אנני

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: מהמסד עד הטפחות.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

אנניאנגלית: Little Orphan Annie) היא רצועת קומיקס אמריקאית יומית, פרי עטו של הארולד גריי אשר הופיעה לראשונה ב-5 באוגוסט 1924. בשנת 1977 עובד הקומיקס למחזמר מצליח על בימות ברודוויי, בשנת 1982 עובד לסרט המצליח "אנני" ובשנת 1999 עובד לסרט טלוויזיה של ערוץ דיסני. בשנת 2001 יצאה הגרסה הישראלית של המחזמר בכיכובם של חני נחמיאס בתפקיד מיס האניגן ואריה מוסקונה בתפקיד אוליבר וורבאקס. בשנת 2014 יצאה גרסה מחודשת של הסרט בכיכובם של ג'יימי פוקס (וויל סטאקס), קוונז'יין וואליס (אנני) וקמרון דיאז (מיס האניגן) בהפקתם של משפחת סמית'.

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

במרכז הסיפור עומדת אנני ילדה יתומה, המתגוררת בבית היתומות אותו מנהלת גברת האניגן הקשוחה והשיכורה. באחד הימים, מגיע אל בית היתומות עוזרת המיליארדר אוליבר וורבאקס, המחליט להזמין לביתו ילדה יתומה למשך שבוע. אנני, בזכות קסמה האישי, כובשת את ליבו של וורבאקס קר-הלב, המציע לעזור לה לאתר את הוריה, בכך שהוא מציע פרס יקר להורים שיזהו את עצמם. גברת האניגן, אחיה רוסטר, ושותפה נוספת לילי, מתחזים להוריה של אנני על מנת לזכות בפרס, אך בסופו של דבר מגלים את מזימתם לחטוף את הילדה. וורבאקס מוצא אותה ומאמץ אותה ואת כל חברותיה מבית היתומים.

אולם בשנת 2014 בגרסה המחודשת אנני בת ה10 וחברותיה נמצאות במשפחת אומנה כלומר אצל מיס האניגן הקשוחה והמתוסכלת שבמהלך הסרט נפתח ליבה ולאחר שוויל סטאקס המיליונר שמתמודד לראשות העיר מציל אותה מדריסה [את אנני] הוא מחליט לטפל בה למשך שבוע על מנת שיבחרו בו להיות ראש העיר. וויל נותן לאנני לאמץ כלבה שאנני נתנה לה את השם סנדי ולאחר שאנני מספרת לו שהיא רוצה למצוא את הוריה הוא מנסה למצוא אותם. אבל בזמן זה נרקחת מזימה מאחורי גביהם שבה מעורבת מיס האניגן והעוזר בקמפיין ראשות העיר של וויל וגם זוג שחקנים שמגלמים את ההורים המזויפים של אנני התוכנית הייתה להתחזות להורים של אנני ולטוס לברזיל שם אחרי מספר שעות יינטשו את אנני מה שיגרום לוויל לא להיבחר לראשות העיר. התוכנית תפקדה טוב אבל לאחר שאנני ושני השחקנים נוסעים לשדה התעופה בדרך היא מגלה שהם אינם הוריה בינתיים למיס האניגן נפתח הלב והיא מחליטה להתוודות בפני וויל וגרייסי והחברות של אנני על התוכנית והם טסים במסוק על מנת לאתר אותה בזמן שאנני כלואה באוטו עם השחקנים אז ילדים מצלמים אותה ומעלים את התמונות לאינטרנט עם שמות הרחובות שבו הם צילמו את התמונות ללא ידיעה שאנני נחטפה לפי התמונות מצליחים לאתר את אנני והם נוסעים עם המסוק אחרי השחקנים במרדף לבסוף המשטרה עוצרת את השחקנים אולם אנני חושבת שוויל השתמש בה רק לשם הקמפיין בחירות בעקבות זאת וויל מתפטר מודיע בחדשות שהוא פורש מראשות העיר ומבקש לאנני שתאמין לו אנני מאמינה לו ובנוסף וויל וגרייסי מתנשקים וכולם שרים לאחר מכן רואים את אנני נושאת נאום כתוב לאחר שוויל לימד אותה קרוא וכתוב וכול העיר שרה את השיר tomorrow.

ההבדלים בין הקומיקס לסרט

  1. הקומיקס, שנכתב על ידי הרולד גרי, שימש אותו ככלי פוליטי נגד התערבות הממשל בהונו של האזרח. דעותיו של גרי היו ימניות-ליברליות והוא שנא את מדיניות הרווחה. בסרט "אנני" ובמחזמר עוזרת אנני הקטנה לנשיא פרנקלין דלאנו רוזוולט להקים את ה"ניו דיל", כדי לעזור לעניים והחלשים, מה שנוגד לחלוטין את דיעותיו של גרי.
  2. בסופו של הסרט וורבקס מאמץ את אנני, בניגוד לקומיקס, הממשיך לתאר את קורותיהם של השניים.
P literature.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא ספרות. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.