
מדיה אינטרנט

איקריםאנגלית: Ikariam) הוא משחק אסטרטגיה, משחק רשת רב משתתפים, שפותח על ידי חברת "Gameforge". מטרת המשחק היא ליצור אימפריה של מושבות, לאגור זהב ומשאבים, לאמן צבא, לכבוש ערים, לכלכל אותן ולבזוז שחקנים אחרים. הרעיון מאחורי המשחק מבוסס על משחק המחשב המצליח "Civilization".‏[1]

המשחק מופץ ב-36 שפות ברחבי העולם על ידי שרתי משחק מקומיים ועולמיים.

מהלך המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחילת המשחק מופיע יועץ המלמד פעולות ראשונות ונותן פרסים בהתאם. מפת המשחק היא ים וירטואלי המורכב מקבוצות איים, ארכיפלג. בתחילת המשחק מקבל השחקן שטח אדמה קטן הנמצא על אי(שעליו בנויה עירו הראשונה). עליו להפוך אותו לאימפריה משגשגת, כאשר הדרך לעשות זאת היא ארוכה ומפרכת ועוברת דרך משימות שונות. בתחילת המשחק עומד לרשות השחקן משאב עיקרי אחד (עץ) ולאחר מכן הוא משיג את ארבעת המשאבים הנוספים, הנקראים משאבי יוקרה:

 • שיש - משמש לשדרוג מבנים.
 • יין - משמש להעלאת שביעות הרצון בעיר בעזרת בית מרזח, לאימון טבחים הרחבת ארמון, ושדרוג מגורי מושל.
 • גופרית - משמש לאימון חיילים וספינות קרב, הרחבת ארמון, ושדרוג מגורי מושל.
 • קריסטל - משמש למחקרים, לבניית אקדמיה, לשדרוג היחידות הצבאיות, לאימון רופאים וצוללות, לאמן מרגמים, וכמובן בניית ארמון ושדרוג מגורי מושל.

במשחק ניתן לבזוז שחקן אחר,לפשוט על ערים של שחקנים שונים ,לכבוש אותן,לפרוס בהן כוחות,לשלוח אליו משאבים,או להגן עליו, לפי מערכת היחסים בין השחקנים והיכולת הדיפלומטית שלהם. הרבה מהמהלכים שהשחקן יבצע באיקרים נועדו כמובן לשרת את האינטרסים שלו.

ניקוד[עריכת קוד מקור | עריכה]

הניקוד במשחק מורכב מארבעה מאפיינים: כמות תושבים, נקודות בונים מוסמכים, מדענים וגנרלים;

בונים מוסמכים[עריכת קוד מקור | עריכה]

כדי להשיג נקודות בונים מוסמכים, יש לשדרג מבנים. ככל שכמות המשאבים שהושקעו יותר גבוהה כך יהיו יותר נקודות.

נוסחאת חישוב נקודות בונים מוסמכים : כמות המשאבים (המקורית) * 0.01 = נקודות בונים מוסמכים.

מדענים[עריכת קוד מקור | עריכה]

כדי להשיג נקודות מדענים, צריך לחקור מחקרים בעזרת נקודות מחקר. את נקודות המחקר משיגים באקדמיה, בעזרת מדענים אשר חוקרים כמות של נקודות מחקר לשעה. הכמות תלויה בכמות המדענים, שחיתות, מחקרים, הסכמי תרבות, שיטת ממשל וכו'. העסקת מדען עולה 9 זהב לשעה (כל אזרח משלם בשעה 3 זהב). המחקרים מאפשרים בניית מבנים חדשים, יחידות יבשתיות וימיות, סוגי ממשל, חוזים ועוד.

אופן חישוב נקודות מדענים: כמות נקודת המחקר שהושקעו * 0.02 = נקודות המדענים.

