אנני

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: מהמסד עד הטפחות.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

אנניאנגלית: Little Orphan Annie) היא רצועת קומיקס אמריקאית יומית, פרי עטו של הארולד גריי אשר הופיעה לראשונה ב-5 באוגוסט 1924. בשנת 1977 עובד הקומיקס למחזמר מצליח על בימות ברודוויי, בשנת 1982 עובד לסרט המצליח "אנני" ובשנת 1999 עובד לסרט טלוויזיה של ערוץ דיסני. בשנת 2001 יצאה הגרסה הישראלית של המחזמר בכיכובם של חני נחמיאס בתפקיד מיס האניגן ואריה מוסקונה בתפקיד אוליבר וורבאקס. בשנת 2014 יצאה גרסה מחודשת של הסרט בכיכובם של ג'יימי פוקס (וויל סטאקס), קוונז'יין וואליס (אנני) וקמרון דיאז (מיס האניגן) בהפקתם של משפחת סמית'.

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

במרכז הסיפור עומדת אנני ילדה יתומה, המתגוררת בבית היתומות אותו מנהלת גברת האניגן הקשוחה והשיכורה. באחד הימים, מגיעה אל בית היתומות עוזרת המיליארדר אוליבר וורבאקס, המחליט להזמין לביתו ילדה יתומה למשך שבוע. אנני, בזכות קסמה האישי, כובשת את ליבו של וורבאקס קר-הלב, המציע לעזור לה על מנת לאתר את הוריה, בכך שהוא מציע פרס יקר להורים שיזהו את עצמם. גברת האניגן, אחיה רוסטר, ושותפה נוספת לילי, מתחזים להוריה של אנני על מנת לזכות בפרס, אך בסופו של דבר מגלים את מזימתם לחטוף את הילדה. וורבאקס מוצא אותה ומאמץ אותה ואת כל חברותיה מבית היתומים.

אולם בשנת 2014 בגרסה המחודשת אנני בת ה-10 וחברותיה נמצאות במשפחת אומנה, כלומר אצל מיס האניגן הקשוחה והמתוסכלת שבמהלך הסרט נפתח ליבה ולאחר שוויל סטאקס המיליונר שמתמודד לראשות העיר מציל אותה [את אנני] מדריסה הוא מחליט לטפל בה למשך שבוע על מנת שיבחרו בו להיות ראש העיר. וויל נותן לאנני לאמץ כלבה שאנני נתנה לה את השם סנדי ולאחר שאנני מספרת לו שהיא רוצה למצוא את הוריה הוא מנסה למצוא אותם. אבל בזמן זה נרקחת מזימה מאחורי גבם שבה מעורבת מיס האניגן והעוזר בקמפיין ראשות העיר של וויל. מיס האניגן מארגנת מבחני בד לאנשים רבים בפרבר, עד שהדבר מתגלה לעוזר של וויל, והוא מסלק אותה מתפקידה ומהבטחותיו. דבר זה מעורר אותה מתרדמתה. זו היא שמצאה את זוג השחקנים שמגלמים את ההורים המזויפים של אנני. תוכניתם הייתה להתחזות להורים של אנני ולטוס לברזיל ושם לאחר מספר שעות יינטשו את אנני, דבר שיגרום לוויל לא להיבחר לראשות העיר. התוכנית תפקדה טוב אבל לאחר שאנני ושני השחקנים נוסעים לשדה התעופה, היא מגלה שהם אינם הוריה. בינתיים למיס האניגן נפתח הלב והיא מחליטה להתוודות בפני וויל, גרייסי והחברות של אנני על המזימה. כמה מהם טסים במסוק של וויל על מנת לאתר את המכונית, בזמן שאנני כלואה בה, עם זוג המתחזים. במהלך הנסיה ילדים מצלמים אותה ומעלים את התמונות לאינטרנט עם שמות הרחובות שבו ראו אותה במכונית, מנסה לבקש את הצלתם. הם צילמו את התמונות ללא הבנה שאנני נחטפה. למעשה על לפי התמונות מצליחים אנשי המשטרה ואנשי וויל לאתר את אנני ולעצור את שני המתחזים. אולם כאן מתעוררת דרמה חזקה. כי אנני חושבת שוויל השתמש בה רק למען קמפיין הבחירות שלו. בעקבות דבריה אלה, וויל מתפטר מהמרוץ לראשות העיר ומודיע למצלמות בחדשות, שהוא פורש. כך הוא מבקש מאנני שתאמין לו, ומבקש שתשוב להתגורר עמו בדירתו המרווחת. אנני מאמינה לו ובנוסף וויל וגרייסי מתנשקים וכולם שרים ורוקדים. לאחר מכן רואים את אנני נושאת נאום כתוב מאחר שאביה המאמץ, וויל, לימד אותה קרוא וכתוב וכל העיר שרה את השיר tomorrow.

ההבדלים בין הקומיקס לסרט

  1. הקומיקס, שנכתב על ידי הרולד גרי, שימש אותו ככלי פוליטי נגד התערבות הממשל בהונו של האזרח. דעותיו של גרי היו ימניות-ליברליות והוא שנא את מדיניות הרווחה. בסרט "אנני" ובמחזמר עוזרת אנני הקטנה לנשיא פרנקלין דלאנו רוזוולט להקים את ה"ניו דיל", כדי לעזור לעניים והחלשים, מה שנוגד לחלוטין את דיעותיו של גרי.
  2. בסופו של הסרט וורבקס מאמץ את אנני, בניגוד לקומיקס, הממשיך לתאר את קורותיהם של השניים.
P literature.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא ספרות. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.