אנדרטייל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg
יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: התאמה לחוקי כתיבת הערכים, שגיאות תרגום.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

אנדרטיילאנגלית: Undertale; בתרגום חופשי: סיפור תחתון) הוא משחק תפקידים ממוחשב מסוג "אינדי RPG", שנוצר על ידי טובי פוקס. במשחק, השחקן הוא ילד/ה אנושי/ת שנפל/ה לתוך האנדר-גראונד (The Underground- מתחת לאדמה), מקום גדול, מבודד, שנמצא מתחת לפני השטח של כדור הארץ ומופרד מפני כדור הארץ בעזרת קסם מיוחד במינו, המחסום (The Barrier), ובו מתגוררות המפלצות. השחקן פוגש מפלצות שונות במהלך המסע לחזרה אל פני השטח, והשחקן יכול לבחור האם לחוס על חייהן או להילחם נגדן. בחירות אלו משפיעות על התקדמות העלילה במשחק, הדיאלוגים ויחס הדמויות כלפיו, והסוף עצמו של המשחק משתנה בהתבסס על בחירות השחקן.

המשחק התחיל כפרויקט Kickstarter ב-2013, ומאוחר יותר התנסה לציבור. טובי פוקס הציב לפרויקט סכום מטרה של 5000 דולר, והצליח לגייס 50000$. המשחק יצא רשמית ב-2015.

פוקס פיתח את כל המשחק באופן עצמאי, החל מהמוזיקה וכלה בעלילה. הדברים היחידים שנוצרו על ידי מתנדבים ולא על ידי טובי פוקס הם הדמויות, הרקעים והגרפיקה. המשחק נוצר בהשראת משחקי 8-ביט שונים כגון סופר מריו, פיינל פנטזי ובעיקר הסדרה ארת'באונד(אנ'), אשר מקבלת אזכורים מיוחדים במהלך המשחק. המשחק עשיר בהומור סלפסטיק ובמשחקי מילים.

המשחק שוחרר עבור Microsoft Windows ו - OS X בספטמבר 2015, ולאחר מכן גם עבור לינוקס ביולי 2016. בקיץ 15 באוגוסט 2017 המשחק שוחרר לפלייסטיישן 4 ולפלייסטיישן ויטה, ובנוסף לתרגום ליפנית, המשחק יצא גם ל-Nintendo Switch ב-2018

מערכת הקרבות[עריכת קוד מקור | עריכה]

מסך הקרב אשר מופיע לשחקן בעת קרב

במשחק, השחקן יכול לבחור בין 4 כפתורים שמביעים את היחס וההתנהגות שלו כלפי המפלצות. בקרב עצמו, השחקן מופיע כלב אדום וקטן המייצג את הנשמה שלו. הלב משנה את צבעו לפי התקפת המפלצות, כשלכל צבע משמעות למשל, הנשמה הירוקה מסמלת אדיבות (KINDNESS), הנשמה הצהובה מסמלת צדק (JUSTICE), הכחולה מסמלת יושר (INTEGRITY) ועוד. כדי לא להיהרג ולהיפסל, השחקן צריך להתחמק ממתקפות היריב, וניתנת לו אפשרות בחירה בין להרוג את המפלצת, לחוס עליה, להגיד לה משהו או לנצל משהו ברשותו שיעזור לו להביסה.

העלילה בסיפור נקבעת על פי הבחירה בין ארבעת כפתורים אלו.

FIGHT[עריכת קוד מקור | עריכה]

במצב זה, השחקן בוחר להילחם במפלצת ולבסוף להרגה, אלא אם כן יתחרט על כך. ניצחון על המפלצת מעניק לנו EXP, ובכך גם מעלה אותנו ב "LOVE". המשמעות של "LOVE" ב-אנדרטייל היא "Levels Of ViolenceE", כלומר, רמת האלימות, ושל EXP היא EXecution Points- נקודות הוצאה להורג. ככל שיש לשחקן יותר "LOVE", זה אומר שפגע ביותר מפלצות.

ACT[עריכת קוד מקור | עריכה]

פעולה זו מאפשרת לשחקן לעשות פעולה מסוימת: לדבר, להחמיא, להעליב וכו'. האפשרויות תלויות רק במי שהשחקן נלחם נגדו, והוא לא שולט בתוכן התשובה.