גנרלים[עריכת קוד מקור | עריכה]

כדי לקבל נקודות גנרלים צריך להחזיק צבא. הרכב הצבא מתואר בהמשך. על משאבים שהושקעו מקבלים נקודות, אבל ברגע שמאבדים את הצבא, הנקודות נעלמות, כך שניקוד הגנרלים בדרך כלל אינו יציב (בניגוד לניקוד הבונים המוסמכים והמדענים).

חישוב נקודות הגנרלים מתבצע כך: כמות המשאבים * 0.02 = נקודות גנרלים.

אזרחים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בכל עיר יש אזרחים. כל עיר חדשה מתחילה עם 40 אזרחים, אשר כמותם גדלה או קטנה לפי שביעות הרצון בעיר. ככל שרמת בניין העירייה בעיר יותר גבוהה, כך יש מקום ליותר אזרחים.

כל אזרח מביא נקודה אשר מתווספת לניקוד הכללי (על פי סה"כ אזרחים בכל הערים של השחקן).

משאבים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקני האי יכולים לסחור עם שחקנים אחרים על מנת לספק את עצמם את חומרי היוקרה החסרים. עץ ניתן לאסוף מתחילת המשחק, אך לא כן המקרה לגבי המשאבים האחרים, מפני שהם דורש פיתוח מערך של טכנולוגיות גישה אליהם. חומרים אלו הם בעלי תפקידים שונים בפיתוח של העיר ואת האימפריה עצמה. מלבד התפקידים המפורטים להלן, כל הסחורות משמשות לבניית ארמונות, אשר בתחילה צורכים עץ ושיש להרחבה, וברמות מתקדמות יותר את כל משאבי היוקרה בכמויות גדולות.

 • עץ - העץ ניתן להשגה בכל האיים החל מתחילת המשחק. הוא משמש לבניית מבנים והכשרה של חיילים, וכן לבניית ספינות מלחמה. הוא גם משמש כמשאב "תרומות" ואותו תורמים למנסרה (המקום באי שממנו מקבלים את העץ) ולמשאב היוקרה באי. העץ נחשב למשאב הבסיסי ביותר.

ואילו חומרים אחרים נחשבים מוצרי מותרות, החיוניים לפיתוח הערים אחרי התקדמות מעבר לרמות הבסיסיות של המשחק:

 • שיש - חומר זה מהווה את הבסיס להקמה והרחבה של מבנים מהרמות הראשונות שלהם. השיש, יחד עם עץ, הוא סחורה חיונית להתפתחותה של העיר.
 • יין - היין משמש את השחקן כדי להעלות את רמת שביעות הרצון של האזרחים, ובכך להגדיל את צמיחת העיר לשעה, משמע מספר התושבים המתיישבים בעיר לשעה, אשר יאפשרו, בתורם, להגדיל את כמות התקבולים של סחורות ואת כמות הזהב לשעה. היין משמש גם להכשרת טבחים, חלק חיוני של צבא לוחם במשחק. משאב זה אינו משמש להרחבת מבנים, למעט ארמון ומגורי המושל.
 • גופרית - משאב זה משמש להקמת צי ספינות מלחמה, או לבניית יחידות צבא יבשתיות, המשמשות למלחמה בשחקנים אחרים, בתור מגן או תוקף. המשאב אינו דרוש כדי לאמן את היחידות היבשתיות נושא חנית וקלע, היחידות הבסיסיות של המשחק, שאותם ניתן לגייס תמורת סכום סמלי של עץ. משאב זה אינו משמש להרחבת מבנים, למעט ארמון, מגורי המושל, מאגר וארכיון תרשים ימי.
 • קריסטל - משמש בעיקר להרחבת המבנה בו חוקרים את ההתפתחויות הטכנולוגיות, הוא האקדמיה. משמש גם כדי לייעל את היכולת של ההתקפה ואת ההגנה של חיילים של השחקן בבית מלאכה, או לייצור צוללות ורופאים.

