ארץ נהדרת - דמויות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ארץ נהדרת היא תוכנית בידור סאטירית ישראלית, שמשודרת במסגרת שידורי קשת מאז נובמבר 2003. התוכנית כוללת התייחסויות סאטיריות והומוריסטיות לאירועי השבוע החולף בעיקר באמצעות חיקויים, מערכונים, בדיחות וחידודים על כותרות השבוע.

דמויות בולטות בתוכנית[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • "לובה הקופאית" (עונה ראשונה) – פינה המתמקדת בלובה (בגילומו של טל פרידמן), עולה חדשה מרוסיה, העובדת כקופאית נרגזת בסופר. דמותה שבה למערכון מיוחד בעונה השנייה.
  דמותה של לובה כקופאית בסופרמרקט, מגולמת בידי טל פרידמן
 • "אודי בן דוד פדרבוש" (עונה ראשונה - שלישית) - הלחמה של אלון בן דוד, אודי סגל ואורלי וילנאי-פדרבוש. כתב מדיני של צוות התוכנית, שמגיע לכל מהדורה ללא כותרת או כתבה. בעונה השלישית החל תהליך התקרבות לדת ובהדרגה הופיע פחות בתוכנית. לא נאמר מדוע עזב את התוכנית בין העונה השלישית לרביעית, אך נרמז כי טייל בחו"ל. הופיע פעמיים נוספות בעונה הרביעית, בפרק הראשון והאחרון.
 • "תת-אלוף מרכבה פלדמן" (עונה ראשונה) - תת-אלוף בצה"ל, מרבה להתארח בתוכנית, ולדבר על כמה קיציס נגד צה"ל, קראה לבנה "חיר".
 • "חלי גונזלס" (בפרקים הראשונים "שלי יחימוביץ'") (עונה ראשונה - שנייה, ותחילת עונה שלישית) - פארודיה על הכתבת שלי יחימוביץ' (בגילומו של טל פרידמן), שבאותה תקופה הייתה עוד עיתונאית בחדשות ערוץ 2. בפרקים הראשונים נקראה בשמה המקורי, אולם לאחר כמה תוכניות, בעקבות קשרה הרומנטי (של הדמות) עם רודריגו גונזלס, שינתה את שמי לחלי גונזלס. השם נשאר גם לאחר שהקו המרכזי של התוכנית הפך להיות פחות עלילתי, וכאשר דמותו של רודריגו לא חודשה. במהלך העונה השלישית נהפכה יחימוביץ' המקורית לפוליטיקאית, ולפיכך גם דמותה הפסיקה להופיע בתוכנית, וכל הופעה בפרקים שבאו אחרי כן הייתה כאורחת ולא כחברת צוות. דמותה שבה להופעת אורח אחת בעונה הרביעית, ועוד מספר רב של הופעות אורח בעונות 9–10.
 • "סבאח ולטיף" (עונה ראשונה, שביעית ושמינית) - זוג בדואים שמנהלים חושה בסיני.
 • "פאר לי נשיאל" (עונה ראשונה וכמה פרקים בשנייה) - כתבת חדשות (עלמה זק) שדיווחה על כל כתבות השטח בעונה הראשונה.
 • "להקת תשע" (עונה ראשונה) – פרודיה על "להקת שבע", שהורכבה מרוב חברי הקאסט של התוכנית.
 • "שוקי ודורית" (עונה שנייה, שלישית ורביעית) - בני זוג (דב נבון ועלמה זק) כשהבעל היה מתלונן תמידי ותמיד היה נוהג לעשות שטויות, על מנת לא לצאת פראייר. בעונה הרביעית הופיע הבן של הזוג, דין. הופיעו בעונה הראשונה בגילומם של אורנה בנאי ודב נבון.
 • "מרגול" (עונה ראשונה עד רביעית) - דמותה של הזמרת מרגלית צנעני (בגילומו של מריאנו אידלמן), תמיד טיפלה בכל בעלי החנויות, שהתנהגו תמיד בהתנשאות ולא מכרו דברים בסיסיים (משקאות קפה יומיומיים, סוגי לחם פשוטים ועוד). בחלק מהתוכניות היא הייתה אורחת בפאנל. באחד מהמערכונים של החמודים בעונה השישית, התארחה צנעני עצמה, שהתנהגה כדמותה בתוכנית. דמותה שבה מספר פעמים לתוכנית גם אחרי השתתפותה כקבועה.
 • מאיה בומבילה (עונה שנייה - שלישית) - פארודיה על דמותה של מאיה בוסקילה (בגילומה של עלמה זק) המבוצע תוך שימוש בקול נמוך מאוד. חזרה להתארח בעונה הרביעית, ומספר פעמים בעונה ה16.
 • "אומלטה" (עונה שנייה) – פרודיה על תוכנית האירוח "אודטה" בהנחייתה של אודטה שוורץ (בגילומו של טל פרידמן). בין אורחי הפינה: עברי לידר, אחמד טיבי וזהבה בן. שבה למערכון אחד בעונה השלישית. עם כניסתה של אודטה לתוכנית הריאליטי 2025 הדמות שבה למערכון אחד בעונה ה16 של התוכנית.
 • "דרורית" (עונה שנייה - שלישית) - דמות של פקידה (טל פרידמן), שכל פעם במסגרת מקצוע אחר, מציעה ללקוחותיה מבצעים שבעיניה הם מוטרפים. נוהגת לצעוק על חברתה ברוריה, ולהאשים אותה בכך שנגעה בדבריה.
 • "ההודים'" (עונות שלישית וחמישית) - פינה שבה מוצג מלון, שאותו מנהלים זוג הודים שלווים (אלי פיניש ומריאנו אידלמן), כאשר כל הלקוחות הישראלים שבאים למלון נתקלים בקשיי שפה, דבר שגורם ללקוחות להתעצבן.
 • "הצרפתים" (עונה רביעית) - משפחה צרפתית (טל פרידמן בתור ז'רום אבי המשפחה, אורנה בנאי בתור לטיסיה אשתו ומריאנו אידלמן בתור דוד בנם) שמגיבה באופטימיות מגוחכת ובאור חיובי לכול המתרחש סביבם.