ITEM[עריכת קוד מקור | עריכה]

כפתור זה מאפשר לשחקן להשתמש בחפצים שאסף במהלך המשחק. אלו יכולים להיות מזון, תרופות, נשקים וכד׳.

MERCY[עריכת קוד מקור | עריכה]

בלחיצה על כפתור זה מופיעים שני כפתורים. הכפתור הראשון הוא Flee, שמשמעותו היא לברוח מהקרב עם המפלצת. בכפתור Spare בעצם חסים על חיי המפלצת, ומחליטים לא להילחם נגדה. המפלצות גם הן יכולות לחוס על השחקן, אבל אם ברצונן לפגוע בו, ייאלץ השחקן ללחוץ על כפתור ה-ACT ולעשות פעולה מסוימת עד שהיריב ירצה לחוס עליו.

בסיום הקרב השחקן מקבל כסף שבעזרתו הוא יכול לקנות חפצים שונים מציוד לקרבות הבאים ועד אמצעי מפתח בעלילה.

SAVE[עריכת קוד מקור | עריכה]

בסוף שאמור להיות לפי העלילה הרגילה, בקרב נגד עזריאל דרימר (Asriel Dreemurr), במקום ACT מופיע הכפתור SAVE, כדי להציל את חבריו של השחקן ולבסוף את עזריאל.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לפני שנים רבות, שני מינים שלטו בכדור הארץ: בני האדם ומפלצות. יום אחד, בין בני האדם והמפלצות פרצה מלחמה, וכשהמפלצות הפסידו בה, הם נזרקו אל האנדרגראונד (Underground), מקום שמתפרש מתחת לשטח הפנים של כדור הארץ, ומופרד מכדור הארץ בעזרת קסם, כך ששום מפלצת לא תוכל לעבור לצד השני.

המשחק מתחיל כשהשחקן, ילדה אנושית (Frisk) נופלת לאנדרגראונד דרך הר אבוט (Ebott), הפרצה היחידה שבין העולם למפלצות. היא נוחתת ופוגשת את פלאווי (Flowey), פרח מאונש שמלמד את השחקן את המכניקה של המשחק, ומעודד אותו להעלות את רמת ה "LV", שהיא כביכול ראשי תיבות שהן מייצגות ביחד את המילה LOVE - אהבה, בעזרת "EXP", הניתנות להשגה כשהורגים מפלצות. בשלב מסוים, פלאווי מנסה להרוג את השחקן כדי לקחת את נשמת השחקן, ולעזרתו מגיעה טוריאל (Toriel), מפלצת דמוית עז אימהית במיוחד, שמצילה את השחקן. טוריאל מתגלה כלבבית ביותר, ומלמדת את השחקן לפתור חידות. בנוסף היא מלמדת את השחקן כיצד אפשר לשרוד מבלי להרוג או להיהרג. בנוסף, טוריאל מנסה למנוע מהשחקן לעזוב, כיוון שהיא רוצה לאמץ אותו ולהגן עליו מפני המלך אסגור, שרוצה לקחת מספיק נשמות בני אדם כדי לפרוץ את המחסום.

במצב כלשהו, השחקן עוזב את דירתה של טוריאל והולך לחפש את ארמונו של אסגור שבתוכו המחסום המוביל לפני השטח. לאורך הדרך, האדם פוגש מפלצות חזקות יותר וחזקות פחות, וביניהם האחים השלדים פפיירוס (Papyrus) וסאנס (Sans), ראשת המשמר המלכותי אנדיין (Undyne), המדענית המלכותית אלפיס (Alphys), מאפט נסיכת העכבישים (muffet), ומטאטון (Mettaton), רובוט שאלפיס בנתה במקור כדי להגן על הארמון בפני פולשים, אך בסופו של דבר הפך לכוכב בתוכנית טלוויזיה משלו.