מגרסה 0.3.2 והלאה, הקריסטל יכול לשמש גם כדי לזכות בנקודות המחקר באמצעות ניסויים של האקדמיה, וגם דרוש לגיוס מרגלים במקום המחבוא , בניית מבנה המקדש והרחבתו ואקדמיה החל מרמה 4.

בריתות[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחק מעודד שיתוף פעולה בין שחקנים. הדרך העיקרית להתקדם בו היא במסגרת ברית.

מהי ברית[עריכת קוד מקור | עריכה]

ברית היא קבוצה גדולה של שחקנים שעובדת יחד לקידום מטרות משותפות. שחקנים באותה הברית יכולים להחליף ביניהם משאבים לצורך הקמת מבנים ומושבות חדשות (אך לא לתת משאבים ללא תמורה, אלא אם כן שחקן גדול נותן לשחקן קטן. משום שזה נוגד את חוקי המשחק - בעבר היה מותר לחזק שחקן אחר בברית על ידי נתינת משאבים בחינם, אולם כיום אסור לעשות זאת) וכן לתגבר את שותפיהם בכוחות צבא. גנרל הברית יכול לקבל מידע בזמן אמת על התקפות שמתבצעות על ידי וכנגד חברים אחרים בברית ולהגיב בהתאם. אם חבר ברית הותקף על ידי שחקן חזק, קבוצת שחקנים או ברית, יוכלו חבריו לצאת להגנתו. בנוסף, החל מגרסה 0.4.4, לכל ברית יש צ'ט ופורום משלה, אשר בהם חברי הברית יכולים לתקשר אחד עם השני.

בריתות מקרבות בין חברים עם מטרות דומות, כמו ברית לוחמנית, ברית סחר וברית הגנתית.

גודל הברית תלוי ברמת מבני השגרירות של המנהיג, כאשר כל רמה נוספת מעניקה לו נקודות דיפלומטיה (חוץ מהרמה הראשונה שמוסיפה אוטומטית 3 נקודות), וכל נקודה פירושה מקום אחד נוסף בברית. כפיצוי, מנהיג הברית מקבל כמות קטנה של משאבים בכל יום, עבור כל חבר ברית.

תפקידים בברית[עריכת קוד מקור | עריכה]

למנהיג תפקיד ראשי בברית. הוא יכול למנות דיפלומט, גנרל ומזכיר. בנוסף המנהיג מקבל מספר משאבים ביום, על פי מספר חברי הברית. המנהיג הוא היחיד שיכול לפרק את הברית\להעביר את המנהיגות. המנהיג יכול לשנות את שם הברית, את ראשי התיבות ואת התיאור הקצר של הברית.

הדיפלומט אחראי על חתימה על הסכמים עם בריתות אחרות, מענה להודעות שנשלחו לברית, ועריכת דף הברית החיצוני - דף המשמש כמצע של הברית, נועד להצגת הברית ועקרונותיה לשאר השחקנים בשרת.

הגנרל אחראי לדאוג שחברי הברית לא יותקפו, ולארגן תגובה במקרה שכן. הוא יכול לראות את הרכבו של כל צבא, ולבטל מתקפות של בני בריתו.

המזכיר אחראי על קבלת חברים חדשים לברית, קביעת דרגות או תפקיד לכל חבר, ועריכת דף הברית הפנימי אשר ניתן לצפיה רק על ידי החברים בברית. הוא גם אחראי על פורום הברית והוא יכול לפתוח ולסגור בו אשכולות. המזכיר גם יכול לראות את כמות המשאבים שיש לכל שחקן.

וכמובן חבר הברית, שמייסד הברית נותן לו דרגות שונות. (כגון "לוחם" או "לוחם מתקדם" וכו)

מלחמות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעבר, במידה וברית נכנסה לסכסוך עם ברית אחרת, היא הייתה חייבת לבקש אישור ממנהל\ת השרת למלחמה רשמית. אם האישור ניתן, המלחמה הפכה לרשמית וחוק המהלומה בוטל.

