אנוביט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Gnome-colors-edit-find-replace.svg
יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: כתוב בצורה גרועה ביותר.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
לוגו אנוביט

אנוביט טכנולוגיות בע"מ המוכרת בשם המקוצר אנוביט הייתה חברת היי-טק ישראלית שהוקמה ביוני 2006 ועסקה בפיתוח וייצור שלושה מוצרים: שבב הנמכר ליצרניות התקני פלאש, בתצורה חלקית או מלאה; ערכות דיסק און קי או כונני SSD ללפטופים, המיועדים ליצרניות מחשבים; ושרת אחסון לארגונים.

בדצמבר 2011 נרכשה אנוביט על ידי חברת אפל ב-390 מיליון דולר.

מייסדי החברה[עריכת קוד מקור | עריכה]

החברה נוסדה על ידי פרופ' אודי וינשטיין, ד"ר אופיר שלוי ואריאל מייסלוס ומשרדיה ישבו בהרצליה. (לאחר הרכישה על ידי Apple, הפכו משרדים אלה למשרדי החברה הרוכשת) המשרד האמריקאי שלה מוקם במרלבורו, מסצ'וסטס. שמה של אנוביט מגיע מקיצור "Add Another Bit".

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

באוגוסט 2007 גייסה כ-17 מיליון דולר ובנובמבר 2008 גייסה כ-20 מיליון דולר. בגיוס האחרון אותו הובילה אינטל קפיטל, קרן הון הסיכון של חברת אינטל, בנובמבר 2010, הושקעו בחברה 32 מיליון דולר, מה שהפך את אינטל לאחת מבעלות המניות באנוביט. גם חברת סמסונג היא מממנת מרכזית של אנוביט ועל פי ההערכות השקיעה כ-10 מיליון דולר. קרנות ההשקעה באטרי ונצ'רס, פיטנגו, מיקרון ונצ'רס, המייסדים, ומספר משקיעים אסטרטגיים, הם מממנים נוספים של אנוביט.

בשנת 2010 החלה לפתח כונני SSD, אך עם רכישת החברה, נסגרה מחלקה זו ורוב עובדיה פוטרו.

ב-13 בדצמבר 2011 התפרסם כי אפל מתכננת לרכוש את אנוביט בסכום של כ-390 מיליון דולר. אפל הביעה עניין בשבב שמפתחת אנוביט, אשר משפר את מהירות ואמינות שבבי זיכרון הפלאש במכשירים ניידים ומאפשר אחסון מידע רב יותר על גבי התקני הפלאש. השבב מתמחה בייעול עבודת זיכרונות פלאש באמצעות טכנולוגיה ייחודית לעיבוד אותות ספרתי המאפשרת ניהול יעיל יותר של זכרונות פלאש. הוא מותקן ב-iPhone, ב-iPad וב-MacBook Air שמייצרת אפל. כמו כן עובדת החברה עם אינטל, סמסונג והייניקס.

בחודש אוגוסט 2011 הודיעה אנוביט כי מתחילת השנה סיפקה יותר מ-20 מיליון בקרים. החברה הכריזה על פיתוח בקר הזיכרון המהיר בעולם עבור טאבלטים וטלפונים חכמים. מדובר בבקר המספק קצב קריאה/כתיבה של 666 מגה-בייט לשנייה, ותומך בעד 256 גיגה בייט זיכרון.

אנוביט מחזיקה בכ- 95 פטנטים. לפני רכישתה אנוביט העסיקה כ-200 עובדים וגייסה במצטבר כ-76 מיליון דולר ממשקיעיה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]