במהלך המסע, השחקן מבין את הפשר למלחמה בין בני האדם והמפלצות. עזריאל, הבן של אסגור וטוריאל, התיידד עם הילדה הראשונה שנפלה מכדור הארץ לאנדרגראונד ששמה צ׳ארה/קארה (CHARA), ואומצה על ידי טוריאל ואסגור. יום אחד, הילדה הורעלה למוות על ידי כמה פרחים צהובים. כאשר עזריאל רצה להחזיר את הגופה לבני האדם, הם תקפו אותו והרגו אותו, וכתוצאה מכך הוכרזה מלחמה בין שני המינים. כעת, אסגור מבקש לשבור את המחסום ולהתנקם על אובדן בנו, וכדי לעשות זאת, הוא זקוק לשבע נשמות אדם, ומתוכן יש לו שש. אחרי הבסת מטאטון אי-אקס (Mettaton Ex) אלפיס אומר לשחקן שהוא שיקר לו, ולמעשה הוא צריך נשמת מפלצת שהיא חלשה יותר מזו של בני אדם ומחוץ לגוף שלה אינה יכולה להתקיים חוץ ממקרים ספורים אחדים. מהקטע הזה יכולים להתקיים כמה סופים, תלוי אם השחקן הרג או לא הרג מפלצות.

דמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • פריסק (Frisk) - הגיבור/ה שעליה שולט השחקן. הילד השמיני שנופל לאנדרגראונד (Underground), והנשמה האחרונה שהמפלצות צריכות כדי לפרוץ את המחסום. לפריסק יש יכולת נדירה ומיוחדת לשמור את המשחק בנקודות מסוימות. את פעולה זו מבצע פריסק בעזרת הרגש נחישות (determination) את פעולת שמירת המשחק יכולים לבצע רק פריסק ופלאווי (flowey) (פלאווי אומר במהלך המשחק שהוא יכל לשמור את המשחק עד שפריסק נפלה למערה). ישנם שאומרים שהנשמה של קארה (Chara) נמצאת בתוך פריסק על פי תאוריות מסוימות.
 • פלאווי (Flowey) - כאשר פריסק נופל/ת לאנדרגראונד (Underground), היא פוגש פרח מדבר המכריז ששמו "פלאווי הפרח" (Flowey the flower). פלאווי מסביר על כללי המלחמה במשחק. הוא משקר שצריך לאסוף את העלים שהוא זורק על השחקן ולאחר מכן מתגלה כרוצח שפועל רק לפי הכלל "זה להרוג או להיהרג". לאחר מכן פלאווי מתקיף את השחקן בהתקפה שאי אפשר להתחמק ממנה. למזלו הרב של השחקן את השחקן מצילה טוריאל (Toriel), מפלצת דמוית אשת כבש. את פלאווי אפשר לפגוש בשלושה מצבים: פלאווי רגיל (פרח), "אומגה פלאוי" (Omega Flowey - מפלצת נוראית עם גרפיקה ריאליסטית), שנוצרת כאשר פלאווי מקבל שש נשמות אדם. אל ההיפר-מוות (God of Hyperdeath) שמוכר יותר בשם עזיריאל דרימר (ASRIEL DREEMUR) שנוצר כאשר פלאווי מקבל כוח נשמות המקביל לשבע נשמות אדם.
 • טוריאל (Toriel) - מפלצת דמוית עז. כאשר פלאוי מתגלה כרוצח ותוקף את פריסק, טוריאל מצילה את השחקן ומלמדת אותו כיצד לא להרוג מפלצות שתוקפות את השחקן. כעבור זמן לא רב טוריאל נותנת לפריסק טלפון סלולרי. היא הבוס של החורבות. גרושתו של אסגור (Asgore). מפלצת מסוג דרימר.
 • נפסטאבלוק (Napstablook) - רוח רפאים בלתי ניתנת להריגה. מופיעה בעיקר בשני מקומות: באמצע החורבות (הוא חוסם את הדרך כאשר הוא עושה את עצמו ישן) ובביתו שנמצא באזור המפלים (כאן את נאפסטאבלוק אפשר לפגוש רק בסוף הטוב). נפסטאבלוק מגדל חוות חלזונות לא רגילה. כל המשפחה שלו הפכה לרובוטים או לבובות.
 • סאנס (Sans) - שלד. נראה בהתחלה כיצור מתבדח חלש, אבל בסוף הטוב ובסוף הנייטרלי מתברר שהוא יכול לשפוט את הנתונים של השחקן, ובסוף הרע מתגלה סאנס כאחד מהיצורים החזקים והזריזים באנדרגראונד. הרבה מהשחקנים מגדירים את הקרב שלו כקרב הקשה ביותר בכל המשחק כולו (סביר להניח שזה בגלל שסאנס יכול לחמוק מההתקפות שלך ושבנוסף התקפותיו עובדות כמו רעל. הן מורידות לך נקודת חיים אחת לפריים.) אחיו של סאנס, פפיירוס (Papyrus), השלד רודף-בני אדם. לסאנס פחות או יותר לא אכפת מזה שהשחקן הוא בן אדם. סאנס עצלן מאוד ונוטה לספר בדיחות קרש.