 • "הפילוסים" (עונות רביעית ושישית) - סדרת מערכונים המספרת את סיפורה של משפחת פילוס הישראלית (אסי כהן, אורנה בנאי ומריאנו אידלמן), המייצגת את סטריאוטיפ הישראלי המכוער. בני המשפחה מוצגים כצרי אופקים, חומרניים, מזלזלים בחוקים ובסמכות ונהנים "לסדר" את סביבתם. מקורות הפינה נמצאות במערכון בעונה השלישית של דמותו של "חיזקי מדריך הטיולים". בעונה השישית שונה קלות מבנה פינתם, והוצגה מזווית מעט יותר אישית. הופיעו בשני מערכונים נוספים בעונה החמישית.
 • "בן עפרוני" (עונה חמישית) – כתב מזמר (אלי פיניש) המדווח בשירה על אירועים שגרתיים המקבלים תפנית מפתיעה.
 • "און פרלין" (עונה חמישית-שישית) - יועץ התקשורת של ראש הממשלה, נרמז כי בעל נטיות הומוסקסואליות. בעונה השישית הופך ליועץ התקשורת של הנשיא אובמה. הופיע מספר פעמים נוספות בעונה השביעית.
 • "השותפים" (עונה חמישית) – פינה המספרת את סיפורם של שלושה צעירים, השוכרים דירת חדר קטנה בתל אביב: נטע-לי (עלמה זק), קובי "קיפוד" (מריאנו אידלמן) ודביר "דובה" (טל פרידמן). בנוסף לדיירים מופיע אפי (אסי כהן) – בעל הדירה המבוגר. הקטעים צולמו בשיטה חדשנית, הכוללת במקום מספר מצלמות שונות המצלמות את ההתרחשות מזוויות שונות, מצלמה אחת שזזה ממקום למקום, שצילמה את הסט הקטן ביותר שנעשה בו שימוש בישראל, בשטח של מטרים רבועים ספורים. דמותו של אפי הופיעו עוד מספר פעמים בעונות נוספות.
אולפן ארץ נהדרת בעונה השישית
 • "המקפלות" (עונה שביעית) – המקפלות (בגילומן של שני כהן ועלמה זק) הן מקפלות בחנות בגדים בקניון שנוהגות להעליב קונים. במרכז המערכון עומדת כוראוגרפיית קיפול בגדים לשיר "Tik Tok" של הזמרת קאשה.
 • "רחל ויוקנת" (עונה שמינית) – פינה שבה דוברת מועצת יש"ע (הפיקטיבית) (בגילומו של טל פרידמן) מזמינה את הצופים לבקר בהתנחלות "עשהאל", ובתוך כך שרה שירים מאולתרים ללחנים של להיטי פופ מוכרים, ומפגינה רגשות אהבה כלפי הנגנית שלה, יוקנת (עלמה זק). למעשה, שמה האמיתי של רחל (לפחות לפי איך שהיא נוהגת לכנות את עצמה) הוא "רחווול". דמותם הופיעו עוד מספר פעמים בעונות 9–10. דמותה של רחל הופיעה, בגרסא שונה קליל בעונה ה16.2 של התוכנית
 • "בת המצווש של קשת ליבליך" (עונה שמינית) – סדרת כתבות העוקבת אחרי קשת ליבליך, דמות של מתבגרת בגיל המצווה (שני כהן). קשת ליבליך היא הנצחה לפרחה הסטריאוטיפית, התובענית, האנוכית והמרוכזת בעצמה.
 • "ליהיא האשטג" (עונה עשירית ואחת עשרה) כתבת התוכנית אשר מעניין אותה רק האינטרנט והרשתות החברתיות. בפרק הספיישל שנערך בין העונה העשירית לאחת עשרה, הודיעה שהיא אינה מתכננת להמשיך להשתתף בתוכנית, מכיוון שקיבלה הצעה לחבר ספר, אך הצעה זו נפסלה וחזרה לצוות התוכנית. דמותה חזרה להופעה אחת בעונה ה-12.
 • "משפחת אלן דלון" (עונות עשירית וחמש עשרה) - זוג צעיר (רועי בר-נתן וליאת הר לב) העובר להתגורר אצל הורי האישה (ירון ברלד ושני כהן) עקב קשיים כלכליים ונאלץ להתמודד עם מורכבות החיים המשותפים. דמותו של אב המשפחה מבוססת על אביו של ירון ברלד, הנקרא גם הוא יעקב[1].שני ההורים שבו לככב בעונה החמש עשרה של התוכנית, ובמערכון האחרון גם ביתם הופיעה.
 • "אשר בן חורין, נהג מונית" (עונות אחת עשרה, שתים עשרה, שלוש עשרה, ושש עשרה) - נהג המונית אשר בן חורין (בגילומו של יובל סמו) משוחח עם נוסעיו (שאינם שחקנים בתוכנית) ומביע דעות מופרכות ונטולות פוליטיקלי קורקט. כמו כן, במהלך הנסיעה משוחח הנהג עם אשתו חני ואמה חדווה (את שתיהן מגלמת ליאת הר לב) על נושאים אישיים בדיבורית, ובכך מביך את הנוסעים. פינה זו שודרה גם בתוכנית "תוכנית קיציס". בעונה השלוש עשרה הוא חוזר להופעה חד פעמית, עושה הסבת מקצוע והופך לנהג אוטובוס של פרויקט "תגלית". בעונה הארבע עשרה שב להיות נהג מונית. הופיע גם בתוכנית אחת בעונה ה15, ובעונה השש עשרה הוא וחני התארחו באולפן. וכמו כן, בהמשך העונה ה16 חזר להגשת הפינה הקבועה במונית, שבעונה ה16.2 החל להסיע גם פוליטיקאים
 • "היועצים הפוליטיים" (עונה שתים עשרה) - שני שותפים בחברת יחסי ציבור, דורון סתיו (ערן זרחוביץ') ומאיר בז'רנו (אסי כהן) מנסים להסביר איך הם עוברים את הבחירות, כשהם בעצם עובדים עם כל המפלגות בו זמנית.