כיום, חוק המהלומה בוטל לאלתר ולכן אין צורך לבקש אישור למלחמה.

כמו כן שמות של לוחמים שעשו היסטוריה באיקרים ישראל

1.Western Empaier

2.Morgan-Le-Fay

3.אבשלום

4.הדר דריר

5.לאטוס

6. Toxic-Prey

7. Tiger

מלחמות[עריכת קוד מקור | עריכה]

דבר נוסף שניתן לעשות במשחק הוא תקיפת ערים אחרות. אחד משני המבנים הראשונים שביכולתו של השחקן לבנות הוא מגורי החיילים, שם הוא מאמן חיילים למען הגנה ותקיפה. לאחר חקר, יש ביכולתו של השחקן לבנות גם מספנה ולהלחם בים.

חיילים יבשתיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

צורת הלחימה הבסיסית ביותר היא בעזרת חיילים. והיא גם הנפוצה ביותר. ישנו מגוון רחב של חיילים.

 • נושא חנית - נושאי החנית ממוקמים באגפים בשדה הקרב. החייל הבסיסי והחלש ביותר. אין להם יכולות מיוחדות. הם די חלשים וחסרי שריון. למרות זאת, הם קלי רגליים ויכולים לרוץ מהר.
 • קלע - יחידות חלשות ולא מומלצות, נמצאות בשורת הטווח רחוק ובעלות כמות מוגבלת של נשק. לא מומלץ לבנות אותם מלכתחילה.
 • פלנקס - הבסיס של הצבא, נמצא בשורה הקדמית ומגן על השורות האחרות. בקרב הפלנקסים יוצרים מיבנה ריבועי בלתי ניתן לעצירה.
 • נושא חרב - נושאי החרב ממוקמים באגפים בשדה הקרב. יחידות אלו תוקפות את שורת הטווח רחוק של האויב ואת יחידות הארטילריה, בתנאי שאין לאויב אגפים.
 • קשת - הקשתים הם מעיין גרסה מחוזקת של הקלעים, אך גם הם אינם מומלצים. כדאי לבנות כמות מצומצמת ביותר אם בכלל.
 • רובאי - גם הרובאי יכול להלחם מטווח רחוק. והוא החייל טווח רחוק המומלץ ביותר.
 • טבח - מעלים את המורל הצבאי. ודואגים שהצבא שלך לא יברח באמצע הקרב.
 • רופא - כמו הטבחים, גם הרופאים יכולים במקרה הצורך להשתתף בקרב (בשורה הקדמית), אבל הם יכולים להעלות את נקודות החיים של החיילים (האנושיים), בתנאי שלא מתו. לאחר מספר עדכונים, הרופאים אינם מרפאים יותר ואינם תוקפים את האויב, ועל כן, לא כדאי לבנות אותם כלל.
 • ברברי מניף גרזן - הברברים נמצאים כולם בכפר הברברים שנמצא על כל אי. לכל משתמש יש את היכולת לתקוף את כפר הברברים ולהלחם נגד צבא ברברים שגדל לאחר כל תקיפה. באמצעות מעט כסף ניתן לאזרח ברברים - לקבל אזרחים נוספים חינם לעיר שלך. הדרך היחידה לגייס ברברים מניפי גרזן לצבא היא לאזרח ברברים ואז לחכות שהם יתבוללו במהלך 24 שעות (בלי לשנות את המשחק בשום דרך). מכאן ואילך ניתן לגייס לצבא ברברים מניפי גרזן ללא הגבלה - אך כמו כל חייל אחר, מגורי החיילים צריכים להיות בשלב מסוים כדי לעשות זאת.
 • פיראט - מופיע בגרסה 0.5.3. נמצא במצודת הפיראטים וניתן לגיוס רק שם, תמורת נקודות לכידה. בנוסף, הוא לא משתתף בבזיזות. יש לו התקפה משלו: פשיטה. מפשיטות מרוויחים רק נקודות לכידה והוא מתאפס כל 21 ימים.
 • ספרטני - הכי חזק בשריון, והדרך היחידה להשיגו היא לקנותו באמברוסיה. הספרטני הוא פלנקס משודרג - אין לו עלויות אחזקה, ואינו עולה במשאבים מלבד אמברוסיה (משאב פרימיום - הנקנה בכסף אמיתי).

