אלי אסקוזידו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אלי אסקוזידו
אלי אסקוזידו
אלי אסקוזידו
לידה 1957 (בן 62 בערך)
מושב כפר מימון
מדינה ישראלישראל  ישראל
השכלה קצין
עיסוק יו"ר ועד מושב בני רא"ם
eli-askozido.org.il
ראש מועצה אזורית נחל שורק
1999 – מכהן
(כ־20 שנים)
חבר בהנהלת מרכז המועצות האזוריות
1999
(כ־20 שנים)
תפקידים ממלכתיים ניהוליים

אליהו (אלי) אסקוזידו הוא ראש המועצה האזורית נחל שורק. נבחר לתפקידו בשנת 1999 וכיום מכהן בקדנציה החמישית ברציפות, כשבארבעת הקדנציות האחרונות נבחר כמועמד מוסכם ולא התקיימו בחירות.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אלי אסקוזידו נולד בכפר מימון בשנת 1957, להוריו אברהם ופנינה אסקוזידו - עולים ממצרים. את השירות הצבאי עשה בנח"ל בגדוד 932, השתחרר בדרגת סרן. משרת במיל' 80 יום בשנה בתפקיד סמח"ט.

אסקוזידו נשוי לעליזה, אב לארבעה וסב לנכדים. מתגורר במושב בני רא"ם.

קריירה פוליטית[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 1991 החל אסקוזידו בפעילות ציבורית עם בחירתו ליו"ר ועד מושב בני רא"ם וכיהן בתפקיד זה במשך שמונה שנים. בשנים אלה יזם את שכונת ההרחבה של המושב. החל משנת 1999 אלי אסקוזידו מכהן כראש מועצה אזורית נחל שורק.

במהלך ארבע הקדנציות קידם אסקוזידו יוזמות ופרויקטים לשיפור והעלאת רמת החיים במועצה שבראשותו. ביניהם כאלו הנועדים להעלות את רמת החינוך במועצה, פרויקטים למען איכות הסביבה, יוזמות להטעמת ערכים לניהול אורח חיים בריא ופרויקטים של פיתוח ובנייה בשטחי המועצה.

תפקידים נוספים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בנוסף לתפקידו כראש המועצה, החל משנת 1999 אסקוזידו משמש כחבר בהנהלת מרכז המועצות האזוריות. החל משנת 2000 הוא עומד בראש עמותת כביש חוצה ישראל ומאז שנת 2006 חבר בוועדה לתשתיות לאומיות (ות"ל). החל משנת 2005 שימש כגזבר לאיגוד ערים לאיכות הסביבה חבל יבנה-אשדוד. בין השנים  2009 – 2015  כיהן בתפקיד יו"ר רשות הניקוז שורק-לכיש, המאגדת בתוכה 29 רשויות מקומיות. בשנת 2010 חבר בוועדת הרישוי של נתב"ג. משנת 2012 חבר בדירקטוריון של החברה למשק וכלכלה. בשנת 2014 מונה לחבר במועצת גנים לאומיים ושמורות טבע של הכפופה למשרד להגנת הסביבה.

משנת 2000 ובמשך כעשור יזם, ארגן וביצע את צעדת "ההתיישבות העובדת מצדיעה לירושלים" שהתקיימה יום לפני יום ירושלים. הרעיון היה להביא עשרות אלפים מתושבי ההתיישבות העובדת ילדים, נוער ומבוגרים לכבודה של ירושלים עם מיצגים ניידים, טרקטורים וציוד חקלאי ישן. באירוע זה הועלו סלסלות "ביכורים" לישיבת הממשלה שהתקיימה באותו היום.

החל משנת 2014 החל לארגן את צעדת 'מתחברים לירושלים' יחד עם רם שמואלי מארגון "מתחברים". הצעדה מתקיימת בחוה"מ סוכות במשך יומיים ומותאמת לכל המשפחה, לקבוצות ויחידים, נוער ומבוגרים.

עמדות מדיניות[עריכת קוד מקור | עריכה]

אסקוזידו לא מרבה להתראיין ולא מפרסם את דעותיו המדיניות. כאיש הציונות הדתית הוא משויך לסקטור הימני במפה הפוליטית. נחשב כמקורב וידיד אישי של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שגם תמך בו בבחירות הראשונות לתפקיד ראש המועצה. בפועל, אסקוזידו מתמודד מטעם עצמו ואינו משתייך למפלגה כזו או אחרת.

ידוע כתומך בישיבות ומוסדות חינוך תורניים, ומסור ביותר לאלו שבתחומי המועצה.

פרסים וציוני דרך[עריכת קוד מקור | עריכה]

אסקוזידו זכה למספר פרסים עבור פועלו הציבורי. במסגרת כנס ירושלים ה-11 של עיתון בשבע, הוענק לו פרס ירושלים על פועלו בהצעדת יישובי המועצה לאתגרי המחר תוך שילובן של אוכלוסיות ותיקות, אוכלוסיית המפונים מגוש קטיף ותושבים חדשים.

משנת 2000 מדי שנה מקבל את פרס שר הפנים לניהול כספי תקין, המוענק לרשויות מצטיינות.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]