 • "דדי דדון" (עונה שלוש עשרה) - פינה על הזמר דדי דדון (בגילומו של אסי כהן), זמר של להיט אחד בשם "מתוקה מהחיים". מאוחר יותר הוציא דדי שני שירים נוספים אשר זכו להצלחה גם הם: "זכית בי" ו"בא אלייך במטוס". הסינגל הראשון "מתוקה מהחיים", אשר חובר על ידי מספר אנשים, ביניהם אסי כהן, והולחן על ידי אחיו הצעיר יוני כהן, נוצר כפרודיה על להיטים במוזיקה המזרחית באותה תקופה בישראל. השיר זכה בתוך פחות משבוע למיליון צפיות ביוטיוב, ובהמשך השנה זכה באופן יוצא דופן במקומות גבוהים במצעדים השנתיים (מקום שני בגלגלצ). הזמר חנן בן ארי אף פרסם שיר מחווה קומי משלו, "סינדרום תותים", המתייחס לדרישת הקהל לבצע את שירו "תותים", תוך שימוש בלחן של "מתוקה מהחיים". שב להופעה אחת בעונה ה-15 לשיר מיוחד.
 • "אשלי בקשי דקשי" (עונה שלוש עשרה) - בלוגרית אופנה (ליאת הר לב) שמעלה סרטוני איפור ביו טיוב (זאת מחווה ליוטיוברית אשלי וקסמן בקשי).
 • "אגס קימל" (עונות ארבע עשרה וחמש עשרה) - זמרת צעירה בגיל העשרה (תום יער), המתגוררת עם סבתה (יובל סמו), המשמשת כסוכנת שלה. פארודיה על הזמרות הצעירות העכשוויות. בעונה השש עשרה התארחה אגס באולפן.
 • "דוד ביטן/צמד הדודים" (עונה ארבע עשרה ותחילת חמש עשרה) - דמותו של חבר הכנסת דוד ביטן (מבוססת על חבר כנסת אמיתי בעל אותו השם) מגיע כל תוכנית לאולפן התוכנית ומנסה להגן על ראש הממשלה. בעונה החמש עשרה מופיע יחד עם חבר הכנסת "דוד אמסלם" והקימו את "צמד הדודים". עם התפטרותו של חבר הכנסת דוד ביטן כיו"ר הקואליציה החלו בהדרגה צמד הדודים להופיע פחות ופחות בתוכנית. בעונה ה16 דמותו של אמסלם שבה מספר פעמים בתחילת העונה. בתוכנית הראשונה של העונה ה16.2 שבה גם דמותו של ביטן לתוכנית.
 • "הטורטלים" (עונות חמש עשרה) - פינה העוסקת בתושבים של מושב בארץ. בהמשך, הפינה החלה להתמקד יותר ויותר במשפחת טורטל העשירה שגרה במושב (אסי כהן ועלמה זק). "הטורטלים" היא אחת הפינות היחידות שהמשיכו לכל אורך העונה ה-15.
 • "אלין לין: נסיכה ישראלית" (עונה חמש עשרה) - פינה שבה מוצגת אלין לין (תום יער), נסיכת הדיסני הישראלית, אשר איננה מרוצה מכלום.
 • "דולב שושני" (עונה שש עשרה) - פינה שבה פעיל מפלגת הליכוד דולב שושני (שחר חסון) מנסה להשיג תמיכה מהרחוב. בפרק שהיה סמוך לפריימריז בליכוד מתברר שהגיע במקום לא-ריאלי. בהמשך החליט להתמודד בבחירות עם מפלגה משלו בשם "פתק".
 • "היוטיוברים" (עונה שש עשרה) - הפינה עוסקת ביוטיובר בשם סתיו ראול (גאיה באר גורביץ'), באחותו הגדולה (ליאת הר לב) ואמו (תום יער) המנהלים כל אחד מהם ערוץ יוטיוב משלו, וכמו כן גם ביוטיובר המשמש כמושא הרצתו של סתיו (אורי לייזרוביץ').
 • "לירז ולארד" (עונות עשר ושש עשרה) - צמד הומוסקסואלים (אלי פיניש ויובל סמו בהתאמה) שמציגים פרודיה על התרבות הגאה בארץ. בעונה השש עשרה הם היו שני פקחים שנשלחו על מנת לוודא שתושבי תל אביב אכן נערכים כראוי לתרבות הגאה מחו"ל לקראת תחרות האירוויזיון 2019 שהתארח בפעם הרביעית בארץ.
 • "סמיון" (עונה שש עשרה) - פרודיה שבה דמותו של סמיון גרפמן (המבוססת על אדם אמיתי שמנהל וידאו בלוג, ומגולם בתוכנית על ידי ערן זרחוביץ') נותן ביקורת אישית על חוויותיו האישיות בנושא מסוים.

