אליפות העולם באתלטיקה 2001

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
האצטדיון באדמונטון

אליפות העולם באתלטיקה 2001 הייתה אליפות העולם השמינית באתלטיקה, שנערכה בין 3 ל-12 באוגוסט 2001 באדמונטון שבקנדה. בתחרות השתתפו 1677 אתלטים. טקס הפתיחה והתחרויות התקיימו באצטדיון קומון וולת'. באליפות לא נשבר אף שיא עולם, אך נשברו שמונה שיאי אליפות (חמישה שיאים אצל הגברים ושלושה אצל הנשים). אליפות עולם זו הייתה האליפות האחרונה שבה לא התקיימה ריצת 3000 מטר מכשולים לנשים.

אירועים מרכזיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ריצות קצרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

נשים[עריכת קוד מקור | עריכה]

לריצת 100 ו-200 מטר לנשים, הגיעה האצנית האמריקנית מריון ג'ונס כפייבוריטית, לאחר שזכתה במדליית הזהב במקצועות אלה באולימפיאדת סידני. אך בריצה ל-100 מטר זכתה דווקא הרצה האוקראינית ז'אנה פינטוסביץ' בתחרות, כשקבעה תוצאה של 10.82 והקדימה את ג'ונס בשלוש מאיות השנייה. במקום השלישי זכתה אקטרני טאנו היווניה. בריצה ל-200 מטרים סיימה במקור ג'ונס ראשונה, עם תוצאה של 22.39 שניות. היא הקדימה את דבי פרגוסון מאיי בהאמה, שקבעה 22.52 שנ' ואת קלי ווייט מארצות הברית שזכתה במדליית הארד עם 22.56 שנ'. בריצת השליחות ל-100x4 זכו גם כן האמריקניות; הן הקדימו את גרמניה שזכתה במדליית הכסף ואת צרפת שזכתה במדליית הארד.

בהמשך הודו מריון ג'ונס וקלי ווייט בשימוש בסמים אסורים, והישגיהן מתחרות זו נשללו מהן, כולל מדליית הזהב של האמריקניות בריצת השליחות שגם בה הן נטלו חלק.

בריצה ל-400 מטר זכתה הסנגלית איימי ת'יאם מבקה, שקבעה 49.86 ש' וזכתה בזהב. שנייה הגיעה לוריין פנטון מג'מייקה עם תוצאה של 49.88 שניות ואת המקום השלישי תפסה אנה גוואברה המקסיקנית עם 49.97 שניות.

גברים[עריכת קוד מקור | עריכה]

האצן האמריקני מוריס גרין זכה בריצה ל-100 מטרים כשקבע זמן של 9.82 שניות. טים מונטגומרי מארצות הברית סיים במקום השני באליפות, אך בשנת 2005 הוא הורשע בנטילת סמים אסורים והישגיו נשללו ממנו. בעקבות שלילת הישגיו, קוּדמוּ ברנארד ויליאמס למקום השני ואטו בולדון למקום השלישי.

קונסטנטינוס קדריס היווני, שהחזיק בתואר האלוף האולימפי מאולימפיאדת סידני, זכה בריצה ל-200 מטר עם תוצאה של 20.04 שניות. מאחורי קדריס התרחשה דרמה גדולה כששלושה רצים סיימו עם זמן זהה של 20.20 שניות, ורק לאחר ה"פוטו פיניש" התברר כי כריסטופר ויליאמס הג'מייקני סיים במקום השני וקים קולינס מסנט קיטס ונוויס ושון קרופורד האמריקני סיימו בצוותא במקום השלישי.

בריצה ל-110 מטר משוכות התרחש קרב בין הרץ האמריקני אלן ג'ונסון, שזכה בעבר שני תוארי אליפות עולם במקצוע זה, לבין אנייר גארסיה, האלוף מאולימפיאדת סידני שהתרחשה שנה קודם לכן. הריצה הייתה צמודה ובסיומה זכה ג'ונסון במדליית הזהב עם תוצאה של 13.04, והקדים את יריבו בשלוש מאיות השנייה בלבד.