כמו החיילים האנושיים, גם המכונות נלחמות על היבשה, אבל הן חזקות יותר ויש להן שריון עבה יותר.

לחיילים האנושיים לוקח 10 דקות לנוע בתוך האי.

 • אייל ברזל - שייך ליחידות המתקיפות את החומה. ממוקם בשורה השלישית בשדה הקרב. הוא אינו עושה נזק כלל לחומה רמה 10 ומעלה. אבל סופג נזק מינימלי ממפציצים.
 • קטפולטה - מכונת ארטילריה המסייעת לתקוף את החומה. ממוקם בשורה השלישית בשדה הקרב. אבל בעלת תחמושת מוגבלת.
 • גירוקופטר - הגירוקופטר תוקף את המפציצים. כדי להלחם בה, צריך מכונת תעופה נוספת. ממוקם במשבצת מיוחדת לגירוקופטרים מאחורי השורה השלישית.
 • מפציץ - יחידות אלו תוקפות את יחידות הפריצת חומה של היריב. ממוקם במשבצת מיוחדת למפציצים מאחורי השורה השלישית. לא תוקפות יחידות אוויריות, ולכן אין להם סיכוי נגדן. אבל למפציצים לוקח 30 דקות לנוע בתוך האי, והם נחשבים היחידה הרגלית האיטית ביותר.
 • ענק קיטור - לוחם המסוגל להחליף את הפלנקס,הוא בעצם חזק יותר אך גם יקר וגדול יותר. ממוקם בשורה הראשונה בשדה הקרב.
 • מרגמה - המרגמה היא ההבאה בתור לאחר הקטפולטה,ומכונת הארטילריה החזקה ביותר. היא גם נחשבת להכי חזקה. ממוקם בשורה השלישית בשדה הקרב.
 • לכל המכונות לוקח 15 דקות לנוע בתוך האי למעט מפציצים שלהם לוקח 30 דקות ולגירוקופטרים שלהם לוקח 7.5 דקות.

צי ימי[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעזרת ספינות המלחמה תוכלו לחסום את הנמל כלומר: בעל הנמל יכול להעביר כמות מוגבלת של משאבים ראו "מכסת ההברחות" (עד שחוקרים את המחקר "בירוקרטיה", אז לא ניתן לשלוח יותר מבריחים)

 • ספינת איל ברזל - הספינה הכי בסיסית, בדרך כלל היא מהווה את רב הצי הימי ועולה רק עצים.
 • ספינת בליסטרה - ספינה עם רובה קשת ענק, ספינה בסיסית.
 • ספינת להביור - ספינה שימושית מאוד בעלת להביור העוזר לקטלת אויבים.
 • ספינת קטפולטה - ספינה המשליכה אבנים בעזרת הקטפולטה ששולבה בתוכה ומרסקת את נמל האויב.
 • ספינת קיטור ניגוח - ספינת איל ברזל משודרגת המונעת בקיטור. הספינה המסוכנת ביותר בחזית הקרב.
 • ספינת מרגמה - ספינת בליסטרה משופרת יורה פצצות לעבר האויב.
 • צוללת - ספינה הצוללת מתחת למים ומסוגלת לעשות נזק בקלות ובחשאיות.
 • סירת מרוץ ממונעת - הספינה המהירה ביותר, ממונעת בעזרת גלגל איולוס, וצורכת איש צוות אחד.
 • נושא מפציצים - מין בסיס נע ספינה עצומה שבצורת ארבע לחות ריבועיים מחוברים, הספינה לוקחת איתה מפציצים וועוזרת מאוד בקרב הימי.
 • ספינת שרות - ספינה המעלה את המורל של המלחים ומספקת להם מזון ומים.