רשימת שחקנים וחיקויים[עריכת קוד מקור | עריכה]

השחקן/ית עונות בהן השתתף/ה בקביעות חיקויים שביצע/ה של פוליטיקאים ואנשי ציבור חיקויים נוספים שביצע/ה פרודיות על אנשי ציבור וידוענים דמויות פיקטיביות שגילם/ה
איל קיציס מנחה: 1 - הווה
משתתף: עונות 8, 13 (אורח)
הנסיך ויליאם, גיא זו-ארץ
טל פרידמן 1 - 11, 14, 16(אורח) אריאל שרון, ארקדי גאידמק, אהוד אולמרט, מוחמד אבו טיר, אהוד ברק, יונה יהב, רובי ריבלין, יעקב כץ, משה יעלון, יעקב ליצמן, יוסף לפיד, מרינה סולודקין, אברהם הירשזון, נפתלי בנט, אריה דרעי, גדעון סער, ג'יבריל רג'וב, גולדה מאיר, יצחק רבין, ולדימיר פוטין, דונלד טראמפ, רון חולדאי שוש עטרי, אסי דיין, אורי זוהר, רוני דניאל, חיים יבין, פיני גרשון, אבי מלר, מינה צמח, רון קופמן, אייל פלד, רני רהב, דן שילון, אמנון לוי, עזרא קדם, ירון לונדון, סוניה פרס, עודד בן עמי, אבי קושניר, עמוס רולידר, אדל, אייל שני, שלמה ארצי, משה דץ, פרידה הכט, משה פרץ, גל זייד, בוריס גלפנד, יצחק קלפטר, כריס דה ברג, דן שכטמן, זאב נחמה, רותי ברודו, אודטה שוורץ חלי גונזלס (שלי יחימוביץ'), אומלטה (אודטה שוורץ), יאקי יהב (רני רהב) חיזקי מדריך הטיולים, יגאל (סולן להקת אירועים), לובה הקופאית, יאנקו ("הרומנים"), שיפשיפ ("הבלוג של מאי"), דובה ("השותפים"), רוחל בריר-חסד (המתנחלת מעשהאל), חזן צבאי, צילה דובין (המורה של הפילוסים), ז'רום ("הצרפתים")
מריאנו אידלמן 1 - הווה שאול מופז, בנימין נתניהו, עמיר פרץ, קונדוליזה רייס, פנינה רוזנבלום, מועמר קדאפי, יאיר לפיד, יורם מרציאנו, יוחנן דנינו, אריה דרעי, ניקולא סרקוזי, איתן כבל, דוד בן-גוריון, איוב קרא, רוני אלשיך עזאם עזאם, רודריגו גונזלס, קובי אוז, אייל ברקוביץ', מיקי זוהר, דייגו מראדונה, מיקי זוהר, מרגלית צנעני, סופר נני, שלומי שבת, חיים כהן, מאיר פניגשטיין, זאב רווח, אריאל זילבר, מנחם גולן, עופר טלקר, ניב גלבוע, שמעון מזרחי, משה איבגי, פאר טסי, לירון אורפלי (טילטיל), רמי לוי, גברי בנאי, קובי פרץ, לירז רוסו (סטטיק), אלאור אזריה, אייל גולן, דורון מור, עומר אדם, בינו גבסו (ד"ר שקשוקה), קובי שמעוני (סאבלימינל), גואל רצון, יונתן סגל, אליעד נחום, שמוליק בילו, מיקי בוגנים, משה אשכנזי, חיים כהן, קותי סבג, אסף אשתר, שייע פייגנבוים, אבי טולדנו, ציון קרסנטי, אביב אלוש, אלברו מורטה לטיף ("סבאח ולטיף"), אברם ("אברם ואברם"), רועי כהן-צדק ("הבלוג של מאי"), סבתא מוסקונה, פילוס גבריאל ("הפילוסים"), קיפוד ("השותפים"), ליטל מעתוק, שיראל ("רדיו מומי"), הקטור ("הפרלמנט"), מדען איראני ("הכור הגרעיני"), פיץ ("הזוג הכי מאוס בעולם"), מני קופל ("העיר זה אני"), אדוארד ("החוף"), דויד ("הצרפתים"), איציק ("הטורטלים")
אלי פיניש 1 - הווה פלאטו שרון, עוזי כהן, משה קצב, גאולה כהן, שמעון פרס, סדאם חוסיין, בנימין בן אליעזר, דני חלוץ, ברק אובמה, אלי ישי, בשאר אסד, עומרי שרון, שלמה בניזרי, יאיר לפיד, משה דיין, מחמוד אחמדינז'אד, משה כחלון, רג'פ טאיפ ארדואן, יחיא סנוואר, מיקי זוהר, דודי אמסלם, דוד לוי, חואן אורלנדו ארננדס, שרון גל, רפי פרץ דודו טופז, צביקה פיק, ג'ובאני רוסו, צדי צרפתי, רפי גינת, אולסי פרי, לירן שטראובר, ישראל קטורזה, בועז שרעבי, שמעון גרשון, ג. יפית, יובל המבולבל, דידי הררי, אלון גל, ארז דה דרזנר, אביב גפן, מתי כספי, אלי לוזון, ישראל אהרוני, שייקה לוי, יגאל עמיר, חגי עמיר, אייל גולן, אבי "הטחול" אסולין, חגי פליסיאן, אלי אוחנה, דן כנר, עמיר בניון, מוש בן ארי, יהורם גאון, בני אלבז, ערן זהבי, ציון ברוך, שימי תבורי, שרון גל, ארז ביטון, רון שחר, דודו טסה, בן-אל תבורי, אורי מלמיליאן, משה נוסבאום, פבלו רוזנברג, עודד מנשה, ליאור סושרד, דובר קוסאשווילי, ניר לוי, זוהר ארגוב, שגב משה, אושו, יזהר כהן, רותם כהן, יהודה פוליקר, בן-אל תבורי, אורי קומאי (דודו פארוק),אל פצ'ינו, חיים אתגר, קובי מרימי, סרהאט, עידן רייכל מומי ("רדיו מומי") שדרן רדיו המבוסס על אלי כהן ("אליקו") סבאח ("סבאח ולטיף"), אלברט ("אלברט וניסים"), אברם ("אברם ואברם"), אבי מזליקו (תושב שדרות), מיקו מזליקו (תושב אשקלון), מדען איראני ("הכור הגרעיני"), דרור מדסי ("איש הטריאתלון"), כושי ("החוף"), סַלָמָן ("השתול מאיסטנבול")