במרוץ השליחים ל-100X4 מטרים, זכתה במקור נבחרת ארצות הברית לאחר שרביעיית השליחים שלה גמעה את המרחק ב-37.96 שניות; אך טים מונטגומרי שכאמור הורשע בנטילת חומרים אסורים, נטל חלק ברביעייה האמריקנית ולכן ההישג נשלל מארצות הברית. בעקבות פסילת ארצות הברית קודמה נבחרת דרום אפריקה למקום הראשון, במקום השני זכתה טרינידד וטובגו ובמקום השלישי סיימה רביעיית הרצים של אוסטרליה.

ריצות בינוניות וארוכות[עריכת קוד מקור | עריכה]

נשים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בריצה ל-800 מטר זכתה האלופה האולימפית, מריה מוטולה ממוזמביק, לאחר שקבעה 1:57.17 דקות והקדימה בשלוש מאיות בלבד את יריבתה האוסטרית סטפני גראף.

בריצה ל-1500 מטרים התקיים קרב בין הרומניות ויולטה סקלי וגבריאלה סאבו. את הריצה סיימה סאבו כשידה על העליונה, היא זכתה בזהב והקדימה את יריבתה שסיימה במקום השני.

בריצה ל-10000 מטר שלטו האתיופיות כששלוש רצות מאתיופיה זכו במקומות הראשונים. דררטו טולו, האלופה האולימפית, סיימה ראשונה וקבעה תוצאה של 31:48.81 דקות. אחריה הגיעה ברהיין אדרה, שסיימה ארבע מאיות בלבד אחריה ולמקום השלישי הגיעה גטה וואמי.

גברים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בריצה ל-10000 מטרים הפסיד במפתיע האלוף האולימפי, היילה גבריסלאסי, וסיים רק במקום השלישי. הרץ הקנייתי, צ'ארלס קמאטי, זכה במדליית הזהב ואספה מזגבו האתיופי זכה במדליית הכסף.

ריצת המרתון הייתה צמודה לכל אורכה; גזאהגנה אברה האתיופי וסיימון ביווט הקנייתי הובילו את הריצה כשהם רצים זה לצד זה. בסיום הריצה ניצח אברה, האלוף האולימפי, שקבע תוצאה של 2:12:42 שעות והקדים את יריבו הקנייתי בשנייה אחת בלבד.

ענפי שדה[עריכת קוד מקור | עריכה]

נשים[עריכת קוד מקור | עריכה]

גמר הקפיצה לרוחק היה צמוד ובסופו ניצחה פיונה מיי האיטלקייה, שקפצה למרחק של 7.02 והקדימה את טטיאנה קוטובה הרוסייה בסנטימטר אחד בלבד. האלופה האולימפית, ניורקה מונטלבו הספרדייה, סיימה רק במקום השלישי עם 6.88 מ'.

בגמר יידוי הפטיש נרשמה הפתעה כשאולגה קוזנקובה הרוסייה, שהחזיקה בתוצאת השנה בעולם והייתה המועמדת הבכירה לניצחון בתחרות, הפסידה ליפסי מורנו הקובנית.

גברים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בגמר הקפיצה לרוחק זכה איוון פדרוסו הקובני באליפות עולם רביעית ברציפות, לאחר שניתר למרחק של 8.40 מטר.

בגמר זריקת הדיסקוס, זכה לארס רידל הגרמני בתואר אלוף העולם בפעם החמישית והקדים את האלוף האולימפי, וירגיליוס אלקנה הליטאי, שסיים במקום השני.

ג'ון גודינה האמריקני זכה בתואר אלוף העולם בהדיפת כדור ברזל בפעם השלישית לאחר שגבר על בן ארצו אדם נלסון, שסיים שני.

תוצאות[עריכת קוד מקור | עריכה]

נשים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מקצועות המסלול[עריכת קוד מקור | עריכה]

