אלגוטק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יש לשכתב ערך זה. הסיבה היא: כתיבה מעט פרסומית.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף.
אלגוטק מערכות בע"מ
נתונים כלליים
מייסדים מנשה בנימין
תקופת הפעילות 1993–הווה (כ־30 שנה)
חברת אם Philips
משרד ראשי רעננה, ישראל
מוצרים עיקריים PACS,RIS,Enterprise Imaging Platform
מנכ"ל מנשה בנימין
עובדים כ-235 (2019)
 
אתר אלגוטק הרשמי
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית
סמלה הקודם של החברה, כחלק מ-Carestream

אלגוטק מערכות היא חברה בת של תאגיד פיליפס ועוסקת בפיתוח מערכות מידע ועיבוד בתחום ההדמיה הרפואית. חברת האם, Philips, היא מהגדולות בשוק העולמי בנושא מכשירי הדמיה ומערכות מידע.

אלגוטק, המונה 235 עובדים ברעננה, ישראל, מהווה את מרכז המחקר, הפיתוח והתכנון האסטרטגי של Philips בתחום מערכות מידע ועיבוד להדמיה רפואית. החברה מפתחת פלטפורמה המאפשרת למוסדות רפואיים ניהול דיגיטלי כולל של קריאה ועיבוד תמונות רדיולוגיות ממכשירי הדמיה מגוונים, כמו CT, MRI ורנטגן, וכן ניהול של תמונות רפואיות אחרות מתחומים עתירי הדמיה כמו קרדיולוגיה, גינקולוגיה, אנדוסקופיה, רפואת עיניים, רפואת עורפתולוגיה ופלסטיקה

טכנולוגיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פלטפורמת הדימות של אלגוטק מספקת פתרונות למספר רב של צרכים כמו ניהול מערך הדימות, האיבחון (פיענוח), העיבוד, הדיווח, ההפצה, והאירכוב של בדיקות רדיולוגיה וקרדיולוגיה לסוגים רבים של מרכזים רפואיים.

ניהול זה מתאפשר באמצעות שילוב של טכנולוגיות מגוונות הכוללות תקשורת מסוגים שונים, דחיסה והזרמת מדיה, טכנולוגיות אחסון ואיחזור מידע, וירטואליזציה, טכנולוגיות ענן, טכנולוגיות Web, טכנולוגיות מובייל, אלגוריתמיקה לעיבוד תמונות במספר ממדים, CAD (computer assisted diagnosis), טכנולוגיות זיהוי דיבור, עיבוד שפה טבעית, וניתוח "ביג דאטה".

מוצרי החברה מאפשרים לרופאים גישה מהירה לבדיקות הדמיה ומידע רפואי נלווה מכל מקום באמצעות אמצעי מחשוב ניידים ונייחים. כל המוצרים מאושרים על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA)[דרוש מקור].

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אלגוטק הוקמה בראשית 1993 על ידי ד"ר מנשה בנימין ושותפיו ד"ר דוד מובשוביץ ואהוד בן-ראובן, וחברת אלסינט, ונוהלה על ידי ד"ר בנימין שניהל את החברה עד לרכישתה על ידי פיליפס. היא הייתה מראשונות חברות ההיי-טק ברעננה, ופעלה ממשרדים קטנים בין המוסכים של אזור התעשייה הישן, כיום אזור ההיי-טק של רעננה. החברה החלה לפעול באופן עצמאי והתבססה כלכלית על פיתוחים לחברת אלסינטשנות האלפיים, GE ופיליפס בישראל), במקביל לפעילות עסקית עצמאית. בשלב מאוחר יותר, הושקעו בחברה שישה מיליון דולר על ידי הקרנות סטאר וג'פקו. בסוף שנת 2003 החברה נרכשה על ידי חברת קודאק, אשר השקיעה רבות במרכז הפיתוח של אלגוטק ברעננה. לאחר מכן נרכשה על ידי Carestream העולמית, שהסתעפה בשנת 2007 מתוך חטיבת ההדמיה הרפואית של קודאק. Carestream הכריזה על אלגוטק כמרכז פיתוח בתחום טכנולוגיות המידע הרפואי, והמשיכה להשקיע רבות בחברה. כך גדל מרכז הפיתוח ברעננה מ-45 ל-200 עובדים.

הרכישה של אלגוטק בידי קודאק, ומאוחר יותר המעבר לידי Carestream, הביאו לצמיחה במכירות מוצרי אלגוטק. בשנת 2003 הסתכמו מכירות מוצרי החברה בכ-12 מיליון דולר, ובשנת 2015 גדלו מכירות מוצרי החברה ללמעלה מ-200 מיליון דולר. מכירות אלו מייצגות כ-6% מנתח השוק העולמי בתחום. נתח השוק של מוצרי אלגוטק בישראל הוא כ-70%, וכולל את כללית שירותי בריאות והמרכז הרפואי ע"ש שיבא בתל השומר

באוגוסט 2019 נמכרה Carestream HSIC ל-Philips, ובספטמבר 2021 הושלמה הקליטה של אלגוטק אל תוך פיליפס ישראל, והפכה להיות "Philips-Algotec".

תפוצה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מוצרי החברה מותקנים כיום בכ-5,000 מוסדות רפואיים מכל הסוגים ברחבי העולם. מוצרי אלגוטק מותקנים גם בשישה מרכזי ענן (Cloud) של חברת Carestream ברחבי העולם, המספקים שירותים ליותר מ-1,000 מרכזים רפואיים. סך הכל מנוהלים בארכיבי החברה ברחבי העולם כ-150 מיליון בדיקות הדמיה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]