מסחר[עריכת קוד מקור | עריכה]

עד עכשיו, היה ניתן לקנות ולמכור באיקרים משאבים בתמורה לזהב, בעזרת מבנה שנקרא תחנת סחר. הגבלות המחיר נעות בין 5 ל-15 זהב ליחידה. עם כל הרחבה של תחנת הסחר אפשר לאחסן יותר משאבים למכירה, ועם כל שתי הרחבות, גדל מרחק הקנייה (ברמה 1 המרחק 1, ברמה 3 המרחק 2 וכו').

מסחר בחיילים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בגרסה 0.5.9, ניתן לקנות ולמכור יחידות יבשה ויחידות ימיות תמורת משאבים או זהב, אשר לכל יחידה יש הגבלת מחיר משלה. את החיילים אפשר למכור בעזרת מבנה שנקרא השוק השחור, בוא אפשר לתת 8 הצעות (או 12, אם נמצאים בברית) למכירת חיילים. קנייה של חיילים מתבצעת בתחנת הסחר, בדומה למשאבים. עם כל הרחבה של השוק השחור אפשר למכור יחידות שונות ורבות יותר. כל הרחבה מורידה את ערך המס, שזה אחוז כמות המשאבים או הזהב שמרוויחים מהמכירה נעלם; כאילו מס. בזמן שמתרחש קרב בעיר, אי אפשר לסחור בחיילים.

פיראטיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הפיראטיות היא תכונה חדשה במשחק אשר נוספה בגרסה 0.5.3 ומאפשרת לשחקנים לזכות בכמות גדולה של משאבים. כדי לבנות מבצר פיראטים יש לחקור "פיראטיות", המחקר השלישי בתחום לוחמה ימית. את מבצר הפיראטים בונים על האי הקטן שנמצא מתחת לנמל/מספנה. המטרה היא להשיג כמה שיותר נקודות לכידה עד סוף הסבב, שאורכו 3 שבועות. 50 השחקנים עם מספר נקודות הלכידה הגבוה ביותר יזכו בפרס, ככל שהמקום גבוה יותר כך גם הפרס גדול יותר. הפרס גודל לפי כמות המשאבים המוגנים במחסן. (למשל, המקום הראשון זוכה ב *11 משאבים מוגנים, המקום השני *10, המקום השלישי *9 וכו'). במבצר הפיראטים יש פעולות לכידה שכל אחת מהן מביאה נקודות לכידה וזהב. ניתן להמיר את נק' הלכידה לכח צוות, שאיתו תוכלו לפשוט על שחקנים אחרים ולקחת להם את הנקודות, וגם להגן על הנקודות שלכם. כל 10 נקודות לכידה שווים 1 כח צוות. כדי לפתוח את כל פעולות הלכידה צריך לשדרג את מבצר הפיראטים, בשלב 17 תפתח הפעולה האחרונה. אחרי כל סבב נקודות הלכידה וכח הצוות מתאפסים ומתחילים הכל מחדש.

עולמות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בכל מדינה נפתחים כמה שרתים בהתאם למספר החשבונות במדינה. בישראל הוחלט על 10,000 חשבונות לשרת, ובהתאם נפתחו 12 שרתים, אשר מקבלים אות מן האלפבית יווני בהתאם. שמות השרתים בארץ הם אלפא, בטא, גמא, דלתא, אפסילון, זטא, אטא, תטא, יוטא, קפא, למבדא, ומיו,ניי.

לשחקן מותר, על פי כללי המשחק, להיות בעליו של חשבון אחד בכל עולם, או שרת.