 • פפיירוס (Papyrus) - שלד. אחיו של סאנס. חלומו של פאפירוס הוא להצטרף למשמר המלכותי, ולכן הוא מנסה להרוג את השחקן בהתחלה, אך לבסוף הוא והשחקן נהיים חברים ופאפירוס נותן לשחקן את מספר הטלפון שלו. פאפירוס מפזר פאזלים בדרך לסנואודין, כדי להכשיל את השחקן. פפירוס לא ממש אוהב את בדיחותיו של סאנס ונוטה לכאוס עליו לרוב בגלל שהוא עצלן. פפירוס הוא ממוקד מטרה ולכן הוא לא מוותר גם כשהשחקן מצליח לפתור את הפאזלים והמלכודות שלו. אוהב ספגטי.
 • אנדיין (Undyne) - דגה. המפקדת הראשית של המשמר המלכותי, חלומה של אנדיין הוא לתפוס את פריסק, על מנת להגן על המפלצות ולהביא תקווה לשחרורן מהאנדרגראונד (Underground). בדרך הפציפיסטית היא מנסה לתפוס את השחקן, אבל אחרי שהשחקן בורח ממנה כמה פעמים, היא מתעלפת באזור הארצות החמות (Hotlands), והשחקן יכול להביא לה כוס מים מה שיעיר אותה לחיים, לאחר מכן, היא תסתכל אל השחקן, ותלך. אם השחקן כבר התחבר עם פפיירוס, השחקן יכול לבקר איתו בביתה של אנדיין. פפיירוס ישאיר את אנדיין ובן האנוש לבד, וגם הם נהיים חברים. בסוף הרע, אנדיין מקבלת מכה חזקה מפריסק והיא בדרך למות. אך בגלל שאנדיין כל כך נחושה, היא הופכת לאנדיין הבלתי ניתנת להריגה (Undyne the Undying) ומנסה להרוג את פריסק עם כל מה שיש לה.
 • אסגור (Asgore) - המלך של האנדרגראונד (Underground), וגרושה של טוריאל (Toriel). מדי פעם, המפלצות מספרות לך על דמות חזקה מאוד שהיא גם מלך האנדרגראונד, והיא נקראת אסגור דרימר.
 • אלפיס (Alphys) - המדענית המלכותית, שסיפרה לאסגור על שבעת הנשמות שצריך לאסוף. אנדיין מזכירה אותה כמה פעמים. בסוף הטוב מגלים שהיא מחביאה מעבדה סודית "המעבדה האמיתית" (the true lab) של המדען המלכותי שהיה לפניה, ששמו היה ו.ד. גאסטר. אלפיס עוזרת לך ופותרת בשבילך פאזלים לפעמים, שולחת לך הודעות ומתקשרת.
 • מטאטון (Mettaton) - מטאטון לפני מה שידוע לנו, הוא בן דוד של נפסטאבלוק, שאלפיס יצרה לו גוף. מטאטון הוא סוג של רובוט טלוויזיה שנועד לעשות תוכניות, ולהגן על הממלכה. בעקבות תכנות שגוי כביכול, מטאטון מנסה להרוג אתך, עם תוכניות הטלוויזיה שלו. בסוף הרע מטאטון משנה צורה לרובוט בשם מטאטון ניאו (Mettaton NEO), שהורגים במכה. בסוף הנייטרלי והטוב הוא משנה צורה לצורה האמיתית שלו, מטאטון אי-אקס (Mettaton EX) ושם הוא תוקף אותך עם רייטינג, חידונים וריקודים. כשאתה מנצח אותו בסוף הטוב והנייטרלי שומעים שיחה קצרה מנפסטאבלוק.
 • ו.ד. גאסטר (W.D. Gaster) - המדען המלכותי לפני אלפיס. אנחנו לא רואים אותו במשחק, אבל מהדיאלוג שאנחנו מקבלים מהעוקבים שלו, גאסטר היה זה שיצר את הליבה (The Core), ושהוא נפל לתוך המכונה, והתפזר ברחבי הזמן והחלל. ידוע גם לפי הקבצים של המשחק כmystery man (האיש המסתורי).

