אליפות זוגות הנשים של ה-WWE

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אליפות זוגות הנשים של ה-WWE
WWE Women's Tag Team Championship.png
חגורת אליפות זוגות הנשים של ה-WWE
פרטים
ארגון מפעיל WWE
מותג Raw
סמאקדאון
NXT
תאריך יצירה 24 בדצמבר 2018
האלופות הנוכחיות הקבוקי ווריורס
(אסקה וקיירי סיין)
תאריך זכייה 6 באוקטובר 2019
סטטיסטיקות
האלופות הראשונות The Boss 'N' Hug Connection
(ביילי וסשה בנקס)
הכי הרבה זכיות כל המחזיקות בתואר ‏(פעם אחת)
האלופות לזמן
הארוך ביותר
The IIconics ‏(120 ימים)
האלופה
המבוגרת ביותר
אסקה ‏(38 שנים, 10 ימים)
האלופה
הצעירה ביותר
פייטון רויס ‏(26 שנים, 148 ימים)
האלופות
הכבדות ביותר
The IIconics ‏(120 ק"ג)
האלופות
הקלות ביותר
אלכסה בליס וניקי קרוס ‏(100 ק"ג)

אליפות זוגות הנשים של ה-WWEאנגלית: WWE Women's Tag Team Championship) היא תואר אליפות היאבקות מקצועית, שנוצר על ידי הארגון האמריקאי, ה-WWE, למותגים Raw, סמאקדאון ו-NXT. זוהי האליפות היחידה לאחר פיצול המותגים אשר מוגנת בכמה מותגים ולא בלעדית למותג אחד בודד. האלופות הנוכחיות הן הקבוקי ווריורס (אסקה וקיירי סיין) לאחר שניצחו את האלופות לשעבר, אלכסה בליס וניקי קרוס, באירוע גיהנום בכלוב.

האליפות נוצרה ב-24 בדצמבר 2018 במהלך פרק של התוכנית Raw. היא נבדלת מאליפות זוגות הנשים של ה-WWF, שהייתה פעילה בין שנת 1983 לשנת 1989.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 1989, ארגון היאבקות שנקרא בעבר World Wrestling Federation‏ (WWF; כיום נקרא WWE) השבית את אליפות זוגות הנשים של ה-WWF, עקב היעדר זוגות של נשים בדיוויזיה. סטטוס זה הלך ונשמר במשך שנות האלפיים. החל משנת 2010, דיוויזיית הנשים החלה לגדול ובשנת 2010, האתר הרשמי של ה-WWE כתב מאמר בגין תמיכה בתחייה של אליפות זוגות הנשים.[1] בשנת 2014, התאומות בלה (ברי וניקי בלה) דיברו על רצונן להשיב לפעילות את אליפות זוגות הדיוות - במהלך תקופה זו עד לשנת 2016, המתאבקות יוחסו לתואר "דיוות", כשהאליפות הראשית שלהן הייתה אליפות הדיוות.[2][3] הרעיון להקים לתחייה את אליפות זוגות הנשים נשכח עד לאמצע שנת 2018; בראיון ל-Sky Sports, סטפני מקמהן דיברה לגבי חגורות האליפות ואמרה בנושא זה ש"זה עדיין לא זה, אך זה בהחלט משהו ששמענו מקהל המעריצים שלנו וזה משהו שאנחנו להוטים ליישם ברגע שנוכל." לפני האירוע אבולושן, שנערך בחודש אוקטובר והיה אירוע השלם וצפה הראשון שכל הקרבות בו היו קרבות נשים, השערות החלו לצוץ לגבי אליפות זוגות הנשים, כשחלק מהתגובות היו ממתאבקות פעילות, שרמזו שהארגון יציג את חגורות האליפות באירוע זה.[4] רק לפני האירוע, סטפני אמרה שחגורות אלה יגיעו "קרוב ממה שניתן לתאר";[5] למרות הציפיות, חגורות אלה אינן הוצגו באירוע אבולושן. נראה שנושא זה ירד מהפרק פעם נוספת עד ל-3 בדצמבר 2018, במהלך פרק של Raw, שבו מעריץ מהקהל שאל את ביילי וסשה בנקס מה הן מתכוונות להביא לדיוויזיית הנשים בשנת 2019. ביילי ובנקס השיבו ואמרו שהן מתכננות להפוך לאלופי זוגות הנשים הראשונות של ה-WWE.

ב-24 בדצמבר, במהלך פרק של Raw, יושב ראש ה-WWE, וינס מקמהן, הודיע באופן רשמי שחגורות אליפות זוגות הנשים יוצגו במהלך שנת 2019.[6] ב-14 בינואר 2019 בתוכנית Raw, עיצובן של חגורות האליפות נחשפו על ידי אלכסה בליס, במהלך פינתה "רגע של בליס". לאחר חשיפת העיצוב, בליס הודיעה שהאלופות הראשונות תיקבענה באירוע תא ההדחות, שיתקיים ב-17 בפברואר 2019, במהלך קרב תא ההדחות זוגות, כששלושה זוגות מ-Raw ושלושה זוגות מסמאקדאון יקחו חלק בקרב, מה שיהפוך את חגורות אלה ללא בלעדיות לאף מותג.[7] ב-18 בפברואר בתוכנית Raw, נודע שחגורות האליפות תוגנה גם במותג NXT.