התחרות

Gouden medaille.svg
Zilveren medaille.svg
Bronzen medaille.svg
ריצת 100 מטר ז'אנה פינטוסביץ'-בלוק
אוקראינהFlag of Ukraine.svg  אוקראינה
10.82 שנ'
אקטריני תאנו
יווןFlag of Greece.svg  יוון
10.91 שנ'1 צ'נדרה סטורופ
איי בהאמהFlag of the Bahamas.svg  איי בהאמה
11.02 שנ'
ריצת 200 מטר דבי פרגוסון-מקנזי
איי בהאמהFlag of the Bahamas.svg  איי בהאמה
22.52 שנ'1 לטאשה ג'נקינס
ארצות הבריתFlag of the United States.svg  ארצות הברית
22.85 שנ' סידוני מאדרסיל
איי קיימןFlag of the Cayman Islands.svg  איי קיימן
22.88 שנ'2
ריצת 400 מטר אמי מבקה תיאם
סנגלFlag of Senegal.svg  סנגל
49.86 שנ' לוריין פנטון
ג'מייקהFlag of Jamaica.svg  ג'מייקה
49.88 שנ' אנה גווארה
מקסיקוFlag of Mexico.svg  מקסיקו
49.97 שנ'
ריצת 800 מטר מריה מוטולה
מוזמביקFlag of Mozambique.svg  מוזמביק
1:57.17 דק' שטפני גראף
אוסטריהFlag of Austria.svg  אוסטריה
1:57.20 דק' לטיטיה וריסדה
סורינאםFlag of Suriname.svg  סורינאם
1:57.35 דק'
ריצת 1500 מטר גבריאלה סאבו
רומניהFlag of Romania.svg  רומניה
4:00.57 דק' ויולטה סקלי
רומניהFlag of Romania.svg  רומניה
4:01.70 דק' נטליה גורלובה
רוסיהFlag of Russia.svg  רוסיה
4:02.40 דק'
ריצת 5000 מטר אולגה יגורובה
רוסיהFlag of Russia.svg  רוסיה
15:03.39 דק' מרתה דומינגז
ספרדFlag of Spain.svg  ספרד
15:06.59 דק' איליץ' וורקו
אתיופיהFlag of Ethiopia.svg  אתיופיה
15:10.17 דק'
ריצת 10000 מטר דררטו טולו
אתיופיהFlag of Ethiopia.svg  אתיופיה
31:48.81 דק' ברהיין אדרה
אתיופיהFlag of Ethiopia.svg  אתיופיה
31:48.85 דק' גטה וואמי
אתיופיהFlag of Ethiopia.svg  אתיופיה
31:49.98 דק'
ריצת מרתון לידיה סימון
רומניהFlag of Romania.svg  רומניה
2:26:01 שע' רייקו טוסה
יפןFlag of Japan.svg  יפן
2:26:06 שע' סבטלנה זקהרובה
רוסיהFlag of Russia.svg  רוסיה
2:26:18 שע'
ריצת 100 מטר משוכות אנג'נט קירקלנד
ארצות הבריתFlag of the United States.svg  ארצות הברית
12.42 שנ' גייל דיברס
ארצות הבריתFlag of the United States.svg  ארצות הברית
12.54 שנ' אולגה שישיגינה
קזחסטןFlag of Kazakhstan.svg  קזחסטן
12.58 שנ'
ריצת 400 מטר משוכות נזיאה בידואן
מרוקוFlag of Morocco.svg  מרוקו
53.34 שנ'
יוליה פצ'ונקינה
רוסיהFlag of Russia.svg  רוסיה
54.27 שנ' דיימי פרניה
קובהFlag of Cuba.svg  קובה
54.51 שנ'
הליכה ל-20 ק"מ אולימפיאדה איבנובה
רוסיהFlag of Russia.svg  רוסיה
1:27:48 שע' ולנטינה ציבולסקיה
בולגריהFlag of Bulgaria.svg  בולגריה
1:28:49 שע' אליזבטה פרונה
איטליהFlag of Italy.svg  איטליה
1:28:56 שע'
מרוץ שליחות 100X4 מ' גרמניהFlag of Germany.svg  גרמניה 42.32 שנ'3 צרפתFlag of France.svg  צרפת 42.39 שנ' ג'מייקהFlag of Jamaica.svg  ג'מייקה 42.40 שנ'
מרוץ שליחות 400X4 מ' ג'מייקהFlag of Jamaica.svg  ג'מייקה 3:20.65 דק' גרמניהFlag of Germany.svg  גרמניה 3:21.97 דק' רוסיהFlag of Russia.svg  רוסיה 3:24.92 דק'

מקצועות השדה[עריכת קוד מקור | עריכה]