עלמה זק 1 - הווה דליה איציק, הילרי קלינטון,

ציפי לבני[2], זהבה גלאון, אנגלה מרקל, מרב מיכאלי, ציפי חוטובלי, סתיו שפיר, אורית סטרוק, יעל גרמן, חנין זועבי, שרה נתניהו, אסתר חיות, מיקי חיימוביץ'

ציפי שביט, יונית לוי, עדי אשכנזי, מיכל אמדורסקי, לואיסנה לופילטו, קרן פלס, ענת וקסמן, סנדרה שדה, אופירה אסייג, מיכל אנסקי, אילנית, מיכל צפיר, יפה ירקוני, בר רפאלי, ריטה, שירי מימון, אחינועם ניני, שולה זקן, קרן מור, ליהיא גרינר, חני נחמיאס, פאולה רוזנברג, רוסלנה רודינה, יונה לייבזון, דנה ויס, שי מיקה יפרח, ירדנה ארזי, עירית לינור, אורנה דנינו, חוה אלברשטיין, עוגן משמש, יעל בר זוהר, דנה ויס, נעמי שמר, דנה גרוצקי, רננה רז, נינט טייב, לי אברמוביץ', מאיה בוסקילה, גאולה אבן, אשרת קוטלר, קורין גדעון, מלאני סי, אנה אהרונוב, גלית בורג (“גילי וגלית”), מדונה מאיה בומבילה (מאיה בוסקילה), דריה פלג (שילוב של קרן פלס, איה כורם ומירי מסיקה) פאר לי נשיאל (כתבת חדשות שהופיעה בעונה הראשונה), ליאורה מוטורו (תושבת שתמיד מתלוננת), מאי ("הבלוג של מאי"), נטע-לי ("השותפים"), ג'ני ("המקפלות"), יוקנת ("רחל ויוקנת"), חיותה ("הפילוסים"), דורית (אשתו של שוקי), אימוש ("בת המצווש של קשת ליבליך"), מירב קופל ("העיר זה אני"), ספיר טורטל דנטס ("מושב חופנים"), אישה גדול ("השתול מאיסטנבול")
אורנה בנאי 1 - 6 רוחמה אברהם, אחמד יאסין,לימור לבנת, ציפי לבני ג'ודי שלום ניר מוזס, צופית גרנט, עירית ענבי, אורנה דץ, עינת שרוף, ריימונד אבקסיס, רינה מצליח סיגל עזריאלי (ענבל גבריאלי), מרכבה פלדמן (מירי רגב, כדוברת צה"ל), כריסטיאנה הוכמן (טטיאנה הופמן) מוריה סרק (מתנחלת מחברון), דקלה הרשקוביץ ("הפילוסים"), לטיסיה ("הצרפתים")
דב נבון 1 - 4 רפי איתן מוטי ארואסטי, גילה קצב אודי בן דוד-פדרבוש (שילוב של אודי סגל, אלון בן דוד ואורלי וילנאי-פדרבוש) שוקי (ישראלי שלא רוצה לצאת פראייר)
אסי כהן 3 (אורח),
4 - 8
12 -15
16 (אורח)
גבי אשכנזי, אביגדור ליברמן, ראלב מג'אדלה, גלעד ארדן, יאיר גולן, אראל מרגלית, יונה מצגר, שלמה מור-יוסף, רחבעם זאבי, איוב קרא, אפי נוה אבי נמני, גיא זהר, דוד דביר, יהודה לוי, אורי גלר, יהונתן גפן, אלון מזרחי, עמוס עוז, דויד ברוזה, אברי גלעד, אריק איינשטיין, דן מנו, מוחמד בכרי, גיא גיאור, אבשלום קור, טל ברודי, עמית סגל, רן שריג, יוסי גיספן, מתי כספי, אסי עזר, מוקי, ליאון רוזנברג, דור רפאלי, אסף גרניט, בועז ביסמוט, קאר שולץ, טל כוכבא, צביקה יחזקאלי, מוחמד בכרי, מיכאל אלוני יואב בן-חור (יורם בינור) עדי ("הבלוג של מאי"), אפי מִידַבֵּר ("השותפים"), שימי הרשקוביץ ("הפילוסים"), שאולי ("הפרלמנט", "שאולי ואירנה נגד מערכת הבריאות"), קאי ("בת המצווש של קשת ליבליך"), ששי המנהל ("בית הספר של ליטל מעתוק"), דבורה ("הקניון"), בז'ה ("היועצים"), אדי קופל ("העיר זה אני"), ג'ייקוב (קובי) ("צמד PUK"), דדי דדון ("דדי דדון"), חי טורטל ("מושב חופנים")
יובל סמו 4 (אורח), 5 - הווה יצחק הרצוג, חסן נסראללה, דניאל פרידמן, מני מזוז, אורי אורבך, אליזבת השנייה, מירי רגב, יאיר שמיר, מחמוד עבאס, מנחם בגין, זוהיר בהלול, איימן עודה, יצחק שמיר, מוחמד ג'וואד זריף, זאב אלקין, בצלאל סמוטריץ', יואב גלנט, בני בגין, יוסי ביילין, מרואן ברגותי, אבי גבאי, אבנר נתניהו, ארי הרו, יולי אדלשטיין, חסן רוחאני, רון קובי אהוד יערי, מוש בן ארי, אלי טביב, אפרים שמיר, יוחנן דנינו, אקי אבני, יוסי כהן, טיריון לאניסטר (משחקי הכס), אלאור אזריה, אייל קרים, דוד דאור, שמעון ריקלין, עומרי קרונלנד, אלכס גלעדי, שגיא ברייטנר, יוסי כהן, יוסף קלנר, התוכי של בזק, שמעון פרנס, אלי סדן, רות סירקיס, גדעון לוי, ראובן גבירץ, סלבה ברזילאי, ירון לונדון, עידן מור (גדי וילצ'רסקי), רוני מאנה, מינה צמח, גילי נתנאל (“גילי וגלית”), הטארי, ארתור ריד ("ארתור"), חיליק מגנוס יונה שמיר - בן דמותו של יצחק שמיר המוצג כדודן רחוק און פרלין (יועץ התקשורת של אהוד אולמרט), תמיר ("הבלוג של מאי"), גבי סופר (המוכר ה"נודניק" המנסה למכור לאנשים מוצרים), נציג שירות ההסברה הישראלי ("תותח בהסברה"), אבי פרטוש ("הפרלמנט", "הפתרון"), דודו ("תגלית"), "הישראלי היפה", השף משה משה, אשר בן חורין (נהג מונית), אבי ברגר ("הקרב על התמ"א"), יצחק קרסנטי, מני מלמן ("אמאל'ה אירופה"), שמואל בלנגה ("בלנגה טורס"), צחי קדם, סבתא עדנה ("אגס קימל"), ליאור ("הטורטלים")
