אקינטור

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Akinator.svg

אקינטור (Akinator) הוא גרסת אינטרנט, אנדרואיד ואייפון של המשחק "נעלמים". השחקן בוחר דמות והמשחק מנסה "לנחש" מיהי הדמות שנבחרה באמצעות שאלות.

משחקיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחילת המשחק, יש לחשוב על דמות כלשהי. לאחר מכן מנסה אקינטור (דמות הג'יני המופיעה במשחק) לנחש את הדמות שנבחרה באמצעות שאלות. ניתן לענות "כן", "לא", "אני לא יודע", "כנראה", או "לא ממש". לאחר כעשרים שאלות מנחש אקינטור את הדמות, ושואל האם ניחש נכונה. אם אקינטור טעה, מוצגת אפשרות להמשיך במשחק (כלומר, לאפשר לאקינטור לשאול עוד שאלות). אם בוחרים שלא להמשיך, או אם אקינטור "נכנע", ניתן להזין את שם הדמות שנבחרה, ואז לבחור אותה מתוך רשימת דמויות מוצעת. אם הדמות מופיעה מספר פעמים, ניתן לסמן את כולן. אם הדמות אינה מופיעה ברשימה, ניתן להכניס את שמה עם תיאור קצר (בדרך כלל מקור הדמות, סוגה או מקצועה) ובכך לצרפה למאגר הדמויות.

אופן הפעולה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בסיס הנתונים בו משתמש אקינטור כדי לנחש את בחירת השחקן נבנה על ידי השחקנים עצמם: כאשר אקינטור לא מצליח לזהות את הדמות עליה חושב השחקן, ניתנת לשחקן האפשרות "לגלות" לאקינטור על מי חשב, וכך נוספות לאקינטור דמויות חדשות, וכן ידע נוסף על דמויות שכבר קיימות בבסיס הנתונים. השחקנים מוסיפים כ-2000 דמויות חדשות מדי יום, כאשר הדמויות שאינן משמשות דיין נמחקות. בשנת 2006 הכיל בסיס הנתונים כמאה דמויות, וכיום קיימות בו למעלה מ-35,000. כ-190,000 אלף משחקים נערכים בממוצע מדי יום. בצורה אופיינית, שחקנים מתחילים מדמויות "קלות" ועוברים לדמויות "קשות" (כלומר, פחות מוכרות) יותר ויותר. בממוצע, שחקן משחק שישה משחקים.

מייסד החברה, ארנו מגרה מסביר: "לשאול, למשל, 'האם הדמות שיחקה בריאל מדריד ב־2007?' תהיה טעות, משום שתשובה שלילית לא פוסלת מספיק דמויות. דוגמה לשאלה טובה באופן מפתיע היא: 'האם הדמות שלך הצביעה עבור ניקולא סרקוזי?' זו שאלה מעניינת, משום שאם הדמות אינה צרפתית, דמיונית או שכבר מתה התשובה תהיה שלילית, כמו גם עבור אנשים שידוע שהם בצד השמאלי של המפה. עבור צרפתים שחיים היום אך דעותיהם הפוליטיות אינן נחלת הכלל התשובה תהיה 'איני יודע'. באופן כזה ניתן להפיק משאלה אחת יותר מידע מאשר לו התשובות היו בפשטות רק 'כן' או 'לא'".

את המשחק ניתן לשחק בשפות רבות, כמו צרפתית, אנגלית, גרמנית, ספרדית, פורטוגזית, רוסית, עברית, יפנית, ערבית ועוד.

החברה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחק מופעל על ידי חברת "אלוקנס" שנוסדה על ידי המהנדס ארנו מגרה (צרפתית: Ernaud Megret), ופועל החל משנת 2006.

ארנו התפטר ממשרתו כמפתח תוכנה כדי להקים את "אלוקנס". הכנסות החברה כיום הן בעיקר מיישום אייפון של אקינטור, וכמו כן מפרסומות באתר. בנוסף, החברה משווקת את הטכנולוגיה שאקינטור מבוסס עליה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]