התחרות

Gouden medaille.svg
Zilveren medaille.svg
Bronzen medaille.svg
קפיצה לגובה הסטרי קלוטה
דרום אפריקהFlag of South Africa.svg  דרום אפריקה
2.00 מ' אינה בבקובה
אוקראינהFlag of Ukraine.svg  אוקראינה
2.00 מ' קייסה ברגקוויסט
שוודיהFlag of Sweden.svg  שוודיה
1.97 מ'
קפיצה במוט סטייסי דרגילה
ארצות הבריתFlag of the United States.svg  ארצות הברית
4.75 מ' סווטלנה פאופנובה
רוסיהFlag of Russia.svg  רוסיה
4.75 מ' מוניקה פירק
פוליןFlag of Poland.svg  פולין
4.55 מ'
קפיצה לרוחק פיונה מיי
איטליהFlag of Italy.svg  איטליה
7.02 מ' טטיאה קוטובה
רוסיהFlag of Russia.svg  רוסיה
7.01 מ' ניורקה מונטלבו
ספרדFlag of Spain.svg  ספרד
6.88 מ'
קפיצה משולשת טטיאנה לבדייבה
רוסיהFlag of Russia.svg  רוסיה
15.25 מ' פרנסואז מבנגו אטון
קמרוןFlag of Cameroon.svg  קמרון
14.60 מ' תרזה מרינובה
בולגריהFlag of Bulgaria.svg  בולגריה
14.58 מ'
הדיפת כדור ברזל ינינה קרולצ'יק
בלארוסFlag of Belarus.svg  בלארוס
20.61 מ' נאדין קליינרט
גרמניהFlag of Germany.svg  גרמניה
19.86 מ' ויטה פאבליש
אוקראינהFlag of Ukraine.svg  אוקראינה
19.41 מ'
זריקת דיסקוס אלינה זברבה
בלארוסFlag of Belarus.svg  בלארוס
67.10 מ' 4 ניקולטה גראסו
רומניהFlag of Romania.svg  רומניה
66.24 מ' אנסטסיה קלסידו
יווןFlag of Greece.svg  יוון
65.50 מ'
הטלת כידון אוסליידיס מננדס
קובהFlag of Cuba.svg  קובה
69.53 מ' מירלה מניאני
יווןFlag of Greece.svg  יוון
65.78 מ' סוניה ביסט
קובהFlag of Cuba.svg  קובה
64.69 מ'
יידוי פטיש ייפסי מורנו
קובהFlag of Cuba.svg  קובה
70.65 מ'
אולגה קוזנקובה
רוסיה Flag of Russia.svg  רוסיה
70.61 מ'
ברונווין איגלס
אוסטרליהFlag of Australia.svg  אוסטרליה
68.87 מ'
קרב שבע ילנה פרוחורובה
רוסיהFlag of Russia.svg  רוסיה
6694 נק' נטליה סזנוביץ'
בלארוסFlag of Belarus.svg  בלארוס
6539 נק' שליה בורל
ארצות הבריתFlag of the United States.svg  ארצות הברית
6472 נק'

1 מריון ג'ונס האמריקנית סיימה במקור במקום שני בריצת 100 מטר עם 10.85 שניות ובמקום ראשון בריצת 200 מטר עם 22.39 שניות, אך נפסלה לאחר שבשנת 2005 הודתה בשימוש באימרוץ.
2 קלי ווייט מארצות הברית סיימה במקור במקום שלישי בריצת 200 מטר, אך נפסלה בשנת 2004 לאחר שהתברר כי השתמשה באימרוץ.
3 נבחרת השליחות של ארצות הברית סיימה במקור במקום ראשון בריצת שליחות 4x100 מטר עם 41.71 שניות, אך נפסלה מכיוון שקלי ווייט ומריון ג'ונס, שהיוו חלק ברביעייה, הודו באימרוץ.
4 נטליה סאדובה הרוסייה זכתה במקור במקום ראשון בתחרות זריקת דיסקוס עם 68.57 מטר, אך נפסלה לאחר שבדמה נמצאו חומרים אסורים.