מאור כהן 5 - 8, 14-15 (אורח) ג'ורג' ווקר בוש, יצחק רבין יעל דקלבאום, מוסקו אלקלעי, אלון בן דוד, מודי בר-און, אריק איינשטיין, שלום חנוך, בוב דילן, זוהר ארגוב, יובל בנאי, רוד סטיוארט, אל פצ'ינו, אדם ח"כ גלעד טרחן (גלעד ארדן) קרקו ("הפרלמנט")
שני כהן 7 - הווה סופה לנדבר, דורית ביניש, אנסטסיה מיכאלי, ציפי לבני, לימור לבנת, חנין זועבי, גולדה מאיר, גילה גמליאל, מלניה טראמפ, מירב לפידות, יפה דרעי, נאוה בוקר, אורלי לוי-אבקסיס, מאיה הלר, שולי מועלם-רפאלי אלין לוי, שרה לוין, אורנה דץ, מירי מסיקה, יעל פוליאקוב, אופירה אסייג, מירי בוהדנה, רבקה זוהר, לירון ויצמן, דנה ספקטור, קרין מגריזו, שרית חדד, ריקי גל, דנה רון, אחינועם ניני, ענבל אור, צופית גרנט, סנדרה רינגלר, רינה מצליח, לוסי אהריש, ליטל שוורץ, שיר אלמליח, הודא נקאש, רונית אלקבץ, רינת גבאי, גל גדות, קרין גורן, איילה חסון, אלונה ברקת, בן-אל תבורי, שני גולדשטיין, עדן בן זקן, לוסי אהריש, רוסלנה רודינה, שושנה דמארי, שירי מימון, מיכל צפיר, סיון רהב מאיר, עדן הראל, דיקלה, מיכל ויצמן (מיכל הקטנה), דנה אינטרנשיונל, גלית גיאת, מוזנא בשארה, עופרה חזה, דורין אטיאס, מגי אזרזר, רותם שפי (שפיטה), אורטל עמר, מלאני בי, קרן מרציאנו, גילה אדרעי, לוסי איוב, קייט מילר-היידקי, נעמה קסרי, דניאל גרינברג סיגל בור המבוססת על ענבל אור, רלי שומן המבוססת על חלי ממן (כוהנת דיאטה) טובית בן דוד ("בית הספר של ליטל מעתוק"), נופר ("המקפלות"), קשת ליבליך ("בת המצווש של קשת ליבליך"), מליסה ("תגלית") רינה ("משפחת אלן דלון"), ליפז ברגר ("הקרב על התמ"א"), פקידת הקבלה המבוגרת, סיגל קופל ("העיר זה אני"), אודליה לביא מרנקו ("שאולי ואירנה נגד מערכת הבריאות"), דנה ("הטורטלים")
ערן זרחוביץ' 8 (אורח),
9, 11 - הווה
יובל שטייניץ, מחמוד עבאס, שלמה בניזרי, אחמד טיבי, אברום בורג, נתן שרנסקי, פרנסואה הולנד, סילבן שלום, נפתלי בנט, יונה יהב, אמיר אוחנה, אהוד ברק, אביחי מנדלבליט, אלדד יניב, יולי אדלשטיין, איתן כבל רזי ברקאי, גילה אלמגור, יהורם גאון, ציפי לוין, דני סנדרסון, ברהנו טגניה, דב גליקמן, ערד ניר, ורדה רזיאל ז'קונט, גיא פלג, יאיר גרבוז, מאיר אריאל, מוטי גלעדי, עידן יסקין, יורם שפטל, יונתן ריגר, רפי רשף, יעקב ויינרוט, אמנון לוי, יורם שפטל, יגאל סרנה, אייל ברקוביץ', אליעזר פישמן, רביב דרוקר, גבי גזית, ליאור דיין, גיא רולניק, מיכל דליות, ננסי ברנדס, רוני מיילי, יגאל מוסקו, נדב אייל, אבי קושניר, יגאל שילון, מאיר אריאל, רינגו סטאר, דורון מדלי, עמרי גליקמן, סמיון גרפמן, אורי פפר, אסף גרניט, מוריס קאהן, דני פרידלנדר, אלברט איפראימוב מעשיהו לייבניץ (המבוסס על הפרופסור ישעיהו ליבוביץ) אמציה ("הפרלמנט"), אמיר גזנדה (הקרב על התמ"א), דורון ("היועצים"), ראובן ("כמעט שבת שלום"), מלי ("צמד PUK"), אלי בן יעקב ("היכל הצדק"), עזרא בן הדר (מורה לעברית), השכן ("השתול מאיסטנבול"), רוני ראול ("היוטיוברים")
רועי בר נתן 9 - הווה מרים פיירברג, בני גנץ, דני דנון, אריאל אטיאס, משה פייגלין, סטנלי פישר, דליה דורנר, ג'ון קרי, שי פירון, אורי אריאל, יצחק הרצוג, יעקב ליצמן, ניר ברקת, יהודה וינשטיין, צחי הנגבי, יאיר נתניהו, שי ניצן, יעקב פרי, גדעון סער, אופיר אקוניס, אדולף אייכמן, אמיר אוחנה, ניצן הורוביץ גידי גוב, גלעד שליט, רמי קלינשטיין, ערד ניר, מארק צוקרברג, יונתן רושפלד, מייקל לואיס, לבנת פורן, אבי קושניר, ישראל גוריון, חנה מרון, עפר שכטר, עברי לידר, טום באום, מושיק גלמין, אפרים קישון, בטי רוקוואי, ירמי קפלן, גלי עטרי, אסי עזר, ישראל גודוביץ, טל מוסרי, דייוויד בלאט, אמיר פרישר גוטמן, בני ציפר, רומן זדורוב, אווה מילושוביץ, שוש פוליאקוב, חיים שועי, תמיר קליסקי, חנה לסלאו, אריק לביא, ירדן פלג (ג'ורדי), שלומי שבן, חיים אתגר, יהונתן גפן, ברק שמיר, עמית סגל, דובי גל, גיל ריבה, רבקה מיכאלי, אסטלה מושקוביץ' בלפר, אדם, מתן יעקב, רומן אברמוביץ', גיא פינס, משה דץ, איתי טיראן, יהודית באומן, ילנה מלישיבה, אנדי הרצוג, דב אלבוים, יצחק יפעת, הטארי, יאיר שרקי, אקי אבני שילה ("תגלית"), גדי ("משפחת אלן דלון"), פניה אפללו ("הקרב על התמ"א")
