אלי אסקוזידו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אלי אסקוזידו
אלי אסקוזידו
אלי אסקוזידו
מדינה ישראל עריכת הנתון בוויקינתונים
תאריך לידה 1957 (בן 60 בערך)
מקום לידה מושב כפר מימון
השכלה קצין
עיסוק יו"ר ועד מושב בני רא"ם
ראש מועצה אזורית נחל שורק
תקופת כהונה 1999 – מכהן
הקודם מרדכי הוניג
חבר בהנהלת מרכז המועצות האזוריות
תקופת כהונה 1999
תפקידים ממלכתיים ניהוליים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

אלי אסקוזידו הוא ראש המועצה האזורית נחל שורק. נבחר לתפקידו בשנת 1999 וכיום מכהן בקדנציה הרביעית ברציפות.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אלי אסקוזידו נולד במושב כפר מימון בשנת 1957. את השירות הצבאי עשה בנח"ל בגדוד 932, השתחרר בדרגת סרן והיום משרת במילואים בדרגת סא"ל (בחיר"מ) בתפקיד סמח"ט.

אסקוזידו התחיל את הקריירה הציבורית שלו בשנת 1991 עם בחירתו ליו"ר ועד מושב בני רא"ם וכיהן בתפקיד זה במשך שמונה שנים. בשנים אלה יזם ודאג לביצוע של שכונת ההרחבה של המושב בהצלחה מרובה. בעקבות הצלחה זו, הגיעו פניות אל אלי אסקוזידו שירוץ לבחירות לראשות המועצה על מנת שיוכל לשחזר הצלחה זו ביישובים נוספים.

אתגרים לא פשוטים עמדו בדרכו של אלי אסקוזידו ובכל אחד מהם עמד בהצלחה, תוך כדי מזעור נזקים חברתיים. יצירת פלטפורמה לכבוד הדדי בין התושבים החרדים לשאר אוכלוסיית המועצה, הרמת קרן מוסדות התורה ביישובי המועצה, שיפור מערכת החינוך והרחבתה, הקמת מתנ"ס למתן מענה עבור החינוך הבלתי פורמלי ואירועי התרבות היישוביים והקהילתיים. הנצחת זיכרונות  ניצולי שואה- 19 ספרים. קליטת 450 משפחות ממפוני גוש קטיף, תוך כדי דאגה יומיומית לכל פרט, עד להקמת הבית החדש.

אלי לקח על עצמו הקמת שני יישובים חדשים למפוני גוש קטיף והתעקש להיות המתכנן והמבצע- דבר שהוכיח את עצמו במהירות וביעילות האופיינית לשאר הפרויקטים. תושבי גני טל ונצר חזני היו מהראשונים להיכנס לבתים חדשים ביישובים מסודרים עם תשתיות ומוסדות קהילתיים.

החל משנת 1999 אלי אסקוזידו מכהן כראש מועצה אזורית נחל שורק. אחראי על 10,000 תושבי מועצת נחל שורק, ממונה על 300 עובדים ומנהל תקציב בהיקף של 200 מיליון ש"ח בשנה.

בנוסף לתפקידו כראש המועצה, מאז שנת 1999 אלי אסקוזידו משמש כחבר בהנהלת מרכז המועצות האזוריות. החל משנת 2000 הוא עומד בראש עמותת כביש חוצה ישראל ומאז שנת 2006 חבר בוועדה לתשתיות לאומיות (ות"ל). החל משנת 2005 שימש כגזבר לאיגוד ערים לאיכות הסביבה חבל יבנה-אשדוד. בין השנים  2009 – 2015  כיהן בתפקיד יו"ר רשות הניקוז שורק-לכיש, המאגדת בתוכה 29 רשויות מקומיות. בשנת 2010 חבר בוועדת הרישוי של נתב"ג. משנת 2012 חבר בדירקטוריון של החברה למשק וכלכלה. בשנת 2014 מונה לחבר במועצת גנים לאומיים ושמורות טבע של הכפופה למשרד להגנת הסביבה.

משנת 2000 ובמשך כעשור יזם, ארגן וביצע את צעדת "ההתיישבות העובדת מצדיעה לירושלים" שהתקיימה יום לפני יום ירושלים. הרעיון היה להביא עשרות אלפים מתושבי ההתיישבות העובדת ילדים, נוער ומבוגרים לכבודה של ירושלים עם מיצגים ניידים, טרקטורים וציוד חקלאי ישן. באירוע זה הועלו סלסלות "ביכורים" לישיבת הממשלה שהתקיימה באותו היום.

החל משנת 2014 החל לארגן את צעדת "מתחברים לירושלים" יחד עם רם שמואלי מארגון "מתחברים". הצעדה מתקיימת בחוה"מ סוכות במשך יומיים ומותאמת לכל המשפחה, לקבוצות ויחידים, נוער ומבוגרים.

במהלך ארבע הקדנציות קידם אסקוזידו יוזמות ופרויקטים לשיפור והעלאת רמת החיים במועצה האזורית נחל שורק. בין הפרויקטים נמנים כאלה שנועדו להעלות את רמת החינוך במועצה, פרויקטים למען איכות הסביבה, יוזמות להטעמת ערכים לניהול אורח חיים בריא ופרויקטים של פיתוח ובנייה בשטחי המועצה.  כמו כן מסור מאוד לצורכי הישיבות השוכנות בתחומי המועצה.

אסקוזידו זכה למספר פרסים עבור פועלו הציבורי. במסגרת כנס ירושלים ה-11 של עיתון בשבע, הוענק לו פרס ירושלים על פועלו בהצעדת יישובי המועצה לאתגרי המחר תוך שילובן של אוכלוסיות ותיקות, אוכלוסיית המפונים מגוש קטיף ותושבים חדשים. מדי שנה מקבל את פרס שר הפנים לניהול כספי תקין, המוענק לרשויות מצטיינות.

אסקוזידו נשוי, אב ל-4 ילדים וסב לשתי נכדות. מתגורר בבני רא"ם.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]