גברים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מקצועות המסלול[עריכת קוד מקור | עריכה]

התחרות

Gouden medaille.svg
Zilveren medaille.svg
Bronzen medaille.svg
ריצת 100 מטר מוריס גרין
ארצות הבריתFlag of the United States.svg  ארצות הברית
9.82 שניות ברנרד ויליאמס
ארצות הבריתFlag of the United States.svg  ארצות הברית
9.94 שניות1
אטו בולדון
טרינידד וטובגוFlag of Trinidad and Tobago.svg  טרינידד וטובגו
9.98 שניות
ריצת 200 מטר קונסטנטינוס קדריס
יווןFlag of Greece.svg  יוון
20.04 שניות כריסטופר ויליאמס
ג'מייקהFlag of Jamaica.svg  ג'מייקה
20.20 שניות קים קולינס
סנט קיטס ונוויסFlag of Saint Kitts and Nevis.svg  סנט קיטס ונוויס
שון קרופורד
ארצות הבריתFlag of the United States.svg  ארצות הברית
20.20 שניות
ריצת 400 מטר אבארד מונקור
איי בהאמהFlag of the Bahamas.svg  איי בהאמה
44.64 שניות אינגו שולץ
גרמניהFlag of Germany.svg  גרמניה
44.87 שניות גרג האוטון
ג'מייקהFlag of Jamaica.svg  ג'מייקה
44.98 שניות
ריצת 800 מטר אנדרה בוכר
שווייץFlag of Switzerland.svg  שווייץ
1:43.70 דקות ווילפרד בונגיי
קניהFlag of Kenya.svg  קניה
1:44.55 דקות פאבל קזפיאבסקי
פוליןFlag of Poland.svg  פולין
1:44.63 דקות
ריצת 1500 מטר הישאם אל גרוז'
מרוקוFlag of Morocco.svg  מרוקו
3:30.68 דקות ברנרד לאגאט
קניהFlag of Kenya.svg  קניה
3:31.10 דקות דריס מאזוזי
צרפתFlag of France.svg  צרפת
3:31.54 דקות
ריצת 5000 מטר ריצ'רד לימו
קניהFlag of Kenya.svg  קניה
13:00.77 דקות מיליון וולדה
אתיופיה Flag of Ethiopia.svg  אתיופיה
13:03.47 דקות2 ג'ון קיבוון
קניהFlag of Kenya.svg  קניה
13:05.20 דקות
ריצת 10000 מטר צ'ארלס קמאטי
קניהFlag of Kenya.svg  קניה
27:53.25 דקות אספה מזגבו
אתיופיהFlag of Ethiopia.svg  אתיופיה
27:53.97 דקות היילה גבריסלאסי
אתיופיהFlag of Ethiopia.svg  אתיופיה
27:54.41 דקות
ריצת מרתון גזאהגנה אברה
אתיופיהFlag of Ethiopia.svg  אתיופיה
2:12:42 שעות סיימון ביווט
קניהFlag of Kenya.svg  קניה
2:12:43 שעות סטפנו בלדיני
איטליהFlag of Italy.svg  איטליה
2:13.18 שעות
ריצת 110 מטר משוכות אלן ג'ונסון
ארצות הבריתFlag of the United States.svg  ארצות הברית
13.04 שניות אנייר גארסיה
קובהFlag of Cuba.svg  קובה
13.07 שניות דדלי דוריבאל
האיטיFlag of Haiti.svg  האיטי
13.25 שניות
ריצת 400 מטר משוכות פליקס סאנצ'ז
הרפובליקה הדומיניקניתFlag of the Dominican Republic.svg  הרפובליקה הדומיניקנית
47.49 שניות פבריציו מורי
איטליהFlag of Italy.svg  איטליה
47.54 שניות דאי טמסו
יפןFlag of Japan.svg  יפן
47.89 שניות
ריצת 3000 מטר מכשולים רובן קוסגיי
קניהFlag of Kenya.svg  קניה
8:15.16 דקות עלי אזין
מרוקוFlag of Morocco.svg  מרוקו
8:16.21 דקות ברנארד ברמסאיי
קניהFlag of Kenya.svg  קניה
8:16.59 דקות
הליכה ל-20 ק"מ רומאן רסקזוב
רוסיהFlag of Russia.svg  רוסיה
1:20:31 שעות איליה מרקוב
רוסיהFlag of Russia.svg  רוסיה
1:20:36 שעות ויקטור בורייב
רוסיהFlag of Russia.svg  רוסיה
1:20:36 שעות
הליכה ל-50 ק"מ רוברט קוז'ניובסקי
פוליןFlag of Poland.svg  פולין
3:42:08 שעות חסוס אנחל גארסיה
ספרדFlag of Spain.svg  ספרד
3:43:07 שעות אדגר הרננדז
מקסיקוFlag of Mexico.svg  מקסיקו
3:46:12 שעות
מרוץ שליחים 100X4 מטר דרום אפריקהFlag of South Africa.svg  דרום אפריקה 38.47 שניות3
טרינידד וטובגוFlag of Trinidad and Tobago.svg  טרינידד וטובגו 38.58 שניות אוסטרליהFlag of Australia.svg  אוסטרליה 38.83 שניות
מרוץ שליחים 400X4 מטר איי בהאמהFlag of the Bahamas.svg  איי בהאמה 2:58.19 דקות ג'מייקהFlag of Jamaica.svg  ג'מייקה 2:58.39 דקות4 פוליןFlag of Poland.svg  פולין 2:59.71 דקות