ירון ברלד 9 (אורח), 10 - 15, 16 (אורח)[5] ישראל כץ, ראובן ריבלין, אלון חסן, פאינה קירשנבאום, אילן גילאון, ברוך מרזל, אברהם הירשזון, קים ג'ונג-און, הכלבה קאיה, טל רוסו רני רהב, דביר בנדק, בוקי נאה, אפרים שמיר, שייע פייגנבוים, יונתן רושפלד, נאור ציון, סופוקליס שחורציאניטיס, יואב אליאסי ("הצל"), פיני גרשון, איציק זוהר, מייקל הרפז, דודו כהן, קובי שמעוני, אברהם טל, ג'יהאן ג'אבר, דן רושנסקי, ארקדי דוכין, גדי רבינוביץ', רסמוסן שוש זוהר (פרודיה על שושי זוהר, בעל חנות למתנות) ג'וש ("תגלית"), יעקב ("משפחת אלן דלון"), קמין ("היכל הצדק")
ליאת הר לב 10 - הווה דפני ליף, אילת שקד, סתיו שפיר, איוונקה טראמפ, תמר זנדברג הדס שטייף, מירי נבו, בר רפאלי, גלית גוטמן, סקרלט ג'והנסון, ליהיא לפיד, מיי פיינגולד, ג'ניפר סנוקל, שרון כידון, נעמי שמר, מינה צמח, אלונה קמחי, אורית שחף, סתיו סטרשקו, לירון רביבו, עמליה דואק, דאינריז טארגריין, רותם סלע, מעיין אשכנזי, שלומית מלכה, אביבית בר זוהר, דרדסית, רוסלנה רודינה, ג'סטין ביבר, הדס שטייף, בת חן סבג, הילה קורח, עהד תמימי, קורל סימנוביץ', תמר איש שלום, פאולה רוזנברג, ענת עצמון, גילת אנקורי, אורלי ויינרמן, ליה קניג, לוסי דובינצ'יק, א.ק., הדס שטייף, מיטל דוהן, אדוה דדון, גלית גוטמן, ג'רי האליוול, הדסה בניזרי, בילאל חסאני, יעל דורון, דניאלה פיק, גאולה אבן אשלי בקשי דקשי (פרודיה על אשלי וקסמן בקשי), קייט (פרודיה על דורון טלמון מג'יין בורדו) שירן ("משפחת אלן דלון"), ליהיא השטאג, סמדר ("לא בכיוון"), חני בן חורין, חדווה ("נהג המונית"), סלמה ("הקניון"), אסתי ("כמעט שבת שלום"), קורל ("החוף"), אירנה ("הפרלמנט", "שאולי ואירנה נגד מערכת הבריאות"), רמה סיגלר ("היכל הצדק"), ג'ני ("הטורטלים"), אישה קטנה ("השתול מאיסטנבול"), אולפניסטית (רכבת ישראל), קורל ראול (היוטיוברים)
אודי כגן 12 (אורח), 13 - 15 אורן חזן, אופיר אקוניס, גולדה מאיר, משה יעלון, איסמעיל הנייה, דוד ביטן, יצחק רבין, מחמוד עבאס, דונלד טראמפ, אהוד אולמרט רוג'ר ווטרס, אריאנה מלמד, שי חי, תום פטרובר, ציפי לוין, אודי אלוני, אלטון ג'ון, רוני דניאל, הודור (משחקי הכס), ארנו מימרן, גידי אורשר, יגאל לוינשטיין, נתן זהבי, אייל שני, מנחם הורביץ, רביד פלוטניק (נצ'י נצ'), אראל סג"ל, נתן דטנר, חיים טופול, צחי נוי, צביקה הדר, בץ, שלמה ארצי, יהודה תמיר, אדיר מילר, ערן לוי, תומר קפון, שלמה שרף בלנקה (מוצגת כבת הלא חוקית של דונלד טראמפ). ניסן המאבטח ("הקניון", "היחידה להשתקת אישים"), אהל'ה צ'צ'יק ("העיר זה אני"), האם הפיליפינית ("אימהות משקיעות"), טינו (תמיר) ("צמד PUK"), נוח ("הטבעונים"), אלכס ("אלכס מציג")
תום יער 13- 14 (אורחת), 15 - הווה קים ג'ונג-און אופרה ווינפרי, נגה ניר נאמן, נטע ברזילי, טל גלבוע, שרה'לה שרון אגס קימל (פרודיה על נועה קירל, אגם בוחבוט ועדי ביטי) גיל ("החוף"), אלין לין ("אלין לין"), אולפניסטית (רכבת ישראל), שלי ראול (היוטיוברים)
שחר חסון 16- הווה אבי גבאי, איוב קרא, איתמר בן גביר, גבי אשכנזי, עובדיה יוסף, עמיר פרץ אורי ששון, פוראת נסאר, קובי מרימי, וויל סמית דולב שושני (פעיל ליכוד המתכונן לפריימריז של בחירות 2019)
גיה באר גורביץ' 16 - הווה בצלאל סמוטריץ' טיילור מלכוב, שירי מימון, יעל בר זוהר, חליסי, אמה בנטון אולפניסטית (רכבת ישראל), סתיו ראול
אורי לייזרוביץ' 16 - הווה האדמו"ר מגור ארז טל, בן זיני, אלירז שדה, אביתר בנאי, גיא זו ארץ, אבישי עברי, נרי ליבנה, מואנס דאבור, יהונתן מרגי, משה פרץ, חיים אושרי, קוונטין טרנטינו, מאור אדרי, מחמוד סעוד עילאי מחבורת חליעה (פרודיה על קווין רובין ורז ספני) מלצר (השתול מאיסטנבול)
שרון טייכר 16 - הווה מאיר כהנא שלמה ארצי, שולי רנד נחצ'ה סיוון רופא (השתול מאיסטנבול)

שחקנים אורחים בולטים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • איל קיציס, המשמש לרוב בתפקיד מנחה בלבד, גילם בעונה השמינית את הנסיך ויליאם, ובעונה ה-13 מספר פעמים את גיא זו-ארץ, לפני שהחל אורי לייזרוביץ' לגלם את זו-ארץ.