העולם עצמו בנוי כמפה של איים, על קואורדינטות איקס ו-וויי (X:Y) ובכל אי מקום ל-17 מושבות ואחת מהם מיועדת רק למי שיכול לשלם באמברוסיה. מושבה כזו יכולה להיות עיר הבירה של שחקן או שלוחה של עריו.

שרת מלחמה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מידע אודות שרת המלחמה

השרת יהיה פעיל במשך שנה ושישה חודשים.

כל שחקן שהחשבון שלו יהיה פעיל בשרת המלחמה בסוף תקופת הסבב יקבל תג לחשבון אחד מחשבונותיו על פי בחירתו. ניתן יהיה לקנות בשרת אמברוסיה רק במשך תקופת הסבב כפי שיפורסם בפתיחת השרת. עשרת השחקנים בניקוד הכללי, גנרלים, הגנה, זהב, משאבים ,בונים מוסמכים יקבלו בנוסף תג מיוחד.

תנאים חוקים מיוחדים ששונים משרת רגיל:

מהירות הבניה לש מבנים ויחידות צבאיות יהיה פי 3 תנועת הכוחות של יחידות הצבא וספינות מסחר מהיר פי 3 פי 3 מהירות ייצור נקודות מחקר. השלב ההתחלתי של המשאבים היא רמה 5. ייצור של עץ ומשאבים באי יהיה פי 3 האפקט של מורל בקרבות לא יהיה פעיל. ניתן לבזוז זהב משחקנים אחרים.

מידע אודות האי פעילות של מורל:

המפסיד בקרב הוא הצד שאין לו יותר יחידות בשדה הקרב בסיום הקרב. יחידות שתמיד פועלות כעתודה לא נחשבות בקביעת המנצח. טבחים, רופאים , ספינות שרות לא מגדילים את ניקוד הגנרלים. צבא שנסוג מקרב מאחר שלא נשארות יחידות בשורה הראשונה ולא נמצאו יחידות שיכולות להיות מוצבות שם יפסידו 10% מכל סוג יחידה שנשאר. שחקנים בצד המנצח לא יקבלו תוספת ניקוד בגין 10 האחוזים האלה.

מידע אודות בזיזת זהב:

כל יחידה שלוקחת חלק בקרב רגלי יכול לבזוז סכום מסוים של זהב ולקחת אותם איתה. כמות הזהב משתנה בספינות המסחר ומשקל היחידה. כמות מסוימת של זהב לא ניתנת לבזיזה על ידי שחקנים אחרים. הכמות נקבעת לפי רמת מבנה העירייה בעיר הבירה. זמן הטעינה של זהב קצר יותר מזמן טעינת משאבים. במידה ומספר שחקנים הם המנצחים בסוף הקרב, הזהב יחולק שווה בשווה בין החיילים עד שאין להם יותר מקום. כאשר צי מלחמה מוביל זהב ומגיע לנמל כבוש או עיר כבושה, הזהב יינתן לכוחות הכובשים. הבעלים של עיר כבושה גם מקבל 10 אחוז מהזהב כאשר הכובש מקבל זהב שנבזז.

המדינות בהם נפתח השרת: JUP, DE, EN, GR, FR, ES, IT, בתאריך ב-03.07.2013

מיזוגי שרתים[עריכת קוד מקור | עריכה]

עקב ירידה חדה מספר המשתמשים הפעילים במשחק איקרים בכל רחבי העולם, החליטה הנהלת החברה המפעילה את איקרים - גיימפורג' לבצע מיזוג של עולמות לעולם אחד. כל שחקני עולם מסוים יעברו לתוך עולם אחר, והעולם שלהם יימחק. המיזוג בישראל התרחש ב26.3.14. מרגע פרסום ההודעה, החל גל של שמועות ובלבול לשרור בין שחקני המשחק ועלו כמה תהיות בנוגע לאופן הביצוע. בשל הסיבוך הנגרם כתוצאה ממיזוג השרתים החליטה החברה להכניס מספר שינויים במשחק:

