אנטי וירוס (סרט, 2014)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אנטי וירוס - הסרט
AntiVirus
AVforweb.jpg
בימוי אלון נוימן
הופק בידי אלון נוימן
מתן מלך
אבי מלכה
תסריט אלון נוימן
עריכה מיטל אלה שלום
טל פרידמן
אבירם איתיאל
שחקנים ראשיים מתן מלינגר
מעין אליאסי
מורן רייטמן
גיתית אזולאי
מוזיקה אמיר קינו איזיקוביץ
חגי קאפח
צילום יפתח אלרן
מדינה ישראל
חברת הפקה דונקישוט פילמס
חברה מפיצה דונקישוט פילמס
הקרנת בכורה 28/9/2014
משך הקרנה 70דקות
שפת הסרט עברית
סוגה מדע בדיוני, מותחן, דרמה, התפרצות מחלות
תקציב 33,000 דולר ארצות הברית
פרסים

International Euro Film Festival 2015 - Best Feature film International Euro Film Festival 2015 - Best Director

International Cine Campus 2016 - Best Opera Prima
דף הסרט ב-IMDb

אנטי וירוס הוא סרט קולנוע ישראלי, בבימויו של אלון נוימן, אשר ייצא לאקרנים בשנת 2014.

הסרט הדרמטי-מדע בדיוני בו מסופר על נגיף קטלני שמועבר במסרון המשתלט על עובדי חברת תוכנה המתמחה באנטי וירוס לבני אדם, הם מנסים למצוא דרך לנטרל אותו בזמן שהצבא מחליט לחסל אותם כדי שלא תפרוץ מגפה.

תקציר[עריכת קוד מקור | עריכה]

אנטי וירוס הסרט - הוא סרט דרמת מדע בדיוני באורך של 70 דקות, המספרת את סיפורה של חברת ביו-טכנולוגיה צעירה המנוהלת על ידי שני אחים אשר המציאה אנטי וירוס לבני אדם. האחד מדען והשני איש עסקים לכל אחד מהם אינטרס לקדם את המוצר שנקרא פתוגן - אנטי וירוס לבני אדם בצורת אפליקציה לסמארטפונים. כאשר מתפרץ וירוס אלים בחברת פתוגן והמחסל את העובדים בזה אחר זה. הם נלכדים במשרד כאשר המלב"ם, המשטרה והצבא צרים עליהם, עכשיו על העובדים למצוא פתרון ולנטרל את הווירוס. השעון מתקתק לקראת החלטה של המלב"ם לשים קץ לאיום שנמצא במשרד בדמותו של וירוס חדש וקטלני וזאת על ידי חיסול כל העובדים.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

חברת פתוגן השייכת לשני אחים, רם – מנכ"ל החברה ומיכה סמנכ"ל מחקר ופיתוח הנמצאים על סף סיום פיתוח של המצאה גאונית – אנטי וירוס דיגיטלי לבני אדם. שש שנים של מחקר ופיתוח והשקעה של למעלה מ-20 מיליון דולר נדרשו להביא את המוצר לכלל סיום. אך כאשר הם ניצבים מול המשוכה האחרונה - אישורי הניסוי על בני אדם, משרד הבריאות לא מאשר. הכול יורד לטמיון ונשאר להם שבוע עד למציאת פתרון חלופי. רם כועס אבל מקבל את חוקי המשחק. מי שלא מקבלת ומנסה לחולל מהלך בלתי הפיך - היא המנהלת האדמיניסטרטיבית שלו – שחר. היא מאוהבת בו ובאקט של טיפשות מתוך רחמים והרצון לעזור היא מפעילה את הפרוטוקול – מהלך המפיץ וירוס קטלני הפוגע בעובדי החברה. שחר שומרת בסוד את מעשיה בזמן שרם ומיכה אובדי עצות כיצד להיחלץ מהסיטואציה הקטלנית.

אורלי בת זוגו של מיכה, שוטרת תנועה באה למשרדי החברה במטרה לעודד את רוחו לכבוד יום הולדתו ונקלעת לתוך הסיטואציה - הסגר הרמטי על משרדי חברת פתוגן. המשטרה והצבא צרים על בניין המשרדים בזמן שהמרכז לבקרת מחלות מנסים למצוא פתרון. אורלי היא הקשר היחידי שלהם החוצה, הודות למכשיר הקשר המשטרתי שלה.

