אנסמבל ציפורלה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
סמליל האנסמבל

אנסמבל צִיפּוֹרֶלָה הוא קבוצת תיאטרון המעלה מופעים הומוריסטיים שמתאפיינים בנונסנס וסלפסטיק. הקבוצה פעילה משנת 2005.

חברי הקבוצה הם אפרת אביב, דאנה איבגי, לוטוס אתרוג, דודו גולן, עמרי דורון, תומר נהיר פטלוק, בן פרי, גל פרידמן, ותמרה קליינגון; עד לשנת 2012 היה חבר בו גם רותם קינן, וב-2010 הצטרפה לקבוצה נעמה אמית. כל חברי הקבוצה הם חברי אותה כיתה של מחזור מ' בסטודיו למשחק ניסן נתיב בתל אביב. הם מנהלים ומביימים את עצמם ומקבלים את כל ההחלטות בצורה שיוויונית. הם הקימו את הקבוצה במטרה לקחת אחריות על עתידם המקצועי וליצר תפקידים עבור עצמם במקום להציע את עצמם לתפקידים קיימים. על פי בדיחה פנימית של חברי הקבוצה, ציפורלה היא ציפור האגו שמקננת בליבו של כל שחקן, ועל שמה קראו לקבוצה.

הקבוצה הוקמה בשנת 2005 והעלתה את המופע "עקיצה טבעית". המופע המבוסס על הופעת הסיום של הסטודיו, מורכב מקטעי נונסנס, סלפסטיק וסאטירה. המופע זכה בפרס קיפוד הזהב לעבודה קבוצתית בשנת 2007.

בחודש מאי 2010 עלתה ההפקה החדשה של האנסמבל "דרך חגב", מחזמר חרקים מופרע על פי ספרו של עוזי בן כנען, ולחנים מאת אסף קורמן.

האנסמבל מארח בהופעות מיוחדות אמנים שונים, ביניהם משה איבגי, יבגניה דודינה, קרן מור, מנשה נוי, קרן פלס, צביקה הדר, וכהן@מושון ועוד.

בינואר 2011 העלו מופע חדש בשם "התקפת לב".

במרץ 2012 ציפורלה נסעו לסיבוב הופעות בן שלושה שבועות באוסטרליה. ב-2013 הופיעו במילאנו.

האנסמבל זכה בפרס קיפוד הזהב 2007 בקטגוריה "עבודה קבוצתית". זכה בתמיכת מפעל הפיס 2007. "דרך חגב" הייתה מועמדת לפרס הצגת השנה קיפוד הזהב 2011.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]