מקצועות השדה[עריכת קוד מקור | עריכה]

התחרות

Gouden medaille.svg
Zilveren medaille.svg
Bronzen medaille.svg
קפיצה לגובה מרטין בוס
גרמניהFlag of Germany.svg  גרמניה
2.36 מטר וצ'יסלאב וורונין
רוסיהFlag of Russia.svg  רוסיה
ירוסלב ריבקוב
רוסיהFlag of Russia.svg  רוסיה
2.33 מטר
קפיצה במוט דמיטרי מרקוב
אוסטרליהFlag of Australia.svg  אוסטרליה
6.05 מטר אלכס אברבוך
ישראלFlag of Israel.svg  ישראל
5.85 מטר ניק היסונג
ארצות הבריתFlag of the United States.svg  ארצות הברית
5.85 מטר
קפיצה לרוחק איוון פדרוסו
קובהFlag of Cuba.svg  קובה
8.40 מטר סוואנט סטרינגפלו
ארצות הבריתFlag of the United States.svg  ארצות הברית
8.24 מטר קרלוס קלאדו
פורטוגלFlag of Portugal.svg  פורטוגל
8.21 מטר
קפיצה משולשת ג'ונתן אדוארדס
בריטניהFlag of the United Kingdom.svg  בריטניה
17.92 מטר כריסטיאן אולסון
שוודיהFlag of Sweden.svg  שוודיה
17.47 מטר איגור ספסווקודסקי
רוסיהFlag of Russia.svg  רוסיה
17.44 מטר
הדיפת כדור ברזל ג'ון גודינה
ארצות הבריתFlag of the United States.svg  ארצות הברית
21.87 מ'טר אדם נלסון
ארצות הבריתFlag of the United States.svg  ארצות הברית
21.24 מטר ארסי הרג'ו
פינלנדFlag of Finland.svg  פינלנד
20.93 מטר
זריקת דיסקוס לארס רידל
גרמניהFlag of Germany.svg  גרמניה
69.72 מטר וירגיליוס אלקנה
ליטאFlag of Lithuania.svg  ליטא
69.40 מטר מיכאל מלנבק
גרמניהFlag of Germany.svg  גרמניה
67.61 מטר
הטלת כידון יאן ז'לזני
צ'כיהFlag of the Czech Republic.svg  צ'כיה
92.80 מטר אקי פרביאיינן
פינלנדFlag of Finland.svg  פינלנד
91.31 מטר קונסטינוס גאציודיס
יווןFlag of Greece.svg  יוון
89.95 מטר
יידוי פטיש שימון ז'וולקובסקי
פוליןFlag of Poland.svg  פולין
83.38 מטר קוז'י מורופושי
יפןFlag of Japan.svg  יפן
82.92 מ'טר איליה קונובלוב
רוסיהFlag of Russia.svg  רוסיה
80.27 מטר
קרב עשרה תומאס דבוז'אק
צ'כיהFlag of the Czech Republic.svg  צ'כיה
8902 נקודות ארקי נול
אסטוניהFlag of Estonia.svg  אסטוניה
8815 נקודות דין מייסי
בריטניהFlag of the United Kingdom.svg  בריטניה
8603 נקודות