 • באחת מתוכניות העונה התשיעית אייל קיציס נעדר עקב לידת בנו. במקום לבטל את התוכנית, כמקובל, הוטל על טל פרידמן החליף אותו כמנחה.
 • שייקה לוי התארח בעונה השנייה בתור ויקטור חסון, דמותו מהסרט "גבעת חלפון אינה עונה", כשהוא מככב בסרט ההמשך, ובמערכון "השותפים" בתור אביו של דובה.
 • עדי אשכנזי הופיעה בעונה השלישית בתור מיקי חיימוביץ'.
 • מוני מושונוב הופיע בדמותו של סטנלי פישר במספר עונות של התוכנית, ובעונה ה-15 הופיע בתור אביה המנוח של ספיר טורטל, אמיל דנטס.
 • גורי אלפי התארח בתוכנית פעמים רבות יחסית. בעונה השנייה בתפקיד הנסיך צ'ארלס, בעונה השישית השתתף במערכון מיוחד של מסעדת "חמודי", בעונה העשירית השתתף פעמיים (פעם אחת בתפקיד וודי אלן, ופעם נוספת בתפקיד אלון אולארצ'יק). בעונה האחת עשרה בדמותו של ג'ונתן פולארד ובעונה החמש-עשרה בתור רוברט ג'רפס.
 • בעונה הראשונה אבי קושניר התארח וגילם את בנימין נתניהו, לפני שמריאנו אידלמן החל לגלם אותו בקביעות.
 • רפי רשף התארח במערכון הלפני אחרון של לובה, בתור המנהל שלה.
 • בערב בחירות 2015 התארח שלומי שבן פעם נוספת, ושר עם מריאנו אידלמן בדמותו של בנימין נתניהו את השיר "תמונה משפחתית עם רוה"מ", לאחר ניצחונו של נתניהו בבחירות.
 • בעונה הארבע-עשרה הופיע הצמד סטטיק ובן-אל תבורי בשירם "טודו בום", לצד דמויותיהם של הפוליטיקאים שהופיעו באותה העונה.
 • בנימין נתניהו התארח בספיישל יום העצמאות של שנת 2013 בעת כהונתו כראש ממשלה לראיון קצר, לצד מריאנו אידלמן בתפקידו כנתניהו.
 • גילה אלמגור הופיעה בעונה הראשונה בתור עצמה, כשרודריגו מנסה לפתותה תוך כדי ראיון, ובעונה השלישית התארחה באחד ממערכוני "הרומנים" כשחקנית מפורסמת מרומניה.
 • רבקה מיכאלי התארחה בעונה הראשונה כאימו של אודי ובמערכון האחרון של "הפילוסים" בעונה השלישית כשופטת.
 • ישראל פוליאקוב כיכב בעונה השלישית, בתור סרג'יו קונסטנזה, דמותו מהסרט "גבעת חלפון אינה עונה", כמעסיקם של "הרומנים".
 • ששון גבאי התארח במערכון האחרון של "ליטל מעתוק", בתור אביה של ליטל.
 • הזוג הנשיאותי רובי ונחמה ריבלין התארחו בתפקיד עצמם בספיישל העצמאות של העונה ה-15, ואירחו במשכנם חלק מדמויות "ארץ נהדרת" מכל עונותיה, כשכל דמות מסמלת מגזר אחר בחברה הישראלית. וריבלין עצמו התארח באחד המערכונים של הפרלמנט לאחר שכיהן בפעם השנייה כיו"ר הכנסת, ובעונה ה13 במערכון של ערוץ הכיבוד.
 • נטע ברזילי התראיינה ב"ארץ נהדרת" כמה ימים אחרי הניצחון שלה באירוויזיון. ראיון דומה נערך עם קובי מרימי לאחר השתתפותו באירוויזיון 2019 שחל בישראל מספר ימים לפני.
 • ליאור אשכנזי התארח בתור אורח קבוע בעונה ה-16 בתור בני גנץ.
 • ליאור דטאוקר, בתור קופיקו, התארח בספיישל בחירות 2019 א' של ארץ נהדרת. כשהוא מראיין את ביבי מטעם ערוץ ג'וניור.
 • בר זומר התארחה במערכון עם הדמות של ראובן, כשהוא מסביר מהן ההלכות לקראת הקיץ, כאשר הוא מתחיל איתה.

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ ספי קצב, ‏מיהו בכלל: הכירו את אלן דלון המקורי, באתר ‏mako‏‏, ‏14 במרץ 2013‏.
 2. ^ הוכחה לחיקוי נמצאת ב-mako
 3. ^ וואלה! סלבס‏, מסתמן: ירון ברלד לא יחזור ל"ארץ נהדרת", באתר וואלה! NEWS‏, 30 במרץ 2014
 4. ^ רן בוקר, סופית: ירון ברלד חוזר ל"ארץ נהדרת", באתר ynet, 19 ביוני 2014
 5. ^ בעקבות תלונה שהוגשה כנגדו על הטרדה מינית הושעה ברלד מהתוכנית למשך שבועיים מעונתה ה-11, וסירב לחזור להשתתף בה גם בהמשך העונה מטעמים אישיים[3]. לאחר שהוחלט לסגור את התיק נגדו נודע כי ישוב לעונתה הבאה[4].