אלתיאה העיוורת

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

אלתיאה העיוורת

Blind Al (Althea).jpg
סוג גיבור-על
מוציא לאור מארוול קומיקס
הופעה ראשונה Deadpool #1
(ינואר 1997)
יוצר/ת ג'ו קלי
אד מקגינס
מידע
כינויים אל, אלפרד העיוור, מיי פארקר
שם אמיתי אלתיאה (שם משפחה לא ידוע)
סטטוס פעיל
כוחות ללא כוחות-על
חבר שותפה של דדפול

אלתיאה העיוורתאנגלית: Blind Althea) היא דמות משנה בדיונית המופיעה בחוברות הקומיקס דדפול ביקום מארוול קומיקס. הדמות הופיעה לראשונה בחוברת Deadpool #1 מינואר 1997 ונוצרה בידי הכותב ג'ו קלי והמאייר אד מקגינס.

אלתיאה היא דמות, שכמו שמרמז שמה, היא עיוורת, ששם משפחתה אינו ידוע. פגשה את דדפול במשימתו בקונגו. בהתחלה מערכת היחסים של שניהם הייתה לא ברורה, ובהמשך היא נהיית מורכבת יותר ויותר.

ביוגרפיה בדיונית[עריכת קוד מקור | עריכה]

דבר אינו ידוע על ראשית חייה של אלתיאה, פרט לכך שנרמז שהייתה בת זוגו של קפטן אמריקה לפני שהוקפא,‏[1] ושהייתה חברה בשירות המודיעין של אנגליה, לא ידוע באיזה תפקיד. בהופעתה הראשונה, דדפול, עדיין כוייד וילסון, נשלח להורגה, בעת ששהתה בבסיס המודיעין האנגלי ברפובליקה הדמוקרטית של קונגו, אך הרג את כל מי שמסביבה פרט לה. לאחר שוייד בורח מבסיס נשק אקס, מקבל גורם ריפוי וחולה בסרטן, הוא נפגש איתה שנית והם חולקים דירה. אלתיאה מתייחסת אל דדפול כילד מפונק ומשמשת כסוג של אמא לדדפול, בזמן שהוא לגלג עליה וניצל את עיוורונה. הוא בנוסף הכריח אותה לבשל ולנקות עבורו, ונעל אותה בקופסה- חדר אטום ממולא בחפצים חדים- אם סירבה לעשות את דבריו. למרות כל יחסיו כלפיה, אלתיאה מתנהגת איתו בעדינות, ומייחסת את עצמה בתור האדם היחיד שמעז לעמוד נגדו.

אחרי כמה שנים עם דדפול, נוצר סוג של שלום בין שניהם, כשדדפול הבין שאלתיאה לא מוטרדת מתעלוליו. אלתיאה הופכת לאשת סודו הקרובה של דדפול (אפילו יותר מאשר סמור), ואחרי שהציל את חייה מספר פעמים היא הייתה אסירת תודה למענו, ומנסה לגמול לו בכך שבהדרגה הופכת אותו לאדם טוב יותר. הם חולקים מספר הרפתקאות ביחד, ביניהם התחזותה של אלתיאה למיי פרקר (דודתו של פיטר פארקר), וכגמול למעשיה דדפול מעניק לה במתנה את דוג', כלבו לשעבר של חברו של פוגי נלסון (אותו סמור הרוויח למען דדפול).‏[2][3] עם זאת, דדפול לקה בשפל אישי ארוך, ונעל אותה בקופסה כשגילה שהסתירה ממנו את ביקוריו של סמור.

השניים מתנהגים (לנוכח האירועים האחרונים) בקרירות זה עם זה, ודדפול מגרש את אלתיאה מביתו. אלתיאה מסרבת, ודדפול משגר אותה בעזרת מכשיר טלפורטציה. אלתיאה נראית שוב עם סמור, כשהשניים נעולים בתוך "הקופסה". אחרי שנתיים לתחילת שותפות הדירה של שניהם, הוא מוזמנת בידי דדפול, על מנת לצפות בחברתה מעונת בידי דוג'.‏[4] בשנת 2007, דדפול ניגש אליה כדי לאמת את תוכנית החזרת המוניטין שלו בקרב עם טאסקמאסטר.‏[5]

כאשר התחתן עם שיקלאה, דדפול שלח לאלתיאה הזמנה בכתב ברייל; היות שלא ידע לכתוב טוב בכתב ברייל, אלתיאה קיבלה בטעות הזמנה להלוויית כנופיות, למרות שלא הבינה את ההבדל.‏[6]

זהות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ג'ו קלי חשף כי במקור אלתיאה הייתה אמורה להיות האלמנה השחורה המקורית, במאמר שהתפרסם בובקומיקס. לא ברור מה גילה של אלתיאה, ועלתה השערה שהיא בת שישים. עם זאת, אלתיאה ציינה כי היא זוכרת את שמלות הסנפיר משנת 1920, ולאחר מכן גילה נקבע כשבעים.‏[7] תאוריה נוספת היא שאלתיאה היא מאדאם ווב, מוטאנטית הידועה כשותפה של ספיידרמן.

גרסאות אחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

MC2[עריכת קוד מקור | עריכה]

אלתיאה הופיעה בחוברת J2 #11 ביקום MC2 כתומכת של דדפול כשנלחם נגד בנו של ג'אגרנוט, שיין יאמה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Deadpool #25, February 1999
  2. ^ Daredevil & Deadpool Annual, 1997
  3. ^ Deadpool #8, September 1997
  4. ^ Deadpool #14
  5. ^ Cable & Deadpool #36, March 2007
  6. ^ Deadpool Vol.3 #27, June 2014
  7. ^ Deadpool #19, August 1998
מארוול קומיקס
כותבים ומאיירים: בריאן מייקל בנדיססטן ליטוד מקפרלןג'ק קירביכריס קלרמונטאלכס רוס