1 טים מונטגומרי מארצות הברית סיים במקום השני בריצת 100 מטר לגברים בזמן של 9.85, אבל הוא הורשע באמרוץ בשנת 2005 והישגיו מתחרות זו נשללו.
2 עלי סעידי סיף מאלג'יריה סיים במקום השני בריצת 5000 מטר, אך הוא נפסל לאחר שנכשל בבדיקת סמים ובדמו נמצאו חומרים אסורים.
3 במרוץ שליחים ל-100X4 מטר זכתה נבחרת ארצות הברית במקום הראשון עם זמן של 37.96 שניות, אך טים מונטגומרי שכאמור הורשע בנטילת חומרים אסורים, נטל חלק ברביעייה האמריקנית ולכן ההישג נשלל מארצות הברית.
4 במרוץ שליחים ל-400X4 מטר סיימה נבחרת ארצות הברית במקום השני, אך ההישג נשלל ממנה בשנת 2008 לאחר שאנטוניו פטיגרו, שנטל חלק ברביעייה, הורשע בלקיחת חומרים אסורים.

ישראלFlag of Israel.svg  ישראל באליפות[עריכת קוד מקור | עריכה]

באליפות השתתפו 10 אתלטים ישראלים. אלכס אברבוך, שהתחרה בקפיצה במוט, הגיע להישג הטוב ביותר מביניהם כשזכה במדליית הכסף באליפות, עם תוצאה של 5.85 מטר. אברבוך עבר במוקדמות 5.70 מטרים, שהספיקו לו להתברג בין 12 הקופצים שהעפילו לגמר. את הגמר אברבוך החל בגובה של 5.65 מטרים, אותו עבר בניסיונו השני. לאחר מכן צלח 5.75 מטרים בניסיונו הראשון ו-5.85 מטרים גם כן בניסיון הראשון. אברבוך לא הצליח לעבור את הגבהים הבאים וסיים במקום השני; במדליית הזהב זכה דמיטרי מרקוב.

אלכסנדר פורחומובסקי התחרה ב-100 מטר גברים והצליח להעפיל מהמוקדמות לרבע הגמר, לאחר שסיים שלישי במקצה שלו עם 10.42 שניות. ברבע הגמר פורחומובסקי שיפר את התוצאה שלו וקבע 10.28 שניות, אך סיים אחרון במקצה ולא עלה לחצי הגמר.

רביעיית השליחים של ישראל בריצה ל-100X4 שכללה את גדעון יבלונקה, טומי כפרי, אלכסנדר פורחומובסקי וכפיר גולן, הצליחה לעלות מהמוקדמות לחצי הגמר מהמקום ה-14, לאחר שקבעה 39.13. בחצי הגמר קבעה הנבחרת תוצאה פחות טובה, 39.39, סיימה במקום ה-14 ולא העפילה לגמר.

אירנה לנסקי וסבטלנה גנדזילוב התחרו בריצת 100 מטר משוכות לנשים, אך לא הצליחו להעפיל לחצי הגמר; לנסקי סיימה במקום ה-20 וגנדזילוב במקום ה-24.

הרץ אסף בימרו השתתף במרתון הגברים וסיים במקום ה-20, לאחר שסיים את המרחק ב-2:22:36 שעות. ואדים באביקין נטל חלק במוקדמות הטלת הכידון והטיל את הכידון למרחק של 77.91 מטר, תוצאה שלא הספיקה לו על מנת לעלות לגמר.

אבי טיירי שהתחרה בקפיצה משולשת, קפץ ל-16.06 מטר ולא עלה לגמר.

תוצאות[עריכת קוד מקור | עריכה]

נשים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שם האתלטית התחרות שלב בתחרות תוצאה מיקום
סבטלנה גנדזילוב ריצת 100 מטר משוכות מוקדמות 13.28 שניות 24
אירנה לנסקי ריצת 100 מטר משוכות מוקדמות 13.20 שניות 20

