אסקימו (טראנס)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ג'ון פורד (המוכר בעיקר בשם Eskimo וגם בשם Junya) - הוא תקליטן אנגלי, היוצר מוזיקת טראנס בסגנון פסיכדלי ובנו של ג'ון פורד, מייסד הלייבל Phantasm. אביו של ג'ון פורד נקרא גם כן ג'ון פורד וגם הוא בעברו התעסק ביצירת טראנס פסיכדלי.

אלבומו הראשון, "Can You Pick Me Up?" יצא לאור תחת הלייבל Phantasm (לייבל הטראנס הנמצא, יחד עם הלייבל Psychic Deli בבעלות אביו) והוא מכיל 9 רצועות וכולל רמיקס שעשה לטראק "Fire on Ice" של Skazi.

לאחר הצלחת אלבומו הראשון, כאשר הגיע לגיל 18, הוחלט בלייבל למקצע את Eskimo והוא החל לתקלט בארץ הולדתו - אנגליה וכן ביפן, ישראל, מקסיקו, דרום אפריקה, ברזיל, ארצות הברית ובמדינות נוספות באירופה.

Eskimo הקליט מספר סינגלים תחת הלייבלים HOMmega Phonokol, Phantasm ו-Enzyme Records. נוסף לסינגלים הוציא Eskimo דיסק נוסף תחת הלייבל היפני Toshiba-EMI Records. מבין הלהיטים הגדולים שהקליט היו Hello Moto שגם זכה לגירסת רמיקס של המפיק האלקטרוני הישראלי עידו שוהם, ו-Voodoo People שזכה לביקורות טובות בעולם הטראנס והזניק את הקריירה של התקליטן הצעיר כשרבים בתעשייה זיהו את הפוטנציאל הטמון בו.

Eskimo הצטרף לסיבובי ההופעות של "Dynamic" במהלכן קידם את יחסי הציבור שלו על ידי הקלטת אלבום קונספט בשם "Dynamo". במקביל, הצטרף לאגדת הטראנס דיק טרבור ("Green Nuns Of The Revolution") בפרויקט שנקרא "Jumanji" שמטרתו הייתה "לשבות את ההרגשה של הג'ונגל ולהעביר אותה למוזיקה" ("Capture the vibe of the jungle and put it in the music").