 1. מותר יהיה להפעיל 2 חשבונות באותו עולם כל עוד לא יהיה ביניהם כל קשר.
 2. כל שחקן מקבל העברת עיר חד פעמית לכל עיר - אם אינו מרוצה ממיקומו החדש במפת העולם המאוחדת.
 3. כל תרומותיו של אדם למחצבות או המנסרות שבאיים באשר הם ייאספו לקרן תרומות שממנה יוכל לתרום למחצבות או המנסרות שבעולם החדש והמאוחד.
 4. כל שחקן יקבל +1000 שביעות רצון לכל עיר (למשך 18 ימים מהמיזוג)

איקרים בישראל[עריכת קוד מקור | עריכה]

משחק איקרים הוא משחק הדפדפן מהנפוצים בישראל ונכון לעכשיו יש בו 12 שרתים, כאשר התנאי לפתיחת שרת חדש עומד על כמות חשבונות מוגדרת מראש בשרת הקודם. נכון להיום יש בישראל בין 40 ל-50 אלפי משתמשים במשחק. למשחק איקרים בישראל יש גם פורום פעיל, עם כ12000 משתמשים רשומים. הפורום למעשה משלים את המשחק, שהוא מאפשר הכרזת מלחמה, פורום שיחה על העולם, פרסום דוחות קרב ממלחמה וסחר בין שחקנים. בפורום ניתן גם להציע הצעות למשחק, ולדווח על באגים שנתקלים בהם במהלך השהות במשחק.

מודל עסקי[עריכת קוד מקור | עריכה]

איקרים הוא משחק המוצע חינם למשתמשים, אך למעוניינים מוצעת מערכת יתרונות משמעותית בתשלום. התשלום הופך לאמברוסיה "המשאב השביעי", כפי שהוא נקרא במשחק, ובו קונים את חבילת ההרחבות הנקראת איקרים פלוס. בנוסף יש גם חבילת הטבות שנקראת חשבון פרימיום.

השוואות[עריכת קוד מקור | עריכה]

איקרים מול טרוויאן[עריכת קוד מקור | עריכה]

איקרים הוא לא משחק האסטרטגיה הראשון. קדם לו המשחק טרוויאן, משחק רשת דומה, אשר רבים עורכים בין השניים השוואות.‏[2] בדומה לטרוויאן, המשחק מבוסס טקסט וגרפיקה פשוטה, וגם בו יש צורך בניהול חכם של משאבים ובדיפלומטיה של מאחורי הקלעים. בניגוד לטרוויאן, באיקרים המשחק אינו מסתיים, לעומת טרוויאן שהמשחק מסתיים בו כאשר לאחד השחקנים ישנו מבנה הנקרא פלא עולם בשלב 100. באיקרים, המשחק יכול להמשך שנים, ויש הגבלה ידועה של מושבות לשחקן (11 או 12, תלוי בקניית אמברוסיה, ראו לעיל), או ניקוד מרבי. היתרון הגדול של שני המשחקים הוא בכך שלא צריך להתקין מאומה על המחשב, כך שניתן להתחבר אל חשבון המשתמש מכל מחשב המחובר לאינטרנט.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • איקרים ישראל - אתר המשחק בעברית
 • - אתר המשחק האמריקאי (US)
 • פורום המשחק - פורום איקרים הישראלי
 • - אתר הבית של החברה המפתחת.
 • - כל המידע על איקרים.
 • -שרת שמטרתו לבדוק גרסאות חדשות לפני הפצתן ובודק באגים.שימו לב שלאור כניסת הגרסה החדשה בקרוב השרת התמלא מכל שחקני העולם,וקשה להתפתח בו-בהתחשב בכך שחוקים בסיסים אינם תקפים על המשחק,כמו חוק המהלומה והחוק שאוסר כפילויות.

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ מתוך האיקפדיה
 2. ^ jakcylike, a bbgforum member (2008-2009). "Ikariam VS. Travian". Retrieved 2009-03-21.