שירה וירוטקית (מפתחת אנטי וירוס למחשבים) וראש צוות הפיתוח איבדה את בעלה – רועי בהתפרצות הנגיף. היא ביחד עם מיכה מגלים שהנגיף הקטלני שמחסל אותם בזה אחר זה, הוא הכלאה בין נגיף ביולוגי ווירוס דיגיטלי. נגיף חכם וקטלני בעל יכולות אדפטציה והוא מנסה בעזרת העובדים הנגועים לפרוץ את ההסגר ולהתפשט לכלל האוכלוסייה. לשירה לא נותרת ברירה אלא להפסיק להתאבל על בעלה ולצאת ולהילחם בנגיף הקטלני.

רם ומיכה מבינים שאין ברירה והם הניסוי שלו הם ייחלו לקבל אישור ממשרד הבריאות. הם מנסים להפעיל את פתוגן, אך אז הם מגלים שמישהו פרץ לסרבר הראשי של החברה ומחק את כל הקבצים. מנותקים מהעולם החיצון ואין באפשרותם להגיע לגיבויים, הם נאלצים לפנות לפתרון הביולוגי בדרך הישנה. אז מגלה מיכה שהנגיף המתוחכם הקדים אותם והוא נגוע.

מיכה שמושפע מהנגיף מתמרן מהלך לצאת ממשרדי החברה אך למזלו הרע הוא נתפס וההסגר מתהדק. מיכה, רם, שירה ושחר, ביחד עם קומץ עובדים נוספים, נשארים כלואים במשרדי החברה. אורלי מצליחה להיחלץ מתוך הבניין ומבקשת ממפקדי החמ"ל לנסות ולהציל את העובדים שנותרו. הם מסבירים לה שהנגיף כל כך קטלני שעדיף לחסל אותו ביחד עם העובדים מאשר להציל אותם ולקחת סיכון.

רם מרים ידיים כשמבין שזאת תסבוכת שאין לה מנוס. הוא נפגש עם שחר ומגלה שזאת היא שהפעילה את הפרוטוקול ויותר מזה, היא מסרה את המוצר לאויבם של פתוגן תאגיד תרופות ענק בשם אפסילון, אשר חש איום אם יצא המוצר לפועל. אפסילון מתגלה כחסרת רחמים ומסירה ידיה מהעסקה עם שחר. כשנודע לרם על כך, הוא מאבד את העשתונות, הורג את שחר ומתאבד.

שירה מגלה שבזמן שהמעבדה המתינה לאישורי משרד הבריאות, התוכנות המייצרות את האנטי וירוס נשארו על המחשבים ולא נמחקו. בעזרתם הם מייצרת נוגדן דיגיטלי. היא מנסה על עצמה את הנוגדן אך מאבדת את ההכרה. אורלי מבינה שהזמן אזל, היא עוזרת אומץ ובמהלך נועז היא חוזרת למשרדים להציל את בן זוגה, זאת בניגוד להוראות המרכז לבקרת מחלות והמפקד שלה. היא מתעמתת עם מיכה הנגוע שמרגיש נבגד ונזנח על-ידה ולבסוף משלימה את פעולת הנוגדן שפיתחה שירה. כך משמידה אורלי את הנגיף הקטלני ומצילה את קומץ העובדים שנותרו בהסגר. אך הנגיף הקטלני מספיק לעבור מוטציה והופך לדיגיטלי ובכך מוצא את דרכו לעולם החופשי.

שחקנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מתן מלינגר
 • מעיין אליאסי
 • גתית אזולאי
 • מורן רייטמן
 • ארז בן עזרא
 • חופית שפרן
 • ז'ניה לרר
 • בעז בנבסט
 • אריאלה ברונשטיין
 • ולד פסחוביץ'
 • קובי פרחן
 • יוסי קרוואני
 • בתאל כהן
 • נדיה רובה
 • עמית פיש

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]