ב-28 בינואר בתוכנית Raw, ניה ג'קס וטמינה וה-Riott Squad (ליב מורגן ושרה לוגאן) ניצחו את אלכסה בליס ומיקי ג'יימס, ונטליה ודנה ברוק, בהתאמה, והעפילו לקרב תא ההדחות זוגות. ב-4 בפברואר בתוכנית Raw, סשה בנקס וביילי ניצחו את אלישיה פוקס וניקי קרוס והעפילו לקרב תא ההדחות כדי לסגור את מכסת שלושת הזוגות מהמותג Raw. במקביל בתוכנית סמאקדאון לא התקיימו קרבות העפלה והזוגות ממותג זה שאישרו את השתתפותן בקרב היו מנדי רוז וסוניה דוויל, The IIconics (בילי קיי ופייטון רויס) ונעמי וכרמלה. ב-11 וב-12 בפברואר בתוכניות Raw וסמאקדאון, התקיימו שני קרבות זוגות משולשים, שבהן הזוג שהוצמד לניצחון נאלץ להיכנס ראשון לקרב תא ההדחות. ביילי ורוז הן אלו שהוצמדו בקרבות שלהן בהתאמה, מה שגרם לכך שהזוגות של ביילי ובנקס, ורוז ודוויל נאלצו להיכנס ראשונות לקרב תא ההדחות. The Boss 'N' Hug Connection ניצחו בקרב תא ההדחות והפכו לאלופות זוגות הנשים הראשונות בתולדות הארגון.

קרב תא ההדחות להכתרת אלופות זוגות הנשים הראשונות של ה-WWE[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר הדחה מתאבקות מספר כניסה הודחו על ידי שיטת ההדחה זמן
1 נעמי
(כרמלה ונעמי)
5 בילי קיי ופייטון רויס הצמדה משותפת לאחר גלגול 17:10
2 בילי קיי ופייטון רויס
(The IIconics)
4 ניה ג'קס וטמינה הצמדה בו זמנית לאחר צמד מהלכי סמואן דרופ 20:15
3 ליב מורגן ושרה לוגאן
(Riott Squad)
3 טמינה הצמדה לאחר סופרפליי ספלאש על צמד המתאבקות 25:05
4 טמינה
(ניה ג'קס וטמינה)
6 סשה בנקס, ביילי, מנדי רוז וסוניה דוויל הצמדה לאחר מרפק מהחבל העליון על ידי ביילי 27:05
5 סוניה דוויל
(מנדי רוז וסוניה דוויל)
2 סשה בנקס הכנעה לבנקס סטייטמנט 33:00
זוכות ביילי וסשה בנקס
(The Boss 'N' Hug Connection)
1 -

רשימת האלופות[עריכת קוד מקור | עריכה]

# מתאבקת זכייה מספר מספר ימים בהחזקת התואר תאריך מיקום אירוע הערות
1 The Boss 'N' Hug Connection
(ביילי וסשה בנקס)
1 49 17 בפברואר 2019 יוסטון, טקסס תא ההדחות קרב תא ההדחות זוגות אשר קבע את אלופות זוגות הנשים הראשונות של ה-WWE אשר כלל את ניה ג'קס וטמינה, ה-Riott Squad (ליב מורגן ושרה לוגאן), מנדי רוז וסוניה דוויל, The IIconics (בילי קיי ופייטון רויס) וכרמלה ונעמי. בנקס הכניעה את דוויל כדי לזכות בחגורות האליפות.
2 The IIconics
(בילי קיי ופייטון רויס)
1 120 7 באפריל 2019 מזרח רתרפורד, ניו ג'רזי רסלמניה 35 ניצחו את The Boss 'N' Hug Connection (ביילי וסשה בנקס), בת' פיניקס ונטליה וניה ג'קס וטמינה בקרב זוגות מרובע באירוע רסלמניה 35. קיי הצמידה את ביילי כדי לזכות בחגורות האליפות.
3 אלכסה בליס וניקי קרוס 1 62 5 באוגוסט 2019 פיטסבורג, פנסילבניה Raw ניצחו את האלופות לשעבר, The IIconics (בילי קיי ופייטון רויס), מנדי רוז וסוניה דוויל, והקבוקי ווריורס (אסקה וקיירי סיין) בקרב הדחות זוגות מרובע. בליס הדיחה את סיין כדי לזכות בחגורות האליפות.
4 הקבוקי ווריורס
(אסקה וקיירי סיין)
1 האלופות הנוכחיות 6 באוקטובר 2019 סקרמנטו, קליפורניה גיהנום בכלוב

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]