גברים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שם האתלט התחרות שלב בתחרות תוצאה מיקום
אלכסנדר פורחומובסקי ריצת 100 מטר מוקדמות 10.42 שניות 28
רבע גמר 10.28 שניות 27
אסף בימרו ריצת מרתון 2:22:34 שעות 20
אבי טיירי קפיצה משולשת מוקדמות 16.06 מטר 22
אלכס אברבוך קפיצה במוט מוקדמות 5.70 מטר 10
גמר 5.85 מטר Zilveren medaille.svg
ואדים בביקין הטלת כידון מוקדמות 77.91 מטר 22
גדעון יבלונקה
אלכסנדר פורחומובסקי
טומי כפרי
כפיר גולן
ריצת שליחים 4x100 מטר מוקדמות 39.13 שניות 14
חצי גמר 39.39 שניות 14

טבלת המדליות[עריכת קוד מקור | עריכה]

מקום מדינה  זהב   כסף ארד סה"כ 
1 רוסיהFlag of Russia.svg  רוסיה 5 7 6 18
2 ארצות הבריתFlag of the United States.svg  ארצות הברית 5 5 3 13
3 קניהFlag of Kenya.svg  קניה 3 3 2 8
4 גרמניהFlag of Germany.svg  גרמניה 3 3 1 7
5 קובהFlag of Cuba.svg  קובה 3 1 2 6
6 איי הבהאמהFlag of the Bahamas.svg  איי הבהאמה 3 0 1 4
7 אתיופיהFlag of Ethiopia.svg  אתיופיה 2 3 3 8
8 בלארוסFlag of Belarus.svg  בלארוס 2 2 0 4
8 רומניהFlag of Romania.svg  רומניה 2 2 0 4
9 מרוקוFlag of Morocco.svg  מרוקו 2 1 0 3
11 פוליןFlag of Poland.svg  פולין 2 0 3 5
12 צ'כיהFlag of the Czech Republic.svg  צ'כיה 2 0 0 2
12 דרום אפריקהFlag of South Africa.svg  דרום אפריקה 2 0 0 2
14 ג'מייקהFlag of Jamaica.svg  ג'מייקה 1 3 2 6
15 יווןFlag of Greece.svg  יוון 1 2 2 5
16 איטליהFlag of Italy.svg  איטליה 1 1 2 4
17 אוקראינהFlag of Ukraine.svg  אוקראינה 1 1 1 3
18 אוסטרליהFlag of Australia.svg  אוסטרליה 1 0 2 3
19 בריטניהFlag of the United Kingdom.svg  בריטניה 1 0 1 2
20 הרפובליקה הדומיניקניתFlag of the Dominican Republic.svg  הרפובליקה הדומיניקנית 1 0 0 1
20 מוזמביקFlag of Mozambique.svg  מוזמביק 1 0 0 1
20 סנגלFlag of Senegal.svg  סנגל 1 0 0 1
20 שווייץFlag of Switzerland.svg  שווייץ 1 0 0 1
24 יפןFlag of Japan.svg  יפן 0 2 1 3
24 ספרדFlag of Spain.svg  ספרד 0 2 1 3
26 פינלנדFlag of Finland.svg  פינלנד 0 1 1 2
26 צרפתFlag of France.svg  צרפת 0 1 1 2
26 שוודיהFlag of Sweden.svg  שוודיה 0 1 1 2
26 טרינידד וטובגוFlag of Trinidad and Tobago.svg  טרינידד וטובגו 0 1 1 2
30 אוסטריהFlag of Austria.svg  אוסטריה 0 1 0 1
30 קמרוןFlag of Cameroon.svg  קמרון 0 1 0 1
30 אסטוניהFlag of Estonia.svg  אסטוניה 0 1 0 1
30 ישראלFlag of Israel.svg  ישראל 0 1 0 1
30 ליטאFlag of Lithuania.svg  ליטא 0 1 0 1
35 מקסיקוFlag of Mexico.svg  מקסיקו 0 0 2 2
36 בולגריהFlag of Bulgaria.svg  בולגריה 0 0 1 1
36 איי קיימןFlag of the Cayman Islands.svg  איי קיימן 0 0 1 1
36 האיטיFlag of Haiti.svg  האיטי 0 0 1 1
36 קזחסטןFlag of Kazakhstan.svg  קזחסטן 0 0 1 1
36 פורטוגלFlag of Portugal.svg  פורטוגל 0 0 1 1
36 סנט קיטס ונוויסFlag of Saint Kitts and Nevis.svg  סנט קיטס ונוויס 0 0 1 1
36 סורינאםFlag of Suriname.svg  סורינאם 0 0 1 1

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]