סופים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • סוף נייטרלי - אם השחקן הורג רק חלק מן המפלצות. כשהשחקן מגיע לטירה הוא פוגש את סאנס, ששופט את מעשיו של הילד על פי ההחלטות שנעשו במשחק. שם הוא מספר לו ש-EXP מייצג למעשה Execution Points (נקודות הוצאה להורג) ו-LV מייצג את ראשי תיבות של Level of Violence (רמת האלימות), שעולים ככל שהשחקן פוגע והורג מפלצות. לאחר השיפוט מגיע הילד לקרב מול אסגור (שבמהלכו לא ניתן לרחם על אסגור שהורס את כפתור הרחמים). לאחר הקרב מול אסגור בין אם השחקן מרחם (לאחר שהכפתור תוקן) על חייו או הורג אותו אסגור נהרג על ידי פלאווי שגונב את הנשמות הכלואות וסוגר את המשחק. לאחר שהשחקן פותח אותו שוב הסיפור ההתחלתי משתנה והוא משוחח עם פלאווי שלאחר זמן קצר הופך למפלצת חזקה במיוחד עם גרפיקה שלא נראתה במשחק בשם אומגה פלאווי (מכונה גם פוטושופ פלאווי). לאחר הקרב מול פלאווי הנשמות מצליחות להשתחרר ועוזרות לשחקן לנצח את פלאווי. לאחר הקרב השחקן פוגש את פלאווי עצמו, עליו אפשר לרחם או להרוג אותו. לאחר שהבחירה נעשית השחקן יוצא מהשער שמוביל מהאנדרגראונד אל העולם העליון והמשחק מסתיים. לאחר סיום המשחק יש שיחה עם סאנס שמספר מה קרה למקום אחרי שהילד עזב (גם שיחה זו מושפעת מפעילותיו של השחקן). לאחר סוף זה ניתן לפתוח את הסוף הטוב אם השחקן לא הרג מפלצות.
 • סוף טוב / סוף פציפיסטי (true pacifist) -המשך לסוף הנייטרלי, שיכול לקרות אם השחקן לא הורג אף מפלצת. בסוף זה, הקרב מול אסגור מבוטל לאחר שטוריאל מגיעה ועוצרת את עזגור מלהלחם. למקום מגיעים גם אנדיין, אלפיס, סאנס ופאפירוס אבל פלאווי מגיע למקום גם כן וגונב את נשמות האדם ובהמשך גם את נשמות המפלצות. פלאווי מתגלה כעזריאל שמולו נערך הקרב האחרון. את עזריאל לא ניתן להרוג, אך לשחקן בהמשך נפתחת היכולת להציל את חבריו. לאחר שהציל את חבריו, השחקן יכול להציל את עזריאל. עזריאל חוזר לצורתו המקורית ומביע חרטה על מעשיו. הוא גם מספר שהסיבה לקרב הייתה שחשב שהשחקן הוא חברתו, קארה, והשחקן מגלה לעזריאל ששמו האמיתי הוא פריסק. לשחקן קיימת האפשרות לסלוח לו או לא, ולאחר מכן עזריאל משתמש בנשמות כדי לשבור את המחסום ומשחרר את הנשמות. כעת עזריאל לא יכול להמשיך לחיות בעולם מאחר שאין לו נשמה, ואומר לפריסק שכדאי שישכח ממנו. לשחקן יש אפשרות לנחם אותו בחיבוק. עזריאל עוזב ומבקש מפריסק שישמור על ההורים שלו. לאחר המפגש פריסק מתעוררת כשחבריה סביבה מספרים שהמחסום נשבר ושכעת גם בני האדם וגם המפלצות יכולים להשתחרר ואומרים לו שהוא יכול להיפרד משאר המפלצות אם הוא רוצה. לאחר בחירתו של השחקן, פריסק והמפלצות יוצאים מהאנדרגראונד אל העולם העליון ולפריסק ניתנת האפשרות להפוך לשגריר המפלצות אצל בני האדם ובהמשך גם לבחור אם לקבל את טוריאל כאם מאמצת. המשחק מסתיים כשמראה את המפלצות בעולם בני האדם ועם מיני משחק בו השחקן צריך להתחמק מהשמות של תומכי הקיקסטארטר. אם השחקן בחר להישאר עם טוריאל, תופיע סצנה של טוריאל נכנסת לחדרו של פריסק ונותנת לו פאי בזמן שהיא ישנה. אם השחקן החליט לא להישאר עם טוריאל, מופיעה תמונה של פריסק עם חבריו והמילים "the end" וכך נגמר המשחק.
 • סוף רע / רצח עם (genocide) - השחקן הורג את כל המפלצות שיש בכל חדר. הקרב האחרון הוא הקרב נגד סאנס שמתגלה כיריב חזק במיוחד שאף מסוגל להתחמק מהתקפות. בסופו של דבר השחקן מצליח להתיש את סאנס ולהרוג אותו. לאחר קרב זה השחקן מגיע אל אסגור והורג אותו בלי קרב או בחירה. גם פלאווי מופיע כשהוא עצמו מדמה פנים לפניו של עזריאל ומבקש רחמים מקארה (כמו שהיה כתוב באחד הסופים,הוא חשב שפריסק זאת קארה), אבל השחקן הורג גם את פלאווי גם כן ללא בחירה. לאחר מכן מופיעה הילדה הראשונה שנפלה לאנדרגאונד, והיא בעצם האדם שלה נתנו את השם בהתחלה. היא מציעה להרוס את העולם ולעבור אל העולם הבא. לשחקן יש אפשרות להסכים ולהרוס את העולם או לא להסכים: אם הוא מסכים, אז צ׳ארה אומרת שהיא והשחקן יהיו שותפים תמיד, ואם לא, היא אומרת שהשחקן איבד את השליטה ממזמן. כך או כך, צ׳ארה משמידה את העולם, והמשחק נסגר. אם השחקן מריץ את המשחק מחדש, המסך כולו שחור. אחרי עשר דקות, צ׳ארה מדברת אל השחקן, ונותנת לו אפשרות להחזיר את המשחק, בתמורה לנשמה שלו. אם השחקן לא מסכים המשחק לא ישוחזר אך אם יסכים המשחק יוחזר. אחרי הפעולה הזאת, נכנסים אל מסך ההתחלה. אם עושים את הסוף הטוב אחר כך, רואים שצ׳ארה השתלטה על השחקן.

משחק המשך[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-30 באוקטובר 2018 חשבון הטוויטר הרשמי של המשחק החל לצטט מסרים סודיים, ואמר לעוקבים לחזור לחשבון בעוד 24 שעות. למחרת, משחק המשך בשם Deltarune שוחרר עבור Microsoft Windows ו-MacOS.

ביקורות[עריכת קוד מקור | עריכה]

עם השחרור, המשחק זכה לשבחים על עלילתו, הנושא, סגנון מערכות הלחימה, מוזיקת הרקע, ובמיוחד מקוריות הסיפור שלו, הדיאלוג, והדמויות.[דרוש מקור] המשחק מכר מעל מיליון עותקים, והיה מועמד למספר שבחים ופרסים, כולל משחק השנה.[דרושה הבהרה]

המשחק העלה בשחקניו את הרצון לשאול מדוע בעצם צריך להילחם בכולם במשחקי RPG. האנשים אשר שיחקו במשחק התקשו להרוג את הדמויות מכיוון שבמהלך המשחק התחברו אל אופיים ודמותם.[דרוש מקור]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא אנדרטייל בוויקישיתוף