אלריק ממלניבונה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אלריק ממלניבונה
Elric de Melnibone
עטיפת הספר
עטיפת הספר
מידע כללי
מאת מייקל מורקוק
שפת המקור אנגלית
סוגה פנטזיה
הוצאה
תאריך הוצאה 1972
מספר עמודים 174
הוצאה בעברית
הוצאה הוצאת ינשוף
תאריך 2005
תרגום אינגה מיכאלי
סדרה
סדרת ספרים הסאגה של אלריק
הספר הבא חרב השאול
קישורים חיצוניים
הספרייה הלאומית 002513494

אלריק ממלינבונה הוא ספר פנטזיה שנכתב על ידי הסופר הבריטי מייקל מורקוק. עלילת הספר עוקבת אחרי אלריק ממלינבונה, בעל עיני הארגמן, שליט מלינבונה, ומסעו בשאול ומחוצה לו. אלריק ממלינבונה משמש גם כהקדמה לסיפורים המאוחרים יותר של מורקוק ולהמשכים שלהם, ומבחינת רצף כרונולוגי הוא הספר הראשון, שלאחריו "חרב השאול". הספר תורגם לעברית על ידי אינגה מיכאלי ויצא לאור בהוצאת "ינשוף", בשנת 2005.

עלילת הספר[עריכת קוד מקור | עריכה]

עלילת הספר מתחילה באימריר, העיר האחרונה שנותרה במלינבונה. אימריר מהודרת בבניינים יפהפיים בעלי סגנון בנייה ייחודי ומיוחד, והיא גם בירתה של מלינבונה, המדינה העתיקה ביותר בעולם. שליט מלינבונה, אלריק, הוא גיבור הספר. עלילת הספר עוסקת תחילה בבגידה של דודנו של אלריק, ירקון, באלריק עצמו, תוך כדי שהוא בוגד באלריק, ולוקח לעצמו את "כס האודם" - המלוכה על מלינבונה. יחד עם "כס האודם", לקח ירקון גם את אהובתו של אלריק, סימוריל. מסעו של אלריק למצוא נקמה בדודנו ירקון התחיל לאחר שירקון בגד בו והשליכו לים. אלריק מצא עצמו בממלכת השדים, כשהוא מחפש את הנקמה. בממלכת השדים הוא מצא את חרבו, "אבי-סער", ששימשה אותו גם בספרים המאוחרים של סיפוריו של אלריק.

הספרים שתורגמו לעברית: חרב השאול ואבי סער הם רק חלק מסדרה המכילה עשרות ספרים שבהם הגיבור הוא אלריק, כמייצג של הגיבור הנצחי ו 3 הדמויות האחרות בהן מיוצג הגיבור הנצחי: הוקמון, ארקוזה, קורום (בעברית יצא הספר לגבי קורום בלבד- מגילת החרבות)